menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 12:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Sowiecka kronika filmowa.
Order Lenina za stan wojenny.

http://films.academic.ru/film.nsf/21...w+count rymen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 14:58
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
pisze Frasyniuk "zgodził się", "otworzył się", 'pogodził się......itd.
Pytanie jest proste: A miał inne wyjście?
Totalna zapaść państwa i ..... znikąd ratunku.

Pluto!
dlaczego nie postawisz innego pytania: A czy wcześniej miał inne wyjście udając, że będzie "bronił socjalizmu jak niepodległości"?
Dzisiejsze kryteria odwagi politycznej jakoś nie bardzo pasują do tych dawnych lat, tylko nie wszyscy chcą o tym pamiętać.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 15:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Pluto!
dlaczego nie postawisz innego pytania: A czy wcześniej miał inne wyjście udając, że będzie "bronił socjalizmu jak niepodległości"?
Dzisiejsze kryteria odwagi politycznej jakoś nie bardzo pasują do tych dawnych lat, tylko nie wszyscy chcą o tym pamiętać.

Miał! Mógł nie bronić, nie świnić się służalstwem, tłumieniem robotniczych wystąpień itp.
On nie udawał, "że będzie bronił socjalizmu jak niepodległości".
On to wprowadzał w czyn jako żelazne ramię partii.

Trzeba go pochować w spokoju i bez specjalnej manifestacji.
A jeśli już to przy skromnej asyście wojskowej ze względu na stopień. I mimo wszystko ze względu na to jak zachowywał się po 89-tym.
Na własny życiorys sam sobie zapracował i trzeba o tym pamietać kim był i co na własnych plecach niósł bo to jest juz historia.
Nie wiem czy wojskowe Powązki to właściwe miejsce, ale kwatera gdzie leżą jego wieloletni towarzysze partyjni jest w/g właściwszym miejscem
Tam - jak widać- ręce dzisiejszych antykomunistycznych bojowców nie sięgają.
Lepperowi tez urządzono w końcu państwowy pochówek bez wielkich ekstrawagancji. Chyba ze salwą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 16:54
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Miał! Mógł nie bronić, nie świnić się służalstwem, tłumieniem robotniczych wystąpień itp.
On nie udawał, "że będzie bronił socjalizmu jak niepodległości".
On to wprowadzał w czyn jako żelazne ramię partii.
Nie wiem, czy był żelaznym czy tylko glinianym ramieniem partii.
Ocenę jego osoby pozostawiam historii, która być może dopiero z perspektywy czasu potrafi go właściwie ocenić. Dzisiejsze miotanie się pomiędzy różnymi emocjami zupełnie temu nie służy.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 17:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Nie wiem, czy był żelaznym czy tylko glinianym ramieniem partii.
Ocenę jego osoby pozostawiam historii, która być może dopiero z perspektywy czasu potrafi go właściwie ocenić. Dzisiejsze miotanie się pomiędzy różnymi emocjami zupełnie temu nie służy.

Fracie!
Ta historia to ...MY.
To w końcu nasze pokolenie zostało dotkniete tym co preparował nam Jaruzelski z towarzyszami.
25 lat to dostateczny okres, żeby wydać sądy.
No i chyba z lekka uwłaczasz pamięci nieboszczyka sugerujac, ze był glinianym ramieniem PZPR-u.
Bo jeśli on miałby być glinianym, to kto miałby być tym żelaznym, czy stalowym?
nie zapominaj, ze gwarzymy o pnącym się po szczeblach wojskowej kariery byłym szefie Głównego Zarządu Politycznego LWP, wieloletnim członku biura politycznego PZPR, szefie MON, I sekretarzu PZPR, szefie rządu PRL-u i kontraktowym prezydencie RP.
Takiego "paueru" po 56-ym roku nie miał nikt w PRL-u.
A Ty jakiegoś glinianego kolosa sugerujesz. Nie uchodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 18:54
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Ta historia to ...MY.
To w końcu nasze pokolenie zostało dotkniete tym co preparował nam Jaruzelski z towarzyszami.
25 lat to dostateczny okres, żeby wydać sądy.
No i chyba z lekka uwłaczasz pamięci nieboszczyka sugerujac, ze był glinianym ramieniem PZPR-u.
Bo jeśli on miałby być glinianym, to kto miałby być tym żelaznym, czy stalowym?

