PDA

View Full Version : Seniorzy także mog± wyjechać na zagraniczny wolontariat - komentarze


judym
14-01-2011, 19:39
Komentarz do artykułu: Seniorzy także mog± wyjechać na zagraniczny wolontariat (http://www.senior.pl/124,0,Seniorzy-takze-moga-wyjechac-na-zagraniczny-wolontariat,10608.html)
--------------------
Chcę tu podzielić się własnym do¶wiadczeniem i tak, w największym skrócie:
kiedy w 1999r. znalazłam się na niechcianej emeryturze, popadłam w rozpacz - "W co się bawić (...), kiedy już nie będ± miały wzięcia szare komórki do wynajęcia", jak to ¶piewał W. Młynarski. Nieoczekiwanie dostałam propozycję wyjazdu do Austrii - opieka nad dzieckiem w polskojęzycznej rodzinie -na dwutygodniowy okres próbny.Wyjechałam. Zostałam tam 10(!) lat. Pierwsze zarobione pieni±dze przeznaczyłam na kurs jęz. niemieckiego, który kosztował moje dwumiesięczne zarobki. Nie było łatwo ani lekko, ale latach "dorobiłam" się własnej szkółki jęz. polskiego dla Austriaków, wielu przyjaĽni.Jestem znowu w kraju i cieszę się,że dane mi było
poznać inny kraj, inne obyczaje, zachowania społeczne. Zobaczyłam Polskę oczami ludzi z różnych stron ¶wiata, których miałam okazję poznać na kursach niemieckiego.To było piękne, wzbogacaj±ce do¶wiadczenie, które chętnie powtórzyłabym raz jeszcze.