menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika PoloMPoloM
O mnie
Brak informacji.
Moje zainteresowania
Nie podano żadnych zainteresowań.
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika PoloM
 
Szybkie komentarze
Brak komentarzy.
Ostatnie wpisy do bloga
30-10-2019

Zewsząd słyszy się, że z wiekiem słuch nieuchronnie się pogarsza. Oczywiście poniekąd jest to prawda - wiek ma bardzo duże znaczenie i z czasem na wielu płaszczyznach nie jesteśmy tak sprawni, jak kiedyś. Jednak jest też druga strona medal... Na wiele rzeczy, przyzwyczajeń i codziennych decyzji mamy bezpośredni wpływ. Na co więc zwrócić uwagę na co dzień, aby nie pogorszyć swojego słuchu?

1. Za głośno słuchanie telewizora/radia
Telewizor najczęściej jest włączony przez średnio 5 godzin dziennie... bądź więcej, jeśli ktoś przebywa na emeryturze. Zadbaj o to, abyś nie przekraczał/ła optymalnej głośności dla swojego słuchu. Zbyt głośne słuchanie dźwięku z telewizora lub radia sprawia, że nasz słuch rozleniwia się i dostosowuje do panującej głośności. Z czasem i początkowo "wysoka głośność" staje się dla niego niewystarczająca. To błędne koło!

2. Ogranicz używanie słuchawek dousznych
Wśród moich znajomych jest wielu wielbicieli energicznych spacerów, które urozmaicają się słuchaniem muzyki. Jednak wielu z nich wybiera słuchawki douszne a nie nauszne. Jeśli wasz wnuk lub wnuczka nie wytłumaczyli wam, czym różnią się te dwa typy słuchawek to zajrzyjcie tutaj https://sluchawki-nauszne.pl/ - nawet dziadki zrozumieją! (Ja zrozumiałam!). W dużym skrócie - o wiele zdrowsze są słuchawki nauszne. I ponownie - słuchamy w rozsądnej głośności!

3. Odpowiednia higiena uszu.
To chyba wie nawet przedszkolak. Odpowiednia higiena uszu jest bardzo kluczowa do utrzymania zdrowia kanałów słuchowych. Nie używamy patyczków wewnątrz kanału a specjalnych płynów do wypłukiwania woskowiny. Tyle i aż tyle!


4. Regularne badania - nie tylko słuchu!
Regularne badania słuchu i krwi są kluczowe przy monitorowaniu stanu zdrowia i ew. niedoborów. Tak, tak moi drodzy. Niedobory witamin czy mikroelementów mogą skutkować zaburzeniami słyszenia... A badania słuchu w pewnym wieku to podstawa


A wy jak dbacie o swój słuch?


0 komentarzy
12-09-2019

Któż nie przepada za klasyczną galaretką z kurzych łapek, z dodatkami warzyw, skropioną octem? Przepyszne danie na zimno, pełne dobrych dla organizmu składników takich jak np. kolagen na zniszczone stawy czy pogłębiające się zmarszczki na twarzy. A ten problem dotyczy wielu w pewnym wieku...

Składniki potrzebne do wykonania pysznych galaretek:
> 1,5 kg łapek od kur
> 2,8 l wody
> 1 czubata łyżeczka soli, najlepiej himalajskiej
> Parę ziaren ziela angielskiego i parę liści laurowych
> Parę ziarenek pieprzu
> Marchewka
> Korzeń i natka pietruszki
> Seler
> Por
> Świeży czosnek

Przypraw można użyć do smaku.

Pazury z łapek obciąć. Oczyścić łapki i przepłukać. Wsadzić do garnka, zalać wodą, dodać przyprawy i doprawić przyprawami. Zagotować, zmniejszyć gaz i wolno gotować przez kilka godzin. Włoszczyznę umieścić w garnku, gdy łapki staną się miękkie. Dodać świeży czosnek.
Można dodać na koniec jeszcze kwasek cytrynowy lub sól, lub pieprz.

Zalać do salaterek/mieseczek i pozostawić do całkowitego stężenia.

Zdrowa pychotka!

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
ipawafu Sąsiadujące profile oripute


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.