menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1261  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 19:23
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

...nie ma sie co zachwycac gdy pies sie "pasie" czyli je trawe,( tak na marginesie to nie trawe, tylko perz) poniewaz oznacza to niestrawnosc i chęc oczyszczenia żołądka( lub przynajmniej zneutralizowania tego co mu zaszkodzilo), zazwyczaj zaraz nastepują wymioty. Jeżeli nie jest to incydentalne to warto, wowczas pomyslec o zmianie sposobu karmienia. Czlowiek je to, na co ma apetyt, a pies , niestety nie ma mozliwosci wyboru i zjada to co mu damy...Bronczyk kiedys parzylam mieso, lub lekko obgotowywałam, teraz juz daje surowe i mam pewnosc , że ma minerały w komplecie. Sporadycznie dostaje kurczaka ( bo lubi ) ale normalnie ugotowanego. Zazwyczaj z jakiejs mojej zupki, ale to tylko w ramach dopieszczania. Podstawa to mieso , ryż i czasem ser biały lub ususzona bułka lub chleb leciutko posmarowany maslem albo......sucharki, obydwie lubimy...to są takie jej "ciastka". Kosci cielece byly i owszem...ale jak wiadomo powinno sie od 5-go roku zycia jednak odpuscic.

Ostatnio edytowane przez polwieczna : 09-03-2012 o 13:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1262  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 19:27
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

cha_ga znowu sie zagubila?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1263  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 21:24
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Brończyk zgadza sie beztlenowce w kale nie są od zarobaczenia ,ale mogą być sprawą wtórną po włosogówce,ktora uszkadza /wbija sie w jelita -tak językiem laika/ podwyższone eozynofilie w pierwszej kolejności wsakują na zarobaczenie.Jednak u nas robole wybite a morfologia do d....Jutro próby jadą do hematologa zobaczymy co dalej.
Polwieczna pytasz czym karmię a mnie jatwiej byłoby wymienić czego mu nie daję .Właśnie problem z permanentnym brakiem apetytu spowodował wykonywanie badań -szukanie przyczyny.Znowu dzisiaj jest już 2 dzień omijania miski ....i co ciekawe waga jest w miare stała/wahania +_ o,5 kg/ Już trzech wetów sie poddało/tak jak pisałam leczą objawy a nie wyniki ok ale nadal brak diagnozy dlaczego nie chce jeśc !! ...a ja nie chce mieć do siebie żalu ,że coś przeoczyłam.
Zarobaczenie nie pochodzi z podawanego jedzenia ale np ochydne lamblie mogą zasiedlić organizm np po chlapnięciu wody z bagienka,tasiemca może podarować pchełka....Często zakażenie przebiega bezobjawowo ale jakieś osłabienie organizmu może być kłopot.Dlatego warto zanieść probkę kału do weta niech sprawdzi pod mikroskopem /nie jest to łatwe bo trzeba chcieć !!/czy nie ma jajeczek.

Ostatnio edytowane przez ewa1953 : 08-03-2012 o 21:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1264  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 21:29
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ewo czy miał badanie usg jamy brzusznej. Co z próbami wątrobowymi? Badania nerek były? Czy zauważyłaś jakieś inne zmiany, oprócz braku chęci do jedzenia. Kłopoty z poruszaniem się ? Przepraszam, że tak podpytuje, ale wiesz trzydzieści kilka lat z psami i to z takimi co za uszy się wyciągało do życia, powoduje moje zainteresowanie twoim psiakiem. Może dzięki tobie i ja coś zauważę u swoich lub kiedyś tam dzięki temu ułatwię postawienie diagnozy. Wiem, że czujności nigdy dość. Sama kiedyś z kochanym psem Juńciem poleciałam do weterynarza i na pytanie o objawy grzecznie powiedziałam, że nie spał na pleckach. Spojrzenie lekarza dziwne było, ale spokojnie psiaka zbadał, (pewnie bał się wariatki) i stwierdził początek zapalenia płuc.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1265  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 12:17
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Dodam jeszcze, że badanie kału najlepiej wykonywać w czasie pełni księżyca (wysyp jajeczek), a trucie pasożytów o nowiu.

