menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika Pod wierzbąPod wierzbą
O mnie
Kraj
Polska
Miejsce
Szczawnica, CO, 34-460
Moje zainteresowania
Nie podano żadnych zainteresowań.
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika Pod wierzbą
 
Szybkie komentarze
Brak komentarzy.
Ostatnie wpisy do bloga
25-09-2016

Noclegi w Szczawnicy akceptacja zwierząt

Gdy wyjeżdżamy na weekend lub wakacje , często pojawia się problem, co zrobić z naszym czworonogiem. Część gości decyduje się zostawić psa rodzinie lub znajomym, warto wybrać nocleg, gdzie zwierzątka są mile widziane. Noclegi z psem w naszym domu to idealny sposób na to, aby uniknąć tęsknoty za pupilem i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Będzie to również świetna okazja do wspólnych zabaw, spacerów i wypadów w góry.

Pies w Pienińskim Parku Narodowym i Szczawnicy

W Pienińskim Parku Narodowym obowiązuje zakaz wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony, w PPN nie ma miejsc wyznaczonych w planie ochrony, do których można wprowadzać psy.
Szlaki turystyczne w Szczawnicy z psem
W skrócie na Trzy Korony, Sokolice i do wąwozu Homole niestety nie powinniśmy zabierać psa!
Natomiast rezerwat Biała Woda, pomimo lokalizacji w PPN należą do Nadleśnictwa Krościenko i tam można swobodnie spacerować z naszym pieskiem o ile jest na smyczy.Miejsca w Szczawnicy gdzie nie wolno wchodzić z psami:
-Park Dolny
-Promenada spacerowa zdłuż Grajcarka
-ostatni odcinek na Drodze Pienińskiej - ok. 10-minutowy odcinek drogi od pawilonu PPN do granicy ze Słowacją leży na terenie PPN i na tej trasie obowiązuje już zakaz wprowadzania psów. Jest to oczywiście zgodne z przepisami PPN-u, ale w rzeczywistości niewygodne i uciążliwe dla właścicieli psów. Natomiast po stronie słowackiej już takie problemy nie występują.

Wczasy z psem przydatne porady
Przyjeżdżając na wczasy z psem do Szczawnicy nie możemy również zapomnieć o kilku niezbędnikach, szczególnie jeżeli chodzi o psy.
- książeczka zdrowia
- Adresówka i/lub czip, które przydadzą się jeżeli w czasie urlopu nasz pupil zaginie
- kaganiec, obroża i smycz
- miski dla zwierząt
- „coś swojego”, do czego nasz zwierzak jest przyzwyczajony (kocyk, poduszeczka lub jakaś zabawka)
- karmę dla zwierząt.
Kolejna ważna rzecz, pamiętajmy o innych i zabierzmy zestaw do sprzątania. Jesteśmy odpowiedzialni całkowicie za nasze zwierze i musimy również posprzątać po nim!

0 komentarzy
25-09-2016

Noclegi w Szczawnicy dla rodzin z dzieckiem.
Szczawnica jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę, nie tylko krótką – weekendową, ale również dłuższy urlop. W przypadku, gdy rozglądamy się za noclegiem dla rodziców z dziećmi w Szczawnicy należy zwrócić szczególną uwagę na to, by wybrana opcja była optymalna i wygodna zarówno dla rodziców, jak i dzieci – w końcu wakacje są od tego, aby wszyscy mieli możliwość wypoczynku w komfortowych warunkach.
Szczawnica trasa spacerowa

Dużą zaletą Szczawnicy jest położenie i łagodny klimat.
Szczawnica jest uzdrowiskiem podgórskim - górskim (435-520 m n.p.m.) położonym w malowniczej kotlinie u podnóży Pienin, w terenie zaliczanym do najpiękniejszych okolic w Polsce. Uzdrowisko jest obdarzone zróżnicowanymi, co do składu, wodami mineralnymi. Ze względu na bliskość Przełomu Dunajca jest interesującą miejscowością turystyczną. Znaczna część terenów Szczawnicy wchodzi w obszar Pienińskiego Parku Narodowego.

Pełne uroku stylowe budownictwo drewniane, np. zabudowa Placu Dietla. W latach powojennych wybudowano tu zakład przyrodoleczniczy, liczne sanatoria, zmodernizowano infrastrukturę sanitarno-techniczną miejscowości, wybudowano wyciąg krzesełkowy na Palenicę itp. W uzdrowisku Szczawnica są dwa parki, najdłuższa w Polsce promenada spacerowa a w otoczeniu duże zespoły leśne.


Zapraszam do Szczawnicy rodziny z dzieckiem

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
Skrzypka Sąsiadujące profile beciara5


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.