menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 22:06
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Krytyczny Seniorze A.P. znów czytasz nieuważnie, a potem piszesz co klawiatura zechce. Spróbuj, proszę, chociaż spróbuj zrozumieć co napisałam. Jak już spełnisz prośbę, może załapiesz, że nie było moim celem krytykowanie kogokolwiek. Pisałam o dwóch drogach dwóch kultur. Jak one mają się zrozumieć jeśli my - wychowani w tej samej kulturze i w tym samym kraju - nie potrafimy?
__________________
  #22  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 10:43
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Z okazji Olimpiady i zwiększonego zainteresowania chińską kulturą itd,zająłem się zwiedzaniem Pekinu za pomocą google earth. Zacząłem od Zakazanego Miasta. Zdjęć z Olimpiady oczywiście jeszcze nie ma, ale nie wątpię,że po Olimpiadzie będzie ich wysyp.
Na tym zdjęciu:główne wejście do Zakazego Miasta, położonego w samym centrum Pekinu.
Zachęcam do zwiedzania.


By kkwas at 2008-08-08
  #23  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 11:32
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To co pokazuja nam dzisiaj Chiny i Chinczycy zasluguje napewno na uwage ale nalezy takze spojrzec krytycznie na to w czym zaczynamy byc zalezni od Chin.
Mimo roznicy zdan jakie kazdy z nas posiada co do tematu chinskiego i wlasnego krytycyzmu chyba wszyscy sie zgodza co do tandetnego towaru jakie maja napis czy naklejki producenta "Made in China". Amerykanie ,zreszta takze i inne kraje w tym Polska zaczeli sie od roku przygladac na jakosc chinskich towarow,ktore zalaly caly swiat. Nawet dzisiaj czytamy jakie to toksyczne lyzeczki produkuja nam Chinczycy od ktorych to mamy poczatki raka.
Czlowiek to co go otacza odbiera roznymi zmyslami ,szczegolnie wzrokiem i sluchem - wczorajsze otwarcie igrzysk olimpijskich zachwycalo nas tym co widzielismy nawet "halucygennie".Jak bysmy jeszcze do tego skosztowali chinskich grzybkow to obrazy bardziej byly by wspaniale !
Nie obawiam sie,ze zaraz posypie sie na mnie wiazanka krytyki,ze jak smiesz tak wspaniale widowisko krytykowac !
Tak wspaniale ale czy zwrociliscie uwage jak pod koniec te chinskie dziewczeta co raz wolniej przebieraly swymi drobnymi rekami i nozkami , juz nie wytrzymywaly wielogodzinnego wysilku machania w wyznaczonych i wytrenowanych miejscach,podobnie jak nie wytrzymuja morderczej pracy w codziennym zyciu.
Czy wiecie ile trudu i wysilku ta ponad dwutysieczna mlodziez poniosla na wczesniejszych wielotygodniowych treningach i to po co ? Aby dac zabawe tym na trybunach a moze pokazac wszelkim dostojnikom i moznym tego swiata na co te poltora miliarda ludzi ciezko pracujacych stac za miske ryzu ?
Czy ten piekny pokaz ukazal nam jak zyja prosci Chinczycy i za co ? Iluminacja wolnych ptakow podswietlanych w gorze byla adekwatna do wolnosci ludzi w Chinach ?
Zdejmijmy konskie okulary turystow i widzow i przypatrzmy sie na Chiny od strony tyrani,moze wtedy opadnie nam ten zachwyt.
Patrzac na trybuny widzielismy Busha z malzonka ,widzielismy tez naczelnika Chin ,co zauwazyliscie w ich twarzach - wodzow poteg swiatowych,moze to nam da cos do myslenia.
Ja widzialem pyche,ironie,falsz i oblude wszelkich dostojnikow a takze sztuczna radosc prostych ludzi,ktorzy przez pare godzin zapomnieli o smutnej rzeczywistosci do ktorej po igrzyskach i pokazie musza powrocic.
  #24  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 11:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Senior,jeżeli chodzi o Chiny ,nigdy nie miałam okularów ,więc nie ma mi co spadać..
Skoro zamyka się i morduje zwolenników nieprawomyślnej gimnastyki ,to o czym tu mówić.
To tak ,jakby u nas zamykano w więzieniach zwolenników jogi..mordując przy okazji ich dzieci.Tylko o tym się nie mówi..
HIPOKRYZJA..
Bo liczy się KASA.Tylko.
  #25  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 11:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Seniorze,

