menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8781  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 23:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hypatio,

a kto go teraz będzie bronił? kto odpierał niewybredne ataki w rodzaju, że lepsza śmierć niż utrata honoru?
Kto obroni przet zarzutami o zdradę, o zamordowanie prezydenta?
Kto by to lepiej zrobił niż filozof?
Widzisz takich? ja nie.
Zauważ, że wokół Donalda robi się pustka.
Nadal nie ufam Grzechowi, który nie jest sam.
Ma swoich ludzi z określonymi interesami.

A teraz postaw sobie pytanie, dlaczego wiele postulatów PP ugrzęzło i komu to filozof zawdzięcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8782  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 23:33
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

\spoko, na moje oko to Kaczyński sam się pogrąża i nie ma prawa wygrać tych wyborów. A co do filozofa - to jednak bardziej ciekawostka była niż cokolwiek innego...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8783  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 23:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

W Twoim oku? trochę mało.
Moje widzi co innego. I to jest niepokojące.
Polecam art. (zwłaszcza rozdzialik):
My byliśmy świetni, PO jest słaba.
http://wyborcza.pl/1,75248,8989075,O..._wladze.h tml

Statystyczny Polak nie analizuje pewnych spraw, nie ma czasu albo ochoty na sprawdzanie, ile w tym prawdy, a ile przekłamań. I da się nabrać.

Ciekawostki bywają także użyteczne, jeśli potrafi się je odpowiednio wykorzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8784  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 00:49
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Pola - nie wiem. Ja do tej pory to z trudem bo z trudem ale oszołomy były wyrzucane za burtę - patrz Stan Tymiński czy Lepper
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8785  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 10:23
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Witam!
Polu,to bronienie to tak wyglądało,że premier ciągle się musiał tłumaczyć za ekscesy filozofa i jak sama przyznałaś,że jak ulubionej partii chwilowo brakuje amunicji to z uporem maniaka ciągle wraca do wypowiedzi filozofa,a więc śmiem twierdzić ,że bilans dokonań filozofa był ujemny dla partii do ,której należał! Miał duży potencjał ,ale go poniosło "showmeństwo" i ten potencjał roztrwonił ze szkodą dla PO i jak widać siebie samego.
Boże broń mnie od przyjaciół bo od wrogów się sam obronię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8786  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 10:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Statystyczny Polak nie analizuje pewnych spraw, nie ma czasu albo ochoty na sprawdzanie, ile w tym prawdy, a ile przekłamań. I da się nabrać.
A ilu jest naszych rodaków, którzy nie śledzą wydarzeń, bo ich to nudzi, niczego nie słuchają ani nie czytają, ale swoje wiedzą. Głosują na zasadzie "to i to robili źle, ja bym to zrobił lepiej" (nie mówią, w jaki sposób. Lepiej i już). I są tacy, co działają tak: "Porządzili, niech teraz ktoś inny pokaże, co potrafi", a do tego od zawsze podzieliło im się widzenie na MY i ONI.
Jaki procent stanowią? Nie wiem, ale coraz więcej takich widzę, co wysłali na urlop lub rentę inwalidzką swoje szare komórki



