menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 14:57
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Sprawa Romana Polanskiego


Otwieram nowy watek z dwoch powodow:
1. Temat, o Romanie Polanskim przyciaga uwage wielu Seniorow.
2. Uwazam, ze dyskusja nie powinna sie odbywac w watku o pedofilach.
Zanim zaczniemy oceniac R.Polanskiego proponuje zapoznac sie z artykulem pana Bartosza Weglarczyka. http://bartoszweglarczyk.blox.pl/html
  #2  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 15:36
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie "Polański prosił, żebym zdjęła bieliznę"

Przed chwilą przeczytałam fragmenty zeznań 13-latki /z 1977 r./ i ...jestem zniesmaczona.
http://www.dziennik.pl/

Ostatnio edytowane przez Dzidka : 28-09-2009 o 16:04.
  #3  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Kod PHP:
Amerykanie lubia pokazowe procesy.. 
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #4  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:06
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Asiu, przeczytaj poprawiony link z "Dziennika".
  #5  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:09
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzidka
Przed chwilą przeczytałam fragmenty zeznań 13-latki /z 1977 r./ i ...jestem zniesmaczona.
Prosze nie myslec, ze rozgrzeszam Polanskiego, ale nalezy pamietac, ze nad zeznaniami dziewczyny "pracowali" specjalisci od wnoszenia aktow oskarzenia. Protokoly przesluchan pisze sie specjalnie pod lawnikow. Celem sa wrazliwe kobiety lawniczki. Prosze zwrocic uwage, ze nigdy nie uzywa sie slowa "gwalt" bez przymiotnika "brutalny" zeby podkreslic okrutnosc czynu. Szczegolowe opisywanie stosunku Polanskiego mialo na celu pokazanie go jako wyjatkowo zdemoralizowanego czlowieka. Mloda 13 letnia dziewczyna podczas stosunku analnego powinna przynajmniej krzyczec w nieboglosy. No chyba, ze Polanski ma fizyczny feler, ale o tym prokuratorzy nic nie pisza. Bo moze wzbudzilby czyjas litosc?
  #6  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzidka
Przed chwilą przeczytałam fragmenty zeznań 13-latki /z 1977 r./ i ...jestem zniesmaczona.
http://www.dziennik.pl/



Dzidko ja tez jestem zniesmaczona.. i nie tylko zeznaniem dziewczynki ale przedewszystkim zachowaniem niektorych ktorzy uwazaja ze gwalt na dziecku jest OK jezeli zdarzyl sie 30 lat temu...

Co nie zmienia faktu ze Amerykanie lubia show.. i wyciagaja asa z kieszeni odpowiednio w momencie kiedy im sie to oplaca.. Robili to 30 lat temu i teraz. Show biznes po prostu!!
Obrzydlistwo!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #7  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:27
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Niesmaczne to dla mnie są wystąpienia w sprawie obrony Polańskiego,bo niby z jakiej racji ma być ponad prawem?
Wyczytałam gdzieś komentarz "uwolnić Łyżwińskiego",no i w tym kontekście ,dlaczego nie ?,przecież nie miał stosunku z małoletnimi.
Według mnie skandalem jest niewpuszczenie zespołu Zakopower,mimo że byli zaproszeni .
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Według mnie skandalem jest niewpuszczenie zespołu Zakopower,mimo że byli zaproszeni .

