menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 02-04-2011, 18:59
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Aluniu, jest taki wątek, zajrzyj tutaj. http://www.klub.senior.pl/film-teatr...page3-574.html Pozdrawiam - Cz
Ok, dziękuję Czesiu. Zaniosę mój post i tam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 02-04-2011, 19:00
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Zawsze miałam słabość do teatru.
Kocham stare przedstawienia w Tv.
Szczególnie poniedziałkowe seanse, ale także Kobrę, Teatr Sensacji itd


Jakbym czytała siebie...hihi

A Ławeczkę ogladałam w paru już wersjach wszystkie uważam świetne....a i tematyka ponadczasowa....
Wiem , wiem....
Ja to bym Cię chciała zobaczyć i usłyszeć na scenie, a co!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 02-04-2011, 19:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zwróccie uwage moje kochane - ze wrocił Teatr Telewizji- ale o 22- ciekawe spaktakle, swietna obsada- ale co z tego jak zasypiam po godzinie- nie z nudow- bron Boze- raczej ze zmeczenia- Do 22 leca jakies szmatlawe seriale w "rewelacyjnej obsadzie".Ale pop-kultura jest wazniejsza.

Dzisiaj po raz wtory po parunastu latach siadlam do- Wszystko o mojej matce-Almodovara- piekny film.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 02-04-2011, 19:50
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Zwróccie uwage moje kochane - ze wrocił Teatr Telewizji- ale o 22- ciekawe spaktakle, swietna obsada- ale co z tego jak zasypiam po godzinie- nie z nudow- bron Boze- raczej ze zmeczenia- Do 22 leca jakies szmatlawe seriale w "rewelacyjnej obsadzie".Ale pop-kultura jest wazniejsza.

Dzisiaj po raz wtory po parunastu latach siadlam do- Wszystko o mojej matce-Almodovara- piekny film.

Tak Elu, wrócił, całe szczęście!
Najbliższy spektakl w super obsadzie: Janusz Gajos, Jerzy Radziwiłowicz, Władysław Kowalski, Krzysztof Stelmaszyk, Beata Fudalej
to „Narty Ojca Świętego” Jerzego Pilcha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 04-04-2011, 11:31
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Wątek o filmie, ale ja też jestem wielbicielką telewizyjnych teatrów
Oglądam wszystkie sztuki, nawet te z odległych lat. Przypominam sobie. Lubię patrzeć na grę aktorów, bo obsada jest zawsze dobra.
Niejednokrotnie ci sami aktorzy, aby zdobyć pieniądze, grają fatalne role w serialikach.
Ostatnio uwielbiam sztuki w reżyserii Jandy i z jej udziałem. Dwa tygodnie temu obejrzałam po raz drugi "Zazdrość". Świetna zabawa. Polecam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 04-04-2011, 23:31
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
Domyślnie Dzień dobry TV :)

Polecam film Dzień dobry TV - http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%8...TV-2010-487563

Świetna komedia ... i co godne pochwały tym razem nie romantyczna!

Doskonała rola Harrisona Forda.
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 05-04-2011, 00:52
jeffk6dfbe jeffk6dfbe jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: COURBEVOIE
Posty: 2
Domyślnie

Ja z ostatnich filmów polecam Medium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 02-05-2011, 09:40
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

GEORGIA O'KEEFFE



Historia życia jednej z najważniejszych amerykańskich malarek XX wieku – Georgii O'Keeffe. W tej roli – trzykrotnie nominowana do Oscara Joan Allen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 02-05-2011, 17:56
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie Czarny Czwartek

Polecam film pt: CZARNY CZWARTEK -wydarzenia w Gdyni z 1970 roku /oparte na faktach / film, który dla wielu z nas jest historią, lecz warto spojrzeć ,też na ten film od innej strony-
OGLĄDAĆ OD STRONY PSYCHOLOGICZNEJ . Szczególnie nam seniorom polecam-kobietom ,mężczyznom będącym wówczas często młodymi ludźmi / pełni planów związanych z przyszłością/. Fabułą filmu jest historia młodej rodziny, która przez reżysera ukazana jest jako szczęśliwa , ale znalazła się w złym miejscu i w złym czasie. Film –oprócz lekcji historii dla młodych i przypomnienia tych czasów naszemu pokoleniu –daje jeszcze inne przemyślenia. W tamtych latach ,nie ważne czy to żony milicjantów, czy robotników, czy……… …………………………………………………………………………………………………wszystki e przeżywały koszmar, który często tkwi do tej pory. Obojętne czy ci młodzi ludzie byli wtedy po tej , czy tamtej stronie-ale POLACY-bracia-ludzie. Młode matki poraniono psychicznie , a często jest to gorsze niż krwawe rany, a nawet śmierć i ….tkwi do tej pory. Film wykonany z wielkim rozmachem, trzymający cały czas w napięciu, uzupełniony świetnymi materiałami archiwalnymi.
Polecam.
Polecono na innym forum i poszłam –naprawdę warto –zachęcam też spojrzeć trochę inaczej-oczami młodych żon i matek z tamtych lat.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 09-05-2011, 16:59
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Polecam dwie komedie francuskie, obie reżyserował Francis Veber. Rewelacyjne, bardzo przyjemnie się ogląda.
W obu tych filmach występuje Daniel Auteuil.

Plotka
Księgowy w fabryce gumy ma zostać zwolniony z pracy. Jak temu zapobiec poradził mu sąsiad........
Obok Daniela Auteuila występuje Gerard Depardieu.

Na tym plakacie Daniel Auteuil, to ten po prawej, najniższy.


