menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 19:39
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Pytanie O co chodzi?

[quote=Leon-Gdańsk] Przyjdż z Matką bo Cię nie rozumiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-09-2010, 21:07
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ło, matko głowa mnie rozbolała od tego balansowania bólem. Uznaję to za fakt najwyższego rzędu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-10-2010, 17:08
martucha_1's Avatar
martucha_1 martucha_1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 5
Post

RUCH JEST ZYCIEM /Reumatyzm/

Ruch czlowieka jest jednym z pieciu praw natury decydujacych o chorobie narzadow ruchu. Jego znaczenie w krazeniu krwi /odzywianiu/ w organizmie wykazali w badaniach naukowych przedstawiciele medycyny akademickiej /H.Chlebus;A.C.Thrash/ Czlowiek jest czastka natury, ktora w drodze ewolucji uksztaltowala anatomie i fiziologie jego organizmu. Aby zdobywac zywnosc potrzebna do zycia czlowiek musi sie ruszac, ruszac najbardziej ekonomicznie.Widac to obecnie, zwlaszcza u ludzi zy-jacych w tzw. warunkach pierwotnych. Ekonomia wysilku jest wiec podstawa budowy i dzialania organizmu czlowieka. Glod wymusza szukanie pozywienia, zmusza do ruszania sie.

Miesnie w organizmie czlowieka

Czlowiek wykonuje ruch dzieki skurczom miesni, ktore poruszaja uklad dzwigni utworzonych przez kosci. Miesnie sa przyczepione do kosci narzadow ruchu poprzez sciegna /miesnie bierne/. U czlowieka oprocz miesni przytwierdzonych do kosci sa i inne wystepujace w calym organizmie. Jest ich la-cznie okolo 700 szt. Miesnie przy zginaniu i prostowaniu napinaja sie, naciskajac na zyly znajdujace sie w nich, przesuwaja krew do przodu. Pelnia wiec funkcje tzw. pomp miesniowych, wspomagajac prace serca w krazeniu krwi. Tak znaczna ilosc roznych miesni znajdujacych sie w organizmie czlowieka nie jest przypadkowa. Widac. ze posiadaja one szczegolne znaczenie w dzialaniu calego organizmu.

Ruch a krazenie krwi

Brak odpowiedniej ilosci ruchu - pracy pomp miesniowych w narzadach ruchu powoduje ich niedokrwienie. W wyniku niewystarczajacego okresowego krazenia krwi /niewystarczajacego okresowego odzywiania/ pojawiaja sie a narzadach ruchu choroby reumatyczne. Skutki jakie wynikaja z braku odpowiedniej pracy miesni /braku ich ruchu/ widac wyraznie golym okiem, gdy umiescimy zlamana konczyne w gipsie na kilka tygodni. Staje sie ona wtedy jagby ciensza. Po zdjeciu gipsu badania zlamanych kosci wykazuja osteoporoze. Po pewnym czasie, przy normalnej pracy miesni /ich ruchu/ osteoporozatych kosci zanika /B.Zachowska-Wachelko/.
Jak wynika z tych badan, krew jaka dostarcza tylko praca serca nie jest w stanie zabezpieczyc narzady ruchu w potrzebne skladniki odzywcze.Tak wiec wystepowanie osteoporozy jest nierozerwalnie zwiazane z ruchem miesni tych narzadow. Z pracy pomp miesniowych w narzadach ruchu widac jak cudownie, pod wzgledem ekonomii wykorzystania energi jest zbudowany organizm czlowieka. Dla narzadow ruchu mozna przyjac,ze jest stosowana zasada "nie pracujesz /nie ruszasz sie/ nie jesz".
Tak organizm czlowieka uksztaltowala natura. Aby zyc czlowiek musi sie ruszac, musza pracowac miesnie znajdujace się w calym organizmie. Nalezy wiec wlasciwie rozumiec znane powiedzenie "ruch jest zyciem" czy "zycie jest ruchem".Bez odpowiedniej ilosci ruchu organizm czlowieka nie moze byc zdrowy. Wszystkie funkcje zyciowe czlowieka dostosowane sa ruchu i aktywnosci. W wyniku wzmozonej aktywnosci ruchowej mozna uzyskac w kazdym wieku poprawe czynnosci, jak i lepsze ukrwienie narzadow. Ruch powodowany praca miesni /pomp miesniowych/ spelnia wiec bardzo wazna role w ukla-dzie krazenia krwi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-10-2010, 18:10
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

W poście ostatnim Martucha opisała i to dość przystępnie.... rolę mięśni, krążenia krwi w naszym organizmie oraz ruchu dla naszego organizmu.... tak...."ruchem mozna zastąpic lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 17:11
martucha_1's Avatar
martucha_1 martucha_1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 5
Domyślnie

ODPOWIEDZ UŻYTKOWNIKOM INTERNETU O NAZWIE al-ka i bronczyk.

