menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 11:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jipie!
Tak wlasciwie to sadze, ze tak komisja i spece sa nikomu do niczego nie potrzebni, a juz wolania o jakas miedzynarodowa komisje to jest skrajna nieodpowiedzialnosc.
Wystarczy ...Kataryna.
Ona sie zna i wie wszystko.
Wystarczy poczytac bloga i prawda sie swieci jak psu oczy...po zmroku

Niektórym wystarcza GazWyb.
Homo sovietus pełzacus zwyczajnie.

Na myśl, że chodzi o mnie , gotowam była zapłakać.

Ale nie. Matrix też została spuszczona do dołu.
Bo myślała.

ps. na innych forach są gorące dyskusje, bo i temat gorący.
Ścierają się różne zdania.
Ale nie tu.
Tutaj starcy co wysysali wiedzę z Trybuny Ludu,
muszą wyśmiać, zamknąć usta i przegonić .
ONI wiedzą. Same wiedźminy.

Brrr...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 12:04
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Zastanawiam się tylko, gdzie reszta dziennikarzy.
Zaszyli się w mysiej dziurze i czekają na "dyrektywy"?
Nabrali naraz wody w usta...
A co mówią i piszą w Małym Paryżu? Opowiesz?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 13:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niektórym wystarcza GazWyb.
Homo sovietus pełzacus zwyczajnie.
Pozwolisz, że uzupełnię coś, czego w Twoim stwierdzeniu nie ma, a w młodszych głowach wywołać może pewien zamęt.
Określenie homo sovieticus spopularyzował prof. Tischner, który miał swego czasu swoją stałą rubrykę w GW i co tydzień można było przeczytać jego przemyślenia.
Tak to wtedy definiował, ale do niewielu ta definicja docierała.
Cytat:
Napisał prof.Tischner
...to zniewolony przez system komunistyczny klient komunizmu – żywił się towarami, jakie komunizm mu oferował. Trzy wartości były dla niego szczególnie ważne: praca, udział we władzy, poczucie własnej godności. Zawdzięczając je komunizmowi, homo sovieticus uzależnił się od komunizmu, co jednak nie znaczy, by w pewnym momencie nie przyczynił się do jego obalenia. Gdy komunizm przestał zaspokajać jego nadzieje i potrzeby, homo sovieticus wziął udział w buncie. Przyczynił się w mniejszym lub większym stopniu do tego, że miejsce komunistów zajęli inni ludzie - zwolennicy kapitalizmu. Ale oto powstał paradoks.
Homo sovieticus wymaga teraz od nowych kapitalistów, by zaspokajali te potrzeby, których nie zdołali zaspokoić komuniści. Jest on jak niewolnik, który po wyzwoleniu z jednej niewoli czym prędzej szuka sobie drugiej. Homo sovieticus to postkomunistyczna forma ucieczki od wolności... (Tischner, 1992)
Czułam się wolnym człowiekiem wtedy, czuję się wolna i dzisiaj, a kiedy obserwowałam bunt w minionych latach, wiedziałam, że przyjdzie czas odrodzenia roszczeń wobec państwa, które - w pojęciu niektórych - zobowiązane jest do urządzania nam życia ze wszelkimi "zdobyczami" socjalizmu.

Kiedy czytam sobie program PiSu, kiedy słucham wypowiedzi jej czołowych polityków, pobrzmiewa mi w tym właśnie homo sovieticus z retoryką socjalizmu, z tęsknotą za państwem opiekuńczym. Nadmiernie opiekuńczym, bo nie na możliwości ekonomiczne tego państwa.
Cytat:
Napisał Lila
na innych forach są gorące dyskusje, bo i temat gorący.Ścierają się różne zdania.
Ale nie tu.Tutaj starcy co wysysali wiedzę z Trybuny Ludu,
muszą wyśmiać, zamknąć usta i przegonić .
ONI wiedzą. Same wiedźminy.
Jak zwykle emocje u Ciebie biorą górę.
Dyskusje mogą być gorące, ale rozsądne, a na różnych forach w niektórych wypowiedziach tego rozsądku jakoś mało. W używaniu określeń też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 13:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
a w młodszych głowach wywołać może pewien zamęt.

Sądzisz, że tu zaglądają młodzi?

Cytat:
Kiedy czytam sobie program PiSu,

Ależ czytaj go sobie. Tylko nie wsadzaj na KAŻDY wątek.