Jeszcze raz pokazowka czy super-sluzbistosc glupkow na granicy??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #9  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:34
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Według mnie skandalem jest niewpuszczenie zespołu Zakopower,mimo że byli zaproszeni .
Wspomniany zespol nie posiadal specjalnej wizy, ktora obowiazkowo musza posiadac wystepujacy na terenie USA artysci.
  #10  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:53
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Pani Słowikowa
myślę że w sygnałach dnia to zostało wyjasnione
zna Pani przysłowie Polak potrafi ?
Zespół ten leciał dwoma różnymi samolotami
jednemu się udało drugiemu nie
konkuręcja poprostu zadzwoniła do urzędu emigracyjnego
że przylecą na wizie turystycznej co jest zabronione
pracować -koncert
Polak-Polakowi życzliwy
ci się przyznali że będą wystepować
i kłopot gotowy
  #11  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 17:03
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Pani Słowikowa
myślę że w sygnałach dnia to zostało wyjasnione
zna Pani przysłowie Polak potrafi ?
Zespół ten leciał dwoma różnymi samolotami
jednemu się udało drugiemu nie
konkuręcja poprostu zadzwoniła do urzędu emigracyjnego
że przylecą na wizie turystycznej co jest zabronione
pracować -koncert
Polak-Polakowi życzliwy
ci się przyznali że będą wystepować
i kłopot gotowy


A kto byl ta konkurencja??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #12  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 17:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wczoraj była rozmowa w tvn z Michałem Bajorem i między innymi o wpuszczeniu a właściwie nie wpuszczeniu zespołu Zakopower do USA. Sam ten artysta miał podobną przygodę. Do sali w której miał wystąpić wpadli z urzędu imigracyjnego żądając wizy. Na szczęście Michał miał przy sobie paszport a więc i wizę. Wybuchła afera okazał się, że dostali telefon od konkurencji chcąc nie dopuścić do występów artysty. Zysk Michała zamiast trzech koncertów miał pięć. Tak to bywa z konkurencją na całym świecie.
ps. temat wątku skręcił całkiem na boczne tory.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 17:59
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Ja w sprawie Polańskigo. Moim zdaniem, sąd powinien skazać go na 10 lat cięzkich robót w Hollywood, 10 mln zadośćuczynienia na rzecz Skarbu Kalifornii, a Samancie Geimer rentę dożywotnią po 1 mln/mies. PiS zwycięży w Kalfornii.

Ps. film Polańskiego, oparty na faktach z tego wydrzenia, powinien przynieść ok. 100mln , jeśli nie więcej.Scenariusz już jest gotowy.
  #14  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:12
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Nie udało się Amerykanom położyć łapy na Charlie Chaplinie, to położyli na Polańskim. Historie identyczne:
Lolitka, mamuśka lolitki i wzięty artysta. Dlaczego dopiero po 30-tu latach?? nie umiem tego skomentować, na czym polega to szwajcarskie "halo"...Coś tu nie gra.
Za sex z nieletnią powinien dostać wyrok i swoje odsiedzieć. Popełnił przestępstwo, a to , że ma tyle zasług, nie czyni go, że stoi ponad prawem. Absurdem jest tylko fakt, że dopadają go po 30-tu latach.
Po obejrzeniu "Galerianek", myślę, że gdyby polskie małolaty sypnęły wizytówkami, numerami telefonów, to ilu szanownych menadżerów, ojców, mężów poszło by siedzieć. Ilu jest chętnych na epizod z lolitkami?
To jest problem większej skali. Ukarany zostanie on, bo ma nazwisko, a panowie x nie mają. To tylko ta różnica. I tu coś nie gra...I każdy pyta dlaczego teraz??
  #15  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
Nie udało się Amerykanom położyć łapy na Charlie Chaplinie, to położyli na Polańskim. Historie identyczne:
Lolitka, mamuśka lolitki i wzięty artysta. Dlaczego dopiero po 30-tu latach?? nie umiem tego skomentować, na czym polega to szwajcarskie "halo"...Coś tu nie gra.
Za sex z nieletnią powinien dostać wyrok i swoje odsiedzieć. Popełnił przestępstwo, a to , że ma tyle zasług, nie czyni go, że stoi ponad prawem. Absurdem jest tylko fakt, że dopadają go po 30-tu latach.
Po obejrzeniu "Galerianek", myślę, że gdyby polskie małolaty sypnęły wizytówkami, numerami telefonów, to ilu szanownych menadżerów, ojców, mężów poszło by siedzieć. Ilu jest chętnych na epizod z lolitkami?
To jest problem większej skali. Ukarany zostanie on, bo ma nazwisko, a panowie x nie mają. To tylko ta różnica. I tu coś nie gra...I każdy pyta dlaczego teraz??

