menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8761  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:06
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

To kampania wyborcza, bedzie dluga, wyczerpujaca, negatywna i ponizej pasa
trzeba zachowac dystans i zdrowy rozsadek
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8762  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:14
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Ja widzę to czarno. Ten Smoleńsk zasmołował wszystkim chyba rozum.



Wszystkim? i Tobie tez?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8763  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:16
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
To kampania wyborcza, bedzie dluga, wyczerpujaca, negatywna i ponizej pasa
trzeba zachowac dystans i zdrowy rozsadek
Amelio zgadzam sie z Tobą, ale jak nie zmieni się ordynacja wyborcza widzę to ciemno. Ludzie maja dosyć tych oszołomów sejmowych wybieranych nie przez nas samych, tylko przez kolegów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8764  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hypatio,

na miły Bóg!
co ja mam wybaczyć, to że masz inne zdanie?
A za kogo mnie uważasz, za prezesa?
Tylko z różnicy poglądów, z ich ścierania może się coś zdrowego narodzić.
Z wyjątkiem sali okrągłej, tam to nie działa.

Po kolei.
Wariant pesymistyczny: wygrywa PiS, ściąga do siebie ludowców, bo oni zawsze przykleją się tam, gdzie papu w korytku. I tak bez przerwy wałęsają się po sejmie.
Nadto - ideologicznie jest im po drodze.
Czy będą mieć większość?
Nie wiem, ale tak czy siak, nie gwarantuje ten układ radykalnych zmian.
Jest też możliwość, że wejdą Kluziki i zwiększą koalicję.
Z tym się trzeba liczyć.
Co da to krajowi?
Nic, nie popchnie nas do przodu, wprost przeciwnie.

Owszem, do wyborów jest trochę czasu, ale ten czas nie pracuje dla Tuska, wprost przeciwnie.
Dodaj do tego właśnie te nastroje, a nie będą lepsze, bo teraz zaczyna sie okres płatności wg nowych stawek i cała złość, odpowiednio podsycana przez gęgaczy, zwróci się przeciwko rządowi.
Donald powoli zostaje w osamotnieniu, nie ma liczących się silnych obrońców. Na razie ich nie słychać.
Nie zapomnij o tarciach wewnętrznych, nie zapomnij o środowisku biznesu, które było za PO, w tej chwili też doznaje rozczarowania.

Nie mam na myśli tych z pochodniami, a co do naszego forum?
Powiem tak i nie dotyczy to naszego forum, ale ogółu społeczeństwa.
Nie wiem dlaczego, ale niektórzy wstydzą się, że popierają PiS.

PS Ani mi się śni prosić cię o wybaczenie za moje autorskie poglądy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8765  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:20
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja myślę, że do czasu wyborów Kaczyński jednak bardzo narodowi podpadnie i nie uzyska wielkiego poparcia. Niektórzy to przed Smoleńskiem mieli umysł zasmołowany.A teraz wykorzystują dramat do zdobycia władzy i sporo osób już to wie. Mówię wam pesymistycznie patrzę na wybory ( częsć znanych twarzy pewnie znów będzie błyszczeć), ale nie uwierzę, że PiS wygra. W życiu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8766  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:24
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanley47
... bo Pola zaczęła pisać tak , że coraz częściej sięgam po krople walerianowe . Czaro widzę jesienne wybory . Frekwencja pewnie jak zwykle w granicach 40%, mobilizacja sympatyków PiS-u , brak wsparcia, a wręcz przeciwnie ataki na Tuska przez partyjnych kolegów może doprowadzić do tego ,że władze przejmie Kaczyński wraz z PJN i PSL.
To może Pola ma rację, że takie niebezpieczeństwo istnieje?
Tu się nie ma co wspierać kroplami.
Lud trzeba uświadamiać, ale to trudniejsze chyba niż budowanie dróg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8767  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:40
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Amelio zgadzam sie z Tobą, ale jak nie zmieni się ordynacja wyborcza widzę to ciemno. Ludzie maja dosyć tych oszołomów sejmowych wybieranych nie przez nas samych, tylko przez kolegów .