Cytat:
Jak zwykle (...) u Ciebie

Wspaniałe określenie. Obok 'ty nigdy'.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 14:00
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie "Pleć pleciugo, byle długo"

Niegdyś podróżowałem swoim samochodem z Warszawy
do Berlina Zach. Za Poznaniem zrobił się zmierzch i mgła.
Musiałem zwolnić do 20km/godz. Ale i tak oczy mi zapuchły. Co zrobiłem? W Świecku odbiłem na Słubice i tam przenocowałem w hotelu. Mimo, że do celu brakowało
mi ok. 100 km.

Co zrobił nasz pilot? Mimo "komfortowych" warunków na
nieznanym (sic!) lotnisku, postanowił lądować. NIE WIDZIAŁ pasa, rozpoczęte podchodzenie wymagało korekty. Dowodem ścięta brzoza. Zawiodły urządzenia pokładowe? Zawiodło naprowadzanie z wieży? A może
irracjonalna chęć zostania bohaterem w następstwie wylądowania MIMO NIESPRZYJAJĄCYCH OKOLICZNOŚCI???

JA nie widząc drogi zmieniłem marszrutę. Czy ON nie powinien postąpić podobnie? - myślę sobie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 14:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Sądzisz, że tu zaglądają młodzi?
Ależ czytaj go sobie. Tylko nie wsadzaj na KAŻDY wątek.
Wspaniałe określenie. Obok 'ty nigdy'.
Ja nie sądzę, ja to wiem.

Na tak wielu wątkach nie urzęduję, a przywołanie programu partii, której tu nie wymienię, żebyś mnie nie ustawiała do kąta , stanowiło argument w definiowaniu terminu, który Ty wywołałaś, nie ja.

Staram się, być może nie najlepiej, ale nikogo starcami nie nazywam. W ogóle nie używam tego słowa, bo brzmi w moich uszach jakoś pogardliwie. W kontekście Twojej wypowiedzi - na pewno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 14:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niektórym wystarcza GazWyb.
Homo sovietus pełzacus zwyczajnie.
Brrr...
Co tak lotosz?, wiadomo, ze nie jesteś starcem... nikt Cie o to nie posądza, ale niektóre Twoje spiski, wypowiedzi są gorsze i bardziej spiskowe od wypowiedzi mojej teściowej, a co Twój zięć na Twoje wypowiedzi mówi?, czy pomija milczeniem?
A dalej myślę, że nie każdy co czytał Trybunę Ludu zasługuje na potępienie, i nazwanie tak jak Ty nazywasz, bo amebą czyli pełzakiem można być w stosunku do różnych różności, ja nie lubię jak ktoś pełza przed tymi co Ty pełzasz... i też mógłbym Cię pełzakiem nazwać... ale myślę, że kiedyś dorośniesz i zmienisz zdanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 14:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Za Poznaniem zrobił się zmierzch i mgła.
Musiałem zwolnić do 20km/godz. Ale i tak oczy mi zapuchły. Co zrobiłem? W Świecku odbiłem na Słubice i tam przenocowałem w hotelu. :
Pamiętam nasz koszmarny powrót z gór. Niby nic nie zapowiadało pogorszenia pogody, ale po jakimś czasie mgła jak mleko siadała na szybie. Zjechaliśmy cudem na parking i przeczekaliśmy najgorsze. Kamikadze nie mieli tego szczęścia, ofiar było sporo.

Jak było w tym wypadku? nie wiem, czekam grzecznie na wyniki śledztwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 14:40
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Pluto !

Cytat:
Napisał pluto37
Jipie!
Tak wlasciwie to sadze, ze tak komisja i spece sa nikomu do niczego nie potrzebni, a juz wolania o jakas miedzynarodowa komisje to jest skrajna nieodpowiedzialnosc.
oczy...po zmroku
Tak właściwie to sądzę, że gdyby komisje mają udokumentować , co było przyczyną katastrofy zgodnie z międzynarodowymi przepisami i nic więcej.
Prefekt postąpił rozsądnie, moim zdaniem, i tak powinien postąpić pilot.
Obawa o posądznie go o tchórzostwo, co przekreśliło by jego dalszą karierę zawodową i utratę twarzy, pchnęła go do podjęcia tragicznnej decyzji.
A jeśli na tą decyzję personalnie miał jeszcze wpływ ktoś inny, to już nie ma żadnego teraz znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 15:05
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

zastanawiam się czemu służą wszelkie spekulacje...co tam się stało?co się stało to się nie odstanie,jeśli wina była po stronie ludzi którzy byli na pokładzie,to oni już zostali skazani,jeśli wina jest gdzie indziej to nasze spekulowanie na pewno nie będzie miało wpływu,na wyjaśnienie przyczyny tego co się tam stało....zwyczajne bicie piany.