Pluto,
"MY", to dużo za mało dla historii. Może już raczej – państwo to MY – trawestując Ludwika XIV.
A co do stalowych ramion partii, to one skorodowały już na długo przed generałem, człowiekiem uwikłanym w wiele sprzeczności i przerastających go sytuacji.
Jeśli nie podoba Ci się ta gliniana alegoria, to niech będzie ołów, metal plastyczny, z którego kiedyś odlewano zarówno kule armatnie, jak też figurki żołnierzy.
Będąc człowiekiem o zrównoważonych i racjonalnie brzmiących przekonaniach nie popadaj w pułapkę zbyt łatwego oceniania ludzi i zdarzeń, o których masz tylko szczątkową wiedzę. Oceny takie właściwe są głównie tym, którzy chcą nimi zapracować na jakąś polityczną korzyść lub zwyczajnie – leczą własne frustracje.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 19:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

[quote=Frat]Pluto,
Cytat:
"MY", to dużo za mało dla historii. Może już raczej – państwo to MY – trawestując Ludwika XIV.

No! MY. Ja Ty i jeszcze kilka osób.
Cytat:
A co do stalowych ramion partii, to one skorodowały już na długo przed generałem, człowiekiem uwikłanym w wiele sprzeczności i przerastających go sytuacji.
Fracie! Jak kogoś przerasta sytuacja, to zbiera zabawki i znika z ekranu, a nie idzie po trupach do wierzchołka.
Cytat:
Jeśli nie podoba Ci się ta gliniana alegoria, to niech będzie ołów, metal plastyczny, z którego kiedyś odlewano zarówno kule armatnie, jak też figurki żołnierzy.

Jeszcze raz powiadam, że sugerujac plastyczność nieboszczyka naruszasz mit o jego niezłomnej wierze w idee komunistyczne.
Cytat:
Będąc człowiekiem o zrównoważonych i racjonalnie brzmiących przekonaniach nie popadaj w pułapkę zbyt łatwego oceniania ludzi i zdarzeń, o których masz tylko szczątkową wiedzę.
Przepraszam Cię bardzo. Co z tego co napisałem powyżej jest wiedzą szczątkową? Przez grzeczność pominąłem ten order Lenina zajmując sie jedynie 'zasługami" dla PRL-u.
Mówimy o jednej z najważniejszych postaci tegoż PRL-u, a nie sekretarzu powiatowej, czy zakładowej oop.
Cytat:
Oceny takie właściwe są głównie tym, którzy chcą nimi zapracować na jakąś polityczną korzyść lub zwyczajnie – leczą własne frustracje.
Teraz to juz cię nie rozumiem. Jakie mozna mieć korzyści z nieboszczyka? Dzisiaj kiedy jego pogrobowcy w praktyce nic nie znaczą, a ci którzy niby mogliby robic jakies zadymy nad jego pochówkiem tez sa chyba zajęci czyms innym.
Trza go pogrześć w pokoju i bez specjanych fajerwerków i tyle.
Żałoba narodowa i podobne gesty w/g mnie są nie na miejscu.
To tyle z mojej strony w tym temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 19:34
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pluto, mądry Chłopaku , Ty pytasz jakie są korzyści z nieboszczyka, nie wiesz???? No szczypię się w łapę, w drugą też.

Ostatnio edytowane przez Lila : 26-05-2014 o 20:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 19:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Społeczeństwo po 89-tym zrobiło mu dodatkową niespodziankę.
Nie zamknęło go i nie zrobiło z niego męczennika. Kazało mu patrzeć jak kraj zmienia się w normalne państwo bez ORMO, SB, ZOMO i bez przewodniej roli jedynie słusznej partii.
I to musiała być dla niego tragedia.

Wlodek, Ty chyba marzysz lub chodzisz po innym swiecie, ktorego jak do tej pory wielu Polakow nie zna i z pewnoscia nie pozna.

