menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 21:54
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Albo kolejna podpucha, wiesz, że nie mogie i też to trza czasem tolerować albo i nie...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 22:00
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Nie wiem, może podpucha.
Czy to ważne?
Może ważne?
Kilka osób miało nowy temat, do wpisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 23:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Nie wiem, może podpucha.
Czy to ważne?
Może ważne?
Kilka osób miało nowy temat, do wpisów.

Martunia , jak zwykle.Ni z gruszki , ni z pietruszki...


Prefekt , czas...czy ja wiem ?
Nie mam pojęcia.Mnie potrzebna byłaby godzina.
Ale matce tego chłopaka -jak widać - potrzeba więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 00:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Moja przyjaciółka jakieś 10 lat temu również otrzymała analogiczna nowinę od swojego synka -siorbnęła sobie nad niedoszłymi wnukami i przeszła do porządku dziennego .
A omówmy się ,ze nie jest to tak iż nie należy zanadto wnikać w życie seksualne naszych baaardzo dorosłych dzieci jako i one nie wnikają w nasze .Przyprowadzą aktualną miłość to OK.Nie przyprowadzą -też ok.Niektórym się udaje zadomowić (miłościom), innym nie- dlatego lepiej się nie przywiązywać zanadto i tyle -wszystkim żyje się w ten sposób łatwiej .lżej i przyjemniej.Dziecko dorosłe to oddzielny byt i ręce mamusine precz od jego/jej alkowy
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 08:35
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Królowa Małgorzata

wytoczyła ciężką artylerię. Tylko że do wróbla strzela. Bo choć ma 100 % racji, to co z tego? "Odstrzelić" myślenie prezentowane przez Kaczuszkę i jej rodzinę, to syzyfowa praca.

Co ma zrozumieć "nieszczęsny chłopak"? On już chyba zrozumiał definitywnie, jakich ma "najbliższych". Że pozostanie SAM ze swoimi problemami. Mnie temat zainteresował w kontekście szeroko pojętej nietolerancji. Ale już się wycofuję rakiem dostrzegając beznadzieję.

LILA. Ostatni post - lepiej. Bo już Ci minus chciałem postawić.
Na szczęście pokłady sympatii i aprobaty są na tyle rozległe,
że uszczknięcie byłoby niedostrzegalne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:35
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Przeczytałem cały ten wątek i mam kilka własnych uwag.

- Po pierwsze nie jest wcale pewnikiem twierdzenie, iż homoseksualizm jest cechą wrodzoną lub genetyczną
tu jest to dość obszernie omówione.: http://www.homoseksualizm.friko.pl/raport.php

- Homoseksualizm, jak wynika z powyższego opracowania, można leczyć.

- Jest również coś takiego jak biseksualizm, takie osoby często zakładają rodziny i posiadają dzieci.

- Różne rady są fajne jak nie dotyczą nas lub naszych bliskich.

- Osoby z dużych miast nie potrafią niestety, w pełni zrozumieć układów istniejących na prowincji w małych mieścinach, gdzie ksiądz ma dużo do powiedzenia. Wiem, że to kołtuństwo i zaścianek, ale tam trzeba żyć z ludźmi, gdzie wszyscy wszystkich znają.

- Miłość i wsparcie jest potrzebne ale według mnie najlepszym wyjściem jest wyjazd Twego brata do dużej aglomeracji gdzie może sobie ułożyć życie po swojemu. Oczywiście nie oznacza to absolutnie zerwania kontaktów z rodziną. Będzie to po prostu ułatwienie dla obu stron. Po co utrudniać sobie życie.

Pozdrawiam,
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 01:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar
Przeczytałem cały ten wątek i mam kilka własnych uwag.

- Po pierwsze nie jest wcale pewnikiem twierdzenie, iż homoseksualizm jest cechą wrodzoną lub genetyczną
tu jest to dość obszernie omówione.: http://www.homoseksualizm.friko.pl/raport.php

- Homoseksualizm, jak wynika z powyższego opracowania, można leczyć.

- Jest również coś takiego jak biseksualizm, takie osoby często zakładają rodziny i posiadają dzieci.