A/ Sprawa proponowanej hipotezy dotyczącej przyczyny reumatyzmu.

Wszystkie moje wypowiedzi w internecie dotyczą tej sprawy. Hipoteza naukowa nie jest dowodem bezdyskusyjnym /post z dnia 07.04.10/. Tyle jest warta ile potwierdza się w praktycznym dzialaniu - w leczeniu. Ja to staram się pokazać w swoich postach. Oczywiście może być przedstawiona inna hipoteza umożliwiająca przyczynowe leczenie reumatyzmu, chorobę niezakazną przewlekłą. Dotychczas nie ma żadnej takiej hipotezy, dlatego występuję ze swoją propozycją. Istnieje problem leczenia chorób niezakaznych przewlekłych również w Ameryce . Mówi o tym Jean Carter /post z dnia 27.03.10/. Dziennikarka ta napisała kilkanaście książek o tematyce medycznej, przetłumaczonych na różne języki.

Niektórzy myślą, że zabieram głos w internecie, aby pokazać jak jestem ważny. W moim wieku, 81 lat spraw ta nie ma znaczenia. Ile lat jeszcze ja mogę pożyć? Trzeba być starym człowiekiem aby zrozumieć znaczenie tego problemu. Chcę przekazać innym osobom wiedzę, jaką zdobyłem w sprawie leczenia reumatyzmu, a tym samym pomóc ludziom cierpiącym ból. Człowiek tyle jest wart ile może pomóc innym.

B/ Znaczenie krążenia krwi /odżywiania/ w reumatyzmie.

Myślę, że wyjaśniłem tę kwestię w postach z dnia: 1/ 27.09.10, 2/ 22.10.10, 3/ 04.11.10, 4/ 27.11.10.

C/ Sprawa bólu.

1/ Definicja bólu.
W literaturze naukowej są różne definicje na temat bólu. W swojej książce podaję jedną z takich definicji ogólnych. Jednak przyjąłem inną, która jest przydatna dla moich celów. W poście z dnia 29.06.10. piszę - "Ból występuje kiedy w miejscach chorych organizmu jest niedokrwienie. Taką definicję można znalezć w naukowej literaturze medycznej". W poście nie wymieniłem tych autorów, podaję więc teraz - strona książki 58. "1/ Ból może być spowodowany chorobą niedokrwienną serca - Janicki J., Grzybek J., 2/ Przy wzniesieniu rąk do góry występuje ból z niedokrwienia - Chlebus H., 3/ Kiedy nastąpi miażdżyca tętnic doprowadzających krew do rąk i nóg, zaczynają one boleć, ponieważ zmniejsza się ilość dopływającej tam krwi - Van Straten M., 4/ W starszym wieku częstą przyczyną bólu głowy jest przewlekłe niedokrwienie mózgu - Żakowska-Wachelko B..

2/ Ból występuje podobnie gdy dotkniemy gorący przedmiot i kawałek lodu.
Człowiek należy do gromady ssaków , charakteryzujących się stałą temperaturą ciała - 36,6 stopni Celsjusza. Są pewne dopuszczalne odchylenia od tej wielkości, zarówno w kierunku ciepła jak i zimna. Po przekroczeniu takich granicznych wielkości krew przestaje płynąć i występuje ból /post z dnia 27.11.10/.

3/ Ból przy przekrwieniu tkanek. W Encyklopedii Powszechnej z 1975r czytamy: Przekrwienie - to nadmierne rozszerzenie i wypełnienie krwią naczyń krwionośnych. Przekrwienie żylne /bierne/ powstaje wskutek utrudnienia odpływu krwi żylnej, np. z powodu ucisku żyły. Jak widać z tej definicji, nie ma sprzeczności w moim przedstawianiu bólu.

D/ Ciążenie grawitacyjne.

Na kuli ziemskiej jak wiadomo istnieje ciążenie grawitacyjne. Człowiek jako cząstka natury, zamieszkujący tą ziemię musi jemu podlegać. Dlatego anatomia i fizjologia /budowa i działanie/ organizmu człowieka uwzględnia ciążenie grawitacyjne, posty z dnia: 1/ 11.12.10., 2/ 19.12.10.