Czytalam o filmie "Galerianki" - wlosy deba staja, nawet swietego by ruszylo....a co tu mowic o zwyklym smiertelniku.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #16  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:16
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Mnie jeszcze dziwi zaangażowanie naszego polskiego Rządu.
  #17  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:37
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

W 1977 r. został oskarżony o uprawianie seksu z 13-letnią modelką Samanthą (dziś Geimer), którą fotografował w domu Jacka Nicholsona w Hollywood dla magazynu "Vogue". Sprawa była niejednoznaczna - oskarżenie twierdziło, że Polański podał nastolatce tabletki nasenne, szampana oraz że ją zgwałcił. Obrona utrzymywała, że wszystko odbyło się za zgodą dziewczyny, która miała być znana z bujnego życia seksualnego, a nawet że całą sprawę zaaranżowała jej matka, by wyłudzić odszkodowanie.

Polański poszedł na układ z sędzią Laurencem J. Rittenbandem, prowadzącym sprawę. Przyznał się do uprawiania seksu z nieletnią (choć nie do gwałtu), w zamian miał spędzić tylko 90 dni w areszcie na obserwacji psychiatrycznej. Gdy psychiatrzy wypuścili go po 42 dniach, sędzia stwierdził, że umowa nie obowiązuje. Chciał dalszego postępowania i wyroku za gwałt, co groziłoby Polańskiemu 50 latami więzienia. Polański uciekł do Francji i od tego czasu jest ścigany. Od 1978 roku nigdy nie odwiedził USA.

Rok temu film dokumentalny Mariny Zenovich pokazał, że nieżyjący już sędzia Rittenband mataczył, był też wobec Polańskiego uprzedzony, powiedział, że "da popalić temu polskiemu sukinsynowi". Od tego czasu prawnicy reżysera walczyli, by postępowanie przeciw niemu z 1978 r. uznać za niebyłe. Sędzia Peter Espinoza w lutym powiedział, że nie rozpatrzy wniosku, dopóki Polański nie stawi się przed sądem, zachęcał go, by to zrobił, dając nadzieję na zakończenie sprawy. Polański jednak nie przyleciał, bo zostałby od razu aresztowany. W maju Espinoza odrzucił więc wniosek.
--
Dodam, że Polański zawsze miał skłonności pedofilskie, tylko ten przypadek mu udowodniono.
  #18  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
.
--
Dodam, że Polański zawsze miał skłonności pedofilskie, tylko ten przypadek mu udowodniono.

Troche pokrecone daty i fakty - ale nie o to chodzi. Jest winny i napewno powinien byl poniesc kare albo zaplacic jak Michael Jakson.

Skad wiesz, ze R.Polanski zawsze mial zawsze sklonnosci pedofilskie. Nie wyobrazam sobie, ze bylas osoba z jego bliskiego otoczenia?!!! Za takie stwierdzenia wiesz, ze moze byc kara.

Oj, lubicie ploty moje panie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #19  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:49
Andreas's Avatar
Andreas Andreas jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Grudziądz
Posty: 280
Domyślnie

Nikt nie powinien być ponad prawem.
__________________
Kto nie liczy na zwycięstwo,
szykuje sobie porażkę.
  #20  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:49
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Polański hmmm znana postać ..pożyjemy to zobaczymy jaki będzie finał sprawy.
No nie zaprzecza i broni się, że matka dziewczyny mu ją podsunęła kiedy był na zakrapianym przyjęciu czyli pijany.

Nie byłam tam więc nie wiem jak i co było a czytanie z gazet hmm zawsze podają "sensacje".
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sprawa Wałęsy...cdn... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 8 02-04-2009 09:56
Wraca sprawa opłat za leczenie - komentarze ciekawski Ogólny 0 17-02-2009 17:52
Sprawa Wałęsy..... zdzislaw.bedrylo Społeczeństwo - wątki archiwalne 135 13-08-2008 22:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.