menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Praca, wolontariat
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Praca, wolontariat Zapraszamy Seniorów szukających pracy i firmy, które chętnie zatrudnią Seniorów. Ogłoszenia mogą dotyczyć także wolontariatu.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 09:20
SoniaZajac SoniaZajac jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 2
Domyślnie "Wolontariat to jest to! - Wolontariat Długoterminowy"

Rodzaj ogłoszenia: Potrzebny wolontariusz   Miejscowość: całą Polska   Ogłoszenie aktualne do dnia: 10.09.2012   

Informacje ogólne

Czas:
październik 2012 – sierpień 2013 (11 miesięcy)

Organizator:
Centrum Współpracy Młodzieży, ul. Komandorska 42/4, 81-232 Gdynia

Osoba odpowiedzialna:
Sonia Zając (sonia@cwm.org.pl, tel. 058 6202480)

Termin zgłoszeń:
do 09.09.2012 r.

Opis projektu
Projekt „Wolontariat to jest to! – Wolontariat Długoterminowy” skierowany jest do osób z całej Polski, które odbędą długoterminowy wolontariat (od 6 do 11 miesięcy) w jednej z wybranych organizacji pozarządowych z północnej Polski. Wolontariusz będzie pracował w wybranej przez siebie organizacji w pełnym wymiarze czasu pracy. Celem projektu jest promowanie idei wolontariatu długoterminowego w Polsce. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Poniżej znajduje się lista organizacji goszczących.

Profil wolontariusza
Projekt skierowany jest do osób we wszystkich grupach wiekowych (ukończone 18 lat) z całej Polski. Miejsce zamieszkania wolontariusza musi być oddalone minimum 100 km od siedziby organizacji w której podejmie pracę. Szczegółowe wymagania dotyczące profilu wolontariuszy zostały opisane w ofertach poszczególnych organizacji.

Warunki odbycia wolontariatu
Wolontariusz nie ponosi żadnych kosztów udziału w projekcie. Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu i kieszonkowego pokrywają organizatorzy. Uczestnik projektu nie może podejmować pracy zarobkowej w trakcie wolontariatu

Osoby, które zakwalifikują się do projektu będą zobowiązane do udziału w szkoleniach, w tym w trzydniowym szkoleniu, które odbędzie się przed rozpoczęciem wolontariatu.
Zgłoszenia
Aby wziąć udział w projekcie należy przesłać CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny najpóźniej
do 09.09.2012 r. Dokumenty można przesłać pocztą, faxem (58 660 64 45) lub emailem (wolontariat@cwm.org.pl). W tytule emaila należy podać nazwę organizacji w której chcesz odbyć wolontariat. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy do organizacji goszczących.
Pytania dotycząca zakresu pracy wolontariusza można kierować do koordynatorów wolontariatów w poszczególnych organizacjach – kontakty zostały podane w ofertach.


Lista organizacji goszczących wolontariuszy


1. Fundacja Dogtor, Gdynia - zajmuje się szeroko pojętą dogoterapią. Do zadań wolontariusza będzie należało m.in. przygotowanie materiałów edukacyjnych, udział w prowadzeniu zajęć terapeutycznych oraz pomoc w bieżących pracach Fundacji.

2. Polska Akcja Humanitarna, Toruń - stara się uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Wolontariusz będzie współuczestniczył w realizacji projektu „Razem. Integracja, poradnictwo, wiedza i wsparcie dla cudzoziemców” skupiającego się na wsparciu procesu integracji cudzoziemców.

3. Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, Kwidzyn - to organizacja pozarządowa działająca w obszarze edukacji ekologicznej, ochrony przyrody i animacji społecznej. W ramach projektów realizowanych przez stowarzyszenie wolontariusz będzie odpowiedzialny za wspieranie działań edukacyjnych, udział w kampaniach społecznych oraz działania promocyjno-informacyjne.

4. Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Elbląg – misją stowarzyszenia jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Organizacja rozwija się w kilku obszarach: media obywatelskie, współpraca zagraniczna, współpraca z samorządem, ekonomia społeczna, animacja społeczna. Wolontariusz będzie współuczestniczył w organizacji wydarzeń Stowarzyszenia oraz zajmował się działaniami promocyjno-informacyjnymi i pracą dziennikarską.

