menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6321  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 11:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu mamy dwie różne wizje i oczekiwania jaką chcemy by Polska była , dla tego trudno się nam zrozumieć.

Dla mnie Polska to kraj demokratyczny ludzi równych wobec prawa ,świecki , gdzie wszystkie związki religijne mogą działać , jak i każdy może mieć różne różne poglądy polityczne .Państwo przyjazne dla swego obywatela ,ludzi uśmiechniętych ,a jak zachodzi potrzeba solidarnych przez małe " s " w którym chce się żyć i mieszkać.

Twoja wizja z tego co piszesz to Polska autorytarna z cenzurą ,informacją dla wybranych z wyraźnymi podziałami my i oni gdzie są ścisłe procedury których złamanie grozi karą więzienia lub grzywny. Ludzi nie myślących , wykonujących tylko polecenia i oczekujący na nowe co władza i wódz wymyśli.Potem wprowadzimy w tym pilocie od TV program ,który będzie informował władzę co jest oglądane by wszechwładna TV mogła rano poinformować wodza i Naród o sondażach popularności Wodza i partii rządzącej.

Trzeba sobie odpowiedzieć na początku po co taki rejestr się tworzy i upublicznia i komu ma to służyć
. Tworzenie czegoś sztuka dla sztuki i prymitywnej propagandy , władza robi dużo dla ciebie jest błędem i stratą energii na bzdety , nic więcej.

Na stronach organizacji pozarządowych zajmujących się pedofilią jest napisane dla kogo i po co potrzebny jest taki rejestr.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-02-2018 o 11:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6322  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 12:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Po to się tworzy, by każdy szef szkoły, domu dziecka i innych tego typu placówek,
miał przed zatrudnieniem nowego pracownika wgląd w jego przeszłość.
Także gdy kara uległa zatarciu, bo skłonności zawsze zostaną.
Do tej pory tego nie było a powinno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6323  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 13:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu ty widzisz wąsko tylko tych co z "urzędu" zajmują się wychowaniem młodego pokolenia by nie zatrudniać ludzi o skłonnościach pedofilskich .Ty masz zupełną rację i też się z tym co piszesz zgadzam i to popieram .

Ale zapomnieć o rodzicach i tych co im pomagają w wychowaniu dzieci by zwracali też uwagę na środowisko w jakim mieszkają i kogo w domu goszczą.
Pytałem kolegę który mieszka w Stanach i jak jest to u nich rozwiązane i zwrócił mi uwagę ze możemy mieć w rodzinie rożnych ziomków gustujących w dzieciach i po co stwarzać im warunki do molestowania własnych dzieci .Masz taki rejestr możesz sprawdzić jak wygląda osoba o takich dziwacznych skłonnościach i nie prosisz go o zajęcie się twoim dzieckiem bo ci coś wypadło i sam nie możesz się nim zając.

Rejestr to nie lista do wykonywania samosądów czy ostracyzmu do osób którzy kiedyś złamali prawo bo w cywilizowanym kraju jest od tego sąd. Ostrożność to cecha w jaką nas wyposażyła natura i z tej cechy jaką mamy w memach powinniśmy korzystać.
Jak widzisz dyskusja wymiana poglądów tworzy prawo i pozwala nam rozwiązać lepiej problem ,całościowo i nie tworzyć z problemu telenoweli.
Przecież inni seniorzy też znają życie bo przeżyli już trochę i niech żyją dłużej i pomagają młodym do tworzenia praw które będą służyły potomności.Dzisiaj jeszcze nie piszą ale jak zobaczą że ich wypowiedzi są czytane i nie atakowane bezzasadnie , przełamią się i napiszą co myślą .
Wszystko można zrobić bez skakania sobie do oczu i rozmawiać normalnie o problemach które tak naprawdę dotyczą wcześniej czy później wszystkich.