Nie trzeba daleko szukac - wystarczy nasze forum seniora - wielu i wiele z nich PISZCZY z biedy, nie ma na lekarstwa, nie ma na lekarza - nie mowiac o porzadnym, zdrowym jedzeniu. O fakturach za elektrycznosc i telefon juz nie wspomne.

Wlasnie na to "niby" mial patrzec zmarly za "kare"? Gdybym byla szefem obecnego rzadu z pewnoscia nie moglabym spac spokojnie, kiedy lud cierpi.

Piekne autostrady, wiezowce ze szkla za pieniadze obcych, ciagle cos od nas zadajacych/reklamujacych od Polski ...to napewno nie wypelni pustej miski.

Zdecydowanie jest obecnie grupa obywateli, ktorych stac na wszystko, ktorzy sie dorobili na biedzie ludzkiej, przejsciu z jednego w drugi system polityczny. Nie jest ich duzo. Wiekszosc to porzadni ludzie, ktorzy nie potrafia kombinowac i klepia biede.

Jestem ciekawa czy czytasz watki na naszym forum z prosba o pomoc roznego rodzaju. Ja, je czytam i ubolewam.

Jezeli na ten "raj" mial patrzec general, faktycznie nie bylo to dla niego wielkim pocieszeniem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 20:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Pluto, mądry Chłopaku , Ty pytasz jakie są korzyści z nieboszczyka, nie wiesz???? No szczypię się w łapę, w drugą też.

Szczypnij się mocniej, nie rozwijając myśli brzydkiej, bo temat jest o Jaruzelskim. Fobie schowaj do schowka.

Dla przypomnienia;

W 2011 roku Trybunał Konstytucyjny uznał dekrety o stanie wojennym za niezgodne z konstytucją PRL i RP, a 2 stycznia 2012 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał,
iż nielegalnie wprowadziła go 13 grudnia 1981 roku
tajna grupa przestępcza pod wodzą gen. Jaruzelskiego w celu likwidacji NSZZ „Solidarność”, zachowania ustroju komunistycznego i osobistych pozycji we władzach.


ps. przepraszam za notkę o edycji pod Twoim postem.
Nie zauważyłam, że moderuję ten temat i wcisnęłam ''edytuj'' zamiast ''cytuj''.
Wobec tego spadam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 20:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

[quote=Mar-Basia]
Cytat:
Wlodek, Ty chyba marzysz lub chodzisz po innym swiecie, ktorego jak do tej pory wielu Polakow nie zna i z pewnoscia nie pozna.
Basiu! Czego niby Polak ma nie znać?
kariery jednego z najwazniejszych działaczy komunistycznego reżymu w PRL-u? No! nie zartuj sobie z poważnych ludzi.

Cytat:
Nie trzeba daleko szukac - wystarczy nasze forum seniora - wielu i wiele z nich PISZCZY z biedy, nie ma na lekarstwa, nie ma na lekarza - nie mowiac o porzadnym, zdrowym jedzeniu. O fakturach za elektrycznosc i telefon juz nie wspomne.
A nie znasz innych obrazków o całkiem odmiennych stanach?
Przecie to tym biednym emerytury i renty wyrabiali towarzysze pod komendą Jaruzelskiego. Ci akurat maja się z zasady nieźle.
Cytat:
Wlasnie na to "niby" mial patrzec zmarly za "kare"? Gdybym byla szefem obecnego rzadu z pewnoscia nie moglabym spac spokojnie, kiedy lud cierpi.
Rząd Jaruzelskiego i kolegów zapewnił dzisiejszym emerytom kartki, inflacje kosmiczną i puste półki, co możesz obejrzeć na archiwalnych zdjęciach i filmach z epoki.
Jest tez wśród cierpiącego ludu całkiem spory kawałek, który cierpiał bo nie mógł wyrobić z ugaszeniem pragnienia do 13.00,
a dziś ma sklepy całodobowe do dyspozycji.