- Różne rady są fajne jak nie dotyczą nas lub naszych bliskich.

- Osoby z dużych miast nie potrafią niestety, w pełni zrozumieć układów istniejących na prowincji w małych mieścinach, gdzie ksiądz ma dużo do powiedzenia. Wiem, że to kołtuństwo i zaścianek, ale tam trzeba żyć z ludźmi, gdzie wszyscy wszystkich znają.

- Miłość i wsparcie jest potrzebne ale według mnie najlepszym wyjściem jest wyjazd Twego brata do dużej aglomeracji gdzie może sobie ułożyć życie po swojemu. Oczywiście nie oznacza to absolutnie zerwania kontaktów z rodziną. Będzie to po prostu ułatwienie dla obu stron. Po co utrudniać sobie życie.

Pozdrawiam,
Czarek
Janczar ręce mi opadły oraz biust z szelestem po przeczytaniu twojego expose ,albo ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości albo ty jesteś kosmitą .Chłopie kto ci te bzdury wcisnął i dlaczego ty to dalej rozpowszechniasz .Puknij się może w czoło i obudź pozostałe szare komórki, bo ta jedna co tu pracowała nie dała rady.
A branie pod uwagę co sobie ludzie pomyślą to wybacz ale dla mnie szczyt już nie powiem czego bo mnie wykasują i ześlą na banicję .Perfect daruj sobie ten protekcjonalny to bo nienawidzę tego, szczególnie w przypadku osób, którym się tylko wydaje ,że zjadły wszystkie rozumy ,na ogól łącznie z własnym zresztą
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 10:00
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Wybacz Małgorzato 50

Zarzut pod moim adresem jest nieuprawniony. Niestety, bukiet (może klomb) protekcjonalizmu dostrzegłem w Twoich
postach. Mimo że przyznałem Ci 100 % racji...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 13:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Zarzut pod moim adresem jest nieuprawniony. Niestety, bukiet (może klomb) protekcjonalizmu dostrzegłem w Twoich
postach. Mimo że przyznałem Ci 100 % racji...
Rozmowy pisane nie oddają tonu w jakim człowiek wypowiedź swą formułuje.Przepraszam cię wiec jeśli dostrzegłeś protekcjonalizm w mojej niezgodzie na zdanie poprzednika oraz w odpowiedzi na twoją ze mną zgodę .Ad Janczara -a ja marzę zeby zostać lesb -czy hetero seksualizm też jest uleczalny? Podaj jakiegoś linka.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 13:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu
Cytat:
a ja marzę zeby zostać lesb -czy hetero seksualizm też jest uleczalny? Podaj jakiegoś linka.
dobrze, że mam automatyczne wycieraczki na monitorze, bo poplułem go ze śmiechu. Dobre.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 14:39
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Janczar ręce mi opadły oraz biust z szelestem po przeczytaniu twojego expose ,albo ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości albo ty jesteś kosmitą .Chłopie kto ci te bzdury wcisnął i dlaczego ty to dalej rozpowszechniasz .Puknij się może w czoło i obudź pozostałe szare komórki, bo ta jedna co tu pracowała nie dała rady.
A branie pod uwagę co sobie ludzie pomyślą to wybacz ale dla mnie szczyt już nie powiem czego bo mnie wykasują i ześlą na banicję .Perfect daruj sobie ten protekcjonalny to bo nienawidzę tego, szczególnie w przypadku osób, którym się tylko wydaje ,że zjadły wszystkie rozumy ,na ogól łącznie z własnym zresztą
Bardzo lubię takie merytoryczne dyskusje.

Wyluzuj trochę, to jest forum i każdy ma prawo przedstawić własne stanowisko, bez obrażania innych użytkowników.
Skoro uważasz, że jesteś autorytetem w tej dziedzinie (homoseksualizmu) to przedstaw jakieś naukowe dowody na poparcie własnych opinii lub podaj linki do odpowiednich stron.

Pozdrawiam (mimo wszystko)
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 21:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar
Bardzo lubię takie merytoryczne dyskusje.