A co Wiesiu masz na mysli mowiac o tych kolegach?
Wg mnie to jednak ludzie wybieraja tych oszolomow, bo wchodza ci z najwieksza iloscia glosow.

Nawet w przypadku wprowadzenia okregow jednomandatowych jakies cialo bedzie potrzebne do zarejestrowania listy kandydatow, czyli jednak koledzy.

A uzyskanie wiekszosci w Sejmie do uchwalenie jakiejkolwiek ustawy, czy nawet powolania Rzadu moze sie wtedy okazac bardzo problematyczne, bo formacji politycznych czy apolitycznych moze sie znalezc w Sejmie kilkadziesiat.
I kazda zechce byc wiodaca, "lub jezyczkiem u wagi"
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8768  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Lut jest ogłupiony i zacofany a rzeczywiście Tusek jest osamotniony.
Powinno być twardo postawione po 100.000 i grosza więcej w końcu te sk...... jechali na prywatną wycieczkę z ramienia wielkiego małego pokraki.'
Za nasze pieniądze,szlajali sie wsżedzie i to powinno być wstrzymane.
Inne wypadki i morderstwa są płacone po 2000 złotych i spi.....dziadu.Czy w końcu nie ma takiego co tą mordę rozedrze i zakończy to rozdawiennictwo.
Na nic nie ma pieniędzy,lekarstwa 100%,drogi dziadowskie,renty do zdechnięcia a może o tym jest cała sprawa ,aby połowę rencistom korki w doope włożyć i aby jak najszybciej zamknęli mordy.
MY qrwa teraz będziemy rządzić i my ruskim pokażem,na co nas stac.
Aby się po Ruskich nie przejechali,ale dobrze.ROSJA to wielki kraj i nie zapomina tak łatwo,że oddała państwo satelickie za frajer.
Narazie kończę bo się znowu wścieknę i tyle,.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8769  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:47
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Graff: czuję się obco wobec histerii smoleńskiej

Czuję się bardzo obco wobec histerii smoleńskiej. I podejrzewam, że znaczna część społeczeństwa tak się czuje -mówi "Wprost" Agnieszka Graff , pisarka, publicystka związana z ruchem feministycznym, autorka "Magmy". To, co dzieje się w mediach, które nie mówią na żaden inny temat, nazywa paraliżem smoleńskim. Tak było po śmierci papieża. Wydawało się, że media grają w grę pod tytułem "Kto pierwszy wypowie słowo na inny temat niż śmierć papieża, ten przegrał".

Jej zdaniem, większość ludzi ma to "głęboko w nosie"


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...olenskiej.html

Tak naprawde mysli duza czesc spoleczenstwa, zwlaszcza ta mlodsza i bardzo zajeta.

Wielu z nich ma to tak bardzo gleboko, ze nie chodzi na wybory
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8770  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:49
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Gaduła

Cytat:
Napisał eledand
Lut jest ogłupiony i zacofany a rzeczywiście Tusek jest osamotniony.
Powinno być twardo postawione po 100.000 i grosza więcej w końcu te sk...... jechali na prywatną wycieczkę z ramienia wielkiego małego pokraki.'
Za nasze pieniądze,szlajali sie wsżedzie i to powinno być wstrzymane.
Inne wypadki i morderstwa są płacone po 2000 złotych i spi.....dziadu.Czy w końcu nie ma takiego co tą mordę rozedrze i zakończy to rozdawiennictwo.
Na nic nie ma pieniędzy,lekarstwa 100%,drogi dziadowskie,renty do zdechnięcia a może o tym jest cała sprawa ,aby połowę rencistom korki w doope włożyć i aby jak najszybciej zamknęli mordy.
MY qrwa teraz będziemy rządzić i my ruskim pokażem,na co nas stac.
Aby się po Ruskich nie przejechali,ale dobrze.ROSJA to wielki kraj i nie zapomina tak łatwo,że oddała państwo satelickie za frajer.
Narazie kończę bo się znowu wścieknę i tyle,.
Ewuniu, to był potok słów, nie denerwuj się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8771  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:52
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Amelio, jak ja się dowiedziałam, jaki wzór matematyczny jest brany przy wyborach unijnych, to zrezygnowałam z wyborów w wolnej Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8772  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 21:56
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Nie chodżą na wybory i mają [potem wielkie pretensje co i jak.
U nas na wsi tym głombcom też nie przetłumaczysz a szkoda mi strzępić mojego jendzora.
A po wyborach ,to pytanie do mnie???? i co będzie no to jest dla mnie jak płachta czerwona na byka.
Byliście;NIE to zamknąć RYJE..



