menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Ty też mi wyjęłaś z ust. Żona jip ma małą emeryturę, więc siedzi w kuchni, a Pan i Władca przy komputerze sie wymądrza
Co Ty...żona teraz wyjechała do SPA, do Nałęczowa do term, na dwa tygodnie, też ma do tego prawo.... a ja się kuchnią muszę opiekować, no bo przecież pies, koty i sam muszę coś zjeść a i posprzątać trzeba no i jeszcze powymądrzać się przy komputerze, przecież do tego też mam prawo... no nie? aa no i jeszcze dali mi dodatkową możliwość ulgowo pójść na basen za połowę ceny dla emerytów, też mam prawo więc chodzę dwa razy w tygodniu.... a i jeszcze za dojazd też mam 50% zniżki, takie też mam prawo...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:45
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

[quote=wiesia29][quote=jip]Ja chyba żyję w innym świecie bo ja nie mogę stwierdzić, że

Jak można napisać coś takiego, jak coś takiego można nie nazwać tetryczeniem....

Jesteś zarozumiały , arogancki itd . nie będę wymieniała więcej epitetów, aby nie zniżyć się do Twojego poziomu. Ty oprócz własnego nosa , pewnie
nie widzisz nic innego. Jestem osobą dość młodą i napewno nie tetryczką, ale chodzę do apteki i widzę starsze osoby , które wykupują z recepty tylko leki
im niezbędnie potrzebne, bo na więcej ich nie stać, emerytów, którzy siedzą w zimnym mieszkaniu, bo nie stać ich na płacenie c.o. itd. Gdzie Ty masz człowieku oczy, może w tyle? Według Ciebie mamy prawo iść do Opieki Społecznej, to może mi powiesz jakie jeszcze mamy prawa.quote]

Oczywiście mamy prawo - ale w po co by sie nie poszło, to Opieka Społeczna wykręca się brakiem funduszy.

Mamy dużo praw i co z tego? Gorzej jest z wyegzekwowaniem tego prawa?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:48
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

jip jak żona wyjechała do spa, to masz prawo, aby ktoś się Tobą zaopiekował. Widzę że jesteś z wielkopolski jak ja, więc może razem będziemy się mądrzyć /z taką emeryturą nie będzie żle/ hi....hi....

Ostatnio edytowane przez slava : 02-12-2010 o 21:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:53
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Emka ja teraz proponuję jip swoją osobę, bo żona wyjechała, przecież ma prawo do opieki.

Ostatnio edytowane przez slava : 02-12-2010 o 21:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

wiesia29
Mną się opiekuje pies, ja psem a pies nie toleruje emerytek z małą emeryturą z wyjątkiem mojej żony, no i widzisz ... nic z tego sąsiadko no chyba, ze masz dużo ponad średnią...
emka46
Cytat:
Oczywiście mamy prawo - ale w po co by sie nie poszło, to Opieka Społeczna wykręca się brakiem funduszy.
Mamy dużo praw i co z tego? Gorzej jest z wyegzekwowaniem tego prawa?
No tak ale i tak jesteś szczęśliwym leniwcem na emeryturze, czyż nie? no tak przecież piszesz...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 21:02
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

jip emeryturę mam, ale do tego paru kochanków ze sponsoringiem. Nie byłoby żle. Ale prawo masz odmówić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 21:38
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

jip masz prawo o 21.3o czuć zmęczenie, szczególnie jak dopadło Ciebie SKS

Ostatnio edytowane przez slava : 02-12-2010 o 22:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 21:41
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
jip emeryturę mam, ale do tego paru kochanków ze sponsoringiem. Nie byłoby żle. Ale prawo masz odmówić.
No i jednak jakoś sobie radzisz - kasa i przyjemność do tego ..... ale muszę Ci odmówić, bałbym się, że mnie zaniedbasz jak już kilku masz, wolę sam zdobyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 21:42
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Nie wiesz co tracisz. Ale jak pisałam masz prawo do rezygnacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 21:45
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

[, wolę sam zdobyć...[/quote] Jednak opiekuje jak piszesz się Tobą pies, a Ty psem, więc chyba mało masz możliwości i okazji pomimo "tej"emerytury w zdobywaniu.

Ostatnio edytowane przez slava : 02-12-2010 o 22:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 03-12-2010, 09:31
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie

Pomijajac watkie macie prawo takze do milosci Nie kazdy ma warunkido tego zeby miec za pol ceny basen, kino czy inne dobrodziejstwa. sa seniorzy ze wsi a tu jak wiadomo ciezko ze wszystkim...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 03-12-2010, 12:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał zayas
Pomijajac watkie macie prawo takze do milosci Nie kazdy ma warunkido tego zeby miec za pol ceny basen, kino czy inne dobrodziejstwa. sa seniorzy ze wsi a tu jak wiadomo ciezko ze wszystkim...
Co Ty ja jestem ze wsi i mam też wszystkie prawa należne emerytom, również basen za pół ceny, a do kina, teatru gmina organizuje i dofinansowuje wyjazdy również inne imprezy organizuje się dla emerytów, np. spotkanie z ciekawymi ludźmi ostatnio z Panią Seniuk, Krakowską, zespołem Shalom, latem koncerty darmowe różnych zespołów, różne bezpłatne badania, ostatnio sam z dwóch takich skorzystałem, targi dla seniorów Aktywni 50+, gdzie była możliwość zapoznania się z różnymi ułatwieniami dla seniorów... ...... tylko trzeba chcieć z tego korzystać a nie narzekać, że seniorów się olewa...Z tego co wiem wiele a nawet większość Gmin i miast stara się coś dla seniorów organizować
więc opowiadanie, że nie myśli się o seniorach i nie maja oni praw są dla mnie niezbyt zrozumiałe....

wiesia29
Chciała byś się takim zarozumialcem opiekować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 03-12-2010, 21:28
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
...
emka46

No tak ale i tak jesteś szczęśliwym leniwcem na emeryturze, czyż nie? no tak przecież piszesz...