Wyluzuj trochę, to jest forum i każdy ma prawo przedstawić własne stanowisko, bez obrażania innych użytkowników.
Skoro uważasz, że jesteś autorytetem w tej dziedzinie (homoseksualizmu) to przedstaw jakieś naukowe dowody na poparcie własnych opinii lub podaj linki do odpowiednich stron.

Pozdrawiam (mimo wszystko)
Czarek
Nie jestem żadnym autorytetem tylko umiem czytać i rozumiem co czytam .Po pierwsze. Po drugie twój głos w dyskusji był równie merytoryczny co mój .Po trzecie, nie obraziłam ciebie a co najwyżej twoje poglądy ,które uważam za bezsensowne .Dlaczego niby ktoś ma się leczyć z homoseksualizmu a z hetero nie -ileż samotnych kobiet i mężczyzn byłoby szczęśliwszych wyleczywszy się z tej przypadłości i znalazło partnera wśród przyjaciółek czy kumpli.Bzdura?Bzdura, taka sama jak polecanie leczenie homoseksualizmu.Jakim trzeba być beznadziejnym człowiekiem jeśli otoczenie decydować ma o tym jak mam żyć i kogo kochać .Rada pt.wyjedź to już szczyt wszystkiego .Dlaczego niby .Dlatego ,żeby nie drażnić bandy kołtunów??? Śmieszne.Po czwarte niedobrze mi się robi od tych pleple ple grzecznie i mdło albo od zakamuflowanych zlosliwostek więc piszę co myslę i nie wzbudzisz we mnie wyrzutow sumienia .Chcesz sie czuć obrazony -twój problem.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 22:48
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie jestem żadnym autorytetem tylko umiem czytać i rozumiem co czytam .Po pierwsze. Po drugie twój głos w dyskusji był równie merytoryczny co mój .Po trzecie, nie obraziłam ciebie a co najwyżej twoje poglądy ,które uważam za bezsensowne .Dlaczego niby ktoś ma się leczyć z homoseksualizmu a z hetero nie -ileż samotnych kobiet i mężczyzn byłoby szczęśliwszych wyleczywszy się z tej przypadłości i znalazło partnera wśród przyjaciółek czy kumpli.Bzdura?Bzdura, taka sama jak polecanie leczenie homoseksualizmu.Jakim trzeba być beznadziejnym człowiekiem jeśli otoczenie decydować ma o tym jak mam żyć i kogo kochać .Rada pt.wyjedź to już szczyt wszystkiego .Dlaczego niby .Dlatego ,żeby nie drażnić bandy kołtunów??? Śmieszne.Po czwarte niedobrze mi się robi od tych pleple ple grzecznie i mdło albo od zakamuflowanych zlosliwostek więc piszę co myslę i nie wzbudzisz we mnie wyrzutow sumienia .Chcesz sie czuć obrazony -twój problem.

Pewnie uważasz siebie za osobę wielce tolerancyjną. No niestety.
Więc przyjmij do wiadomości, że są ludzie o innych poglądach niż Twoje. Każdy ma prawo przedstawić na forum swoje własne zdanie i to należy respektować. Jeżeli masz zdanie odmienne od mojego, rozumiem to, ale nie mam zamiaru iść Twoją ścieżką zwalczać Twoje poglądy lub tym bardziej znieważać Cię i ośmieszać.

Wracając do spraw homoseksualizmu współczesne naukowe poglądy skłaniają się ku teorii, iż homoseksualizm w wielu wypadkach jest wynikiem złych relacji na linii "dziecko - ojciec, matka".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 22:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar
Pewnie uważasz siebie za osobę wielce tolerancyjną. No niestety.
Więc przyjmij do wiadomości, że są ludzie o innych poglądach niż Twoje. Każdy ma prawo przedstawić na forum swoje własne zdanie i to należy respektować. Jeżeli masz zdanie odmienne od mojego, rozumiem to, ale nie mam zamiaru iść Twoją ścieżką zwalczać Twoje poglądy lub tym bardziej znieważać Cię i ośmieszać.