http://www.gifland.friko.pl/Gif/Jedzenie/139.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 15:19
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Prasa w sobotę pełna smoleńskich wątpliwości
Witold Gadomski2010-04-24, ostatnia aktualizacja 2010-04-24 10:01

Skończyła się oficjalna żałoba po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem. Media zaczynają stawiać pytania, dlaczego do niej doszło. Czy był to fatalny zbieg przypadków, czy błąd systemowy, któremu można było zapobiec. Pojawiają się też wątpliwości, czy śledztwo w sprawie katastrofy jest prowadzone prawidłowo, czy jest szansa, że zakończy się wyjaśnieniem wszystkich wątpliwości.



Witold Gadomski
"Rzeczpospolita" w tekście "Katastrofy wyjaśnia gospodarz" pisze: "Zdaniem ekspertów to normalne, że po katastrofie w Smoleńsku śledztwem kieruje strona rosyjska. - Polscy eksperci mogą tylko w nim uczestniczyć. Nie mogą żądać przeprowadzenia określonych czynności. Od dobrej woli Rosjan zależy też, czy Polacy otrzymają kopie zawartości czarnych skrzynek. Nie jest to jednoznacznie uregulowane, nawet po zakończeniu śledztwa i przedstawieniu ostatecznego raportu - mówi dr Heiko van Schyndel, niemiecki ekspert ds. katastrof lotniczych. Dodaje, że w praktyce organy badające przyczyny katastrofy nie wydają samych skrzynek w obawie przed nową interpretacją ich zawartości, co może mieć wpływ na ewentualne pozwy odszkodowawcze. - Zgodnie z zaleceniami ICAO raport końcowy powinien być gotów najdalej rok po katastrofie. Wstępny zaś w ciągu sześciu tygodni - mówi van Schyndel."

Kilka z 10 pytań

Nie usatysfakcjonowany tymi wyjaśnieniami Piotr Zychowicz zadaje 10 pytań dotyczących śledztwa. Między innymi:

1. "Dlaczego polskie władze w tak wyjątkowej sytuacji jak śmierć prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie zwróciły się do strony rosyjskiej z wnioskiem o przejęcie postępowania wyjaśniającego okoliczności katastrofy?

2. Czy hipoteza, że błąd popełnili rosyjscy kontrolerzy lotu, została z góry wykluczona?

3. Czy polscy prokuratorzy oficjalnie zwrócili się do strony rosyjskiej, żeby przekazała Polsce czarne skrzynki, które są własnością państwa polskiego? Czy skrzynki te nie powinny zostać zbadane również w Polsce, a nie tylko w Rosji?

4. Co miał na myśli rzecznik rządu Paweł Graś, mówiąc, że "każda ingerencja rządu w proces badania [przyczyn katastrofy] byłaby bardzo źle odebrana"? Więcej w Rzeczpospolitej.

Brazylijskie embraery lepsze niż tupolewy?

"Polska. The Times" informuje, że już wkrótce najważniejsze osoby w państwie będą latać samolotami bardziej nowoczesnymi niż TU-124 lub JAK-40, mianowicie brazylijskimi embraerami: "Embraery zostaną w przyszłym tygodniu wyczarterowane od LOT-u. Ten przewoźnik będzie też odpowiadał za serwis maszyn, a także da do nich pilotów. - Rozmowy są już finalizowane - tłumaczy w rozmowie z "Polską" Marcin Idzik, wiceminister MON odpowiedzialny za sprawy uzbrojenia i modernizacji. - Przygotowujemy się do czarteru na cztery lata, aczkolwiek w umowie może znaleźć się zapis o tym, że rezygnujemy z niego, jak tylko poznamy zwycięzcę przetargu. Chodzi o przetarg, który zostanie ogłoszony już w maju. Jak przekazał nam szef szkolenia Sił Powietrznych RP gen. Anatol Czaban, Dowództwo Sił Powietrznych RP przesłało w mijającym tygodniu Ministerstwu Obrony wytyczne, jakie parametry powinny spełniać samoloty dla władz. W oparciu o nie MON ogłosi przetarg na ich kupno". A publicysta "Polski" Piotr Godlewski w komentarzu zadaje pytanie, które wszystkim się nasuwa: "Wiadomo było, że VIP-y latają złomem. Ale czy potrzebna była śmierć, by to zrozumieć?"

