menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 22:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał polder
Królowo Margot! Mnie też???

A do Lili wspaniałej: masz rację z tym Sienkiewiczem. Ja dałbym mu Nobla choćby za "filozofię Kalego" - Kiedy Kali
ukraść krowę, to dobry uczynek..." Mimo to, że to był chyba
jedyny jego żart...

Jedyny ? A Zagłoba Złotousty ? Każda jego odzywka ,to świetny żart,jak chociażby ta,na czasie niejako..

Boże! - zawołał pan Zagłoba - nie masz już męstwa w tej Rzeczypospolitej. Jeden pan Łaszcz pić potrafi, drugi Zagłoba... A reszta! Boże! Boże!" I oczy żałośnie ku niebu podniósłszy, wtem postrzegł, że ciała niebieskie nie tkwią już spokojnie na kształt złotych gwoździ w firmamencie, ale jedne trzęsą się, jakoby chciały z oprawy wyskoczyć, drugie zataczają koła, trzecie tańczą naprzeciw siebie kozaka - więc zdumiał się okrutnie pan Zagłoba i rzekł do swej duszy zdumionej.
- Zali ja jeden tylko nie pijany in universo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 00:55
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie

Podtrzymuję twierdzenie, że to był JEDYNY DOBRY ŻART.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 09:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał polder
Podtrzymuję twierdzenie, że to był JEDYNY DOBRY ŻART.

A ja zaprzeczam.NIE JEDYNY.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 13:57
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A ja zaprzeczam.NIE JEDYNY.

"Nie masz na upór lekarstwa". U Ciebie to jest piękne!

Jedyny - tak jak Ty jesteś niepowtarzalna, JEDYNA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 20:24
Spacja's Avatar
Spacja Spacja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 67
Domyślnie

Z tymi facetami do dość różnie bywa.
Ponoć: Z nimi źle, ale bez nich jeszcze gorzej...

Ponoć, bo z kolei podobno tak to jest w życiu, że człowiek zawsze tęskni do tego, czego w danej chwili nie ma. Ze mną to jest tak, że jak byłam z mężem i załaził mi za skórę, to sobie myślałam, ach żeby tak go jakiś czas nie było, byłby święty spokój, a jak go w końcu parę dni nie było z powodu wyjazdu, to najpierw euforia: nareszcie sama, jak mi dobrze. A za chwilę zapominałam o tym co mnie denerwowało niedawno i od czego chciałam uciec, bo to co zostało w tyle zmieniło moją perspektywę patrzenia. Znów czułam "chwilę" czyli teraźniejszość i pomyślałam: kurczę, niech wróci, nawet z tym czy tamtym co było nie tak.
Byle był.No i wracał, a czar po chwili pryskał i znów przeszłość stawała się teraźniejszością i wracała rzeczywistość.

Ale pewnie nie byłam jeszcze na etapie zdecydowanego DOSYć. A tak naprawdę nie wiadomo co by było, gdyby Opatrzność go sobie nie zabrała. Dlatego rozumiem kobiety, które miały takie przejścia, że lepiej im bez mężczyzn.

Choć znów podobno : Nigdy nie mów nigdy!!!!

Co do pierwszej miłości i następnych, też myślę, że nie ma na to reguły. Wszystko zależy od okoliczności i własnego charakteru, od tego czy się porównuje starą miłość z nową, czy szuka się na podobieństwo wcześniejszego partnera czy jego przeciwieństwo, czy nie szuka się wcale, tylko spontanicznie poddaje się temu co los na jego drodze postawi nagle i niespodziewanie ( kiedy czuje się motylki w brzuchu jak nastolatek).
Każda niesie na pewno coś nowego.

Mówi się też, że wszystko zależy od tego, kiedy miłość przychodzi. Podobno małżeństwa zawierane w starszym wieku, są najtrwalsze i najpełniejsze, bo więcej bazują na przyjaźni i życiowej dojrzałości niż samych emocjach.

Natomiast pierwszą miłość na pewno pamięta się i wspomina najczulej. Ale nie oznacza to, że gdyby ją spotkać teraz, to też czułoby się to samo i że byłby to dobry związek. Nie. Ja ponownie spotkałam swoją pierwszą wielką romantyczną miłość nastolatki po latach. Serce pamiętało tamte czasy, no i doszło do spontanicznego zbliżenia. Efekt końcowy? Poszliśmy swoimi drogami - osobno, każde założyło swoje rodziny. Odstęp czasu spowodował, że byliśmy już innymi ludźmi. Jednak stało się coś dobrego: zbliżenie spowodowało piękne zakończenie naszej pierwszej miłości opartej wyłącznie na emocjach, romantyzmie, wyobraźni młodzieńczej i trwaniu w tym zauroczeniu jak w ciągle otwartej księdze. I księga została pięknie zamknięta.
__________________
Życie najmniej pieści rozpieszczonych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 23:39
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Każda miłość jest pierwsza, najgorętsza, najszczersza,.wszystkie inne usuwa w cień....najprawdziwsze słowa piosenki, tylko trzeba spotkać kogoś, do kogo poczujesz to coś, czego nie wyrazisz słowami, a wiek nie ma znaczenia,bo serce się nie starzeje,,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 00:46
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Każda miłość jest pierwsza, najgorętsza, najszczersza,.wszystkie inne usuwa w cień....najprawdziwsze słowa piosenki, tylko trzeba spotkać kogoś, do kogo poczujesz to coś, czego nie wyrazisz słowami, a wiek nie ma znaczenia,bo serce się nie starzeje,,
masz rację! Tylko trzeba spotkać! Przy komputerze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:50
bernarda's Avatar
bernarda bernarda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 51
Żarówka

