menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-04-2009, 23:20
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Post Emerytura dostarczana przez listonosza czy na konto? - komentarze


Komentarz do artykułu: Emerytura dostarczana przez listonosza czy na konto?
--------------------
Nawet znam takie osoby mają malutką emeryturę i liczą się z każdym groszem zwłaszcza że pomagają rodzinie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 07:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Podobny temat już był poruszany -teraz nie bardzo chce mi się szukać gdzie. Ja konto mam od bardzo dawna gdy jeszcze było ono w powijakach. Żona pracowała w PKO i tam częściowo z przymusu musiała je założyć ja jako współwłaściciel. Sam odbierałem pieniążki w zakładzie pracy. Jednak gdy przeszedłem na rentę i listonosz nie zastał mnie w domu, zostawiając awizo. Na poczcie odstałem ogromną kolejkę i powiedziałem sobie "nigdy więcej" truchcikiem pozałatwiałem by ZUS przesyłał należność na konto. Odbieram pieniądze kiedy mam ochotę nie muszę czekać na listonosza ani stać w kolejce. Co do opłat. Kiedyś było on bez takowych. Teraz są ale i tu można znależć pozytywy. Płacąc w kasie banku lub na poczcie musiałem ponosić opłaty i to wcale nie małe. Od czasu gdy założyłem internetowe konto opłaty te są minimalne 0.5 zł od transakcji. Sumując zdecydowanie wychodzę na swoje opłata za prowadzenie konta + opłata za kartę bankomatową + za przelew i tak wychodzi zdecydowanie taniej niż wpłacanie gdziekolwiek (nawet płacąc w np. elektrowni, muszę do niej dojechać co też wiąże się z kosztami i odstanie tam kolejki). Wygoda bo płacę kiedy mam na to ochotę (oczywiście w terminie) ale np o 24.00
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 10:23
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Zdecydowanie na konto w Banku przeze mnie wybranego, od dobrych kilku lat! Z czasem znielubiłam oczekiwanie, choćby podświadome na listonosza Teraz mam komfort pobierania kiedy chcę za pomocą karty bankomatowej bądż przy okienku kasy jeśli opłacam rachunki W najbliższym czasie chcę sobie załatwić opłacanie rachunków przez...Internet
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 10:58
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Też pobieram emeryture na kontio w banku i myślę o oplacaniu rachunków przez internet ale jakoś mam obawy czy potrafie i co będzie jak się pomylę.Brak mi odwagi.........
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 12:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Na temat konta internetowego powiem tak. Strach początkowo jest duży. Sam założyłem konto internetowe gdy jeszcze niewiele umiałem poruszać się w komputerze a tym bardziej w internecie. Dobrze z pewnością pierwsze kroki skonsultować z kimś obeznanym w tym temacie. Mogę służyć doradztwem w PKO bp czyli iPKO
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 13:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Chyba nie ma wśród nas osoby, która korzystając z googla, czy innej wyszukiwarki, nie korzystałaby z takiej podstawowej wygody jaką daje ibank, obojętne jaki. Wszystkie opłaty za usługi, przelewy za zakupy internetowe itp. Toż to "signum temporis". Pity internetowe, wkrótce wierzę głosowanie via internet, to tylko kwestia roku,czy dwóch, kiedy conajmniej 50-75 % ludzi będzie z tego korzystać.
A to, że bank pobiera za to prowizję, to oczywiste. I tak te prowizje są minimalne, a oszczędność czasu i wygoda ogromne. Postęp, wg mnie, w tej dziedzinie jest ogromny i czasami wydaje mi się zbyt szybki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 14:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Chyba nie ma wśród nas osoby, która korzystając z googla, czy innej wyszukiwarki, nie korzystałaby z takiej podstawowej wygody jaką daje ibank, obojętne jaki. Wszystkie opłaty za usługi, przelewy za zakupy internetowe itp. Toż to "signum temporis". Pity internetowe, wkrótce wierzę głosowanie via internet, to tylko kwestia roku,czy dwóch, kiedy conajmniej 50-75 % ludzi będzie z tego korzystać.
A to, że bank pobiera za to prowizję, to oczywiste. I tak te prowizje są minimalne, a oszczędność czasu i wygoda ogromne. Postęp, wg mnie, w tej dziedzinie jest ogromny i czasami wydaje mi się zbyt szybki.
Kazimierzu coś mi się wydaje, że nie czytasz poprzednich postów. Bo i zosinek i Ludgarda mają jeszcze obawy przed ibankiem i z pewnością jest jeszcze wielu podobnych. Ten co ma ibank wie, że to proste i bezpieczne i bezpieczniejsze niż w jakiś okienkach z niskimi opłatami. Tak mnie się wydaje, że to jak z jazdą na rowerze dokąd nie nauczysz się jest to trudne a następnie samo leci
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 14:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Tadziu50, masz rację, nie wszystkie czytałem, nie wszystkim też ibanki muszą odpowiadać. Moja żona np. nie ma do nich, i w ogóle internetu, zaufania.Boi się ich, ale, tak jest ze wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 19:49
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

