menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 14:59
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Chce powiedziec, ze kiedy wypowiada sie piszac jego slowa przechodza redakcyjna korekte dlatego jest zrozumialy.


No tak... ja jednak nie czytalam tylko sluchalam i jego slowa wypowiedziane byly dla mnie bardziej zrozumiale niz te przetlumaczone na polski i napisane.

Trzeba jednak przyznac ze bardzo szybko mowi.. Zaczelam nawet podejrzewac ze przemowienie bylo nagrane.... bo kto tak dlugo moze sypac z rekawa tyloma slowami i to w takim tempie??
Normalny czlowiek ma jakies przerwy.. zastanawia sie.. nie moze nieraz znalezc odpowiedniego slowa.. popelnia male przejezyczenia itd.. Nawet wspaniali mowcy czy chocby aktorzy na scenie.. robia jakies pauzy.
Jednak mimo wszystko bardzo podobalo mi sie to co powiedzial
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #42  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 19:46
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Hm...
No cóż, wdając się w ocenę (po co?) prelegenta ginie gdzieś meritum.

Intencją idei, którą z wielkim entuzjazmem chciałam się z Wami podzielić,
jest ochrona różnorodności kultur na Ziemi.

Ostatnio edytowane przez Alunia : 22-09-2009 o 20:16.
  #43  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 22:11
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Powtorze za Alunia, ze warto poczytac Dr. Wade Davies'a. Jego ksiazka "The Serpent and the Rainbow" i "Passage of Darkness" powinny zainteresowac kazda inteligentna osobe, ktora laknie przygod, sprawozdan z podrozy i ciekawych odkryc. Zawsze podziwiam jego wspaniale fotografie w National Geographic.
Zdecydowanie nie zasluguje aby go nazywac "cpunem" i osoba, ktora nieudolnie i niezrozumiale wyglasza swoje przemowienia. Na Harvardzie, ktorego jest dyplomantem zdobywa sie doskonale przygotowanie do wszelkiego rodzaju przemowien i wystapien publicznych bez zajakniec i teatralnych gestow.
  #44  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 10:54
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Powtorze za Alunia, ze warto poczytac Dr. Wade Davies'a.
Warto przeczytac kazda ksiazke, ktora moze wzbogacic nasza wiedze i rozbudzic wyobraznie. Polecajac ksiazki Wade'a Davisa inteligentnym ludziom zakladam, ze sam zapoznales sie z ich anglojezyczna trescia. Napewno tez wiesz, ze autor zostal mocno skrytykowany przez srodowisko naukowcow za poddawanie sie sugesti w obrzedzie voodoo, ktory przy pomocy specjalnego proszku zamienia ludzi w zombie.
Na podstawie ksiazki "The Serpent and the Rainbow", Wes Craven nakrecil horror, ktory byc moze jest znany polskiemu widzowi.
  #45  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 11:08
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Mavronko, dobrze zalozylas, ze zapoznalem sie osobiscie z anglojezyczna trescia dwoch cytowanych ksiazek dr.Davisa, ktore byly przetlumaczone na wiele jezykow. Jezeli chodzi o krytyki w srodowiskach naukowcow zakladam, ze znasz historie "swiatowych" krytyk i intryg w tych srodowiskach. W kazdym razie nie czytalem w zadnej krytyce naukowej, ze uzyto nazwy "cpun" w stosunku do dr. Davisa. Pozdrawiam. Albert
  #46  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 11:45
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
... zakladam, ze znasz historie "swiatowych" krytyk i intryg w tych srodowiskach.
Trudno odpowiadac na enigmatyczne stwierdzenia odnoszace sie do swiatowej populacji, a nie konkretnego przypadku. Dla mnie "cpun" to czlowiek, ktory inhaluje sie dymem lub oparami w celu wywolania u siebie halucynacji. Myslalam, ze przeczytales ksiazki, na ktore sie powolujesz. W nich bowiem Davis opisuje swoje osobiste wrazenia z uczestnictwa w roznych ceremoniach.
  #47  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 11:55
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Mavronko, obawiam sie, ze nasza dyskusja zakonczy sie na tym poscie. Rozmawiamy dwoma roznymi jezykami i to nie doprowadzi do niczego pozytywnego. Teoria wyzszosci jest mi znana ale nie jestem jej zwolennikiem. Jezeli myslisz, ze jestem naiwniakiem co rzuca slowa na wiatr, popelniasz duzy blad. Dorosly ze mnie chlopiec. Pozdrawiam.
  #48  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 12:10
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Rozmawiamy dwoma roznymi jezykami i to nie doprowadzi do niczego pozytywnego. Teoria wyzszosci jest mi znana ale nie jestem jej zwolennikiem. Jezeli myslisz, ze jestem naiwniakiem co rzuca slowa na wiatr, popelniasz duzy blad. Dorosly ze mnie chlopiec. Pozdrawiam.

Odnosilam sie do wypowiedzi majac nadzieje, ze pisze do czlowieka, ktory posiada wiedze w temacie, ktory porusza. To juz drugi watek, z ktorego sie wycofujesz. W obu przypadkach reagujesz emocjonalnie obrazajac sie na swojego adwersarza. Chcialabym przekazac pozdrowienia doradzajac unikanie dyskusji tam, gdzie nie czujesz sie komfortowo.
  #49  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 12:17
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Szósty zmysł ?!