Napewno jestem obrzydliwa,ale tak teraz trzeba,grzecznie i dobitnie powiedzieć.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8773  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Oj witaj Wiesiu i jeżeli nie chodzisz na wybory to powiem Tobie na ucho jedno:
NIE MASZ PRAWA krytykować obojętnie jakiej opcjii partyjnej,bo nie złożyłaś swego podpisu w wyborach obojętnie jakich.
Zapamiętaj,idż daj niewypełnione druk a posiadasz już tą możliwość pyskowania.
Spojrzyj na googlikach o wyborach i ich wszelakich konsekwencjach.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8774  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:06
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
To kampania wyborcza, bedzie dluga, wyczerpujaca, negatywna i ponizej pasa
trzeba zachowac dystans i zdrowy rozsadek

Taka była zawsze przez ostatnie 21 lat-wiem coś o tym bo w latach 90-tych aktywnie uczestniczyłam w kampaniach wyborczych i już wtedy zastanawiano się nad wątpliwą skutecznością kampanii negatywnych. I wreszcie przyjmijmy do wiadomości ,że tak jest na całym świecie , gdzie funkcjonuje wielopartyjny system demokratyczny.Oczywiście standardy są różne i zależą od tradycji ,ogólnego poziomu kultury,temperamentu narodu i wielu innych czynników. Ale przestańmy idealizować wszystko co na zachód od naszej miedzy.Awantur politycznych związanych z wyborami nie było u nas tylko przed rokiem 89,a może też były tylko nie mieliśmy o tym bladego pojęcia. 20 lat się uczymy ,ale to wcale nie jest długo i jeszcze dalej będziemy się uczyć bo alternatywy ni ma. Jest rzeczą podłą kiedy politycy zadają sobie ciosy poniżej pasa ,ale tak jest i to my wyborcy mamy to trzeźwo i surowo oceniać ,a nie roić sobie ,że polityka to zajęcie dla pensjonarek.Rzecz w tym czy polityk potrafi się pozbierać po ciosie o oddać cios silniejszy,ale np powyżej pasa.Często narzekamy na klasę polityczną ,a kto to jest ta nasza klasa polityczna?Proponuję zabawmy się w taką grę intelektualną . Otóż proszę sobie wyobrazić ,że została zmieniona konstytucja i następnie ordynacja wyborcza.Od najbliższych ,jesiennych wyborów nie wybieramy już posłów i senatorów (już tyle wylano na tym forum i nie tylko żalów jak to nie uczciwie są tworzone listy wyborcze)lecz od tych"wyborów "będziemy ich losować w dotychczasowej ilości 460+100 spośród ogółu dorosłych obywateli ,w sposób proporcjonalny do liczby mieszkańców każdego województwa .A więc już nie koterie partyjne będą decydować ,ale los.Szaleństwo? No to idźmy dalej ,proszę mi powiedzieć kto z szacownych forumowiczów jest pewny ,całkowicie pewny i głęboko przekonany ,że Sejm RP w ten sposób wyłoniony byłby lepszy,składający się z ludzi uczciwszych ,kompetentniejszych i bardziej ideowych ,a zarazem pragmatycznych.Kto z Was w to wierzy?A może ten cały światek polityczny to jest nasze zwierciadlane odbicie .Proszę pamiętać ,że pod krzyż nie chodzą tylko członkowie PiS, a na Komorowskiego nie głosowali tylko członkowie PO .
Przepraszam ,ale będę powtarzać do znudzenia ,nie jesteśmy ani lepsi ani gorsi od innych wokół nas ,oni się dłużej ,niektórzy znacznie dłużej w to bawią ,a my się ciągle uczymy i nie my jedni.Nie pamiętamy jakie w ostatnich latach skandale i afery wstrząsały Austrią,Belgią,Anglią ,Francją,Włochami (hihihi),że nie wspomnę o dawnych demoludach.A USA to co,dziewica orleańska?Człowiek jest istotą ułomną,pełną słabości . Dlatego spokojnie ,spokojnie to tylko awaria, a nie koniec świata bo prezes się nadął bardziej niż zwykle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8775  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:22
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Dlatego spokojnie ,spokojnie to tylko awaria, a nie koniec świata bo prezes się nadął bardziej niż zwykle.