Hmm... Lepper za burtę wyleciał nie tak od razu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8787  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 10:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja ze swojej działki- A to Polska własnie- do tej pory nie zostaly podpisane kontrakty na uslugi medyczne- wszystko dla dobra pacjenta- jak sie byla uprzejmie wyrazic najswiatlejsza z dotychczasowych ministrow zdrowia- obecna p. minister.Granda- nie mozemy LECZYC pacjentow.na moj monit w NFZ-dostalam odpowiedz jak SMIEM dzwonic do dzialu kontraktów, i prawdopodobnie zostalam ukarana odlozeniem kontraktu bo biurka milej urzedniczki.MEDICE CURA TE IPSUM- a co ludzie chorzy- i nie majacy pojecia o leczeniu???takiej sytuacji jak dlugo jestem w tej sluzbie zdrowia- nigdy nie spotkalam.Dobry rzad, swietni ministrowie. Brawo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8788  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 10:53
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Babcielu jestem pacjentką i takiego bałaganu nie widziałam w służbie zdrowia jak żyję. Staram się być obiektywna i nie winię Kopacz za wszystko, ale czemu tylko słyszę i czytam jak się stara, a efekt już nie napiszę żaden. Coraz więcej papierków, coraz więcej wizyt niepotrzebnych. Czemu pacjenta z problemami sercowymi nie można przyjąć od razu do szpitala tylko musi on mieć skierowanie? Staram się wiedzieć co wokół mnie się dzieje. Niestety odnoszę wrażenie, że toczy się jakaś gra na przeczekanie. Brak konkurencji politycznej nie sprzyja nam Polakom. Wygrywa na tym PO jako partia.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8789  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:23
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj i dzięki.

Witam Ciebie miła Hypatio i jak Ty mnie szypko rosszyfrowałaś po czyjej ja jestem stronie.



Najlepiej widziałabym kaczora na królefskim tronie a może na CESARSKIM byłoby lepiej.
Hihihi.
Życzę Tobie dużo spokoju i rozmyślaj dalej po czyjej jestem stronie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8790  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie wiem czy wygrywa- przeciez wiekszosc ludzi zdaje sobie doskonale sprawę, czyim kosztem toczy się ten balagan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8791  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Babcielu jestem pacjentką i takiego bałaganu nie widziałam w służbie zdrowia jak żyję. Staram się być obiektywna i nie winię Kopacz za wszystko, ale czemu tylko słyszę i czytam jak się stara, a efekt już nie napiszę żaden. Coraz więcej papierków, coraz więcej wizyt niepotrzebnych. Czemu pacjenta z problemami sercowymi nie można przyjąć od razu do szpitala tylko musi on mieć skierowanie? Staram się wiedzieć co wokół mnie się dzieje. Niestety odnoszę wrażenie, że toczy się jakaś gra na przeczekanie. Brak konkurencji politycznej nie sprzyja nam Polakom. Wygrywa na tym PO jako partia.
No to ja nie mogę o mojej służbie zdrowia wiele złego powiedzieć, w przychodni już prywatnej widać wolno bo wolno ale zmiany, w każdym razie większych problemów nie dopatruję się, kardiologa od pięciu lat mam tego samego, co roku mnie dopuszcza do ruchu, i nadal twierdze, że służba zdrowia państwowa, tzn nasza, tzn niczyja do niczego nie doprowadzi, a i też o ile nie będziemy mieć dodatkowych ubezpieczeń, czy choćby symbolicznej płatności za wizyty, to niewiele się zmieni... kasa NFZ podobnie wysoka, procedury lekarskie jednak coraz droższe bo nowocześniejsze, leki również więc myślę, że o ile chcemy się leczyć lepiej, skuteczniej, to niestety musi nas to więcej kosztować, może wtedy sami pomyślimy więcej o profilaktyce,

Babciela
Cytat:
Dobry rzad, swietni ministrowie. Brawo!