E/ Określenie - zdrowotność naturalna.

Ten temat będzie przedstawiany szerzej w kolejnym poście.

Leon - Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 21:44
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja tak czytam te twoje posty i coś mi się wydaje, że ty zbyt dużo problemów chcesz opisać przy jednej paskudnej chorobie. Czy wychodzisz z założenia, że im więcej wiadomości tym mądrzej.
A za tę kocią skórkę to ci się należy nagana. Może jeszcze napiszesz o psim smalcu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 14:18
Starsza Starsza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 5
Uśmiech ocieplanie bolących miejsc

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że na bolące miejsca pomaga "kocia skórka". Trudno zrozumieć,że dorosły człowiek może coś takiego sugerować na poważnym bądź co bądź forum. KOTY TO NIE ZABAWKI CZY KOMPONENTY WYROBÓW MEDYCZNYCH!!!! Stwierdzono już dawno,że ŻYWY KOTEK przytulony do chorego miejsca uśmierza ból ciepłem swego ciała.Niektóre koty wręcz same wyczuwają takie miejsca u swych opiekunów i potrafią leżeć na nich długi czas. Sama się o tym przekonałam. Często bolą mnie okolice kolana i zauważyłam,że koty wybierają to miejsce na drzemkę, ciepło bijące od nich naprawdę koi ból. Pozdrawiam i życzę skutecznej walki z reumatyzmem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 10:25
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

To jest fascynująca lektura. Dziwne pojęć przemieszanie i ten styl sprzed lat. Chyba zacznę kopiować i humor sobie poprawiać co niektórymi sformułowaniami. Czy nie cudownie śmiesznie to brzmi:"Szybki ruch powietrza powoduje wzmożone parowanie kropel potu. A wzmożone parowanie musi pobierać więcej ciepła, następuje więc szybkie oziębianie ciała. Jest to zjawisko znane z fizyki."
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 10:13
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik martucha-1 - przypominam regulamin:

Jedna osoba nie może umieszczać kilku postów jeden pod drugim, chyba że stanowią one odpowiedzi na posty kilku użytkowników (choć w tym wypadku lepiej jest także zastosować wspólną odpowiedź zawierającą stosowne cytaty).


Na forum niedozwolone jest
zamieszczanie bardzo długich tekstów, mających charakter felietonów czy samodzielnych artykułów (należy zamieszczać je w swoim profilu lub blogu a w dyskusji podać linka do tej treści). Dozwolone (i mile widziane) są oczywiście obszerne odpowiedzi współdyskutantom.

Sugeruję przeniesienie się z treściami jak wyżej na bloga. W ciągu 24 godzin posty zostaną skasowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 02-03-2011, 20:03
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

W takim razie zapraszam wszystkich na mój blog. Zachęcam do czytania i do dyskusji. Pozdrawiam
http://www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdansk/blog/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 12-03-2011, 10:49
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Zapraszam wszystkich na mój blog. Zachęcam do czytania i do dyskusji. Pozdrawiam.
http:/www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdańsk//blog/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 08-04-2011, 15:04
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Ja tak czytam te twoje posty i coś mi się wydaje, że ty zbyt dużo problemów chcesz opisać przy jednej paskudnej chorobie. Czy wychodzisz z założenia, że im więcej wiadomości tym mądrzej.
A za tę kocią skórkę to ci się należy nagana. Może jeszcze napiszesz o psim smalcu.
Mój mąż dostał w prezencie kocią skórkę. Nosił ją do czasu upływu terminu gwarancj(4 lata). Nie wiem czy pomogła. Chorób reumatycznych to mamy chyba 200. Profilaktycznie zawsze mam w lodówce maść salicylową i Reumanol od Bonifratów. Moja ponad 80 letnia mama ratuje się polopiryną.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 17:50
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Na moim blogu przedstawiłem ostatnio następujące tematy:
1/. 26.02.11. Choroby niezakazne przewlekłe mojego organizmu.
2/. 11.03.11. Choroba żołądka /choroba niezakazna przewlekła/.
3/. 13.03.11. Jak leczę chorobę krtani bez lekarstw.
4/. 22..03.11. Dlaczego będąc inżynierem odważyłem się zabierać głos na tematy medyczne?
5/. 11.04.11. Jak leczę objawy raka jelita grubego.

