menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 21:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tylko dlaczego, bo chyba nie ze wstydu, to forum anonimowe. Zresztą wstyd to bawić się ptaszkiem pod kołdrą czy wibratorem, z powodu braku partnera, czy niechęci do płci przeciwnej.
Nie mnie pytaj dlaczego wstydzą się ci co to oboje wiemy. Z wrodzonej przekory nie podejmę rozmowy na temat niechęci do płci przeciwnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:02
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Myślę, że tu trzeba się w metafory zagłębić. Parafrazy może? "Człowiek brzmi dumnie" nikogo nie dziwi, prawda? A powinno Nie jestem pewna, ale myślę, że taka była idea.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Podpisuję się pod twoimi słowami Jarosławie miły. Dumnym być można z powodu odkrycia leku na raka, albo na cholerny katar co to jesienią często mam.
Z bycia Polką bywam dumna, ale bywam. Nie jest to stan nieustający. Niestety.
To może na polityce też się pozgadzamy? Na razie zmykam pod kołderkę popatrzyć na "szkiełko", bo jak Ostatek wpadnie to mi kości policzy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Myślę, że tu trzeba się w metafory zagłębić. Parafrazy może? "Człowiek brzmi dumnie" nikogo nie dziwi, prawda? A powinno Nie jestem pewna, ale myślę, że taka była idea.
Nie powinno, bo to też człowiek wymyślił, waląc się w klatę w swojej pysze wiedząc, że jest istotą na najwyższym stopniu rozwoju
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie powinno, bo to też człowiek wymyślił w swojej pysze
A miałeś pod kołderką Szkiełko oglądać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:20
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
waląc się w klatę w swojej pysze wiedząc, że jest istotą na najwyższym stopniu rozwoju

Ja bym powiedziała "wierząc" a nie wiedząc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:22
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
No właśnie, a ja nie wiem Na pewno nie w to, co reprezentuje KK.
Skoro do tej pory nie doszlas do tego, to pewnie nigdy juz nie bedziesz tego wiedziala......
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 22:24
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Skoro do tej pory nie doszlas do tego, to pewnie nigdy juz nie bedziesz tego wiedziala......

Dzięki, bardzo mi pomogłaś...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 23:41
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Jarosław II
/.../ jak Ostatek wpadnie to mi kości policzy
skoro tak prosisz... nie śmiem odmówić...
Cytat:
Napisał Jarosław II
/.../ wszystko się zgadza, tylko nie rozumiem dlaczego to, że ktoś jest ateistą ma brzmieć dumnie, bo duma z definicji to coś innego:
duma
1. «poczucie własnej godności i wartości»/.../
I wystarczy! - «poczucie własnej godności i wartości». Ateista jest pozbawiony godności? Nic nie jest wart?
Cytat:
Napisał Jarosław II
A może to pojęcie (duma) powstało kiedy jeszcze nie było ateizmu i trzeba go doszlusować? A może ateizm jest taką wartością, która jest ponad wszystkim?
Hm... a co jest taką wartością?
Trudny wybór, prawda? Może rodzina, religia, bogactwo, zdrowie, wiedza, intelekt, patriotyzm, wolność, etc.??
Tak myślę, że trudno jest wybrać jedną wartość, że w każdym człowieku mieści się ich wiele; cały system. Dla ateisty w tym systemie jest także brak wiary. Nie rozumiem, dlaczego ma się wstydzić i czuć się gorszym.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Ja jestem dumny że jestem Polakiem (nawet łysym ) i z reszty co jest w definicji
Bo Ty masz prawo do dumy, inni - myślisz, że... niekoniecznie. A może każdy z nas ma inne powody do dumy, nie tylko te encyklopedyczno-słownikowe...
W czubek własnego nosa jesteś za bardzo zapatrzony, chyba.
Cytat:
Napisał Jarosław II
/.../ nigdy by mi nie przyszło do głowy mówić, że jestem dumny że jestem wierzącym katolikiem, bo to jest we mnie nic nikomu do tego.
A jednak podkreślasz to (i nie tylko to) w wielu postach. A to znaczy, że duma Cię roznosi. Gdyby była to tylko Twoja sprawa, jak sugerujesz, nic byś nie napisał. Podobnie jak wielu z nas, którzy na temat milczą i chwalą zwyczaj nie pytania o wyznawaną wiarę.
Pewnie, że nikomu nic do tego, ale... czy ktoś kogoś próbuje na coś nawracać???