5. Fundacja Rozwoju Lokalnego Parasol, Bytów i Lębork – główną ideą fundacji jest wspieranie lokalnej społeczności oraz rozwoju III sektora. Wolontariusz będzie wykonywał zadania promocyjno-informacyjne m.in. przez wspieranie Lokalnego Punkt Informacji Eurodesk i projektu Bliżej Prawa (poradnictwo prawne). Będzie odpowiedzialny za kontakt z mediami, współorganizację działań fundacji oraz prace redakcyjne.

6. Fundacja „Sprawni Inaczej” w Gdańsku, oddział w Kościerzynie – prowadzi rehabilitację osób niepełnosprawnych. Miejscem pracy wolontariusza będzie Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) w Kościerzynie – dzienna placówka pobytu dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Wolontariusz będzie asystował podopiecznym WTZ w trakcie zajęć rehabilitacyjnych oraz pomagał w wykonywaniu codziennych czynności.

7. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska Hufiec Gdynia – wolontariat w ZHP będzie obejmował przede wszystkim pomoc przy organizacji przedsięwzięć hufca, współpracę z grupami harcerskimi oraz wsparcie przy realizacji inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

8. Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Gdynia – prowadzi szeroko pojętą działalność społecznie użyteczną. Wolontariusz zostanie zaangażowany w realizowane przez Fundację projekty – m.in. rewitalizację jednej z najbardziej zaniedbanych dzielnic Gdyni – Chylonię.

9. Gdańska Fundacja Dobroczynności, Kościerzyna i Stawiska - działa na rzecz osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, osób z upośledzeniem umysłowym, chorych i uzależnionych. Wolontariusz będzie wspierał terapeutów zajęciowych w Domu Pomocy Społecznej „Kaszub” w Stawiskach lub pomagał w Kościerskim Centrum Wolontariatu.

10. Fundacja Kaszubskie Słoneczniki, Gogolewko – zajmuje się głównie realizacją projektów edukacyjnych na terenach wiejskich. Wolontariusz będzie współuczestniczył w tworzeniu oferty edukacyjnej ośrodków przedszkolnych prowadzonych przez Fundację oraz wspierał nauczycieli w ich codziennej pracy.

11. Kaszubski Instytut Rozwoju, Kościerzyna – działa na rzecz wspierania wszelkich form aktywności obywatelskiej prowadzących do rozwoju społeczności lokalnej Kaszub. Wolontariusz zostanie zaangażowany m.in. do współtworzenia Szkoły Ginących Zawodów, której celem jest podtrzymywanie lokalnych tradycji i kultury przez organizację warsztatów uczących dawnego rzemiosła.

12. Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski, Nowy Dwór Gdański – działa na rzecz promocji kultury i tradycji żuławskiej, rozwija inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej Nowego Dworu Gdańskiego oraz podejmuje działania z zakresu ochrony dziedzictwa kulturalnego i naturalnego delty Wisły. Klub Nowodworski od wielu lat zajmuje się prowadzeniem Muzeum Żuławskiego i Żuławskiego Parku Historycznego. Główne zadania wolontariusza związane będą ze wsparciem działalności Muzeum, organizacją imprez edukacyjnych i warsztatów.

13. Stowarzyszenie EDUQ, Lębork – stawia sobie za cel wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie kształcenia, wychowania, edukacji pozaformalnej, poradnictwa zawodowego, rozwoju zainteresowań. Wolontariusz będzie wspomagał Lokalne Centrum Organizacji Pozarządowych w pracach organizacyjno-promocyjnych, wspierał Młodzieżowy Klub Wolontariusza oraz uczestniczył w realizacji bieżących projektów Stowarzyszenia.

14. Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji, Sopot - realizuje szereg projektów i przedsięwzięć na rzecz integracji społecznej, społecznej aktywności i wzmacniania potencjału III sektora. Wolontariusz zostanie zaangażowany w organizację i prowadzenie działań promocyjnych, kontakt z mediami, dokumentowanie przedsięwzięć organizowanych przez Stowarzyszenie jak również pomoc w pozyskiwaniu sponsorów.Szczegółowe oferty organizacji goszczących znajdują się na stronie http://cwm.org.pl/opis.php?idp=1&idr=3&ids=424
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
Wolontariat seniorów Sliwka mazowieckie 1 24-05-2012 14:30
szukam pracy - wolontariat simaan Praca, wolontariat 0 06-03-2012 19:28
wolontariat w szpitalu dobrzezejestes Praca, wolontariat 0 22-09-2010 15:14
A może wolontariat ??? Agulec Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 19-08-2010 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.