Własnie to przed Tobą LUCY ,ja też mogę powiedzieć ale inaczej ,każda miłość jest inna ,kobiety jej oczekują i tęsknią za nią,w moich oczach moje miłoci były wyjatkowe ,jedyne,teraz latach wiem były ile mi dały.Internet to miło spędzony czas,ciekawość,a miłość jest tam za oknem jak wyjdziesz z kokonu samotności to ją spotkasz bądź cierpliwa.Nieprawdą jest że kocha się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 20:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Kiedys madry profesor, socjolog (Erich H.Wittge) napisal: "Milosc jest tajemnica - wbrew wszelkim naukowym badaniom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 22:20
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ja kochałam tak naprawdę do utraty tchu tylko raz. Ale uważam ze jak jest za gorąca to można się szybko i bardzo boleśnie poparzyć.Potem resztę życia liże się rany. Tylko że nie tego złego co by na dobre nie wyszło.Mam syna którego kocham podwójną miłością, ale on się broni bo jest już "stary". Ma 37 lat i swoje życie, upadki w wzloty. Coś ma po swoich rodzicach.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 13:37
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Ja również uważam,że są przypadki "jedynej miłości".Moja zdarzyła się w przedziale życia 18-22 lata i trwa mimo,że nasze drogi się rozeszły a od tamtych lat upłynęło wiele wody. Fajnie jest marzyć jak mogło być "wspaniale". Myślę,że właśnie to pozwoliło mi znosić z dużą dozą optymizmu moje dalsze niezbyt udane życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 14:57
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Ale może być i tak, że nie było ani pierwszej ani następnych. A to co się brało za miłość , było tylko chwilowym zauroczeniem, poczuciem dorosłości. Ale o tym dowiadujemy się po wielu latach
wspólnego życia, doświadczeń życiowych i znajomości świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 15:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bywa, że miłość rodzi się w czasie trwania związku i trwa do grobowej deski.Trwa pomimo burz i wichrów, czasem zgrzytów i innych niespodzianek, czasem przykrych
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 18:39
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Ze swoim mężem znaliśmy się zaledwie 3 miesiące i niby dla żartu znaleźliśmy się w Urzędzie Stanu Cywilnego i też przypadkiem mieliśmy przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty aby zamówić ślub.Przeżyliśmy ze sobą 34 cudne lata i to była miłość piękna i taka prawdziwa do bólu .Niestety przyszła bardzo ciężka choroba z którą borykaliśmy się 25 miesięcy i wcale nie był dla mnie odrażającym czy przykrym jeszcze bardziej kochałam ,a teraz gdy go nie ma z nami tak bardzo Go brakuje.....To była miłość jedna na milion.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 20:55
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ja tam wiem, że "każda miłość jest pierwsza, najgorętsza, najszczersza, wszystkie dawne usuwa się w cień."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 23:18
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

A ja żartobliwie zacytuję usłyszane gdzieś powiedzenie:"Kobieta jest jak lilia,subtelny jej nie dotknie, ale przyjdzie osioł i ją zeżre". No, niestety, jest w tym dużo prawdy, dobrze że nie zawsze tak...
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 23-07-2010, 01:40
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Tylko pamięć o wielkiej miłości jest wieczna
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 23-07-2010, 08:10
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kobieta jest jak lilia,subtelny jej nie dotknie, ale przyjdzie osioł i ją zeżre".

Halinko genialne...nie syszałam....ale tak..tak jest.....tylko dlaczego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 23-07-2010, 17:51
wedrowiec's Avatar
wedrowiec wedrowiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: I tam i tu..
Posty: 48
Domyślnie

[quote=Malwina]Kobieta jest jak lilia,subtelny jej nie dotknie, ale przyjdzie osioł i ją zeżre".

Bardzo trafne! Kupilem. A teraz wyszperane:

"Pożądanie sprawia, że mężczyzna jest nader śmiały, ale miłości towarzyszy zawsze onieśmielenie"

Czy mozna powyzsze uznac za wyjasnienie?
__________________
"Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie."
---------------------------------------------------
Senior.pl."aktywni w kazdym wieku"... i w kazdym calu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 23-07-2010, 18:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wędrowcze....genialne ....proste a takie trudne....no wiesz...otworzyłes mi moją (jednak widzę) zamknietą głowę....no, no.....no proste, oczywiste.....hm.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kliknijcie raz dziennie krise1 Społeczeństwo 53811 Wczoraj 06:09
I jeszcze raz baburka Rodzina bliższa i dalsza 22 05-12-2012 05:27
Milosc bezwarunkowa Pani Slowikowa Miłość, przyjaźń, związki, samotność 98 09-03-2012 23:28
Juz po raz 44 TKB BUNIA Sztuka, kulturoznawstwo 1 25-07-2009 19:13
Mój pierwszy raz kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 60 18-05-2009 19:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.