menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #20801  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 12:25
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Cytat:
Napisał JanuszB
Przebrnęłaś przez wszystkie 1035 stron ?? jak tak, to podziwiam.
Witaj Januszu B! Dziękuję za uznanie i w formie cytatu - przekazanie, bo wszystko co się w polityce nawinie - nazywamy najczęściej - tasowaniem....
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20802  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 13:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Powiedzcie ,mi moi mili, co my bedziemy robić ze stadionami- takimi pieknymi i kosztownymi- niedawno bylam w Portugalii- i znajomy zbulwersowany opowiadał, jak te ich piekne stadiony niszczeją , nikt nie ma ochoty ich utrzymywać- i ochoty i pieniedzy.Zostaly im tylko - istotnie doskonałe autostrady. A nam? te spaprane przez Chinczykow i konczone pospiesznie przez inne firmy?
Z mojej łączki- wczoraj mass- media podaly , że NFZ nie bedzie refundował pomp baclofenowych- dobrodziejstwa dla osob z SM, DPM, i innymi cięzkimi schorzeniami neurologicznymi związanymi z cięzkim wzmożeniem napiecia miesniowego.I jeszcze od 1 stycznia NFZ nie refunduje badan doplerowskich- kosztownych- istotnie, ale niejednokrotnie ratujacych pacjentom zycie( wszystkie zakrzepy w tt szyjnych- swietnie leczacych sie operacyjnie- w przypadku nieleczenia - zawały mozgu). Jako procedura - NFZ daje nam 13 pnktow- czyli g...13razy 5,85 - circa 78PLN-czyli doplacam circa 22 PLN- ktoś tu mówił , ze nie płacimy z własnej kieszeni- płacimy, płacimy- tylko nie macie pojecia jak wygladaja wyliczenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20803  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 14:26
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Elu,

też się nad tym zastanawiałam, po co nam cały ten piłkarski cyrk ze stadionami w tle. Uważam to za wyrzucanie pieniędzy w błoto i tu się pewno mocno narażę miłośnikom poganiaczy piłki kopanej.
A niech tam, zawsze się komuś narażam.

Co do reszty: można zrobić rzecz jedną albo dwie: zlikwidować NFZ, co nie będzie łatwe, i podnieść składkę zdrowotną, co niczego nie zmieni.
Gdyby medycyna nie robiła takich postępów, jakie robi, utrzymanie chorego przy życiu byłoby tańsze, bo krócej by żył.
Masz, jako lekarz, pomysł, jak chroniczny i nieuleczalny problem braku środków rozwiązać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20804  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 15:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Tempo wprowadzania reform zapowiedzianych przez premiera w wygłoszonym w listopadzie expose jest zdecydowanie za wolne - uważają eksperci Business Centre Club. Ich zdaniem brak reform pogorszy sytuację finansów publicznych i zachwieje zaufaniem rynków.
Jak najbardziej się zgadzam z opinią BCC.
Szczegóły tutaj:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/BCC-...e-2481296.html

Kto będzie bronił premiera?
Obrońcy pochowali sie po kątach i tylko ja zostałam do poganiania rządu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20805  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 17:59
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Tempo wprowadzania reform zapowiedzianych przez premiera w wygłoszonym w listopadzie expose jest zdecydowanie za wolne - uważają eksperci Business Centre Club. Ich zdaniem brak reform pogorszy sytuację finansów publicznych i zachwieje zaufaniem rynków.
Jak najbardziej się zgadzam z opinią BCC.
Szczegóły tutaj:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/BCC-...e-2481296.html

Kto będzie bronił premiera?
Obrońcy pochowali sie po kątach i tylko ja zostałam do poganiania rządu.

Czy można bronić Premiera jak nie ma się argumentów?To co się dzieje na początku tego roku świadczy, że p.Premier nie rządzi przygnieciony ostatnimi wydarzeniami.Oto kilka:
Chaos w służbie zdrowia zafundowany przez b.min.zdrowia E.Kopacz,protesty lekarzy i aptekarzy i gniew chorujących Polaków po
Ust.Refundacyjnej.Demonstracja samobójstwa dla obrony Prokuratury Wojskowej przez prokuratora który nie udolnie prowadził śledztwo smoleńskie i nie potrafił skutecznie się postrzelić.
Demonstracje uliczne w sprawie ACTA i nie widać ich końca.
Raport NIK o odpowiedzialności za tragedię Smoleńską Kancelarii Premiera,BOR.itd,itp.
Nie wypał z wystąpieniem Sikorskiego w Berlinie i nominowanie Kanclerz Niemiec do obrony EURO.
Porażka Polski i jej Premiera za sprawą paktu fiskalnego.
Na koniec zostawiłem protest kierowców za wzrost cen paliw.Dodam,że w cenie benzyny ropa stanowi 1,5-2,0PLN a reszta to marże i podatki.
Widać z tego,że jak na jeden miesiąc rządzenia p.Premier nagrabił sobie i udowodnił iż brak mu pomysłu na rządzenie.
Wymienione przez mnie porażki nie mają nic wspólnego ze światowym kryzysem.Wspominam o tym aby obrońcy Donalda Tuska nie stosowali tego typu argumentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20806  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 20:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Poganiaj, Polu, poganiaj-jeszcze proponuję ustawę o dozywotniej pracy dla wszystkich,- też wymagałaby szybkiej pracy posłow- wyobrazasz sobie oszczednosci...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20807  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 21:27
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Babcielu brawo za pomysł. Jak praca dożywotnia dla wszystkich to przecież bezrobocie nam zniknie. Wszyscy będą ubezpieczeni i nie trzeba będzie jakichś systemów tworzyć do sprawdzania czy chory ma opłaconą składkę.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20808  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 22:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Czy można bronić Premiera jak nie ma się argumentów?
Nawet trzeba, a argumenty zaraz wygrzebiemy.
Cytat:
To co się dzieje na początku tego roku świadczy, że p.Premier nie rządzi przygnieciony ostatnimi wydarzeniami.Oto kilka:
Też byś miał kłopot, gdyby Ci się tyle problemów zrzuciło naraz.
Cytat:
Chaos w służbie zdrowia zafundowany przez b.min.zdrowia E.Kopacz,protesty lekarzy i aptekarzy i gniew chorujących Polaków po Ust.Refundacyjnej.Demonstracja samobójstwa dla obrony Prokuratury Wojskowej przez prokuratora który nie udolnie prowadził śledztwo smoleńskie i nie potrafił skutecznie się postrzelić.
Demonstracje uliczne w sprawie ACTA i nie widać ich końca.
Raport NIK o odpowiedzialności za tragedię Smoleńską Kancelarii Premiera,BOR.itd,itp.
1.Bałagan z ustawą ref. i całe to zamieszanie wokół zdrowia jest faktem. Nie zapominaj, że udział w tym bałaganie mają także zainteresowani z wyjątkiem chorych. Nie oni siedzą w sejmie, nie oni pilnują tych spraw, ale mandatem wyborczym zobowiązali do tego Piechę i całą resztę, czyli knot zespołowy, nie da sie ukryć.