Starajmy się spokojnie bez emocji rozmawiać o sprawach społecznych tworząc nić porozumienia a nie szukajmy podziałów bo tego chcą politycy .Podzielonym społeczeństwem lepiej się rządzi.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-02-2018 o 13:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6324  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 13:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

To ja już nic nie rozumiem;
najpierw jęczycie na pedofilów co najmniej jakby wam osobiście zagrażali,
a gdy po raz pierwszy jakiś rząd
/ by nie było, że tak kocham rządzących,
co to to nie, bo idą na żydowskim pasku/
próbuje metod takich jak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Francji,
to wrzask się podnosi.

O co wam biega? Sorki za pytanie, ale jestem od urodzenia blondynką.

PS ziomek kłamie; są rejestry wszystkich skazanych - publiczne. Na stronie FBI- sprawdź sobie.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska...ecnosc/258jw2b
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6325  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 14:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu Fakt24 z 2 lutego to nie dla mnie novum , ja o tym wiem jak jest w Stanach w sprawach dotyczących pedofilów od 10 lat , gdzie co możesz u nich znależć znależć w sieci publicznej też mnie informują znajomi .Na tym polega demokracja bo jest szeroki dostęp społeczny.
Piszesz : jakby wam osobiście zagrażali,a gdy po raz pierwszy jakiś rząd już próbujesz dzielić nasz wasz.Może zacznij mówić Nasz wszystkich Polaków .
O co wam biega ? że wykaz który przedstawiono dotyczy tylko wąskiej grupy a nie ujmuje wszystkich . Pytamy się na jaskich zasadach ten rejestr się tworzy i dla czego niektóre grupy społeczne się z niego eliminuje? Ile to kosztuje by inni z tej możliwości mogli skorzystać???? Podaj cenę i prowizję za załatwienie takiej sprawy. /żarty/ dla administracji.

To że mogę zobaczyć co się dzieje w Stanach to się ni jak nie ma do Polski , na razie nie jesteśmy następnym stanem USA bo to wymaga referendum. To zostawmy ten problem .

LIlu piszesz : by nie było, że tak kocham rządzących,
co to to nie, bo idą na żydowskim pasku
to problem szerszy i wymaga szerszego omówienia Shlomo Sand Kiedy i jak wynaleziono ziemię Izraela -Od Ziemi Świętej do ojczyzny i Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski napisał profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie Mój rówieśnik rok 1946. Książka wydana przez wydawnictwo Dialog . To jako literatura , mój komentarz szybciej .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-02-2018 o 14:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6326  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 09:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Właściwie dlaczego u ludzi (i wielu innych zwierząt) podział płci wynosi 50% do 50%, skoro bardziej oszczędnie dla gatunku byłoby “wyprodukować” wiele samic i nielicznych samców? Czy większość samców jest bezużyteczna?

https://www.crazynauka.pl/dlaczego-m...-bezuzyteczna/

Czy obie płcie są sobie równe? Cóż, z perspektywy ewolucji możemy stwierdzić co najmniej jeden pewnik: zazwyczaj są sobie równe pod względem liczebności. Ale w zasadzie dlaczego? Czy zastanawialiście się, dlaczego liczba kobiet i mężczyzn, łani i byków, odyńców i loch jest zawsze równa? Oczywiście – każdy z nas uczył się w szkole, że to kwestia chromosomów. U ssaków chromosomy płci oznaczane są jako X lub Y. Jeśli w biologicznej loterii otrzymałeś chromosomy XY – jesteś mężczyzną. Jeśli natomiast w spadku po rodzicach przypadły ci dwa iksy – jesteś kobietą. Takie to proste? Ale dlaczego tak jest?

Takie w środę rozważania rzeczy na pozór oczywistych .Ale czy jest to tak na prawdę ???
A tych co taka czytani na nuży coś z rodzimych ciekawostek :Anomalia grawitacji w Karpaczu – badamy, dlaczego butelki toczą się tam pod górkę https://www.crazynauka.pl/anomalia-g...tam-pod-gorke/

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 28-02-2018 o 09:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6327  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 10:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Pomysł minister Zalewskiej to nic innego jak podpalanie debaty publicznej. Podpałką, jak zwykle, jest religia. Ten projekt i zamysł to kolejna hucpa wokół religii i jej miejsca w życiu społecznym i kolejny produkt uboczny religii w szkołach w ogóle.