A widzisz lepszy? może podpowiesz w jakich kręgach?
No bo jak w kręgach PIS - to Boże uchowaj,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8792  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:43
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Polak mistrzem świata w malkontenctwie - wiemy to chyba sami i to spostrzega człowiek formatu Zbigniewa Brzezińskiego.
Nikt się nie odniósł do mojego "purenonsensu"#8774 ,a szkoda bo myślę ,że warto sobie czasem przypomnieć ,że dziś nie mamy żadnego tytułu ,aby wybrzydzać na jakość klasy politycznej (na poczynania tak ,jak najbardziej ,co robią,jak robią i czego nie robią ,a powinni!) -a w szczególności ci którzy z zasady nie głosują , bo to nie marsjanie obsadzają mandaty poselskie i stanowiska państwowe ,tylko my sami wybierając takich samych jakimi my jesteśmy.To bardzo wygodna postawa powiedzieć "ONI", ale ci oni to są nasi rodacy ,czyiś krewni ,znajomi ,przyjaciele,sąsiedzi,którzy posiadają w swojej masie wszystkie nasze złe i dobre cechy.Niejeden Polak ,który na co dzień sam kombinuje jak koń pod górkę i nie unika różnych małych świństewek nadyma się i mówi wyniośle z pogardą "Panie,przecież to wszystko złodzieje,do koryta się dorwali i rządzą.Ja tam na żadne wybory nie chodzę" I już czuje się dobrze,czuje się lepszy,ręce umył-ale chyba niezbyt dokładnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8793  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:51
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Niestety odnoszę wrażenie, że toczy się jakaś gra na przeczekanie. Brak konkurencji politycznej nie sprzyja nam Polakom. Wygrywa na tym PO jako partia.


Gra toczy sie o duze pieniadze.

Lobby ordynatorsko-profesorskie, czy tez profesorsko-ordynatorskie zrobi wszystko (ale nie dla pacjentow) by zachowac status quo, a nawet status quo ante

Bo jak inaczej mozna wytlumaczyc tak wielki opor przed reformami?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8794  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Polak mistrzem świata w malkontenctwie - wiemy to chyba sami i to spostrzega człowiek formatu Zbigniewa Brzezińskiego.
Nikt się nie odniósł do mojego "purenonsensu"#8774 ,a szkoda bo myślę ,że warto sobie czasem przypomnieć ,że dziś nie mamy żadnego tytułu ,aby wybrzydzać na jakość klasy politycznej (na poczynania tak ,jak najbardziej ,co robią,jak robią i czego nie robią ,a powinni!) -a w szczególności ci którzy z zasady nie głosują , bo to nie marsjanie obsadzają mandaty poselskie i stanowiska państwowe ,tylko my sami wybierając takich samych jakimi my jesteśmy.To bardzo wygodna postawa powiedzieć "ONI", ale ci oni to są nasi rodacy ,czyiś krewni ,znajomi ,przyjaciele,sąsiedzi,którzy posiadają w swojej masie wszystkie nasze złe i dobre cechy.Niejeden Polak ,który na co dzień sam kombinuje jak koń pod górkę i nie unika różnych małych świństewek nadyma się i mówi wyniośle z pogardą "Panie,przecież to wszystko złodzieje,do koryta się dorwali i rządzą.Ja tam na żadne wybory nie chodzę" I już czuje się dobrze,czuje się lepszy,ręce umył-ale chyba niezbyt dokładnie!
No i jak tu się z Tobą nie zgodzić? Ja wybrałem, wydaje mi się, że wybrałem najlepiej jak było można, widzę co się wokół mnie dzieje a dzieje się nieźle jak na możliwości, i powiem, że wybrałem dobrze i teraz też tak będę wybierał....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8795  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 11:58
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

[quote=eledand]Witam Ciebie miła Hypatio i jak Ty mnie szypko rosszyfrowałaś po czyjej ja jestem stronie.
[b][font="Century Gothic"][size="3"][color="DarkRed"]

Eledand!
Nie chodzilo mi o treść Twoich postów ,każdy z nas ma prawo wyrażać swoje poglądy ,ale o ich formę ,moim zdaniem chwilami dość agresywną,na co zresztą sama zwróciłaś uwagę . I dlatego pozwoliłam sobie na tą pewno zgryźliwość .
Jeśli poczułaś się urażona to przepraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8796  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 12:03
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech w tej chwili

OIbydwoje z mężem chodzimy na wszystkie wybory.
Mam prawo się z nie jednymi poczynaniami rządu nie zgadzać.
Odrębne zdanie ma każdy i tak trzymać.
Przecież Dokumenty i Listy wyborcze leżą w Gminnych Archiwach i taki nie jeden Urzędnik może zajrzeć,czy Ja mam prawo się rozdzierać i upominać o coś.
Mogę programy oglądać i rozliczać a każde 4 lata uciekają szybciutko.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8797  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 12:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Hypatio piszmy dalej i Bużkę ode-mie i tak dostaniesz,.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8798  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 12:20
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No i jak tu się z Tobą nie zgodzić? Ja wybrałem, wydaje mi się, że wybrałem najlepiej jak było można, widzę co się wokół mnie dzieje a dzieje się nieźle jak na możliwości, i powiem, że wybrałem dobrze i teraz też tak będę wybierał....