Wracając do spraw homoseksualizmu współczesne naukowe poglądy skłaniają się ku teorii, iż homoseksualizm w wielu wypadkach jest wynikiem złych relacji na linii "dziecko - ojciec, matka".
Wiec przyjmij do wiadomości ,że są ludzie o innych poglądach niż TWOJE a także o innym temperamencie niż TWÓJ.Przyjmij również do wiadomości ,ze nie jestem tolerancyjna albowiem w odróżnieniu od ciebie nie uważam kondycji i upodobań moich za wyższe niż kondycja i upodobania innych i nie przyznaje sobie prawa do tolerowania. Przyznaje sobie prawo do zupełnie subiektywnej sympatii lub jej braku do człowieka oraz do podzielania lub nie jego poglądów i to samo prawo szanuje u innych Przyznaję sobie również prawo do pozostawania sobą bez względu na to czy się to komuś -np.tobie, podoba czy nie.I tyle.Jeśli czujesz się znieważony lub ośmieszony to, jak już poprzednio powiedziałam, jest Twój problem.Każdy ma taką ekspresję jaką ma .Jedni lubią ciamcialamcianie a inni nie -ja nie .Wybor nalezy do każdego z nas.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 24-07-2009, 20:40
Marek29 Marek29 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 4
Uśmiech

Mówiąc krótko. Jestem gejem, nie chciałem nim być i nikt nie zaoferował mi terapii, dzięki której przestałbym nim być. Dlatego pogodziłem się z tym, że nim jestem, a do tego jestem też szczęśliwym człowiekiem. Mogę się realizować, mam swoje pasje, marzenia i kochającą drugą połówkę.

Kaczuszko. Bycie gejem nie jest łatwym, zwłaszcza w Polsce. Dla Ciebie to może być cios, możesz sobie nie radzić z myślą, że brat sobie nie poradzi. Otóż nic bardziej mylnego. On potrzebuje tylko i wyłącznie Twojej akceptacji, szacunku i miłości. Bo przecież tak naprawdę nic się nie zmienia. Ty też powinnaś zacząć zastanawiać się nad opieką samej siebie, bo nie będziesz dzielić przyszłego życia z bratem na co dzień. Tak to już jest, że ptaszki wyfruwają z rodzinnego gniazdka, gdy dorosną. Nie potrzebnie tragizujesz, bo tak naprawdę, Twój problem w tym jest najmniejszy. Nie zdajesz sobie sprawy, co przechodzi człowiek, który wie, że jest gejem. Wcale nie jest łatwo mu o sobie powiedzieć. Wynika to z różnych aspektów, a to jak rodzice zareagują, czy poradzą sobie z taką informacją. Nie jest dla niego obojętne to, co się stanie, gdy taka informacja wypłynie. Ale pomyśl, co Twój brat robiłby, gdyby ta informacja nie stała się jawną? Musiałby okłamywać Was, nie mówić prawdy, udawać.... Uwierz mi, że takie coś prędzej czy później potrafi człowieka z takim problemem doprowadzić do bardzo trudnych sytuacji. Sam nie mogę powiedzieć rodzicom o sobie, nad czym strasznie ubolewam. Robię to dla ich dobra, choć tak naprawdę z psychologicznego punktu widzenia, to oni mają gorzej, bo ja już pogodziłem się z tym, że jestem gejem. Ale sporo mnie to kosztowało. Wizyty u psychologa, nie wspomnę o próbie samobójczej, a także o leczeniu psychiatrycznym zakończonym terapią lękową i nerwicową, kończąc na zawalonych studiach.

Kaczuszko, jedna rada dla Ciebie. Kochaj brata i nie martw się o niego. On potrzebuje Was do tego, żeby wiedział, że może kochać i być kochanym przez tych, dla których powinien być najważniejszy. On sobie w życiu poradzi i twój lęk o brata jest nieuzasadniony. Twój problem polega na tym, że dla Ciebie homoseksualizm to zło, ten problem nigdy Ciebie nie dotykał. Wszędzie słyszysz, że geje to tacy źli ludzie i w ogóle. Sama piszesz, że on jest dobry. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ilu z Twoich znajomych skrywa przed Tobą swoją odmienną orientację. Gdyby ten sztuczny problem robienia z bycia gejem zaniknął, wszystkim, i gejom, i najbliższej rodzinie żyłoby się lepiej. Bo przecież w życiu chodzi o nic innego, żeby być szczęśliwym. Twój brat będzie szczęśliwy w 100%, gdy będzie wiedział, że ma kochającą siostrę i rodziców.

