menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 10:18
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Żywienie wpływa na zachowanie psów.


§ Psy cierpiące na agresję terytorialną, połączoną ze strachem mogą poprawiają swoje zachowanie w wyniku zastosowania diety niskobiałkowej, szczególnie, jeśli wzbogacona jest dostarczanym dodatkowo tryptofanem.

§ Psy cierpiące na agresję dominacyjną poprawiają swoje zachowanie w wyniku zastosowania diety niskobiałkowej lub wysokobiałkowej wzbogaconej tryptofanem.
http://www.dobrypies.eu/diet_and_agr.html

Z różnych przyczyn (metabolicznych, fizjologicznych i praktycznych) 5-hydrotryptofan (5-HTP) jest bardziej użytecznym środkiem do wspomagania produkcji serotoniny, niż tryptofan. 5-HTP jest bezpośrednim poprzednikiem serotoniny i łatwiej przekracza barierę krew-mózg niż tryptofan, syntezuje się też bezpośrednio do postaci 5-HT. Jest też dużo łatwiej dostępny niż tryptofan. 5-HTP można łatwo nabyć na rynku. Należy jednak traktować go z dużą dozą ostrożności, ponieważ przekraczanie zalecanych dawek może prowadzić do zatrucia organizmu psa i w ostateczności do śmierci (dawka trująca wynosi 23,6 mg/kg, dawka śmiertelna 128 mg/kg).

Jeśli do kontroli zachowań niepożądanych używamy diety niskobiałkowej, to oprócz redukcji białka do 15-18% należy wyrównać poziom węglowodanów i tłuszczu, tak, aby zaspokajać potrzeby energetyczne psa.

Od siebie dodam, że tryptofan jest też prekursorem melatoniny produkowanej w szyszynce,
tzw hormonu snu.

Tryptofanu nie kupi się w aptece, tylko w sklepach z dopalaczami dla kulturystów.
Zadzieram kiece i lece,
będę woził ze sobą w aucie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 10:22
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Nie zrozumiałam.
Ten tryptofan to będziesz woził dla siebie ,czy psy będziesz tym karmił ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 10:39
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie zrozumiałam.
Ten tryptofan to będziesz woził dla siebie ,czy psy będziesz tym karmił ?
Niee..
zamiast przyjęcia mandatu zastosuję,
może ograniczy to agresję terytorialną.
A tak poważniej
5-HTP jest prekursorem hormonu snu, dzisiaj w ogóle nie spałem i nie chce mi się dalej,
co mi zależy spróbować przez pewien czas tego suplementu diety,
akurat trafiłem na ten artykuł na dobrym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 10:43
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 856
Domyślnie

Kufa...kup sobie więcej na zapas, bo właśnie wydano wojnę dopalaczom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 10:50
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Kufa...kup sobie więcej na zapas, bo właśnie wydano wojnę dopalaczom
L- tryptofan jest egzogennym aminokwasem, nie jest to jakiś drag, (tak samo L-karnityna nie jest) zawarty jest w mięsie, drożdżach, tylko mało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 14:16
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Tryptofan jest prekursorem endorfin, które rządzą nastrojami człowieka.
Przy zbyt małej podaży, albo złym metaboliźmie może występować skłonność organiczna do depresji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 14:58
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Zaskoczyłeś mnie pozytywnie
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 15:08
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Zaskoczyłeś mnie pozytywnie
Seropozytywnie?
Wracając do tryptofanu...
dostępna w aptekach melatonina jest jego pochodną,
może kuracja tym hormonem jest antydepresyjna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 15:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Kufo, po twoim poscie zdalam sobie sprawe ze psy i koty bedac w 100% uzaleznione od czlowieka ( jako dieta) sa przez niego wlasciwie manipulowane.
Zachowywanie sie zdziczalych psow nie karmionych "po domowemu" czy zupelnie dzikich psow tzn wilkow itd.. wykazuje wlasnie wszystkie te "wady" o ktorych mowisz.. One bowiem decyduja o przezyciu zwierzaka ..


Melatonina pomaga w regulacji zaburzen we snie.. Zazywalam ja przez kilka lat.. Po jakims czasie przerwalam ale dotychczas nie mam problemow ze spaniem..