Na sztandarach prorządowych przytakiwaczy powiewają hasła walki z agresywnym laicyzmem i obroną prawdziwej wolności. Jazgot, że oto lewactwo chce zepchnąć ducha narodu do narożnika i to w imię bożka poprawności politycznej, który – jak wie każdy prawdziwy Polak-katolik – zdążył już zniewolić zislamizowaną Brukselę i triumfalnie zmierza ku piastowskim granicom Polski Wielkiej Katolickiej.


Zawsze jak tego typu trupy z szafy rządzący wyciągają zastanawiam się o co tak naprawdę chodzi w tym ogólnonarodowym jazgocie byśmy sobie poskakali do oczu i zmienili temat dyskusji na forach internetowych komentujących poczynania rządu.

Temat który wizerunkowo był i się zbył to podwyżki emerytur i nieszczęsne upublicznione nagrody dla Rządu który został zdymisjonowany /wywaleni na bruk/ bo sobie nie radził a my jako suweren ich opłacaliśmy z naszych podatków dodatkowo nagradzamy premią.
Trudno to uzasadnić a Gowin nasz złotousty pleciuga który mówi szybciej niż myśli stwierdzeniem że miał trudności z przeżyciem do pierwszego dolał oliwy do ognia. Nie komentuję jak ma to zrobić seniorka otrzymująca 1000 zł netto.

Co się czepiam tej waloryzacji bo tak naprawdę Emerytura minimalna może wzrosnąć nawet o 30 zł brutto czyli 24 zł na rękę. Jak to wszystko wygląda i o co w tym wszystkich chodzi temat poruszę jutro.
Temat emerytury kiedy biorą się za niego politycy staje się politycznym ale naprawdę jest to sprawa ekonomiczna i dotyczy naszych oszczędności na przestrzeni lat i związana jest z naszą solidarnością społeczną przez małe s .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6328  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 12:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czy ktoś potrafi zinterpretować fragment pieśni religijnej " Wiarą ukorzyć trzeba zmysły i rozum swój"...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6329  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 14:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[
Trudno to uzasadnić a Gowin nasz złotousty pleciuga który mówi szybciej niż myśli stwierdzeniem że miał trudności z przeżyciem do pierwszego dolał oliwy do ognia. .......]

Waciu!
Nareszcie prawdę objawiłaś.
GOWIN jest WASZ! Z waszego KRAKÓWKA krew z krwi.
Śliski i obzgły kombinatorek co za centusia do Warszawy na piechotę by poleciał.
Ale jakiego GOWINA WYBRALIŚCIE .....TAKIEGO MACIE!!!
a MOGŁAŚ WYBRAC GRODZKĄ... i nie wybrałaś.

Do tego ZIOBRĘ i Mularczyka żeby był komplet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6330  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 14:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Czy ktoś potrafi zinterpretować fragment pieśni religijnej " Wiarą ukorzyć trzeba zmysły i rozum swój"...

Wanduś Droga!
Toż to proste jest jak sznurek w kieszeni.
jak proszkiem IXI wypierzesz swoje szare komórki, to prysną zmysły i zostanie wiara w to co ci prorok jakiś robić każe za miskę żarła rzuconą z łaski.

Ale przecie to powinnaś znać, bo przecie na tym samym opierała się komunistyczna władzą którą wyznawałaś i za którą zdaje się tęsknisz.

