menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 18:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Maju a to sobie zapożyczyłem z innego wątku. Sorry nie pamiętam z którego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #162  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:08
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Maju a to sobie zapożyczyłem z innego wątku. Sorry nie pamiętam z którego.
Nie szkodzi, wierszyk celny i przydał się jak znalazł w tej sytuacji. Babka Gratka zaproponowała dyskusję o roli i prawach Moderatorów, uważam, że jest potrzebna. Wielu seniorów zgłaszało pretensje, uzasadnione lub nie, do ich pracy, a szczególnie do wyrzucania postów. Wydaje mi się, że jednak ktoś to musi robić, żeby nie zdarzały się takie wpisy jak na 02. Moderator jest dla mnie osobą publicznego zaufania i nie dyskutuję z jego decyzją. Chciałabym jednak, aby wyrzucone wpisy gdzieś się zbierały, aby można było je jeszcze raz przeczytać co by pozwalało na spokojną ocenę przyczyn usunięcia.
  #163  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Nie szkodzi, wierszyk celny i przydał się jak znalazł w tej sytuacji. Babka Gratka zaproponowała dyskusję o roli i prawach Moderatorów, uważam, że jest potrzebna. Wielu seniorów zgłaszało pretensje, uzasadnione lub nie, do ich pracy, a szczególnie do wyrzucania postów. Wydaje mi się, że jednak ktoś to musi robić, żeby nie zdarzały się takie wpisy jak na 02. Moderator jest dla mnie osobą publicznego zaufania i nie dyskutuję z jego decyzją. Chciałabym jednak, aby wyrzucone wpisy gdzieś się zbierały, aby można było je jeszcze raz przeczytać co by pozwalało na spokojną ocenę przyczyn usunięcia.
Maju ale gdy te najohydniejsze będą gdzieś pokazane to dopiero będzie atrakcja dla hien. /nazwa celowa/
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #164  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:18
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Maju ale gdy te najohydniejsze będą gdzieś pokazane to dopiero będzie atrakcja dla hien. /nazwa celowa/
To też jest niestety prawda, może lepiej, że znikają.
  #165  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:21
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Jestem przestraszona, nie wiedzialam ze mozna az tak tu "oberwac", jestem nowa, Basiu trzymaj sie, jestem z Toba
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
  #166  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:27
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Czy to w końcu to na O/2 to nie "forum Danmala"? Jeżeli tak to może założyciel sam to moderuje. Wczoraj zajrzałem tam w poszukiwaniu wiadomego postu. Dziś bo szukałem jak ktoś się drugiego pytał "zgadnij pod jakim nickiem" tam znowu jestem mimo że mnie banowano. Nie znalazłem tego, ale mało ważne, ale dziś już jest coś świeżego właśnie na temat Basi i reakcjach naszych na ten czyjś tam post. Myślę że stąd pisze kilka osób, sądząc po stylu. Więc pewnie są tam zarejestrowani. Ale może to sam Danmal czy jak się naprawdę nazywa tak sam pisze. Danmal to był nick tylko. Na forum gdzie w każdym poście może być inny nick to może połowę sam pisać, aby wyglądało że forum jeszcze zipie a nawet ma się dobrze.
  #167  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:31
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Jestem przestraszona, nie wiedzialam ze mozna az tak tu "oberwac", jestem nowa, Basiu trzymaj sie, jestem z Toba
Helenko to nie tak, na seniorku nie można tak oberwać, bo na chamskie wpisy reagują moderatorzy i Adminka, cały czas dyskutujemy o innym forum, którego nazwy nie podam, to tam ktoś paskudnie się zachował.
  #168  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Tadeusz-Maja chyba miała na myśli te które tu znikają i na liczniku profilu przybywa. Tak było z moimi 2 postami przed wczoraj. Elizka (ta "kochająca" Seniora) poskarżyła się że jej potów 5 usunięto i że to rekord. Odpisałem że nie, bo właśnie dziś już był przypadek usunięcia 8 i to komuś kto napisał właśnie pierwsze (reklamowe). No to jak zniknęły posty Elizki ten i drugi o "kocham", to moje też. A pamiętasz Tadziu że kiedyś wymieniliśmy nawet kilka postów na temat "rekordzistów". O Seniorze też nie tylko my pisaliśmy, jaki rekordzista w zakładaniu wątków. Więc taki post jest "nie na temat wątku" gdziekolwiek by go napisać.
A więc zawsze może być usunięty. Połowa postów na seniorku jest "nie na temat". Może ten mój teraz też? Usuwane są jak ktoś inny podpadnie to wszystkie inne hurtem również. A ta odpowiedź dla Elizki to już nie mogła pozostać?
O to chyba chodziło Maji, że nie pamięta się następnego dnia co mi zniknęło, bo nie na jednym wątku się pisze i dlatego takie usunięte powinny być dostępne. Ale tylko dla tego co to pisał. Zgodzisz się?
  #169  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 20:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku ponieważ ja nie jestem wszechwiedzący i mający tylko racje. Absolutnie nie uważam się za takiego. Odpowiedż może znajdziesz tutaj
http://www.klub.senior.pl/pytania-pr...tml#post289725
#136 moje tez czasem znikają i nie robię o to dramatu. Jak widać piszę dość dużo co wiele osób mi zarzuca.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #170  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 20:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Chłopaki, Kazik poddał słuszną propozycję, żeby znikający wpis był widoczny po usunięciu dla autora. Nie wiem czy jest to technicznie możliwe, ale pozwalało by na kontrolę usuwanej korespondencji. Mam usuniętych w niebyt 6 postów, a nie przypominam sobie żebym zaatakowała kogoś niegrzecznie. Podejrzewam, że zacytowałam czyjś wpis i skomentowałam, więc wszystko zostało usunięte. W moim przypadku były to z pewnością cytaty z seniora. Ponieważ o nieobecnych i niemogących sie bronić nie będę pisać, więc po przemyśleniu dochodzę do wniosku, że zarówno komentowane słowa jak i mój do nich komentarz nie jest nikomu do niczego potrzebny i niech idzie w niebyt.
  #171  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 20:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kaziku ponieważ ja nie jestem wszechwiedzący i mający tylko racje. Absolutnie nie uważam się za takiego. Odpowiedż może znajdziesz tutaj
http://www.klub.senior.pl/pytania-pr...tml#post289725
#136 moje tez czasem znikają i nie robię o to dramatu. Jak widać piszę dość dużo co wiele osób mi zarzuca.
Czytałem to z linku przed czytaniem tego postu. A ja Ci nie robiłem żadnych zarzutów. Napisałem że dobrze by było poczytać co usunięto-popierałem w tym więc Maję. A do Ciebie pisałem co mi usunięto i że takie posty już też były, to opisywałem działanie Admi, a nie Twoje. Poczytałeś już pewnie na wątku świeżym co właśnie napisałem (założone dziś przez "moim zdaniem")
  #172  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 22:19
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
... Mam usuniętych w niebyt 6 postów, a nie przypominam sobie żebym zaatakowała kogoś niegrzecznie. Podejrzewam, że zacytowałam czyjś wpis i skomentowałam, więc wszystko zostało usunięte. W moim przypadku były to z pewnością cytaty z seniora. Ponieważ o nieobecnych i niemogących sie bronić nie będę pisać, więc po przemyśleniu dochodzę do wniosku, że zarówno komentowane słowa jak i mój do nich komentarz nie jest nikomu do niczego potrzebny i niech idzie w niebyt.
Zajrzyj do swojego profilu, masz usuniętych 12 postów. To oczywiście żaden rekord Ale masz wklejonego ślicznego chłopaka z kwiatkami.