Jako gospodyni wątku, chcę zmienić kierunek dyskusji, która zmierza nie tam gdzie pragnęłam.
Moją intencją przy zakładaniu wątku było zainteresować przekraczaniem granic ludzkiego umysłu przez wyjątkowych ludzi z całego świata i działaniem tychże dla dobra ludzkości (nawet jak brzmi to patetycznie).
Proszę o dyskusję merytoryczną


Rewelacyjne urządzenie - osiągnięcie studenta, wyposażające użytkownika w szósty zmysł?
(Może i na forum by się przydał)
Ta prezentacja - z laboratorium Pattie
Maes na MIT, prowadzonego przez Pranava Mistryego - była wydarzeniem na TED. Przedstawia urządzenie z projektorem, które mozna nosić na sobie, a które przeciera ścieżkę dla głębokich interakcji z naszym środowiskiem. Wyobraź sobie "Raport Mniejszości" i jeszcze trochę dodaj.


Obejrzyjcie, warto:
http://www.ted.com/talks/lang/pol/pa...xth_sense.html
  #50  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 12:42
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Mila pani Mavronko. Bardzo prosze o zachowanie godnosci w dyskusji. Nikt nikomu nie dal prawa obrazac adwersarza, ze nie posiada wiedzy w temacie i nie czuje sie komfortowo. Poprostu nie chce z Toba dyskutowac i kropka. Rady prosze zachowac dla siebie i napewno sie przydadza w wielu przypadkach i sytuacjach. Mysle, ze na tym skoncza sie pani ataki.

PS. Aluniu, przepraszam, za wypowiedz ale nie lubie ponizania dyskutantow, bo to nie sa metody uzywane pomiedzy ludzmi z podstawowa doza kultury.
  #51  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 12:54
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Aluniu !

Cyborgi, czyli skrzyzowanie człowieka z chipami różnego rodzaju już istnieją " i kto wie, może za kolejne 10 lat będziemy tu z ostateczną wersją implantu mózgowego szóstego zmysłu." - jak mówi Maes z MIT.Skrzyżowanie człowieka z komputrem, widzeniem w UV i IR. to tylko kilku lat, wielkości chipu.
"Homo electronicus" powstaje na naszych oczach, jesteśmy świadkami jego tworzenia, przez "homo ledwo sapie".
  #52  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 13:15
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie Aluniu

Gratulacje za propozycje ciekawych tematow, ktore zaznacza XXI wiek. Pare lat temu czytalem w Newsweek Magazinie o Pattie Maes i jej pogladach na human-computer interraction. Dzieki Tobie odnowie wiedze.

Kazimierzu, definitywnie masz racje.
  #53  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 13:18
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Mila pani Mavronko.
Mily panie Albercie oddal sie pan, nie przepraszaj i nie przesladuj!
  #54  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 15:05
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Na konferencji TED Ngozi Okonjo-Iweala mowil o reformach i wzroscie gospodarczym w Afryce.
Bonnie Bassler odkryła, ze bakterie "rozmawiaja" ze sobą uzywając jezyka chemicznego.
Julia Sweeney opowiada, ze musi przemysleć od nowa, w co wierzy po odwiedzeniu jej przez Mormonow.
Sherwin Nuland opisal historie swojej wlasnej choroby. Jest zwolennikiem leczenia depresji elektrowstrzasami. Dzieki temu doznal ulgi w cierpieniu i odkupiil sie uzyskujac druga szanse.
Diane Benscoter mowi, o tym jak przylaczyla sie do wyznawcow Moona.
Konferencja TED nie jest zarezerwowana tylko dla specjalistow. Warto posluchac wielu wypowiedzi. Kazdy moze znalezc temat odpowiedni dla siebie. Nie trzeba zgrywac sie na oblatanego w temacie, o ktorym nie ma sie zielonego pojecia.
  #55  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 15:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Albercie !

Cytat:
Napisał albert
Gratulacje za propozycje ciekawych tematow, ktore zaznacza XXI wiek. Pare lat temu czytalem w Newsweek Magazinie o Pattie Maes i jej pogladach na human-computer interraction. Dzieki Tobie odnowie wiedze.

Kazimierzu, definitywnie masz racje.
TED jest napewno kopalnią wiedzy o przyszłości, i będę napewno zaglądał do niego często, ale intersowałby mnie też wątek ściśle EKO: ekologiczny i ekonomiczny, bo tu upatruję kierunek przyszłości i rozwoju ludzkości. Tam też są potrzebne cyborgi no i kontrolujący ich ludzie normalni, bez nadmiernej cybernetyzcji.
Czekam, Alfredzie, na Twój nowy wątek ?
  #56  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 15:41
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Konferencja TED nie jest zarezerwowana tylko dla specjalistow. Warto posluchac wielu wypowiedzi. Kazdy moze znalezc temat odpowiedni dla siebie.