Ano jestem,nie da się raczej ukryć, a piszę tak ogólnie.
No i w zeszłym roku nie starczyło w gdyńskim MOPS-ie kasy na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych i akurat na mnie trafiło.
A prawo przecież miałam i.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 03-12-2010, 21:40
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Emka za chwilę odezwie się jip i przywileje jak za 50% basen itd uzna jako prawo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-12-2010, 09:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Ano jestem,nie da się raczej ukryć, a piszę tak ogólnie.
No i w zeszłym roku nie starczyło w gdyńskim MOPS-ie kasy na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych i akurat na mnie trafiło.
A prawo przecież miałam i.
Niepełnosprawnymi są nie tylko ludzie starsi, są też dzieci, młodzież i ludzie w różnym wieku... nie starczyło dla mnie też, też mi odpowiedziano, że dla mnie brak, ale brakło nie tylko dla seniorów........ czasem na coś brakuje, niestety tak bogaci jak Niemcy czy Szwecja jeszcze nie jesteśmy, ileś lat komunizmu dało się we znaki......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 04-12-2010, 16:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

emka46
Cytat:
Jestem osobą dość młodą i napewno nie tetryczką, ale chodzę do apteki i widzę starsze osoby , które wykupują z recepty tylko leki
im niezbędnie potrzebne, bo na więcej ich nie stać, emerytów, którzy siedzą w zimnym mieszkaniu, bo nie stać ich na płacenie c.o. itd.

Też chodzę dość często do apteki i to samo robią ludzie młodzi, tu nie wiek odgrywa rolę a dochody i choróbska jakie kogoś dopadły.
Jeszcze taki sie nie urodził aby wszystkim dogodził.
Leki za darmo lub prawie za darmo?? Ponad dwadzieścia lat temu brałem udział w utylizacji trzech worów -ogromnych- leków po emerytce która miała leki za darmo, lekarze dawali recepty darmowe Ona brała w aptece bo za darmo.Za to zapłaciliśmy my wszyscy.

Cytat:
Mamy dużo praw i co z tego? Gorzej jest z wyegzekwowaniem tego prawa?

Tu tez bywa różnie. W połowie lat '70 gdy syn często chorował na anginy, zapalenia oskrzeli i sprawy z oskrzelami, poszedłem do odpowiedniego działu przyspieszyć wyjazd do sanatorium, z ponagleniem od lekarki i kierowniczki ośrodka, panie przeczytały popatrzyły na mnie i powiedziały "takich to jest bardzo dużo usiłujących przyspieszyć wyjazd, niech pan posłucha to dziecko duszące się na korytarzu, jemu sie należy"
Otworzyłem drzwi na korytarz i powiedziałem "synu pokaż się miłym paniom" Panie zaniemówiły i nie wiedziały co powiedzieć. Syn pojechał do Rabki w najbliższym terminie.
Teraz prawie codziennie tułam się po lekarzach i przychodniach i różnie to bywa. Często przykro patrzeć na młodych chorych ludzi i dopominających sie głośno seniorów o swoje prawa "bo im się należy".

Prawa starych czy ładniej starszych ludzi. Dla dzieci i młodzieży jesteśmy starymi ludźmi.Dla dzieciaków ktoś starszy o pokolenie jest po prostu stary i nic nasze lamenty nic nie pomogą.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 15-12-2010, 00:26
karab karab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Witam!
Proponuję Ci, Zayas, sięgnąć do prac Straś-Romanowskiej o godności i ogólnie do jej tekstów o wieku senioralnym. Pozycja Susułowskiej jest mało aktualna, a ta książka Szaroty jest bardzo ogólna, inne jej teksty są ciekawsze. Osobiście zgadzam się z niektórymi wypowiedziami, które tutaj padły, że raczej to nie jest właściwy kierunek traktować osoby starsze jako osobną grupę społeczną i poszukiwać jej praw. Na Twoim miejscu spróbowałabym raczej spojrzeć na tą kwestię z wielu perspektyw, np. służby zdrowia (i pisać o prawach pacjenta, ale pacjenta w ogóle, bo seniorzy nie różnią się od innych pacjentów pod względem tego rodzaju praw, ale można uznać, że potencjalnie częściej mają kontakt ze służbą zdrowia) lub też sięgnąć do rozważań filozoficznych dotyczących godności ludzkiej, względnie zająć się w takim rozdziale zagadnieniem ageizmu i stereotypów osób starszych (w stereotypach rzeczywiście pojawia się kwestia odmawiania pewnych praw osobom w okresie późnej dorosłości, właśnie z powodu stereotypowego spostrzegania ich ról). Jeśli chodzi o literaturę, jeśli podasz swojego maila, mogę Ci przesłać różne artykuły, bo mam ich sporo Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miłośnicy starych mebli,stylowych wnętrz różne bibeloty z poprzednik epok. gagunia Dom, wnętrza, ogród 18 24-05-2014 18:47
GERONTOKRACJA czyli kto będzie tych wszystkich starych nierobów utrzymywał? Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 42 11-05-2010 21:29
Prawa Pacjenta Antek.Mielonka Choroby, badania, terapie 4 09-12-2009 12:57
Polska - kraj dla starych ludzi? Nedka Zaproszenia 11 13-01-2009 20:53
starych drzew się nie przesadza hebra Rodzina bliższa i dalsza 29 20-03-2008 13:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.