Posty niezgodne z regulaminem są usuwane, ale również dla przejrzystości wątku odpowiedzi na nie, które nie zawierają żadnych nieregulaminowych treści.
Tak się dzieje na większości forów. Mnie to wcale nie dziwi.

Na jednym z forów w ciągu 1 dnia zniknęło mi ok. 60 postów, gdyż jakiś moderator robił porządki.
Na tym forum jest naprawdę duża swoboda wypowiedzi, wierzcie mi.
  #173  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 23:51
antek1 antek1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Milanówek
Posty: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Jak rozumiem trwa tu wymiana pogladów doswiadczonych forumowiczów;jako nowa , widzę "z boku" i w zadnym przypadku nie polecam na forum metody odpowiadania agresją na agresję( co sie niestety , jak widze, zdarza). Zupełne niezauwazanie, obojetnośc w stosunku do
osoby konsekwentnie agresywnej, nie odpowiadanie na zaczepki , skupienie sie na własciwym temacie wątku, da z pewnościa dobre skutki. Nie usprawiedliwiajmy agresywnych - ze im sie cos wymknęlo. Tak nie jest . Wymknąc moze sie w realu, w rozmowie. Tu mozna ( i nalezy ) kilka razy przyczytac co i jak sie napisało, zanim sie kliknie na wyslij. A co do reszty - zgadzam sie z Destiny. I wreszcie - forum ,to nie zycie, a tylko forma rozrywki. Stresowac sie tu z własnej woli, to chyba przesada? Pozdrawiam. B.B


Krótkie mam tu w Klubie Seniora doświadczenie w walce ze "złośliwymi pisarzami" i z usuwaniem postów.
Jestem za stosowaniem zasady: "jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu". Każdemu można odpowiedzieć równie jak on lub jeszcze bardziej dosadnie. Wiadomo też nie od dziś, że "jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził" dlatego naprawdę nie należy przejmować się tym, że ktoś z czegoś jest niezadowolony. Jeśli wyczuwam, że z kimś mogę i mam potrzebę pogadać prywatnie to wtedy przechodzę na kontakty poza forum typu e-mail - e-mail. Tak, masz rację BB forum to nie jest życie realne. To jest życie wirtualne!! Można zatem tych żyć mieć wiele np: do każdej tematyki, którą jesteś zainteresowana inne. Można sobie poradzić ze złośliwcami jeśli uruchomi się własną pomysłowość. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu wśród seniorów. A.
__________________