Z innej strony mu zazdroszczę, że z rzucił z siebie ten pręgierz. Wprawdzie przy Twojej pomocy, ale nawet nie wiesz, jak szczęściu brata bardzo pomogłaś. Jak pokażesz mu miłość i zrozumienie, na pewno będziesz mogła nie raz liczyć na jego wsparcie.

Ostatnio edytowane przez Marek29 : 24-07-2009 o 21:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 00:25
Elfriede Elfriede jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 2
Domyślnie

Witajcie ,

Od bardzo długiego czasu noszę się z zamiarem dokonania coming outu. Na to forum trafiłam wyszukując w necie wypowiedzi rodziców, których dzieci już się przede nimi ujawniły i tak trafiłam na temat Zbyszka1952, który przeczytałam w całości i na to forum. Muszę powiedzieć, że Wasze wypowiedzi w tym temacie podniosły mnie na duchu , że nie jest z tą tolerancją w Polsce jeszcze tak najgorzej, ale do rzeczy: chciałam Was prosić o rady. Dlatego opiszę w skrócie, jak wygląda sytuacja:
Matka prawdopodobnie się domyśla i obie udajemy przed sobą, że jest inaczej. Ona nie pyta, ja - nie mówię albo inaczej: nie mam odwagi mówić, bo pytania ze strony matki parokrotnie już padały i to pytania, wprost dlatego podejrzewam, że matka wie/domyśla się. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce stosunkowo niedawno, kiedy siedziałyśmy w pubie, piłyśmy piwko i - jak to w takich sytuacjach bywa - rozmawiałyśmy o niczym (a raczej o niczym konkretnym), kiedy nagle matka zapytała z całkowitym spokojem w głosie. Nie mogła chyba nie zauważyć, że o mało, co nie udławiłam się pitym piwem i bardzo nieporadnie próbowałam zmienić temat. Wiem, że to była bardzo dobra okazja do rozmowy, ale ta sytuacja (pub, wokoło inni ludzie) jakoś spowodowały, że raczej starałam się zmienić temat niż go podjąć. Niemniej, jeśli chodzi o matkę i jej reakcję – jestem spokojna, ponieważ od najmłodszych lat uczyła mnie tolerancji dla innych (dla innych religii, stylów życia, opowiadała o znajomym transseksualiście i uczyła właśnie tej tolerancji i otwartości na 'innego'). Problemem jest tu lub może być ojciec, o którego poglądach niewiele wiem, bo wprawdzie mieszkamy pod jednym dachem, ale o niczym poważniejszym niż sprawy hobby/zainteresowań nie rozmawiamy. Właściwie można powiedzieć, że będąc sobie bliskimi z tytułu bycia rodziną jesteśmy tak naprawdę obcy dla siebie. Piszę na tym forum, ponieważ nie będąc rodzicem trudno jest mi postawić się w ich sytuacji i spojrzeć na nią ich oczyma. Wcześniejszy temat oraz dyskusje na innych forach trochę mi pomogły w próbie zrozumienia, z jakimi odczuciami mogą się borykać rodzice po otrzymaniu takiej informacji od wprawdzie dorosłego, ale bądź, co bądź ich dziecka. Prawdą jest też, że łatwiej jest pisać o tym, co leży na wątrobie osobom nieznajomym niż powiedzieć to komuś w cztery oczy i dlatego piszę teraz tę wiadomość (a poza tym Wasze forum bardzo mi się podoba i - jeśli nie będzie Wam przeszkadzać obecność 'młodej' - na pewno zostanę tutaj na dłużej ).
Niedawno obchodziłam urodziny i usłyszane życzenia "znalezienia miłości" były dla mnie bardzo trudne dlatego chciałabym im już powiedzieć aby nie nosić tego ciężaru przez następny rok, do następnych urodzin. Za wszelkie rady pomagające zrozumieć i przygotować się na ewentualną reakcję rodziców a ojca w szczególności będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 00:48
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaczuszka
witam wszystkich,

parędni temu dowiedzilam się ze moj brat jest gejem, to byl dl amnei straszny cios tak samo jak dla mojej mamy. Nie umiem sobei z tym poradzic zarowno jak mama. Czuje złość i bezsilność. To był dla nas wielki cios. Nie umiemy sobie z tym do końca poradzić. Dziękuję za ewentualne zainteresowanie... szukam kogos z kim moglabym chociaż wymienić opinie.