PS - Jarosławie, nie proś więcej
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 23:48
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Post

No to na dobranoc:

Cytat:
- Społeczeństwa cannabisowe, jak np. w Indiach, są bardziej pacyfistyczne niż społeczeństwa alkoholowe. Nietzsche powiedział, że "Azjatów od Europejczyków różni może właśnie zdolność do dłuższego, głębszego zażywania spokoju. Nawet ich narkotyki działają powoli i wymagają cierpliwości. W przeciwieństwie do obrzydliwie nagłego działania europejskiej trucizny - alkoholu". To motto mojej książki.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75480,10296812,...#ixzz1YRBK3IIX
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 07:52
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
I wystarczy! - «poczucie własnej godności i wartości». Ateista jest pozbawiony godności? Nic nie jest wart?
Ostatnio a może tak było zawsze a ja nie przykładałem wagi z założenia, zanim przeczytasz jesteś źle do mnie nastawiona i całkowici żle interpretujesz moje wypowiedzi. Gdzie napisałem, że Ateista jest pozbawiony godności i nic nie jest wart? To właśnie Wy starcie się wywyższyć zupełnie niepotrzebnie bo wszyscy pod względem wiary czy niewiary powinni być równi. To jest tak jakbyście się szykowali do wojny za tysiąc lat

Cytat:
Napisał ostatek
Hm... a co jest taką wartością?
Trudny wybór, prawda? Może rodzina, religia, bogactwo, zdrowie, wiedza, intelekt, patriotyzm, wolność, etc.??
Tak myślę, że trudno jest wybrać jedną wartość, że w każdym człowieku mieści się ich wiele; cały system. Dla ateisty w tym systemie jest także brak wiary. Nie rozumiem, dlaczego ma się wstydzić i czuć się gorszym.
Znowu obrona poprzez atak. Przed kim i przed czym? To jakieś urojenia. Kościół jest w rozpadzie na własne życzenia. bardziej należy się bać zalewu świata przez islam, bo wtedy oni nie odróżnią katolików od ateistów jak już w historii bywało.

Cytat:
Napisał ostatek
Bo Ty masz prawo do dumy, inni - myślisz, że... niekoniecznie. A może każdy z nas ma inne powody do dumy, nie tylko te encyklopedyczno-słownikowe...
W czubek własnego nosa jesteś za bardzo zapatrzony, chyba.
Znowu to samo po raz czwarty. Czym wam odebrałem prawo do dumy, że napisałem o dumie jako o Polaku. Mało tego jestem dumny, że jestem istotą rozumną i przez to znam znaczenie tego słowa a także ,że coś po sobie zostawię. Od razu aby nie prowokować następnej złej interpretacji nie mówię, że ateiści nic po sobie nie zostawią. Zostawią, co chcą zostawić.