REKLAMY GOOGLE


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75968,7809455,P...#ixzz0m1W12jmO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 15:21
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

My tu na naszym forum możemy dyskutowac
przeczytajcie ten artykół!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 15:28
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
My tu na naszym forum możemy dyskutowac
przeczytajcie ten artykół!!

Oczywiście że nikt nie odmawia prawa do dyskusji,zastanawiam się tylko co ta dyskusja wnosi do życia,ale każdy ma inne priorytety i już nie wtrącam się do dyskusji.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 16:18
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

gagunia
jeszcze długo będzie trwała ta dyskusja w naszym
Państwie
Bez względu jak napisałas /priorytety/
a i naszego życie napewno też
przekonasz sie na pewno!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 17:05
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"Prezydent wszedł do kabiny załogi i zapytał: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych? - Pan, Panie Prezydencie. - To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tibilisi - powiedział prezydent i wyszedł nie czekając na wyjaśnienia" - to fragment relacji kapitana Grzegorza Pietruczuka, który w sierpniu 2008 roku dowodził rządowym samolotem lecącym do Azerbejdżanu".
Może warto nad takim ciągiem zdarzeń pomyśleć?
Ale radził bym ze spiskami poczekać na ustalenia śledczych. Przecież chyba tam idiotów i nie znających się na rzeczy nie wysyłaliśmy..... I nikt z nas, nie ma w ręku wszystkich puzzli, żeby to poskładać do kupy, a składanie puzzli z klocków fałszywych lub zdeformowanych nigdy nie pokaże prawdziwego obrazu...

Twoj pies to ma wech!
Czarne skrzynki w Rosji,a on na odleglosc wyczul co tam zostalo zapisane.
Genialnego masz siersciucha!
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 17:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Twoj pies to ma wech!
Czarne skrzynki w Rosji,a on na odleglosc wyczul co tam zostalo zapisane.
Genialnego masz siersciucha!
Masz rację - pospiskujcie sobie trochę i popieprzcie trzy po trzy, zawsze będziecie mieć co robić - jak stare baby pod kioskiem z piwem, chociaż to trochę zbyt poważna sprawa, żeby opierać ja o ladę kiosku... nie uważasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 17:57
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Po pierwsze nie stoje pod budka z piwem.
Jesli juz to wole chlodne w domu.
Pieprze owszem czasem potrawy,pieprze tez w sypialni.
Na forum sa inni od pieprzenia,co czesto widac.
A zawinil pies...ale nie moj,bo ja takowego nie posiadam.
Zgadzam sie z Toba,ze temat jest zbyt powazny,by pieprzyc.
Uspokoj psa!

http://www.youtube.com/watch?v=JsJTg7Gdmzo
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 18:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Po pierwsze nie stoje pod budka z piwem.
Jesli juz to wole chlodne w domu.
Pieprze owszem czasem potrawy,pieprze tez w sypialni.
Na forum sa inni od pieprzenia,co czesto widac.
A zawinil pies...ale nie moj,bo ja takowego nie posiadam.
Zgadzam sie z Toba,ze temat jest zbyt powazny,by pieprzyc.
Uspokoj psa!

http://www.youtube.com/watch?v=JsJTg7Gdmzo
Przepraszam jak Cię uraziłem, ale wkurza mnie jak na forum układają fałszywe puzzle w tak poważnej sprawie i każdemu wydaje się, że nie znając faktów wszystko może powiedzieć, nic na to nie poradzę - wtedy wybucham, pies siedzi cicho ale ja wybucham, bo teorii można snuć bzdurnych i różnych nie w oparciu o fakty chooo ... a może i więcej......
Nawet na tej zasadzie jak ze śpiewaniem - " każdy może....."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 18:10
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

karolx
i po co taka nerwówka
po co tak sobie dokładacie trochę
życzliwości do siebie by się przydało
i na innych wątkach też tak będziecie dyskutowali??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 24-04-2010, 18:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
karolx
i po co taka nerwówka
po co tak sobie dokładacie trochę
życzliwości do siebie by się przydało
i na innych wątkach też tak będziecie dyskutowali??
Jasinek - czasem dobrze się zdenerwować, byle nie na długo, podobno to dla zdrowotności dobre....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podatek katastralny i Wasza katastrofa ! senior A.P. Zarządzanie finansami 11 21-10-2009 21:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.