menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 23:50
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Janczar dieta rozdzielna, tzn, nie łączenie węglowodanów z białkiem, to zalecają znani dietetycy, trudno mi to zastosowac w moim żywieniu, ale wystarczy spojrzec na to co jedzą inni np, w lepszych restauracjach na Zachodzie, nie karmią się ziemniakami i do tego mięso. Jeśli mięso to warzywa.
Ale wspomniałeś też o zmodyfikowanej diecie Kwaśniewskiego, która ma wielu przeciwników i może Twoja modyfikacja spowodowała, że jest bardziej do przyjęcia. Nie wiem. Każda dieta jest moim zdaniem dobra, jeśli ogranicza ilośc spożywanych produktów no i te węglowodany. Ale jak z nich całkiem zrezygnowac?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 00:18
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Całkiem zrezygnować z węglowodanów nie trzeba i nie wolno.
Przecież warzywa i owoce to też głównie węglowodany, a należy je spożywac dla witamin i głównie błonnika.
Mnie zainspirowała książka dr Wolfganga Lutza "Życie bez pieczywa" gdzie opisuje jak będąc 50-latkiem przeszedł na dietę niskowęglowodanową, rezygnując całkowicie z spożywania chleba.
http://www.zdrowie.med.pl/ksiazki/in...at=18&kod=1998
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4149
Będąc lekarzem doszedł do wniosku, iż liczne choroby które go nękały wynikają z niewłaściwego odżywiania.
Obecnie mieszka w Londynie, ma chyba 95 lat i nadal tak się żywi.
Ja zjadam dziennie 3-4 kromki razowego chleba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 00:29
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Ja też nie zjadam chleba więcej i albo jest to razowy chleb, albo tosty pełnoziarniste, tylko właśnie ta różnica. Ty jako mężczyzna możesz sobie pozwolic na 4 kromki chleba, ja niestety powinnam ograniczyc tę ilośc do 2. Nie mam niestety aż tak silnej woli, a szkoda.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 13:13
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Czy wiesz co jesz, emerycie-seniorze ? Po przeczytaniu tego artykułu, odechciało mi sie wogóle jeść. Może to i dobre na kryzys, który nam zagląda do garnka.
http://wyborcza.pl/1,76842,6279638,B...=6&st artsz=x
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 13:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja już wyraziłem swoją opinię na podobny temat. Jem to na co mam ochotę i na co mnie stać. W innym wypadku czeka mnie śmierć głodowa. Bo to raz piszą to szkodzi innym razem odwrotnie, że pomaga. Lepiej lub gorzej ale wolę żyć mając coś w żołądku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 14:18
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Masz racje,Tadziu ! Gdyby tak kupować tylko tzw. "zdrową żywność", to by człowiek już dawno wyciągnął nogi. A przecież, o to każdemu rządowi chodzi. "Emerycie-popieraj rząd czynem-mniej jedz, nie będzie ci potrzebna podwyżka " - prawda ? Nie doczekanie ich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 12:54
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Kazimierzu, jedz więcej w takim razie i przypomnij sobie powiedzonko "Na złośc mamie uszy odmrożę".

Pozdrawiam.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 13:53
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Kazimierzu, jedz więcej w takim razie i przypomnij sobie powiedzonko "Na złośc mamie uszy odmrożę". Pozdrawiam.

Grammy ! Ja popieram ten rząd czynem, bo nie spodziewam sie istotnej podwyżki z jego strony. Dobrze, żeby utrzymał doychczasowe zasady rekompensat.
Zresztą, wszyscy lekarze zabraniają mi jeść więcej. I tak olewam ich przestrogi,aby jeśćmniej tłuszczyku(boczusia dietetycznego),cukru (ciastek) i kluseczków wszelkiej maści itp smakowitości. Co mi tam ! Lepiej żyć krócej,ale jeść to, co sie lubi. Choć w miarę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 24-04-2009, 18:35
Zygwar Zygwar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Kanada-Vancouver
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Ja w przeciwieństwie do Ciebie , Grażynko, od pewnego czasu zwracam uwage na to co jem. Generalnie my, Polacy, odżywiamy się bardzo niezdrowo, choć jest już znacznie lepiej niż było. Jemy bardzo dużo owoców (najwiecej naszych polskich jabłek), dużo warzyw w postaci różnych surówek ( mój małżonek się w tym specjalizuje). Lubię ryby. Nie stosuje śmietany tylko jogurt niskotłuszczowy. Wszystko jest kwestja przyzwyczajenia. Kiedy zaczęły się problemy ze zdrowiem ,porobiłam różne badania i wyszłó to co wyszło... miażdżyca.... trzeba było powiedzieć stop i zmienić diete. Choć i tak zdarza mi się zgrzeszyć, cóż jestem tylko człowiekiem i skusić na ciacho..... jestem strasznym łasuchem...
to bardzo dobra i zdrowa zmiana.Dodalbym do tej diety jeszcze mieszanke z zdrowych oleji jak-oliwa z oliwek,siemie lniane,olej z dyni i olej z orzechow wloskich.Powiedzmy po trzy stolowe lyzki z kazdego.codziennie dwie/2/ lyzki stolowe,pzatym zadnych innych tluszczow.Z
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 21:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witam,nawiązują do naszego odżywiania,to jemy byle co,i byle jak.Jestem cukrzykiem i mam chory żoładek,co mogę jeść,na żołądek tego nie mogę jeśc na cukrzyce.Nie ma u nas,fachowych dietetyków,którzy ludziom by pomogli.Widać mają to odgórnie zabronione,a lekarze to na nas starych leją.Oni mają od firm i dystrybutorów lekarstw,upusty i wytyczne,co przepisywać i w jakim stopniu ludzi informować.Kazdy musi na własną rękę szukać rady,dobrze że jest internet i szukać samemu by nie paść na buzie.Już od roku czasu,stosuje diete ubogą w tłuszcze,ale mdlałam po drodze,i nikt nie umiał mi,wytłumaczyć przyczyn.Masła to od lat,nie jadłam bo nie można,jajka tak samo.Prawie całymi dniami głodowałam,a i tak cukier był wysoki.I koło się zamykało.Dlatego ja, teraz zwracam uwagę na to co jem.I już jest zmiana.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 15:49
NieDajSieZjescChorobie's Avatar
NieDajSieZjescChorobie NieDajSieZjescChorobie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 9
Domyślnie