Właśnie dlatego szukam ciekawostek, wpisuję krótki wstęp, (nie tylko temat i nazwisko) i wklejam linki, aby łatwiej było zainteresowanym czytelnikom wątku.

Cytat:
Nie trzeba zgrywac sie na oblatanego w temacie, o ktorym nie ma sie zielonego pojecia.

Też jestem zielona i nieoblatana..... w tematach, ale wciąż chcę się uczyć czegoś nowego.
Ciekawość świata mnie nie opuszcza i oby tak dalej!

PS. Mavronko, dlaczego jesteś tak zrzędliwa?
Wypłoszysz wszystkich i kto tu do mnie zajrzy??
  #57  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 16:00
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Wypłoszysz wszystkich i kto tu do mnie zajrzy??
Albert zrobil dyskusje personalna w w dwoch watkach. "Biegal" za mna jak kot z pecherzem popisujac sie bezsensowna argumentacja. W poscie o Pattie Maes obiecal odnowic swoja wiedze powolujac sie na artykul w Newsweeku, ktorego nie bylo. Albert najlepiej czuje sie w tematyce zwiazanej z religia, a konkretnie z Kosciolem K.
  #58  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 13:57
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Aluniu, Mavronko !

Mój post skopiowany z wątku "czy Solidarność to jeszcze związek?"
"Poruszane tu problemy ekonomiczne (niszczenie nadwyżek żywności) jest ściśle związane z monetarnym systemem ekonomicznym, obecnie panującym na całym świecie. Mechanizm tego systemu jest świetnie, moim zdaniem opisany w tym linku: Zeitgeistmovement (orientation and responses). Podaję link do polskiej wersji językowej. Kiedyś się tym bardzo interesowałem, próbowałem nawet wzbudzić zainteresowanie tym ruchem na forum, ale nie było zaintersowania, więc dałem spokój. Teraz jednak widzę osoby, które mogą wniknąć w ten temat (Alunia,Mavronka i inni ?).
http://www.thezeitgeistmovement.com/...ation_Guide/pl
Proponowana tam rewolucyjna (ewoloucyjna) ekonomia przyszłości, oparta na zasobach (Resources Based Economy), warta by była, moim zdaniem, dyskusji na tym forum. Ale , czy znajdą się dyskutaci ? Wyobrażacie sobie np. świat przyszłości bez pieniądza ?"
Podyskutujmy o tych naszych wątpliwościach opisanych w podanym linku .
  #59  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 14:23
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Mój post skopiowany z wątku "czy Solidarność to jeszcze związek?".
Jak kopiowac to kopiowac.

"Venus Project" to idea stworzenia nowego,lepszego systemu, ktory wyszedlby na przeciw wszystkim oczekiwaniom jakie ma czlowiek. Poczawszy od pracy, zamieszkania, odpoczynku az po religie. Czy jest to utopia? Najlepiej przeczytac samemu. Jako obserwatorka zycia mam pewne watpliwosci co do mozliwosci wdrozenia kilku podstawowych zasad. Ludzka natura jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje. W opisie "Projektu" zawartych jest wiele madrych stwierdzen. Najbardziej fascynuje wizja przyszlosci, ktora przedstawiono. Ogromne zainteresowanie "Projektem" wsrod mlodziezy mozna tlumaczyc erozja zasad moralnych gloszonych przez kaznodzieji hipokrytow.
  #60  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 14:35
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Kazimierzu!
Na gorąco, zanim się wczytam w tekst który podałeś:
Czy znasz książkę "Rozmowy z Bogiem" Naele Donalda Welsha?
W tomie III tryptyku, Bóg, z którym "rozmawia" autor, kreśli wizję świata sprawiedliwego podziału dóbr.
Najpierw krytykuje:
"Wasze społeczeństwo jest rozrzutne i marnotrawne. Jak to mówicie, każda rzecz "wychodzi z użytku" po czasie, na jaki została zaprogramowana. Samochody rozpadają się trzy razy szybciej i są trzy razy droższe. Ubrania drą się już za dziesiątym razem, gdy je na siebie wkładacie..
Żywność faszerujecie związkami chemicznymi, które maja przedłużyć jej trwałość, nawet jeśli oznacza to skrócenie waszego pobytu na świecie.
Płacicie nieprzyzwoicie wygórowane sumy różnej maści gwiazdom, a nauczyciele, (...) czy naukowcy szukający leku na gnębiące was choroby zarabiają głodowe pensje. Każdego dnia w waszych supermarketach, restauracjach i domach marnuje się tyle jedzenia, że starczyłoby na wykarmienie polowy świata.
(...) Na dole drabiny społecznej toczy się na świecie nieustanna walka o przetrwanie, podczas gdy garstka u władzy opływa w dostatki (...)
Wydaje się, że zmiana tego stanu rzeczy nie jest w niczyjej mocy, ale prawda jest taka, że nie mocy brakuje, lecz woli.
I tak będą się sprawy miały, dopóki nie uznamy cudzego nieszczęścia za własne".

PS. Ciesze się, że poruszyłeś ten temat. Zawsze się chciałam z kimś tymi słowami podzielić. Fragment o podziale dóbr jeszcze poszukam.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.