gorąco polecam dokonywanie płatności za pośrednictwem internetu. ogromna wygoda i łatwośc. oczywiście na początku troche sie bałam, ale konta internetowe sa zabezpieczone przed włamywaczami. i slowo daje wcale nie trudna jest obsługa takiego rachunku. dla osób tak zaprzyjaźnionych z komputerem jak uczestnicy forum Seniorka to naprawde nie problem, łatwiejsze jak wklejanie obrazków. .
mnie zastanawia coś innego, a mianowicie kto mi pieniązki przyniesie jak nóżki odmówią posluszeństwa, a brzuszek będzie głodny? chyba trzeba będzie ustanowić pełnomocnika do karty bankomatowej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 19:55
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Tylko listonosz,
on taaki przystojny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 20:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
.
mnie zastanawia coś innego, a mianowicie kto mi pieniązki przyniesie jak nóżki odmówią posluszeństwa, a brzuszek będzie głodny? chyba trzeba będzie ustanowić pełnomocnika do karty bankomatowej
Mam na to pytanie dwie odpowiedzi (co najmniej), przelewasz znajomej sobie pieniązki na jego konto -nie musi mieć internetowego- i prosisz o pobranie tej kwoty z jego konta wydaje mi się względnie bezpieczny bo można stracić tylko tą kwotę. Drugi udostępniasz PIN do karty -nie trzeba pełnomocnictwa- do bankomatu. Ryzyko może pobrać kwotę dowolną lub nawet wyczyścić konto.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 21:26
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Mam na to pytanie dwie odpowiedzi (co najmniej), przelewasz znajomej sobie pieniązki na jego konto -nie musi mieć internetowego- i prosisz o pobranie tej kwoty z jego konta wydaje mi się względnie bezpieczny bo można stracić tylko tą kwotę. Drugi udostępniasz PIN do karty -nie trzeba pełnomocnictwa- do bankomatu. Ryzyko może pobrać kwotę dowolną lub nawet wyczyścić konto.

pozostaje trzecie rozwiązanie, które zaproponowała Wierna Eliza - przystojny listonosz, jestem za
i tak się kończy sen o ikoncie,ale póki co,to chwalę sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 21:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał wierna Eliza
Tylko listonosz,
on taaki przystojny.

Laskowik ci się marzy , dzieweczko piękna i niewinna.
A co będzie , jak przyjdzie Smoleń ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 21:41
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Laskowik ci się marzy , dzieweczko piękna i niewinna.
A co będzie , jak przyjdzie Smoleń ?
Ta sikorka,
co pije tyle, ile waży?
Takie małe to podobno wariaty.
Widziałam raz dzięcioła,
takiego z czerwoną głową,
siadł na pniu drzewa,
zrobił trrrrrrrrrrrrrrrrrrr...
i już była dziura.
Ja chce Smolenia,
chociaż on był jajami handlował.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 21:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Jajami ? A nie bombkami czasem ?

ps.dziecko niewinne , aczkolwiek Blondie .Po co ci dziadyga ?
Poszukaj sobie prawdziwego dzięcioła,tylko nie Janusza z Big Brothera ,choć poseł z niego całą gębą.

PS>bez czerwonej czapeczki < to dziewczynka .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 21:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Proponuję Pudziana za doręczyciela gotówki.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 21:58
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Tadeusz50

Od dawna mam konto w PKO i chciałabym płacić rachunki przez internet. Od czego zacząć, do kogo się zwrócić? W pracy mam dosętp do konta innego banku ale do dostępu dostałam hasło dostępu i klucz elektroniczny. Czy PKO też stosuje klucze?
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 22:00
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Mnie to na dobrą sprawę wisi, kto miałby tę gotówkę przynosiś.
Kto chętny, niech nosi.
Byle często i gęsto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 22:08
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ja proponuję na listonosza gen. Romana Polko (jak przejdzie "w stan spoczynku")-ale nie do grobu oczywiście.
Może takiemu naszej emerytury byle łapserdak nie odbierze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 22:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Od dawna mam konto w PKO i chciałabym płacić rachunki przez internet. Od czego zacząć, do kogo się zwrócić? W pracy mam dosętp do konta innego banku ale do dostępu dostałam hasło dostępu i klucz elektroniczny. Czy PKO też stosuje klucze?
Iwonko udaj się do placówki gdzie masz konto i powiedz, że chcesz założyć iPKO (konto internetowe). Podpiszesz umowę. Dostaniesz nr własny i prowizoryczne hasło dostępu oraz kartę kodów. Nr pozostaje bez zmian hasło zmieniasz na dowolne ale zgodnie z instrukcją ( nie pamiętam dokładnych wymagań bodaj od 8 do 16 znaków mogą być cyfry i litery rozróżnia małe i wielki litery. W domu zmieniasz akceptując kodem z karty kodów (wielkość karty bankomatowej z 40 kodami zakrytymi sreberkiem tzw. zdrapka) Każdą tranzakcję akceptujesz tym kodem. System podaje który nr kodu należy podać.
Iwonko masz gg to mogę podpowiedzieć gdy będziesz chciała. Tylko na litość nie podawaj nr i hasła.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.