A to ja
  #174  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 07:44
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Trzeba tez jeszzce wziasc pod uwage poprawnosc polityczna i wiernosc ustrojowa !
  #175  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 09:36
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Do Androlaka ( i nie tylko ) : masz rację w 90%, a na pozostałe 10% o tyle " nie wyrażam zgody " ( nie traktuj tego zbyt serio ), ze reagowanie agresją na agresję nakreca te spiralę. Genaralnie uwazam ,ze społeczenstwo nasze na przestrzeni mniej wiecej 10 lat zrobiło sie o wiele bardziej agresywneniz ongis , kedy wiecej bylo po temu powodow. Ciekawe, bo przeciez pokolenie strasznych ekspedientek i nieuprzejmych urzednikow w czasow dawnych odeszło juz w niebyt, cieszymy sie ( jak kto moze) wolnoscia )itp. itd, a obyczaje w dziedzinie kontaktow miedzyludzkich coraz sa nędzniejsze.Jeli jest na forum socjolog , to niech mi wyjasni, proszę ! B.B
  #176  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 10:42
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

Podaję informację dla nowych.
Na stronie głównej Klubu Senior Cafe znajduje się spis podforow ( działów) i na samym jego dole, już po Regionalnych jest Kosz. Tam ląduje część znikających postów, ale nie wszystkie, głównie te zgłaszane jako niezgodne z tematem wątku. Posty niezgodne z regulaminem i odpowiedzi na nie są trwale usuwane.
Kto chce sprawdzić, to proszę w lewym górnym rogu tej strony odnaleść pod mrugającym hasłem napis KLUB SENIOR CAFE, kliknąć i szukać KOSZ na samym dole spisu. Kliknąwszy w ten kosz można przeglądnąć zawartość.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #177  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 12:02
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Janczar słusznie zwrócił mi uwagę, że mam aż 12 wyrzuconych postów, a miałam sześć, nie wiem co to było, ale trudno się mówi.
  #178  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 13:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Podaję informację dla nowych.
Na stronie głównej Klubu Senior Cafe znajduje się spis podforow ( działów) i na samym jego dole, już po Regionalnych jest Kosz. Tam ląduje część znikających postów, ale nie wszystkie, głównie te zgłaszane jako niezgodne z tematem wątku. Posty niezgodne z regulaminem i odpowiedzi na nie są trwale usuwane.
Kto chce sprawdzić, to proszę w lewym górnym rogu tej strony odnaleść pod mrugającym hasłem napis KLUB SENIOR CAFE, kliknąć i szukać KOSZ na samym dole spisu. Kliknąwszy w ten kosz można przeglądnąć zawartość.
Wydaje mi się, że ten kosz jest zbyt restrykcyjny, niedobrze się pisze o ile na każde słówko trzeba bacznie uważać, zgodne z tematem? mała dygresja? duża dygresja? kosz? Może ktoś przemyśli i złagodzi postępowanie, niektóre posty wywalane wg mnie nie łamią regulaminu, może trochę naginają ale do złamania ... Może stworzyć regulamin bardziej giętki.....? Ścisłe pisanie w torach tematu czyni temat nudny, każde pisanie i wymiana poglądów rodzi sprzeczki a nie każda sprzeczka powinna być zaraz wyrzucana do kosza, bo nieraz też poucza i sprzeczka
  #179  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 16:52
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

jipie jeden!
post idzie do kosza, jeżeli ktoś z dyskutantow wskaże go moderatorowi klikając w trójkącik z prawej strony postu, przy numerze. Zgłaszający powinien uzasadnić moderatorowi powód usunięcia. Znalezienie swojego postu w koszu to jeszcze nie tragedia, raczej niespodzianka.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #180  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 17:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
jipie jeden!
post idzie do kosza, jeżeli ktoś z dyskutantow wskaże go moderatorowi klikając w trójkącik z prawej strony postu, przy numerze. Zgłaszający powinien uzasadnić moderatorowi powód usunięcia. Znalezienie swojego postu w koszu to jeszcze nie tragedia, raczej niespodzianka.
i tyle roboty na nic, czyli w zasadzie każdy post może wylądować w koszu bo ktoś ma inne zdanie albo jest bardziej święty niż papież? A dlaczego ja nie mogę bronić swojego postu? a gdzie domniemanie niewinności? i czemu mój dyskutant ma decydować? nie jest to w porządku ale moje to zdanie jest, no dobra polotołem sobie
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co seniorzy jedza ? senior A.P. Dieta 290 28-11-2009 20:55
Gdzie jesteście niemi Seniorzy maja59 Różności - wątki archiwalne 503 05-01-2009 11:24
poszukiwani SENIORZY do TV!!! pambem Praca, wolontariat 106 29-12-2008 19:24
Seniorzy i sukces senastan Seniorzy i praca 12 06-04-2008 16:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.