Cytat:
Zdecydowanie jest obecnie grupa obywateli, ktorych stac na wszystko, ktorzy sie dorobili na biedzie ludzkiej, przejsciu z jednego w drugi system polityczny.
Jak wszędzie. Bez wzgledu na to, czy to Szwajcaria, czy N.Zelandia, Kanada, albo inny kawałek świata.
Problem w tym, ze skoro juz o telefonach wspominasz, to za dobrobytu konserwowanego przez Jaruzelskiego trza było nań czekać nawet po 20 LAT.
Cytat:
Piekne autostrady, wiezowce ze szkla za pieniadze obcych, ciagle cos od nas zadajacych/reklamujacych od Polski ...to napewno nie wypelni pustej miski.est ich duzo. Wiekszosc to porzadni ludzie, ktorzy nie potrafia kombinowac i klepia biede.
Basiu!
Czy Ty kiedyś egzystowałas w przestrzeni gdzie inflacja wynosi 1100% sa kartki na wszystko i puste haki w sklepach z padliną, a w szpitalach jedynym środkiem dezynfekcyjnym jest wiadro z woda bo lizolu brak od miesiecy?
Jesli nie to Twoje szczęście, ze dobrobytu za Jaruzelskiego i jego pobratymców nie poznalaś na własnej skórze.
Ale Basiu! Co bedziemy gadać. Wybierz sie i ....przyjedź i zobacz jak dzis polska bida wygląda.
Cytat:
Jezeli na ten "raj" mial patrzec general, faktycznie nie bylo to dla niego wielkim pocieszeniem.
Basiu! W/g tego co zeznaje jego córka to on był pod takim kloszem, ze o normalnym żywocie w PRL-u miał takie pojęcie jak my oboje o życiu płodowym zwierzątek w Rowie Mariańskim.
Z realiami żywota naszego powszedniego zetknął sie dopiero po eksmisji z urzędu prezydenta, a i to nie do końca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 21:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Pluto, mądry Chłopaku , Ty pytasz jakie są korzyści z nieboszczyka, nie wiesz???? No szczypię się w łapę, w drugą też.

koalo!
A no takie, że kupa ludzi swoje zarobi.
Nie chce mi sie robic listy, ale wymienie tylko kilka fachów ...kwiaciarze, producenci zniczów, karawaniarze, właściciele autokarów, grabarze i sporo innych.
To z resztą nie ja o korzysciach z nieboszczyka płynących wspomniałem tylko kol. Frat. To jego pytaj.

Grzebalnictwo to w końcu jest biznes, a przy takich okazjach to dopiero musi być.
To w końcu nie Ameryka gdzie żałobna familia prosi, zeby zamiast kwiecia lądującego w smietniku złożyc datek na zbożny cel.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 22:09
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To z resztą nie ja o korzysciach z nieboszczyka płynących wspomniałem tylko kol. Frat. To jego pytaj.
Jeśli próbujesz zrobić z tego kabaret, to już wyłącznie sprawa Twoja i Twojego poczucia humoru. Mnie do tego nie mieszaj.
A co do ewentualnych korzyści lub strat, to mogą one dotyczyć tylko opinii i ocen politycznych w naszym polskim piekiełku, choć wolisz udawać, że tego nie rozumiesz.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 22:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Jeśli próbujesz zrobić z tego kabaret, to już wyłącznie sprawa Twoja i Twojego poczucia humoru. Mnie do tego nie mieszaj.
A co do ewentualnych korzyści lub strat, to mogą one dotyczyć tylko opinii i ocen politycznych w naszym polskim piekiełku, choć wolisz udawać, że tego nie rozumiesz.