Albowiem dla biskupa, czy genseka problemem sa tacy, którzy rozumu i zmysłów nie korzą.
Nie są też tacy z rozkojarzonymi zmysłami jakie demonstruje Wacia.
Taki element buszujący po wszystkich możliwych śmietnikach dla władców i inżynierów dusz nigdy nie był
groźny. W razie co .... odosobniali
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6331  
Nieprzeczytane 02-03-2018, 08:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Stara wysokość emerytury Brutto x wielkość waloryzacji w proc. = nowa wysokość emerytury po rewaloryzacji Brutto.
Składki i podatki odprowadzane od emerytury:
- podatek dochodowy PIT,
- składka na ubezpieczenie zdrowotne
Do wyliczenia przyjmujemy stawkę podatkową w wysokości 18 proc., oraz wskaźnik wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne – 9 proc. podstawy wymiaru składki. Kwota zmniejszającą podatek wynosi 556,02 zł.
Przykład: Emerytura brutto po waloryzacji wynosi 2 000 ,00 ZLP
Wysokość składki ubezpieczenia zdrowotnego:
2 000,00 zł x 9,00 proc. = 180 zł
Wysokość zaliczki na podatek dochodowy:
2 000,00 zł x 18 proc. – 556,02 zł/12 – 2000,00 zł x 7,75 proc. = 201,34 zł (202,00 zł po zaokrągleniu do pełnych złotych)
Wysokość emerytury netto:
2000,00 zł (brutto) - 180 zł (ub. zdrowotne) – 202,00 zł = 1618 zł netto (do wypłaty).

Pytania otwarte :po co komplikować obliczenie podatku przecież prosi się to wszystko o uproszczenie by system był zrozumiały przez seniorów a nie tylko przez księgową.Nie może być tak że posłowie wymyślają sobie nowe podatki by uszczęśliwiać nas wyborców . Na pewno zasadne jest że senior docelowo płacił podatek na ubezpieczenie zdrowotne i na tym koniec .
Kwota 556,02 zmniejszająca podatek to normalna kpina jaką nam posłowie fundują od lat .PO PSL + przystawki a obecnie PiS i jego przystawki.

Czy system podatkowy musi być tak skonstruowany że biedni ludzie płacą podatki i od ich wpłat uzależnione jest funkcjonowanie państwa???

Rozwarstwianie się emerytur i tworzenie się starego portfela.Poza inflacją podatkiem który płacą wszyscy bo na jego wysokość wpływ ma rząd a nie obywatel i słusznie jest że się to rekompensuje emerytom .Dobrze że rekompensata jest procentowa a nie kwotowa .Natomiast wzrost płac w ramach doganiania płac do średnich w krajach unijnych bez rekompensaty tego emerytom spowoduje sytuacje jaka jest podaję obrazowo , pomiędzy średnią emeryturą 2000 ZLP a płacą Ministra 20 000 ZLP .Jednym i drugim brakuje do pierwszego
Dlatego zasadne jest pytanie zadawane posłom na otwartych spotkaniach z co zrobili w tej sprawie .Siedzenie cicho nic nie zmieni , nie można być baranem ani owcą i głosować ciągle na mniejsze zło i wybierać coraz głupszych posłów.
Ale to zależy od nas.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 02-03-2018 o 08:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6332  
Nieprzeczytane 02-03-2018, 22:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Coś na wesoło. W Niemczech Episkopat zabronił praktyk egzorcystycznych, W Polsce jest 150 egzorcystów. I piosenka

Mój ojciec był szklarzem,
Szklarzem byłem też ja
Mój ojciec wstawiał szyby
A wybijałem ja.

Mój ojciec był dentystą
Dentystą byłem też ja
Mój ojciec wstawiał zęby
A wybijałem ja.

Mój ojciec był egzorcystą
Egzorcystą byłem też ja
Mój ojciec wypędzał diabły
A zapędzałem ja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6333  
Nieprzeczytane 03-03-2018, 10:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Wankaborze .Samymi zakazami dużo się nie zdziała do tego powinna być równolegle akcja uświadamiająca że tego typu praktyki są nie skuteczne a wynikają z prymitywnego myślenia społeczeństw pierwotnych.
Memy przekazywane z pokolenia na pokolenie do tego w początkowej edukacji dziecka przez osobę cieszącą się autorytetem dziecka jakim jest matka , ojciec i są bardzo trwałe . Jako przykład może być mit św. Mikołaja czy anioła stróża a potem pojęcie Boga .System nagrody w mózgu też się kształtuje od podstaw stąd memy nieba piekła i kary .