Moja sąsiadka przez pół życia badała próbki i twierdzi, że zarobaczenie społeczeństwa jest zatrważająco powszechne, a stwierdzenie tego faktu pod mikroskopem wcale statystycznie nie łatwe.
__________________
Staram się pisać po polsku.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1266  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 12:17
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

USG,RTG próby wątrobowe,nerki....wszystko przebadane. Tak poza niejedzeniem nic ale to nic sie nie dzieje!!!tylko morfologia bo biochemia jest ok/Zgadzam sie z Tobą bardzo cenne są doświadczenia innych psiarzy mogą pomoc na czas zauważyć ,że cos sie dzieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1267  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 13:54
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Witajcie, bardzo cenne, z tego tez miedzy innymi powodu czytam z zainteresowaniem ten wątek...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1268  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 15:03
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Oj chyba zaczyna sie coś wyjaśniać dostałam wynik badania wymazu z dobytnicy jest E.coli beta hemolityczna ale to prawie norma gorsza jest obecnośc pałeczek przetrwalnikowych Clostridium perfeniges /beztlenowce/.Po poludniu jade do weta i będziemy decydować co dalej czy już wchodzić z antybiotykiem czy poczekamy na sugestie hematologa.
Tak znajezienie jajeczek roboli jest bardzo trudne i czasochłonne dlatego ja osobiście siedam przy mikroskopie i ogłądam za każdym razem po kilka preparatów.Zdażało sie ,że dopiero w którymś kolejnym udało sie zlokalizować "wroga"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1269  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 20:32
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Hm.. ja już bym nie czekała i szybko wkroczyła z lekiem na beztlenowce. Przyznam ci się, że nie bardzo wierzę w taką reakcję psa na zarobaczenie. Gdyby on miał tam bardzo dużą ilość, ale odrobaczany był to jest prawie niemożliwe, aby tak silnie reagował. Niby w przyrodzie wszystko możliwe, ale tylko możliwe. Zresztą zwiększony poziom eozynofili może być również przy alergii i infekcji, nie tylko przy zarobaczeniu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1270  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 19:26
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Wszyscy weci z którymi rozmawiałam o podwyższonych eozynofilach na pierwszym miejscu stawiali zarobaczenie. Włosogłowka jest dość trudna do zwalczenia /nie wszystkie leki odrobaczające na nią działają !/. Moje tymczaski miały jaja w kale a wyniki morfologii bardzo dobre !!!
Martwię sie bo doslał mi wyniki biochemii i rozmazu krwi wyszły podwyższone parametry ALT ,AST nie zrobił mocznika,nieciekawe monocyty...Jestem ciekawa co na to hematolog.-jutro powinnam mieć odpowiedż na to pytanie.Z moim wetem sugerujemy ,że podwyższone parametry mogą być spowodowane toksynami Clostridum .Zobaczymy.Od jutra antybiotyk...
U Beya jest specyficzny przypadek bo poza wynikami brak innych objawów ,a generalna zasada jest ,że leczymy objawy a nie wyniki a ŻADNYCH OBJAWÓW CHOROBOWYCH NIE MA.
Tak dla ciekawych artukuł o beztlenowcach w jelicie http://therios.eu/?act=3&id=168
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1271  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 19:55
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

spotkane dzisiaj podczas wędrówki

__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1272  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 21:13
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Fajne psiaki. A gdzie jest polwieczna? Ćwiczy wklejanie zdjęć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1273  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 21:28
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ajaks świetne portrety psiaków. Dzięki.
Cha_ga to ja napiszę coś od siebie. Klęskę poniosłam. Plamę na honorze mam. Ta kochana suka Inna nie dała sobie pobrać moczu. Cztery dni latania za nią i nic. Co ja sięgałam po ten płyn, ona chyc i tyle mego. A jak zobaczyła że zrezygnowałam to kochana jak przykucnęła to wodospad. A zrezygnować musiałam, ponieważ mocz przyjmują tylko do dziewiątej. Robię sobie przerwę od stresu. Ale za dni parę, wezmę instrumenty i będę łowić.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1274  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 21:31
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