Cytat:
Napisał ostatek
A jednak podkreślasz to (i nie tylko to) w wielu postach. A to znaczy, że duma Cię roznosi. Gdyby była to tylko Twoja sprawa, jak sugerujesz, nic byś nie napisał. Podobnie jak wielu z nas, którzy na temat milczą i chwalą zwyczaj nie pytania o wyznawaną wiarę.
Pewnie, że nikomu nic do tego, ale... czy ktoś kogoś próbuje na coś nawracać???
Ja też nikogo nie chcę nawracać, tylko mi nie wmawiaj, że Wy milczycie, tak samo jak milczą na paradach homoseksualiści milczą jak zachrypną. Znowu nie bierz tego porównania dosłownie

Cytat:
Napisał ostatek
PS - Jarosławie, nie proś więcej
To tak dwuznacznie napisane przy twojej erudycji, że nie wiem czy mam nie pisać wcale, czy tylko do Ciebie , czy mam coś zwrócić. Niemniej czytać będę, ponieważ właśnie Twoja erudycja pomaga mi pogłębiać swoją wiarę i wcale nie jestem dumny, że dopiero teraz
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 08:59
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Szatańskie bajania Szymon Hołown

Cytat:
Po lekturze zamieszczonego w „Newsweeku” wywiadu z Nergalem pewna pani wyznała na internetowym forum, że pasują jej Nergalowe poglądy, ale chętnie skonfrontowałaby je z moimi, ucieszyłaby się z naszej debaty. Chciałbym wyjaśnić, dlaczego takiej debaty nie będzie.

Po pierwsze dlatego, że nie chcę siadać do rozmowy z kimś, kto zanim się jeszcze spotkaliśmy, sugeruje, że jestem p...lonym hipokrytą oraz amatorem duchowego g...na. Że ma prawo? Ja chyba też mam jakieś prawa i wolałbym, by ich nie naruszano. Przecież Nergal, zarzucając chrześcijanom, że wprowadzają w tym kraju mentalną dyktaturę, sam robi co do joty to samo, stawiając się ponad (proponowaną przez siebie jako alternatywa dla Dekalogu) tzw. złotą zasadą (nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe).


http://opinie.newsweek.pl/szatanskie...82201,1,1.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 09:54
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Lubię czytać Szymona, ma swoje przekonania, ale i zdrowy dystans. Nie jest natarczywy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 14:26
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Hm... poczucie dumy to nic złego. Uważam, że ateista też ma prawo do tego typu poczucia jak też Polak (łysy lub nie), Niemiec i członek klubu poszukiwaczy zaginionych cywilizacji. Hi, hi jak ja byłam dumna z urody swoich psów.tak los sprawił, że z najbrzydszych szczeniaków wyrastały piękności. Naprawdę odczuwałam dumę. Tylko ta duma nie przesłoniła mi problemów tych brzydszych zwierzątek. Jarosław miał na myśli pewną odmianę dumy, tę jej dobrą stronę. Nie tę głupią, napuszoną i bezmyślną, pozbawioną szacunku do drugiego człowieka.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 16:10
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Dysputa weszła na ścieżki boczne i bardzo dobrze. Paluchy na klawiaturze swędzą mnie okropnie i mam ochotę odrobinę poszerzyć tematykę wątku... o sprawę Masonów.
Obracam się w środowisku katolików rang różnych....
Spotykam się często z wyrażeniem, że czemuś winni są masoni, że coś trąci masonerią... że jak masoneria dojdzie do władzy, to koniec świata... Zapytałam kiedyś nieśmiało, o co chodzi, to spojrzano na mnie jak na dziwoląga, który karmi się niemowlętami z rożna i popija płynem Borygo..
Dlaczego środowiska katolickie tak się tego obawiają... co na ten temat wiedzą i czy w ogóle coś wiedzą... Może ktoś z was ma rozeznanie w tej materii...
Czekam na jakąś rzeczową , łopatologiczną odpowiedź.... Linki do stron mnie nie interesują....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 16:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