Czyja to kochanka
To komedia romantyczna.
Obok Daniela Auteuila występuje Gad Elmaley i wyjątkowo śliczna Alice Taglioni.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 09-05-2011, 20:50
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Leona Helmsley: Królowa zła

dramat biograficzny
USA 1990

Nowy Jork, lata 40. XX wieku. Wychowana w biedzie Leona Rosenthal (Suzanne Pleshette) marzy o wielkiej karierze i jeszcze większych pieniądzach. Chcąc osiągnąć swój cel, nie waha się wykorzystywać innych ludzi. Pierwsze małżeństwo pomaga jej wyrwać się z biedy. Dzięki drugiemu zdobywa stanowisko szefa sprzedawców w dużej agencji nieruchomości. Swoich podwładnych traktuje jak ludzi gorszej kategorii, a jej apetyt na posiadanie fortuny rośnie nieprzerwanie. Gdy tylko nadarza się okazja Leona uwodzi potentata rynku nieruchomości - Harry'ego Helmsleya (Lloyd Bridges). Po pewnym czasie jako pani Helmsley zarządza firmą męża. Kryzys nadchodzi, gdy zgłaszają się do niej pracownicy urzędu skarbowego i upominają o swoją należność.
Program nadawany w języku polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 09-05-2011, 21:18
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Plotkę oglądałam rzeczywiście świetna. A drugi film postaram się obejrzeć.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 09-05-2011, 23:13
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
Domyślnie Niepowstrzymany - czyli jak uratować pociąg!

Ciekawy, aczkolwiek w kinie amerykańskim mieliśmy już "TAKICH" bohaterów

Dobra propozycja w sam raz na sobotni wieczór.

Niepowstrzymany

Świetna rola Denzela Washingtona.
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 10-05-2011, 08:41
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Wczorajszy teatr TVP1 oglądałam z wielką przyjemnością.
Gra, w wykonaniu Prawdziwych!!! Aktorów!!! to majstersztyk.
Ewa Wiśniewska i Janusz Gajos rewelacyjni.
Przy oglądaniu filmów zasypiam, a tutaj oczy szeroko otwarte
i trwający przez cały czas uśmiech. Polecam.
Przydałby się taki hydraulik u mnie. Mam podobny problem
w łazience. Może poproszę Janusza Gajosa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 10-05-2011, 12:35
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
Domyślnie Teatr TVP

Boulevard Voltaire - naprawdę świetny zgadzam się z przedmówczynią!
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 09:01
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
Domyślnie dot. Plotki

Apropos "Plotki" - będzie dzisiaj! na TVP 2 o 22:45 http://tv.wp.pl/opisdlg.html?prid=23...06&name=Plotka
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 13:26
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał oloolo
Apropos "Plotki" - będzie dzisiaj! na TVP 2 o 22:45 http://tv.wp.pl/opisdlg.html?prid=23...06&name=Plotka


__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 21-05-2011, 16:47
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Syrop miętowy


Cytat:
„Syrop miętowy” to intrygujący debiut Diane Kurys, utalentowanej francuskiej reżyserki i scenarzystki. To obraz na poły autobiograficzny, dedykowany starszej siostrze. Jesień 1963 roku w Paryżu. Z wakacji wracają siostry Weber, 13-letnia Anne i 15-letnia Frédérique. Zbliża się początek roku szkolnego. Starsza z sióstr niebawem po raz pierwszy się zakocha, przeżyje pierwszy pocałunek i poczuje gorzki smak utraty przyjaźni. Młodsza, Anne, bardziej introwertyczna, poznaje szkolne życie od podszewki, zaczyna rozmawiać z chłopcami, dojrzewa… Nastrojowy, pełen delikatności i wnikliwej obserwacji psychologii bohaterów obraz. Na świat patrzymy oczami Anne, młodszej siostry, wpatrzonej w starszą Frédérique. Dziewczynki, oprócz kłopotów związanych z wiekiem dojrzewania, muszą zmierzyć się z separacją rodziców. Mikroświat bohaterek urasta do rangi uniwersalnej, wszak traktuje o problemach młodości, które dotykają każdego z nas. Film ma formę luźnych, toczących się niespiesznie, często spowitych ciszą epizodów, skupiając się na aktorskim i inscenizacyjnym wygraniu detali. Wspaniałe role to zasługa nastoletnich Eléonore Klarwein i Odile Michel. Niepozorny, przesiąknięty autentyzmem i realizacyjnym skupieniem obraz. Nominacja do Cezara i prestiżowa nagroda Louisa Delluca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #319  
Nieprzeczytane 22-05-2011, 17:36
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Jedwabna opowieść

Cytat:
Jedwabna opowieść
Opowieść o dwóch kobietach: Claire, młodej dziewczynie w ciąży, która rozstała się z ojcem dziecka i pani Melikiam, która niedawno straciła syna. Te dwie kobiety spotykają się podczas pracy nad misternymi koronkami. Ich smutek, wynikający z zupełnie innych powodów, jest wspólną przestrzenią, dzięki której, z każdą kolejną gotową koronką, powoli rozjaśniając swoje życia. Pani Melikian uśmiecha się, Claire uczy się kochać.

http://www.youtube.com/watch?v=LGMkGmJ0YCw

http://www.gutekfilm.com.pl/jedwabna-opowiesc/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #320  
Nieprzeczytane 26-05-2011, 08:19
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Bojaźń i drżenia

Cytat:
Komediowa adaptacja książki o tym samym tytule. Autobiograficzna opowieść o Amelie Nothomb. Urodzona w Japonii, dorastała w Belgii i powraca do Tokyo do pracy jako młoda tłumaczka. Tam natrafia na piekło i odczuwa na własnej skórze, co to jest hierarchia firmowa w japońskich firmach, gdzie szef jest prawie bogiem...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.