Dziecko chce gwiazdkę z nieba ,człowiek dorosły wybiera to co jest w zasięgu jego możliwości,nawet jeśli nie jest to spełnieniem marzeń.

Churchill mawiał : Demokracja to wysoce niedoskonały system,ale jak na razie ludzkość lepszego nie wymyśliła!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8799  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 12:44
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie nie wszystkich to dotyczy.. ale sporo...nie przyjmuje do wiadomosci

Cytat:
Napisał Hypatia
Polak mistrzem świata w malkontenctwie - wiemy to chyba sami i to spostrzega człowiek formatu Zbigniewa Brzezińskiego.
Nikt się nie odniósł do mojego "purenonsensu"#8774 ,a szkoda bo myślę ,że warto sobie czasem przypomnieć ,że dziś nie mamy żadnego tytułu ,aby wybrzydzać na jakość klasy politycznej (na poczynania tak ,jak najbardziej ,co robią,jak robią i czego nie robią ,a powinni!) -a w szczególności ci którzy z zasady nie głosują , bo to nie marsjanie obsadzają mandaty poselskie i stanowiska państwowe ,tylko my sami wybierając takich samych jakimi my jesteśmy.

tak mowiac szczerze to mnie juz sie odechcialo pisac to samo w kolko, mam wrazenie, ze to glos wolajacy na puszczy
Teraz Twoja kolej , bo kropla dzazy...


Cytat:
Napisał Hypatia
To bardzo wygodna postawa powiedzieć "ONI", ale ci oni to są nasi rodacy ,czyiś krewni ,znajomi ,przyjaciele,sąsiedzi,którzy posiadają w swojej masie wszystkie nasze złe i dobre cechy.Niejeden Polak ,który na co dzień sam kombinuje jak koń pod górkę i nie unika różnych małych świństewek nadyma się i mówi wyniośle z pogardą "Panie,przecież to wszystko złodzieje,do koryta się dorwali i rządzą.Ja tam na żadne wybory nie chodzę" I już czuje się dobrze,czuje się lepszy,ręce umył-ale chyba niezbyt dokładnie!

Napisalam tutaj pare postow w tym duchu, o tym jakim jestesmy spoleczenstwem i jakie sa nasze wady...
Kilka osob sie oburzylo, ale wiekszosc nie podejmuje tematu moze z poczucia... przynaleznosci


I nie chodzi o to, ze sama jestem jak ta biala lelija, tylko unikam zwrotu: oni, zlodzieje, co oni robia z naszym krajem - bo wiem, ze ONI sa tacy sami jak MY... no prawie
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8800  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 13:05
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Post

Cytat:
Napisał eledand
Oj witaj Wiesiu i jeżeli nie chodzisz na wybory to powiem Tobie na ucho jedno:
NIE MASZ PRAWA krytykować obojętnie jakiej opcjii partyjnej,bo nie złożyłaś swego podpisu w wyborach obojętnie jakich.
Zapamiętaj,idż daj niewypełnione druk a posiadasz już tą możliwość pyskowania.
Spojrzyj na googlikach o wyborach i ich wszelakich konsekwencjach.

Ewa powiedziałm, że nie poszłam na wybory do parlamentu europejskiego. Nie podobał mi się wzór matematyczny.
Na wybory krajowe chodzę, ale nie mam na kogo głosować /teraz/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.