Czy mam rozumiec ze jak policjant zatrzymuje cie i wlepia mandat to ty zaczynasz zachowywac sie jak dziki pies???
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 21:56
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Dietą nie zmieni się zachowania psa. Jak można stosować u zdrowego psa dietę niskobiałkową żeby był spokojniejszy. To jest szkodliwe dla jego organizmu. Taką dietę stosuje się tylko w przypadku pewnych chorób. A i tak wtedy trzeba sprawdzać stan zwierzaka celem szybkiego wychwycenia braków. A nasze domowe psy niestety nie mają psychiki dzikich. To zupełnie co innego. Te domowe mają zaburzenia behawioralne, ale są one spowodowane nie dietą, a raczej cywilizacją i brakiem wiadomości najbardziej ogólnych o psie tych co decydują się na posiadanie psa. Ktoś kto nie ma czasu na spacery, zabawy ze zwierzęciem niech sobie do domu nie bierze czworonoga. Dzikość zwierzęcia to nie tylko agresja terytorialna lub jakakolwiek inna. Wbrew pozorom to w stadzie panują zdrowsze stosunki niż wśród ludzi. Mam więcej psów i one sobie same poukładały stosunki. Każdy wie co mu wolno. Wręcz unikają sytuacji konfliktowych. Ba, jak pomylę miski i dam nie tą co trzeba to nie zaczną jedzenia. Jakby chciały powiedzieć, że to nie moja porcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-07-2012, 12:18
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Tak jak u ludzi. Jesteśmy tym co jemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-11-2014, 10:08
JoAniela JoAniela jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 40
Domyślnie

Zgadzam się z bronczykiem, dieta nie wpływa aż tak na zachowanie psa. Nawet mój weterynarz to potwierdził. Sami możecie sprawdzić tutaj: http://www.wetmarysin.pl/. Psom układa się dietę po to, żeby dbać o ich zdrowie, ale fizyczne a nie psychiczne. Być może są środki, które zwiększają lub zmniejszają agresję, tak jak dopalacze u ludzi, ale ja bym ich swojemu psu nie podała. Jak chcecie mieć spokojnego psa, to poczytajcie o rasach i zdecydujcie się na taką, która słynie z łagodnego usposobienia. A jak macie psa agresywnego, to go wytresujcie, żeby was słuchał, bo inczej może się to skończyć tragicznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 20:04
katarzynka112's Avatar
katarzynka112 katarzynka112 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 179
Domyślnie

Dieta ma wpływ na zachowanie psa, jeśli nie jest przekarmiany, dobrze odżywiony będzie bardziej aktywny, zapasiony i ociężały nie będzie chciał nawet spacerować. Dieta i odpowiednia karma jest ważna, dobrze się poradzić i dobrać wspólnie z "fachowcem"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-01-2016, 18:34
zbyszek123 zbyszek123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie książka

Moja córka kupiła ostatnio świetną książkę na temat wychowania psów. To jedna z książek tego autora http://www.taniaksiazka.pl/autor/cesar-millan. Cesar Millan to słynny psi behawiorysta. Sądzę, że każdy właściciel psa powinien zapoznać się z jego twórczością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-03-2016, 13:44
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

na zachowanie psa wpływa wiele czynników, to nie jest tak, że tylko jedzenie. To wszystko jest dobrze ujęte w artykułach CBDZOE na stronie https://www.cbdzoe.pl/pds/artykuly/ Proponuję zapoznać się z lekturą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-03-2016, 14:43
mariannaa mariannaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 8
Domyślnie

To prawda, karmienie psów jest bardzo ważne, dlatego ja zawsze kupuję ekologiczną karmę ze sklepu http://modernpet.pl/ i mam pełną kontrolę nad tym co je mój pupil
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-03-2016, 22:23
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Hej, co to za reklamy. Chcecie komuś polecić sklep z karmą to mu podajcie link w prywatnej korespondencji.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-07-2016, 12:13
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Mi się nei wydaje ,że dieta wpływa na zachowanie psów. Ewentualnie może być tak, że mają więcej energii albo trochę mniej i tyle. Ja kupuję zawsze to samo bo uważam że karma royal canin junior jest bardzo wartościowa. Mój pies od małego ją je i prawie nie choruje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-08-2016, 22:42
Bogusia55 Bogusia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gózd
Posty: 39
Domyślnie

Moim zdaniem to czym i jak żywimy psa wpływa i na jego zdrowie i na zachowanie. Troszkę tych psiaków wychowałam to wiem co mówię. Teraz mam dwa pupile - mopsa i beagla. Podaję im karmy Iams - głównie ze względu na walory smakowe i dostępność. Pilnuję, aby dostawały karmę w regularnych porach, tak suchą jak i mokrą. Z resztą nawet jak zapomnę to one jak w zegarku stoją już przy miskach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 21-12-2016, 17:27
dioli dioli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Gdańsk
Posty: 9
Domyślnie

Nie wiem, jak z zachowaniem, ale na pewno żywienie wpływa na wygląd i zdrowie psów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy o przejściu na dietę barf, która stawia na naturalne, surowe produkty. Na razie kupujemy Chrupkowi karmy http://belloandfriends.pl/ oparte właśnie na barfie, a w przyszlosci planujemy urozmaicic mu dietę o jakieś potrawy z własnych przepisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ketchup wpływa na zdrowie - komentarze calcjum Ogólny 1 30-01-2008 13:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.