Farcie!
A niech mu płyta lekką będzie.
Uniknął losu towarzyszy z NRD i Rumunii. Przeżył we wzglednym spokoju ostatnie ćwierć wieku i możemy zostawić w go spokoju wiecznym.
jeśliś słuchał posła Niesiołowskiego dziś, to mam podobne zdanie.
A kart z życiorysu juz mu nikt nie wygumkuje i poprawek nie wniesie. Najwyżej ktos wykopie to co sie gdzieś zapodziało.
A co do politycznych opinii, to wyliczyłem ci czym sie nieboszczyk trudnił.
I nie było to piekiełko. Niektórzy powiedzieliby, że piekło i niekoniecznie polskie.
Ale jako wyżej. Niech mu płyta lekka bedzie i zakończny tę zabawę w przerabianie komunisty w św. Mikołaja i zbawce narodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 22:43
~gość: 83.3.139.xxx's Avatar
~gość: 83.3.139.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ileż w was małości, ileż głupoty i własnej pychy.
Kochacie tych co nas sprzedali Stalinowi. Kochacie anglików, za których ginelismy a nie zaprosili nas nawet na paradę zwyciestwa i kazali sobie zapłacić za bron, którą walczylismy o ich wolność. Kochacie amerykanów za to że mieli nas w czterech literach, mimo że nasi rodacy walczyli o wolność USa. popieracie tych którzy plując nam w twarz nazywają nas antysemitami.
Ileż w was tępoty biedni mali ludzie. Ileż pomyj wylaliscie na Lecha Kaczyńskiego i ile pomyj wylaliscie na Jaruzelskiego za to że walczył o Polskę i podjął sie rządzenia mając w świadomości i w dozswiadceniu kremlowską zarazę i mając świadomość, że ten umiłowany i ukochany zachodni świat ma nas bardzo głęboko w czterech literach.
Ciekawe jak ocenicie tych, przez których tylu ludzi odebrało sobie życie w wolnej Polsce, a odebrało sobie kilkanaście tysiecy, tylu ludzi zostało bez pracy i tylu ludzi wyjechał szukać kawałka chleba na zmywakach, w opiekach i na budowach za granicą. Jak ocenicie tych, przez których tyle dzieci w Polsce idzie głodno spać.
Wstyd i jeszcze raz wstyd. Macie w sobie wiecej egoizmu i samolubstwa niż byście się spodziewali
Dlatego w Polsce teraz będzie jeszcze gorzej niż jest. Tak długo jak nie nauczycie sie pokory narodzie leniwy i pyszałkowaty, tak długo będziecie zasługiwali na to, by rządzili wami głupcy i błazny.

Panie Generale Jaruzelski. - ja Pana nie oskarżam i nie wstydzę się powiedzieć iż w trudnym czasie przyszło Panu sprawować władzę i dobrzze że Pan ją sprawował, bo gdyby spawowali ją dzisiejsi oskarżciele, mielibyśmy drugi Budapeszt, Czeczenię , Gruzję i Ukrainę.
Niech odpoczywa Pan w pokoju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 22:43
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
ps. przepraszam za notkę o edycji pod Twoim postem.
Nie zauważyłam, że moderuję ten temat i wcisnęłam ''edytuj'' zamiast ''cytuj''.
Wobec tego spadam.
Nie spadaj, tez mi się to stale zdarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 27-05-2014, 00:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał 83.3.139.xxx
Ileż w was małości, ileż głupoty i własnej pychy.
Kochacie tych co nas sprzedali Stalinowi. Kochacie anglików, za których ginelismy a nie zaprosili nas nawet na paradę zwyciestwa i kazali sobie zapłacić za bron, którą walczylismy o ich wolność. Kochacie amerykanów za to że mieli nas w czterech literach, mimo że nasi rodacy walczyli o wolność USa. popieracie tych którzy plując nam w twarz nazywają nas antysemitami.
Ileż w was tępoty biedni mali ludzie. Ileż pomyj wylaliscie na Lecha Kaczyńskiego i ile pomyj wylaliscie na Jaruzelskiego za to że walczył o Polskę i podjął sie rządzenia mając w świadomości i w dozswiadceniu kremlowską zarazę i mając świadomość, że ten umiłowany i ukochany zachodni świat ma nas bardzo głęboko w czterech literach.
Ciekawe jak ocenicie tych, przez których tylu ludzi odebrało sobie życie w wolnej Polsce, a odebrało sobie kilkanaście tysiecy, tylu ludzi zostało bez pracy i tylu ludzi wyjechał szukać kawałka chleba na zmywakach, w opiekach i na budowach za granicą. Jak ocenicie tych, przez których tyle dzieci w Polsce idzie głodno spać.
Wstyd i jeszcze raz wstyd. Macie w sobie wiecej egoizmu i samolubstwa niż byście się spodziewali
Dlatego w Polsce teraz będzie jeszcze gorzej niż jest. Tak długo jak nie nauczycie sie pokory narodzie leniwy i pyszałkowaty, tak długo będziecie zasługiwali na to, by rządzili wami głupcy i błazny.