Odpowiedzi na zasadne pytania dziecka skąd się wzięło na tym świecie odpowiedzi są uzależnione od poziomu i rodzaju kultury jaką reprezentują rodzice. Przecież irracjonalna odpowiedz bocian czy znalezione dziecko w kapuście wydaje nam się obecnie za odpowiedz idiotyczną .

Bagaż naszych memów z dzieciństwa jest bogaty a edukacja wszystkiego nie wyjaśni bo w szkole są prowadzone lekcje ciemnogrodu przez katechetów od bajek.Młody człowiek jest rozdarty pomiędzy wiedzą naukową i ciemnotą religijną.Niektóre rzeczy w naszej świadomości przeważają i mamy wiarę w skuteczność egzorcyzmów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6334  
Nieprzeczytane 03-03-2018, 18:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Świętobliwa partia PiS nagrzeszyła, że aż strach. W MON afera i to nie jedna. Prasa podaje, że w ciągu 1,6 roku MON wydał 15 mil.zł korzystając ze służbowych kart płatniczych; nagród na 80 tys. rozdał minister. Dobrze się ma dobra zmiana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6335  
Nieprzeczytane 04-03-2018, 11:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Wankaborze staram się nie komentować spraw politycznych by Ateista to....nie stał się następnym forum do magla mającego zagospodarować czas wolny i być miejscem gdzie otumaniony informacjami większości sprzecznymi senior daje upust swoim frustracjom.

Nie powinno cię dziwić nonszalancja nowych władz w wydawaniu grosza publicznego .Dorwali się do władzy w sposób rewolucyjny i teraz uczą się rządzenia .Pomyśl w 1946 było podobnie bo był brak kadr i łatwo można było zrobić karierę bo wystarczyła spolegliwość. Obecnie to wystarczy manifestacja religijności ,polityki historycznej /histerycznej/ , uczestnictwo w demontażu samorządności i instytucji demokratycznych i powtarzanie utartych frazesów które ogłosi władza spod znaku TKM .

Może skomentuję tylko politykę społeczna związaną z seniorami. Czytam średnia płaca Brutto 4 974 a jeżeli emerytura to 0,7 płacy to średnia emerytura powinna oscylować w granicach 4 974 x 0,7 =3 482
zobaczcie co wam wysyła ZUS i gdzie jesteście.
Ważniejsze sprawy to żołnierze wyklęci/przeklęci wypadek limuzyny A.Dudy , co z rocznicową datą 10 każdego miesiąca i co z beatyfikacją Kaczyńskiego .
Trzeba sobie wychować naród by dozgonnie rządzić , jeszcze bardziej obniżyć szkolnictwo to wreszcie będziemy mieli elektorat wymarzony przez polityków PO-PiS .

A że dzisiaj niedziela to coś nas temat w ramach samokształcenia https://www.youtube.com/watch?v=KpBSY50fMGs i związane z ostatnią ustawą podpisaną przez Prezydenta. Oczekujemy następnych ustaw bo rozpoczęto od literki H handel. W ramach słowa na niedzielę
Człowiek od zarania dziejów porządkuje przestrzeń i czas - są to dwie płaszczyzny jego funkcjonowania. Próby organizowania przestrzeni często kończą się konfliktami. Homines sapientes w relatywnie krótkim czasie zmodyfikowały środowisko, w którym wyewoluowały, a czas stał się drugą płaszczyzną funkcjonowania człowieka, bez której nie byłoby możliwe osiągnięcie wysokiego poziomu cywilizacyjnego. Mierzenie czasu stało się koniecznością w życiu społeczeństw. O tym, jak to się stało, że tydzień ma siedem dni opowiada prof. Zdzisław Golda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6336  
Nieprzeczytane 05-03-2018, 12:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

W racjonaliście zwróciłem uwagę na ciekawy artykuł M.Agnosiewicza Choroby religijne: stygmaty i opętania http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6205 .