zmieniasz poglądy? Tak szybko?
Przecież do tej pory zachwycony byłeś potęgą Chin i krytykowałeś krytykowanie...
Np. tu:
http://www.klub.senior.pl/spoleczens...age2-1725.html
  #26  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 11:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przeciez dzisiaj kasa jest wyznacznikiem wszystkiego,wiec sie nie dziw,przeciez Ty tez kase robisz choc seniorka jestes ,ja juz nie musze ,przezyje na ile mi starczy.
Wracajac do Gruzji,ktora wydala takiego syna narodu jak Stalin i zawsze byla specyficznym zakatkiem swiata (wcale nie biednym) to mysle,ze ta wojna jest o dominacje i to obcych wplywow - czy tak ?
Komu zalezalo aby byla samodzielnym panstwem po tylu latach przynaleznosci do "nieomylnego ustroju" ???
Ach te zasoby ziemi jeszcze nie wydobyte - jak one kusza !
  #27  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 11:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Przeciez dzisiaj kasa jest wyznacznikiem wszystkiego,wiec sie nie dziw,przeciez Ty tez kase robisz choc seniorka jestes ,ja juz nie musze ,przezyje na ile mi starczy.
Wracajac do Gruzji,ktora wydala takiego syna narodu jak Stalin i zawsze byla specyficznym zakatkiem swiata (wcale nie biednym) to mysle,ze ta wojna jest o dominacje i to obcych wplywow - czy tak ?
Komu zalezalo aby byla samodzielnym panstwem po tylu latach przynaleznosci do "nieomylnego ustroju" ???
Ach te zasoby ziemi jeszcze nie wydobyte - jak one kusza !

Odwal się Senior od mojej kasy,bo przestanę robić za Twego anioła stróża.
Wiem w jaką stronę kołujesz..
Ale nic mi nie wiadomo o Żydach w Gruzji..
No ...ale ..? Putin może Żyd ,co ? I Dablju też ? No to wszystko jasne..
  #28  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:05
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Senior, kasa ważna nie tylko dzisiaj, zawsze była ważna od czasu takich, którzy ją wymyślili.

Alu,
też dorabiasz w tym portalu? To jesteśmy już dwie Kto do nas dołączy za nieaugustynowe poglądy?
  #29  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Alsko !
Czytaj ze zrozumieniem i nie spiesz sie z ocenami - "nie chwal dnia przed zachodem slonca".
Umiejetosc i sposob prowadzenia dyskusji jest tez sztuka,o ktorej moze nie wiesz.
  #30  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bez podpuchy i obrazy Lila !
Za kogo robisz to twoja sprawa ,aniolow strozow mam wiele ale im za to nie place nawet paleniem swieczki. To,ze mnie ubezpieczasz przekonalem sie w "Meksyku i Australii" ,wystarczylo,ze wlazlem na czestotliwosc na ktorej "nadajesz" i radiostacja zadzialala .
W dobie internetu wszystko jest mozliwe ,informacje mkna prawie z predkoscia swiatla .
Na pocieszenie powiem ,ze wszystkie portale "walczcace" plajtuja ,nie ma chetnych do mielenia tego samego ziarna,z ktorej nigdy nie bedzie maki i chleba.
Portal seniora tez by upadl gdy by nie "nasza" dzialalnosc - z ploteczek nie wyzyje ,z podlosci tym bardziej.
Bywaj Lila !
I nie obawiaj sie braku pieniedzy,dolar rosnie w sile,Europa pada - jak zyc to tylko w USA ,wie o tym nawet nasza Zosia.
  #31  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja robie za kase - placi mi wywiad z kosmosu,ostatnio podeslal wam burze na Mazowsze ,jutro bedzie Lodz i Malopolska.
Nie dajcie sie tornadom !
  #32  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:17
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Seniorze,

niedługo stuknie rok od Twego przybycia - więc z oceną się nie pospieszyłam.
Rozumiem, co czytam i w przeciwieństwie do Ciebie nie zapominam, co napisałam.
Dyskusja polega na podawaniu argumentów, a nie pouczaniu. Gdzie Twoje argumenty?

Iiii, tam! Idę stąd! Za mało mi płacą
Polu, nie uważasz?
  #33  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Iiii, tam! Idę stąd! Za mało mi płacą
Polu, nie uważasz?
Ja społecznie się udzielam - takie skrzywienie mam - genetyczne - i nie odchodź, bo kto pomoże mi ścigać takiego jednego za rozsiewanie plotek?
  #34  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Ja społecznie się udzielam - takie skrzywienie mam - genetyczne - i nie odchodź, bo kto pomoże mi ścigać takiego jednego za rozsiewanie plotek?

Ja ... ...wolną chwilą..

Tylko po dopadnięciu ,skuciu i zakneblowaniu ,należy rzeczonego puścić wolno..
Bo cuś przywykłam do niego... ,choć na początku znajomości o mało mnie apopleksja nie zabiła...
Widać lubię nadal sporty ekstremalne...na ile wiek pozwala..
  #35  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 12:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ta od polki (jako tanca z gwiazdami) z argumentami uciekla ale za to mam "spolecznych" do dyspozycji - ciesze sie .
Nie ,nie nie z plotek ale odpowiednich informacji,ze dziennikarstwo w Polsce sie sypie.
Naplywowi slabo opanowuja jezyk polski,miejscowy narybek jest malo dyspozycyjny i rozleniwiony,zreszta musi pilnowac portali mlodziezowych,bo mlodziez w Polsce robi sie swiadoma braku kasy.
Skrzywienie genetyczne Poli o ,ktorym raczy nas informowac tez mnie dziwi ,ostatecznie nie ma ludzi bez wad ,przeciez to czesciowa genetyczna wina rodzicow.
Wracam do Chin.
I zapyatam : Ilu to juz Chinczykow dostalo obywatelstwo polskie ?
  #36  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 13:22
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Polu,

musiałam odejść, bo real głosem minutnika kuchennego wzywał
O, plotkarzowi to ja nie odpuszczę! Mowy nie ma! Zaprowiantowanie ode mnie brał na wypadek krat itp. w postaci słoniny, cebuli i różnych takich. Więc zobowiązania jakieś tam ma.
Dopadnę, gdy tylko się pojawi. Związać też mogę. Kneblować nie będę, bo odszczekać ma!
  #37  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 13:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