A jakas konkretna przyczyna dla której chciałaś zrobic to badanie? Czy tylko profilaktyka?
Ja tez poniosłam dzis małą porazkę.Pedagogiczną.Otóz z jednej strony mojej psesji jest płot bez podmurówki, jest to ogrodzenie z miękkiej powlekanej siatki porosniete pnaczami.I co robi Kaja? Pod moja nieobecność rwie ta siatke zebami tak długo az pojawia sie odpowiednia dziura, no i co dalej wiadomo... Po ulicy jeszcze nie biega bo w tym miejscu jest odgrodzony płotem wjazd, a wiec jest jeszcze drugi płot, a może jeszcze nie próbowała przecisnąć sie pod bramą...Przyjdzie mi zmienic ogrodzenie. Ten pies drogo mnie kosztuje...uuuuu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1275  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 22:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Bardziej profilaktycznie. Ma już swoje lata. Nie wiemy na co i czy chorowała, to takie badanie mogłoby nas upewnić co do zdrowych nerek i pęcherza. Od czasu do czasu( raz na dwa tygodnie mniej więcej) zdarzy jej się takie popuszczenie śladowej ilości moczu, więc lepiej dmuchać na zimne.
A z twoją psiną to wcale nie porażka pedagogiczna. Dumna bądź z jej inteligencji. Jeszcze kiedyś czytać się nauczy. Będziesz też miała nowe ogrodzenie, a to dowód na zamożność właścicielki terenu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1276  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 22:13
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

No, no , ale mnie pocieszyłaś... równie dobrze moge ci pogratulowac inteligencji twojej suni, skad ona wie ze zblizasz sie do niej w niecnych zamiarach pobrania próbki moczu? A swoją drogą ja jestem z profilaktyką na bakier, sama z soba tez nie chodzę do lekarzy o ile nie jest to bezwględna konieczność.Tak mam i juz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1277  
Nieprzeczytane 13-03-2012, 20:08
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Masz rację sunia inteligentna. Tym się pocieszam, że przegrałam z umysłem bardziej sprawnym. Ja też niezbyt się przykładam do zaleceń zdrowego żywienia psów i siebie. Ma być miło i smacznie, aby mieć radość z jedzenia. Tylko wiem, że nerki potrafią dać znać o swojej chorobie jak działają tylko na 25%, a to wtedy już raczej końcówka. Bałam się, że coś się dzieje, a ja jak ta krowa łażę sobie spokojnie i nic nie robię. We krwi nic nerkowego nie stwierdzono, więc ma jak starsza pani pęcherz mniej trzymający. Mogę żyć spokojnie, że niczego nie zaniedbałam. Sama nie latam po lekarzach i robię wśród spacerujących pań za dziwoląga, bo jak nie mieć chorób w tym wieku. Mam, nie mam kto to wie. Jakoś daję radę żyć to nie jest źle.
Ewo co z psem?
Polwieczna gdzie ty przebywasz?
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1278  
Nieprzeczytane 13-03-2012, 20:52
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

No to witaj w klubie, twój tok myslenia mnie przekonuje. Własnie, gdzie ta polwieczna sie zapodziała?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1279  
Nieprzeczytane 13-03-2012, 21:21
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Obserwowałam dzisiaj moja dwójkę .Kaja ma juz rok i bardzo dzielnie pilnuje obejscia, jest niewielka ale jej gruby głos i energia robia swoje, przy tym jest bardzo nieufna w stosunku do obcych, w kontaktach z nieznajomymi wręcz chowa sie pod moje nogi i stamtad obserwuje...Brutus zawsze był ładnym psem, jako szczeniak wywoływał wśród znajomych same ochy i achy, wszyscy sie nim zajmowali, zachwycali i tak mu zostało do dzis, pcha sie do kazdego i domaga sie pochwał, jednym słowem pepek swiata.Urodą Kaji nikt sie nigdy nie zachwycał, nie jest przyzwyczajona do pochwał obcych ludzi i przez to traktuje ich z rezerwa...no i dobrze, ma mnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1280  
Nieprzeczytane 13-03-2012, 21:43
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Coś w tym jest co piszesz. Naszeczka była nieufna do obcych, ale urodą zachwycała i zachwyca. Otoczona uwielbieniem rosła sobie i teraz mało jej naszych zachwytów. Biega od jednej znajomej do drugiej i oczywiście zaraz słyszy, że jest cudna itd. Ona nie wie, że ludzi są różni, jej się wydaje, że wszyscy kochają psy.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla tych co kochają psy cz.III Basia. Wszystkie zwierzęta duże i małe 503 24-12-2009 22:41
Francuski łącznik, czyli psy górą za 399 Euro Stalin Wszystkie zwierzęta duże i małe 2 05-11-2009 09:03
Dla tych co kochają psy cz.II Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 524 25-05-2009 14:19
Dla tych co kochają psy Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 545 16-11-2008 16:34
Jakich mężczyzn kochają Polki? - komentarze Mar-Basia Ogólny 10 09-07-2008 08:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.