Witam wszystkich uczestników tego wątku.

Zgadzam się z eledand, że niestety w Polsce dostęp do dietetyków jest utrudniony. Dlatego zachęcam to zadawania pytań naszemu specjaliście w wątku o „Żywieniu w starszym wieku” oraz zapoznaniu się z przedstawionym tam artykułem na temat zasad właściwego żywienia:
http://www.klub.senior.pl/profilakty...ieku-4556.html .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 07-05-2009, 22:32
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

witam, każdego dnia mam dwie rzeczy które muszę zjeść-pieczarki! takie surowe i przynajmniej kilka oliwek, tak jest już od kilku lat. Niestety żaden lekarz nie jest w stanie wyjaśnić mi dlaczego tak jest a nie inaczej, jednak ja się tym nie przejmuje. Widzę że mi nie szkodzi taka dieta, więc mogę ją stosować dalej. Jednak mój małżonek ma jeden nieodłączny składnik diety który bardzo mu szkodzi-czekolada mleczna. Zawsze musi być jej pełno w domu. Dziennie jest w stanie zjeść nawet dwie... ale to nie zapotrzebowanie a łakomstwo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 07-05-2009, 23:30
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał pani_weronika
Jednak mój małżonek ma jeden nieodłączny składnik diety który bardzo mu szkodzi-czekolada mleczna. Zawsze musi być jej pełno w domu. Dziennie jest w stanie zjeść nawet dwie... ale to nie zapotrzebowanie a łakomstwo!
To może byc uzależnienie od czekolady.
http://kopalniawiedzy.pl/czekolada-c...eczy-3252.html

http://kopalniawiedzy.pl/czekoladoho...-CB1-4524.html

A tu uzależnienie od słodyczy:
http://magicsport.pl/news/zdrowie/sl...orem,N131.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 19:21
Henryk01 Henryk01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 28
Domyślnie

Ja kupnych rzeczy, np nie trawię jednak kiedyś moja żona kupiła szprotki w pomidorach i oleju,chyba firmy Neptun.Naprawdę smaczne.Próbowaliście? Czy sądzicie, że nie powinienem tego jeśc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 19:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Absolutnie Henryku kleik i ziółka to jest dieta dla seniora . Kurcze czy tu pisza same 100 latki????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 19:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Henryk01
Cytat:
Ja kupnych rzeczy, np nie trawię
To co jesz, sam wszystko produkujesz? Mąkę, mleko, chleb, mięsko, itd itp
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 19:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Co seniorzy jedzą ? To mi przypomina pytanie.
Ile żołnierz ma par butów i z czego ? To oczywiste. Żołnierz ma dwie pary, z czego jedna w magazynie.
Podobnie jest z seniorami. Seniorzy mogą jeść wszystko, jeśli tylko mogą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 19:52
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam ja jadam jak narazie wszystko oczywiscie nie w nadmiarze choc uwielbiam słodycze i ciasta .
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 20:00
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Ja też jem wszystko, po czym dobrze się czuję, tylko w małych ilościach.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 30-09-2009, 18:34
Henryk01 Henryk01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 28
Domyślnie

Oczywiście,że nie produkuje tak jak powiedziałes "mąki, mleka chleba" chodziło mi raczej o dania kupione np: pierogi, różne zestawy obiadowe.
a co do Ciebie Małgorzato 50, nie sądzisz, że od czasu do czasu można?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.