Zapraszam wszystkich do czytania i do dyskusji.
Pozdrawiam. http:/www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdansk/blog/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-05-2011, 18:27
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

14.05.11. napisałem na moim blogu post pt. Przyczyna raka piersi - ku rozwadze kobiet. Zapraszam Panie do czytania, dyskusji i zadawania pytań. Znając przyczynę raka piersi niejedna z Pań może zapobiec tej strasznej chorobie. Pozdrawiam.http:/www..klub.senior.pl/moje/Leon-Gdańsk/blog/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-11-2013, 05:37
marti1956 marti1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 2
Domyślnie reumatyzm

to wszystko prawda ja tak mam w ciepłym ból całkowicie ustępuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-11-2013, 05:59
marti1956 marti1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 2
Domyślnie reumatyzm

Choroba jest wywołana prze anginę nieleczoną,są to paciorkowce i to trzeba leczyć.Uaktywnia się przy wilgotnym powietrzu i wtedy organizm się sam ochładza,nie ma to nic wspólnego z krążeniem,bakterie atakują nawet latem jak jest wilgotne powietrze.Choroba nie jest też dziedziczna,w mojej rodzinie nikt nie choruje na nią,mama ma 83lata i nie wie co to ból stawów.Zimą chodzi bez rękawiczek i w cienkich rajstopach,bo jej gorąco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 23-03-2014, 15:04
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Medycyna naturalna w leczeniu chorób reumatycznych.

Witam.
Marti 1956 napisał - "reumatyzm nie ma nic wspólnego z krążeniem".
Spróbuję przedstawić materiały, które jak sądzę nie będą budziły wątpliwosci, że właśnie ja mam rację. W medycynie można wyróżnić dwie drogi leczenia reumatyzmu - jako choroby niezakaźnej przewlekłej, trwającej do końca życia: drogę medycyny akademickiej i drogę medycyny naturalnej.

Droga leczenia medycyny akademickiej.

- Jak podaje angielski prof. Michael van Stratten, w książce pt. "Uzdrawiająca moc natury" - medycyna zachodnia /akademicka/ została ukierunkowana przez przemysł farmaceutyczny na filozofię leczenia - "pigułka jest dobra na wszystko", na każdą chorobę. Lekarze starają się opanować choroby reumatyczne stosując różnego rodzaju leki syntetyczne /chemiczne/.
- Przyjęta filozofia leczenia znalazła rónież swoje odbicie przy kształceniu studentów na wyższych uczelniach. Główne kierunki kształcenia to farmakologia i chirurgia, czyli leczenie za pomocą lekarstw i operacji chirurgicznych /źródło - prof. J. Aleksandrowicz w przedmowie do książki pt. "Medycyna naturalna""/.
- Lekarz K. Romanowski /internet/ informuje, że medycyna zachodnia od 19 wieku /szkoła wiedeńska/ jest ukierunkowana głównie na likwidację objawów choroby, czyli leczenie skutków a nie jej przyczyny. Podaje dalej, że współczesna medycyna akademicka tak naprawdę nie leczy choroby, lecz zwalcza jej objawy, co na dłuższą metę bardziej szkodzi niż pomaga człowiekowi.

Droga leczenia w/g medycyny naturalnej.

- Filozofia leczenia- kierunek leczenia w medycynie naturalnej brzmi - należy dążyć w chorobach reumatycznych do zapewnienia prawidłowego odżywiania, prawidłowego krążenia krwi w chorych /bolących/ komórkach narządów ruchu. Narządy ruchu, to kości połączone mięśniami poprzez stawy o różnym stopniu skomplikowania. Wszystkie komórki organizmu człowieka, których jest kilkadziesiąt bilionów, aby żyć i spełniać swoje funkcje , muszą być odżywiane. Odżywianie komórek zapewnia krążąca krew, życiodajna krew.

- Dlaczego chorują /bolą/ narządy ruchu?
Przeciwnicy medycyny naturalnej wysuwają argumenty, że obecne metody leczenia stosowane w niej, poza ziołolecznictwem, nie dają się obiektywnie zweryfikować, są naukowo nieuzasadnione. Jest to twierdzenie niesłuszne, gdyż istnieje naukowa literatura medyczna, korzystanie z której pozwala mi leczyć się samodzielnie, bez pomocy lekarzy i stosowania pigułek syntetycznych. Wiedzę naukową pozwalającą mi tak postępować przedstawiam poniżej.