moze osiagnie mase krytyczna (pojęcie fizyczne)?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8776  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:29
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Podobno Prezes powiedział ,że gdyby on był premierem to nie tylko nie byłoby katastrofy i powodzi ,ale również Małysz nie zajął by SZÓSTEGO MIEJSCA!!!!! :
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8777  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:32
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Nawet ujawnienie telefonu Kaczych-kaczych u ludzi pokroju starych i ciemnych nic nie zmieni.
Propaganda Katolandu działa a po 1-maja dopiero się rozwinie i to osłabi rząd.
Jeżeli ten Napierdalski nie weżmie się w garść i nie stworzy czegokolwiek na wzór odskoczni politycznej to możemy sobie jedynie zakukać.
Na Barykady my nie jesteśmy stworzeni iść.Lenieeee.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8778  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:43
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Nawet ujawnienie telefonu Kaczych-kaczych u ludzi pokroju starych i ciemnych nic nie zmieni.
Propaganda Katolandu działa a po 1-maja dopiero się rozwinie i to osłabi rząd.
Jeżeli ten Napierdalski nie weżmie się w garść i nie stworzy czegokolwiek na wzór odskoczni politycznej to możemy sobie jedynie zakukać.
Na Barykady my nie jesteśmy stworzeni iść.Lenieeee.
Nie wiem czemu ,ale czytam już kolejny Twój post i mam wrażenie,że jesteś ukrytym sympatykiem prezesa .Hmmmm,no, nie wiem ,nie wiem,może to dlatego ,że używasz podobnego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8779  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 22:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hypatio,

co Ty tu próbujesz nam powiedzieć.
A co nas obchodzi Zachód czy USA z ich potknięciami?
Średnio.
Oni są bogatsi, mają lepszą sytuację gospodarczą.
My nie, no i start też mieliśmy inny.
Świadomość kształtował niektórym nie byt, ale but.

Powinna nam przyświecać jedna zasada:
bądź czujny jak pies podwójny.
PiS nie śpi i gra ostro.

Filozof potrzebny od zaraz, ale na prośbę PiSu a także przyjaciół, dla których stał się niewygodny, sobie poszedł, choć jeszcze dzisiaj powraca na usta pisowców, kiedy amunicji im brakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8780  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 23:03
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Przepraszam najmocniej ,a co sensownego i KONKRETNEGO zdziałał filozof przez trzy lata.Jedyne co robił to próbował przelicytować członków ulubionej partii na ostrość sformułowań.No i oczywiście "wspaniałe " happeningi! Pyskówki to chyba nie jest zbyt wyrafinowana forma walki polityczne,Zdawało mi się ,że wielu na tym forum w tym również i Ty cenimy Tuska przynajmniej za "siłę spokoju" i unikanie pyskówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.