A to sorry..
Myślałam ,że chodzi o Seniora..
Tamtego już sobie odpuszczam..
  #38  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 13:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja ... ...wolną chwilą..
Wolna...pożądana.
Cytat:
Tylko po dopadnięciu ,skuciu i zakneblowaniu ,należy rzeczonego puścić wolno..
Rzeczony przyzna się do winy, wyrazi skruchę i - wolny jak drób. Kajdanki, knebel i ewentualnie dyby - zbędne
Cytat:
Widać lubię nadal sporty ekstremalne...na ile wiek pozwala..
No... lubisz, całkiem niezłe masz wyniki, prawie na Pekin
  #39  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 14:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
musiałam odejść, bo real głosem minutnika kuchennego wzywał

...ja mam dwa, minutniki, drugi w komputerze, który wyłącza komputer, kiedy chce
Cytat:
O, plotkarzowi to ja nie odpuszczę!...

No to jesteśmy już trzy, zgodne! co do meritum, a malkontenci mówią, że gdzie trzech Polaków, tam cztery zdania
  #40  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 14:32
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Pochwalam to,że MKOl powierzył zorganizowanie XXIX Olimpiady Chinom,mimo obiekcji tzw. całego świata, które nadal są podnoszone. A to, że to kraj komunistyczny, że tłamsi wszelkie próby rozdrobnienia Chin,przez oderwanie ich poszczególnych regionów itd. "Obrońcy" biednych Chińczyków ronią krokodyle łzy nad tym, że reżim komunistyczny tak ich strasznie uciska, zmusza ich do nadludzkich wysiłków przy organizacji olimpiady, ubolewają nad chińskimi dziewczętami,które "swoimi drobnymi rączkami i stópkami już nie wytrzmywały wielogodzinnego wysilku machania w wyznaczonych i wytrenowanych miejscach". itp ubolewania na losem biednych chińczyków.
Ci biedni chińczycy zalewają świat tanią tandetą i " jakie to toksyczne lyzeczki produkuja nam Chinczycy od ktorych to mamy poczatki raka."
Ile hipokryzji czuje się w tym pytaniu: "Czy ten piekny pokaz ukazal nam jak zyja prosci Chinczycy i za co ? "
Nie wiem, czy była kiedyś taka olimpiada, która by pokazywała jak żyją biedni Amerykanie, Japończycy, czy Niemcy. A biedni ludzie, biedne rejony są przecież w każdym kraju.
Należy podziwiać to w każdym narodzie, w każdym kraju, co w nim piękne i wspaniałe, a wynajdywanie stron ujemnych pozostawić malkontentom,telewizjom które napewno starają się teraz nagrać takie reportaże z Chin i pokażą je napewno wswoich programach.
Tak, jak w każdym ogromnym kraju,w każdym mieście czy rejonie, istnieją ogromne kontrasty. Skraja bieda, ogromny bród, nędza i przstępczość. Tak jest też w Chinach.
Obecność takich osób jak prezydentów państw, premierów i innych możnych (rozumiem, że chodzi o takich, co coś mogą, a nie cuchnąco bogatych) tego świata, na takich masowych imprezach jak olimpiady, uważam za wszech miar pożądaną, bo podnosi to rangę nie tylko imprezy,ale tych osób i krajów, które reprezentują. Zbojkotowanie tych igrzysk olimpijskich przez wielu prezydentów i premiów, w tym polskich, świadczy tylko o atawistycznej wrogości do idei komunistycznej, bieżącej politycznej sytuacji, populizmowi polityków i nastrojom części społeczeństwa.
Wszystkiom żal "biednych Chińczyków", Tybetańczyków, Ujgurów, ale gdy rząd robi systematycznie ogromne wysiłki, aby poprawić los tych ludzi, nikt tego nie chce widzieć.
A propos prezydentów USA I Chin obecnych na Olimpiadzie. Trzeba mieć iście roentgenowski wzrok i kupę wrogości w sobie, aby w ich twarzach widzieć pychę, fałsz i obłudę. Ja widziałem u Prezdenta Chin dostojeństwo i dumę z otwierania XXIX Olimpiady w kraju, który reprezentuje, Wielkich Chin.
Bush, jak zwykle, miał wesołą twarz, a Jego małżonka wyglądała wspaniale.
Na twarzach publiczności widziałem zadowolenie i dumę z tego, że Olimpiada odbywa się w ich mieście.

I to było piękne !
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy myślicie czasem? baburka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 425 28-04-2018 14:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.