a co możesz Ty zrobić, że jest. To tak jakbyś doznała szoku, że jest np murzynem.
a Marcin Szczygielski mieszka z Tomaszem Raczkiem i zgodzili się w tv udzielić wywiadu.
Rozumiem brat..hm
jest i będzie Twoim bratem (więzy rodzinne)
Co z tą TY wiadomością zrobisz to już zależy od Ciebie. wybór: * zaakceptować to jaki brat jest.
* wykreślić go jako brata ze swego życia.
* tolerować jego osobę.

opinie chcesz wymieniać? a do czego Ci są potrzebne?
Uważam, że są zbędne.
Każdy człowiek może je wymyślić czy mieć i to będą jego opinie
a Ty masz swój osobisty problem i tylko ty możesz wybrać czy mieć swą własną opinię.

hmm może psycholog mógłby zająć się fachowo Twoim i mamy Twej problemem akceptacji i to by było myślę ok skoro nie dajecie sobie rady.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 01:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Muszę powiedzieć, że Wasze wypowiedzi w tym temacie podniosły mnie na duchu , że nie jest z tą tolerancją w Polsce jeszcze tak najgorzej, ale do rzeczy: chciałam Was prosić o rady. Dlatego opiszę w skrócie, jak wygląda sytuacja:
Matka prawdopodobnie się domyśla i obie udajemy przed sobą, że jest inaczej. Ona nie pyta, ja - nie mówię albo inaczej: nie mam odwagi mówić, bo pytania ze strony matki parokrotnie już padały i to pytania, wprost dlatego podejrzewam, że matka wie/domyśla się.

Elfriede uważam moja droga, że rozmowa z psychologiem jak to zrobić aby przestać się ukrywać byłaby pomocna
albo na forach o tej orientacji którą posiadasz możesz pomoc uzyskać.
Tu ...nie widzę aby mógł Ci ktoś pomóc. Może się mylę.. Ten może Ci pomóc kto wie jak (psycholog) i ten który ma ten sam problem co Ty jeśli chodzi o temat seksualności.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 01:30
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Mówiąc krótko. Jestem gejem, nie chciałem nim być i nikt nie zaoferował mi terapii, dzięki której przestałbym nim być. Dlatego pogodziłem się z tym, że nim jestem, a do tego jestem też szczęśliwym człowiekiem. Mogę się realizować, mam swoje pasje, marzenia i kochającą drugą połówkę.


No i ok Marku 29 podpowiem Ci Marcin Szczygielski ma forum jakby co to możesz z nim pogadać
i ludźmi na jego forum...
bo np w rozterkach w tego typu związkach to ja np nic nie mogłabym Ci poradzić a wiesz, że w związkach każdych pojawiają się różne "sprawy".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 02:49
Marek29 Marek29 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
No i ok Marku 29 podpowiem Ci Marcin Szczygielski ma forum jakby co to możesz z nim pogadać
i ludźmi na jego forum...
bo np w rozterkach w tego typu związkach to ja np nic nie mogłabym Ci poradzić a wiesz, że w związkach każdych pojawiają się różne "sprawy".
Dzięki, ale mi naprawdę nic nie musisz podpowiadać. Nic a nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mój wnuczek krise1 Jestem babcią, jestem dziadkiem 27 05-10-2019 21:04
Mój blog Robi wielkopolskie 33 06-07-2017 19:12
Mój WROCŁAW lawenda Wrocław 535 02-10-2009 22:30
Mój pierwszy raz kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 60 18-05-2009 19:57
Mój syn jest gejem pomocy co robić?? Zbyszek1952 Rodzina bliższa i dalsza 541 24-10-2008 21:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.