Stygmaty to – obok m.in. opętania i nerwicy eklezjogennej — jedna z chorób „religijnych”, dotykająca przeważnie osoby najintensywniej emocjonalnie zaangażowane w nauczanie kościelne. W zdecydowanej większości dotyczy kobiet.

Jej symptomy to rany na stopach, rękach (zwykle dłoniach, rzadko nadgarstkach), w boku i na czole, pojawiające się w miejscach w których według ikonografii Chrystus miał mieć rany związane z kaźnią na Golgocie.....


Obecnie stygmatyków rzadko się spotyka a ciekawym by było przebadanie tych przypadków szczegółowo by odpowiedzieć jakie części mózgu są odpowiedzialne za te "dolegliwości" jeżeli istnieją .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6337  
Nieprzeczytane 05-03-2018, 13:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
W racjonaliście zwróciłem uwagę na ciekawy artykuł M.Agnosiewicza Choroby religijne: stygmaty i opętania http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6205 .
Stygmaty to – obok m.in. opętania i nerwicy eklezjogennej — jedna z chorób „religijnych”, dotykająca przeważnie osoby najintensywniej emocjonalnie zaangażowane w nauczanie kościelne. W zdecydowanej większości dotyczy kobiet.

Wacławie, w dalszym ciągu obserwujemy wiele chorób religijnych. Największą chorobą religijną to brak rozumu i dewocja. Na FB Katarzyna Marynowska zamieściła post z wypowiedzią ks. Sowy. " PiS to sekta polityczna!!! J.Kaczyński z o.Rydzykiem wykorzystują u ludzi brak samodzielnego myślenia. Mają jeden cel, jak tu oskubać wszystkich biednych Polaków, którzy wierzą w Boga...."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6338  
Nieprzeczytane 05-03-2018, 17:49
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Współczesna mechanika kwantowa opisująca ruch elektronów, wystarczająco dokładnie objaśniła akt stworzenia. Na tyle dokładnie, że Boga możemy już włożyć między bajki./Stephen Hawking/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6339  
Nieprzeczytane 06-03-2018, 10:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

https://informacje.pan.pl/index.php/...kiego-w-polsce
W badaniach uwzględniono dane uzyskane podczas badań 400 prehistorycznych szkieletów z całej Europy. Badania kierowane były przez naukowców z Harvard University (USA), a zespół składał się ze 144 archeologów i genetyków z ośrodków w USA i Europie.

Coraz bardziej szerokie badania przeprowadza się by dowiedzieć się jak żyli ludzie 4,7-4,4 tys lat temu na terenach całej Europy i jak przebiegały procesy migracyjne nie tylko kulturowe .


https://www.youtube.com/watch?v=ERnwHsxeIoo ŚNIEG NA PUSTYNI! KRYTY STOK NARCIARSKI W DUBAJU - SKI DUBAI!

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-03-2018 o 20:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6340  
Nieprzeczytane 07-03-2018, 10:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Podręcznik do religii do klasy V .
W P R O W A D Z w Z Y C I E
Postaraj się zaoszczędzić
pieniądze , nie kupując
sobie ulubionych
słodyczy. Złóż je jako
ofiarę na tacy w czasie
najbliższej
Mszy Swiętej

Według jego autorów dziecko nie powinno przeznaczać pieniędzy na słodycze. Lepszym rozwiązaniem jest... złożenie ich na tacę podczas mszy. Tak naucza #Kościół w państwowych szkołach.
Dobra myśl, zęby będą zdrowsze , stąd bliziutko do sugestii, aby pieniądze przeznaczone na stomatologa złożyć na tacy....
Reklama dźwignią handlu https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0


A to zaległo odcinek naszych miłych podróżników Chloe- Paweł na pustyni w Dubaju https://www.youtube.com/watch?v=acHR9QdqKN0&t=64s

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-03-2018 o 13:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.