- Na granicy połączenia tętniczo-żylnego wymiana krążącej krwi odbywa się w najdrobniejszych naczyniach krwionośnych, zwanych włosowatymi lub kapilarnymi. Do tych miejsc, gdy tkanki narządów ruchu są zbyt oziębione następuje mechanizm odcinający przepływ krwi. Wtedy połączenia tętniczo-żylne /anastomozy/ mogą rozszerzać się do tego stopnia, że krew przestaje płynąć tętniczkami do sieci kapilarnej, a mija je, kierując się bezpośrednio z tętniczek do drobnych żyłek, i żyłami powraca do serca/źródło: Agatha i Calvin Thrash - "Leczenie domowe"/. Należy tutaj wyjasnić, że tytuł książki "Leczenie domowe" może sugerować, że jest to pozycja nie mająca znaczenia naukowego.Na końcu podręcznika ci amerykańscy naukowcy dołączyli spis 275 pozycji literatury, z których korzystali opracowując tę książkę. A więc jest to dzieło naukowe.

- Znana jest wiedza z literatury medycznej i codziennej praktyki leczenia, że powstające zatory krążenia krwi w tętnicach z powodu ich miażdżycy, mogą prowadzić do śmierci człowieka. Natomiast zatory oziębiania, odcinające krążącą krew od najdrobniejszych naczyń krwionośnych- naczyń kapilarnych w narządach ruchu, powodują ich choroby reumatyczne.

- Z przedstawionych materiałów nasuwa się logiczne wyjaśnienie - jak należy walczyć z reumatyzmem narządów ruchu?
Należy zabezpieczyć taką temperaturę ciała w chorych /bolących/ miejscach narządów ruchu, aby było tam normalne krążenie krwi, potrzebne odżywianiu tkanek tych miejsc.
Choroby reumatyczne najczęściej swój początek mają w domu, zwłaszcza w czasie snu, gdy bezwiednie odkrywamy się. Po jakimś czasie takich zdarzeń następuje naruszenie r ownowagi zdrowotności naturalnej dla tej choroby i zaczyna się ból nadmiernie oziębionych narządów ruchu. Reumatyzm powstaje w domu ze względu na wyeliminowanie ruchu narządów ruchu, wpływających na krążenie krwi w tych narządach.
- Po tym naukowym, przydługim poście myślę, że wyjaśniłem rolę krążenia krwi w powstawaniu reumatyzmu narządów ruchu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 15:11
Wandawa Wandawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: łódz
Posty: 36
Domyślnie

Ostatnio czytałam, ze przyczyną produkcji przeciwciał skierowanych przeciwko własnym tkankom i stawom może być nadmierna reakcja układu immunologicznego na kontakt z jakimś produktem spożywczym (alergenem). Przy RZS oprócz typowych symptomów tj.: obrzęków i bólów stawowych pacjent może cierpieć z powodu objawów charakterystycznych dla alergii: pokrzywki, wyprysków, migren czy przewlekłego zmęczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-06-2014, 19:29
karolinaaak karolinaaak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wandawa
Ostatnio czytałam, ze przyczyną produkcji przeciwciał skierowanych przeciwko własnym tkankom i stawom może być nadmierna reakcja układu immunologicznego na kontakt z jakimś produktem spożywczym (alergenem). Przy RZS oprócz typowych symptomów tj.: obrzęków i bólów stawowych pacjent może cierpieć z powodu objawów charakterystycznych dla alergii: pokrzywki, wyprysków, migren czy przewlekłego zmęczenia.

Wando czyli sugerujesz,ze RZS moze byc efektem na zle tolerowanie produktow?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 23:08
OlKa1 OlKa1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Poznań
Posty: 3
Domyślnie Bóle reumatyczne

Jeżeli chodzi o bóle reumatyczne mi osobiście na nie pomagaja nutraceutyki, te które w swoim składzie zawieraja olej z malz nowozelandzkich( nie w proszku, gdyz nutraceutyki w proszku nie działają przeciwzapalnie! I często nabiera się na to ludzi…) nutraceutyki biore już od lat i musze przyznac ze sa skuteczne. Lekarz mi je polecil, ponieważ skladaja sie z naturalnych produktow, nie sa szkodliwe na watrobe, żoladek a w moim wieku musze już na to uważać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
medycyna niekonwencjonalna Bona Choroby, badania, terapie 70 11-05-2022 11:06
Reumatyzm - komentarze Jadka.Z Ogólny 34 22-02-2013 11:27
Medycyna estetyczna coraz popularniejsza - komentarze Kasia55 Ogólny 1 03-10-2009 13:49
Medycyna estetyczna w walce ze zmarszczkami - komentarze Kasia55 Ogólny 0 20-08-2009 14:19
Karta praw dziadków tadeusz50 Jestem babcią, jestem dziadkiem 23 07-03-2009 08:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.