Panie Generale Jaruzelski. - ja Pana nie oskarżam i nie wstydzę się powiedzieć iż w trudnym czasie przyszło Panu sprawować władzę i dobrzze że Pan ją sprawował, bo gdyby spawowali ją dzisiejsi oskarżciele, mielibyśmy drugi Budapeszt, Czeczenię , Gruzję i Ukrainę.
Niech odpoczywa Pan w pokoju.

Wpis naszego gościa wart jest, by się nad nim zastanowić.
Można się nie zgadzać, ale obrażać się nie ma o co. Tak nas widzą czytający.

Dzięki za notkę gościu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 27-05-2014, 09:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał 83.3.139.xxx
Ileż w was małości, ileż głupoty i własnej pychy.
Kochacie tych co nas sprzedali Stalinowi. Kochacie anglików, za których ginelismy a nie zaprosili nas nawet na paradę zwyciestwa i kazali sobie zapłacić za bron, którą walczylismy o ich wolność. Kochacie amerykanów za to że mieli nas w czterech literach, mimo że nasi rodacy walczyli o wolność USa. popieracie tych którzy plując nam w twarz nazywają nas antysemitami.
Ileż w was tępoty biedni mali ludzie. Ileż pomyj wylaliscie na Lecha Kaczyńskiego i ile pomyj wylaliscie na Jaruzelskiego za to że walczył o Polskę i podjął sie rządzenia mając w świadomości i w dozswiadceniu kremlowską zarazę i mając świadomość, że ten umiłowany i ukochany zachodni świat ma nas bardzo głęboko w czterech literach.
Ciekawe jak ocenicie tych, przez których tylu ludzi odebrało sobie życie w wolnej Polsce, a odebrało sobie kilkanaście tysiecy, tylu ludzi zostało bez pracy i tylu ludzi wyjechał szukać kawałka chleba na zmywakach, w opiekach i na budowach za granicą. Jak ocenicie tych, przez których tyle dzieci w Polsce idzie głodno spać.
Wstyd i jeszcze raz wstyd. Macie w sobie wiecej egoizmu i samolubstwa niż byście się spodziewali
Dlatego w Polsce teraz będzie jeszcze gorzej niż jest. Tak długo jak nie nauczycie sie pokory narodzie leniwy i pyszałkowaty, tak długo będziecie zasługiwali na to, by rządzili wami głupcy i błazny.

Panie Generale Jaruzelski. - ja Pana nie oskarżam i nie wstydzę się powiedzieć iż w trudnym czasie przyszło Panu sprawować władzę i dobrzze że Pan ją sprawował, bo gdyby spawowali ją dzisiejsi oskarżciele, mielibyśmy drugi Budapeszt, Czeczenię , Gruzję i Ukrainę.
Niech odpoczywa Pan w pokoju.

Oby więcej było takich wypowiedzi, to głos rozsądku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 27-05-2014, 09:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał 83.3.139.xxx
Ileż w was małości, ileż głupoty i własnej pychy.
........
uroczy gościu 83.3.139.xxx!
Ja mogę być wszystkim coś był uprzejmy wypisać w swej niezmiernej miłości do bliźniego swego a nawet jeszcze więcej.
Nie mam zamiaru odwodzić cię od uwielbienia dla nieboszczyka.
W końcu każdy może mieć w demokracji dowolnego idola.
Jeden JKMikke np wielbi Hitlera, a jest troche takich dla których Stalin jest herosem.
Tylko jak już wylewasz wyrazy uznania z całą elegancją na jaką cie stać, to następnom razom zacznij od wyliczenia tego co w życiorysie nieboszczyka jest fałszem, kłamstwem i fabrykatem.
Tak będzie uczciwiej, mądrzej i wielkoduszniej.
Tak mi się wydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 27-05-2014, 09:28
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Uważam, że nasz gość miał wszelkie prawa, aby dorzucić swą wielkość do naszej małości.
Przyjmijmy, że podniesienie średniej wartości było jego szlachetną intencją.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.