menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika Jan Henryk CichoszJan Henryk Cichosz
Jan Henryk Cichosz
Imię
Jan Henryk Cichosz
Płeć
Mężczyzna
Moje zainteresowania
fotografia klasyczna, historia, poezja, turystyka piesz i rowerowa,
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika Jan Henryk Cichosz /></div><div align= 
Szybkie komentarze
24-12-2007 00:21
Awatar użytkownika Anielka

Pogodnych,zdrowych i radosnych świat Bożego Narodzenia oraz powodzenia w Nowym Roku Ci zycze.
28-10-2007 14:38
Awatar użytkownika Anielka

Witaj.Tak ladnie zacząłeś i co dalej.Moze pare slow o sobie i zaglądaj.Pozdrawiam.
Ostatnie wpisy do bloga
28-12-2007

Wczoraj zaopatrzony w ciepłe ubranie- na dworze - 10 i aparat fotograficzny powędrowałem kilkanaście kilometrów polami, łąkami i lasami ,z nadzieją na wykonanie niezłych fotografii. Po drodze widziałem kilka sarenek, małe stadko kuropatw, dzikie kaczki i kilka bażantów. Niestety nie spotkałem żadnego zająca, a jeszcze przed kilkoma laty w tej okolicy była pokażna gromada szaraków, które prawdopodobnie za sprawą wzrostu populacji lisów, niemalże wyginęły. Brak szaraków, wynagrodził mi pięknie przystrojony szronem krajobraz i wiszące w kolorowej otoczce słońce. A oprócz zdjęć z czysto przyrodniczych ,wykonałem także zdjęcie otworu strzelniczego, który w lipcu 1944 roku wyrąbał siekierą radziecki strzelec wyborowy w facjacie chłopskiej stodoły. Pięknie zmęczony wędrowaniem, po powrocie do domu zanurzyłem się w lekturę "Fiaska" Irme Kartesza węgierskiego pisarza, który w roku 2002 został laureatem Literackiej Nagrody Nobla. A ponieważ tego dnia były moje imieniny to w swojej prafii ksiądz uraczył mnie dobrym winem, którego smak przyniosłem na ustach do domu i poprawiłem go, wspólnie z domowymi biesiadnikami, innymi także dobrymi gatunkami win gronowych.

30-11-2007

Przez przypadek wypożyczyłem książkę" Łuny w Bieszczadach" Jana Gerharda wydaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1975 roku w nakładzie 40 tys. egzemplarzy. Książka w dalszm ciągu jest czytana, o czym świadczy gęsto zapisana karta tej książki, i warta reflaksji, chociażby ze względu na zmiany jakie nastąpiły w tej części Europy po roku 1989. A swoją drogą po lekturze, raz jeszcze uświadomilem sobie o braku dogłębnego odczytania jakże złożonych problemów pomiędzy Polską i Ukrainą w pierwszej połowie minionego wieku.
Pamiętam z młodzieńczych lat film "Ogniomistrz Kaleń", który wzbudził tyle kontrowersji na Ukrainie i wśród mniejszości ukraińskiej w Polsce. O ile wiem to film został wycofany z obiegu. Natomiast książka w dalszym ciągu cieszy sie ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników.

0 komentarzy
29-11-2007

Wczoraj w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie odbyła sie uroczystość podsumowania i wręczenia nagród XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Pocka.
Tegoroczny konkurs po raz drugi w swej historii miał charakter otwarty. tak że obok poetów ludowych udział wzięli także poeci niezrzeszeni w STL.
W konkursie wzięło udział 218 autorow z Polski i zagranicy. Wśród tegorocznych leureatow znalazłem sie i ja, zdobywająć II nagrodę w dziedzinie poezji. Ta nagroda cieszy mnie podwójnie.a to dlatego,że cenię sobie ogromnie wszystko to co stworzył Jan Pocek.

0 komentarzy
26-10-2007

Dziś moja wnuczka Gabrysia skończyła 6. miesięcy.
Od rana czytam zawartośc najnowszego numeru "Tygodnika Powszechnego" a w nim bardzo kontrowersyjną publikację o ks. Malińskim, oraz rozmowę z nim przeprowadzoną w maju 2006 roku przez ks. Bonieckiego i red.Pięciaka, która zo dopiero teraz została wydrukowana, co sie zbiegło z wydaną w tych dniach książką księdza Malińskiego "Ale miałem ciekawe życie".
POnadto w "Tygodniku" dodatek "Książki w Tygodniku" w ktorym to można przeczytać bardzo ciekawą rozmowę z Agatą Tuszyńską i publikację o ksiązkach Edwarda Stachury: "Moje wielkie świętowanie.Opowiadania rozproszone" i "Listy do Danuty Pawłowskiej". Obie książki zostale wydane w tym roku przez PIW.

0 komentarzy
Znajomi
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
Alicja60 Sąsiadujące profile roza


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.