O masonerii jest na wątku Religioznawstwo i Ekumenizm i pewnie wszystko co było do powiedzenia zostało powiedziane
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 16:52
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Jarosław miał na myśli pewną odmianę dumy, tę jej dobrą stronę. Nie tę głupią, napuszoną i bezmyślną, pozbawioną szacunku do drugiego człowieka.
Dziękuję, jesteś jedyną osobą która właściwie odczytała moje intencje i i zamierzony przekaz a przecież nie napisałem tego hieroglifami
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 16:56
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
O masonerii jest na wątku Religioznawstwo i Ekumenizm i pewnie wszystko co było do powiedzenia zostało powiedziane
Dzięki ... Nie sadziłam, że tam znajdę odpowiedzi... Myślałam, że tam nie ma łopatologii... Wejdę i może znajdę odpowiedź, dlaczego rodzime mohery filcuję się na dźwięk słowa "mason"...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 16:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda33
Dzięki ... Nie sadziłam, że tam znajdę odpowiedzi... Myślałam, że tam nie ma łopatologii... Wejdę i może znajdę odpowiedź, dlaczego rodzime mohery filcuję się na dźwięk słowa "mason"...
Jest od strony 88 mnie też Ostatek wyprostowała choć ja nie moher, bigot ani dewot
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 20-09-2011, 17:49
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Jarosławie , nie będzie przepychanek ani odbijania piłeczki. Zwyczajnie, nie mam na to ochoty.
Proszę tylko, nie zawstydzaj mnie i nie ustawiaj do kąta jak niegrzecznej dziewczynki. Trzeba było napisać tak, by matoł/ostatek zrozumiał.
Sprawa druga - nigdzie nie pisałam o moim wyznaniu, czy jego braku. Dlatego proszę, nie zaliczaj mnie do żadnej grupy.
Cytat:
Napisał Jarosław II
/.../tylko mi nie wmawiaj, że Wy milczycie, tak samo jak milczą na paradach homoseksualiści milczą jak zachrypną. Znowu nie bierz tego porównania dosłownie /.../
Zgodnie z Twoja prośbą pomijam nieszczęsne porównanie... skupiam się na ateistach.
Mówisz, że krzyczą... nie, nie... milczą, bo czasami są zbyt młodzi, bo 'dzieci i ryby głosu nie mają'.
Państwo jest wyznaniowe, o czym wszyscy wiemy. W przedszkolach i szkołach religia. Na ścianach klas (również w urzędach, szpitalach, sądach, więzieniach, wojsku, policji, sklepach, instytucjach) symbole jednej religii. Jak się czuje dziecko ateisty lub innowiercy? Co robi przez godzinę jeśli nie uczestniczy w lekcji?
Ile szkół ma w planach zajęć etykę??
Tak więc dziecko albo nudzi się na korytarzu, albo przymusowo jest katechizowane. W jednym i drugim przypadku wytykane palcami przez szkolne koleżeństwo.
Nieco starsze, może dojść do wniosku, że stopień z religii podniesie średnią ocen. I tak często się dzieje.

Na razie z lekcji religii i symboli religijnych na ścianach zwolnione są wyższe uczelnie. Jak długo jeszcze?

A po wejściu w dorosłe życie... o in vitro, aborcji, eutanazji decyduje KK, bo zawsze można posła lub senatora anatemą postraszyć...

Pomyślcie o tym wszystkim, zanim potraktujecie lekceważąco ateistę, agnostyka, innowiercę. Nie jest łatwo nim być.

Konkordat pomijam, wiele nt. pisaliśmy.
Proszę, nie mówcie, że demokracja jest prawami większości. Co będzie jeśli owłosieni zechcą pozbyć się łysych, szczupli - grubych, bruneci - blondynów... Lub odwrotnie, bo nie wiem kto jest w większości.
Demokracja ma zagwarantować równe prawa wszystkim. Nie wykluczając ani nie krzywdząc żadnej grupy.

PS - Jarosławie, nie chciałam Cię dotknąć; raczej do dyskusji sprowokować.
A więcej nie proś... o rachowanie kości. Nieznajomość anatomii nadrabiam zapałem. I sam widzisz jak się zapalczywość kończy. Sorry. Biję się po piersiach i krzyczę: ostatek! Anathema sit.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.