2.Trudno, żeby rząd odpowiadał za nieodpowiedzialne wyskoki wojskowych. I zauważ jeszcze, co się szykuje dla prokuratury wojskowej i o co panom w mundurkach chodzi: o przywileje, własne i święty spokój. Spektakl się nie udał, Parulski poleciał.

3.ACTA to poważna wpadka, która będzie się odbijać czkawką bardzo długo, a może i do końca. To poważny błąd Tuska, nie przewidział, że z internautami na wojnę się nie chodzi, bo się przegra - casus prezesa.
Ja jednak w przeciwieństwie do Ciebie mam pretensje także do posłów, którzy nie czytają dostarczanych im materiałów.

4.Przeczytaj uważnie raport NIK, nie korzystaj ze streszczeń, bo to co napisałeś, nie jest prawdą. Aha, przeczytaj jeszcze dokument, którego twórcą jest Kalisz, o obowiązkach BOR - zakres czynności. To Ci wiele wyjaśni.
A ja dodam: nie należało wybierać się w taką pogodę na lotnisko, które udawało tylko, że nim jest.
Cytat:
Nie wypał z wystąpieniem Sikorskiego w Berlinie i nominowanie Kanclerz Niemiec do obrony EURO.
Co do Sikorskiego - powiedział prawdę i jakoś dziwnie spotkało się to z totalną krytyką wyłącznie prezesowców czy ziobrystów.
To nie było takie głupie, choć zaskakujące, fakt, ale terapia szokowa bywa niekiedy lepsza od tej innej.
Uważasz, że nie należy bronić €? A dlaczego nie? I kto to ma robić, my?
Cytat:
Porażka Polski i jej Premiera za sprawą paktu fiskalnego.
Czego oczekiwałeś, że cała Europa padnie na kolana? że Francja ustąpi, skoro walczy o prymat?
Czy mogło być więcej? Zawsze może, ale nie zawsze to jest możliwe. Poczekajmy na dalszy rozwój wypadków.
Porażką bym tego jednak nie nazwała.
Ja nie z drużyny prezesa.
Cytat:
Na koniec zostawiłem protest kierowców za wzrost cen paliw.Dodam,że w cenie benzyny ropa stanowi 1,5-2,0PLN a reszta to marże i podatki.
Widać z tego,że jak na jeden miesiąc rządzenia p.Premier nagrabił sobie i udowodnił iż brak mu pomysłu na rządzenie.
Wymienione przez mnie porażki nie mają nic wspólnego ze światowym kryzysem.Wspominam o tym aby obrońcy Donalda Tuska nie stosowali tego typu argumentów.
Co do paliwa - zgoda, coś trzeba z tym zrobić, bo to nie tylko problem kierowców, ale także tych pieszych i wiesz, z jakiego powodu.
Można powiedzieć, że miniony miesiąc rząd może zapisać na straty i to poważne, co przeniosło się w oczywisty sposób na nastroje społeczne.
Za błędy się płaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20809  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 23:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) A teraz o czym innym,

bo zwykle wieczorową porą nachodzą mnie różne refleksje.
Z tonącego okrętu uciekają szczury.
Podobno. Nie byłam zatapiana.
Ostatni schodzi kapitan, tak każe dobry obyczaj.
Ale też nie zawsze, o czym już wiemy.

PO na tym wątku miało wielu zwolenników, dość aktywnych i zastanawiam się, gdzie się zaszyli?
Swego czasu powstał wątek "Ręce precz od Palikota" czy coś w tym rodzaju. Pamiętam, kto założył ten wątek i pamiętam moje zdziwienie, kiedy autor nagle zmienił swój nick. A może temat "odsprzedał? A może zawstydził się, że broni kogoś, kto spotkał się z frontalną krytyką?

W dzisiejszej prasie poświęcono sporo miejsca Wisławie Szymborskiej, ale w prasie o określonym profilu skupiono się na czym? Niekoniecznie na jej znaczeniu w literaturze polskiej czy światowej, ale na tym, że w przeszłości napisała jakiś panegiryk o Stalinie czy Leninie, tak jakby te akurat utwory były w jej twórczości kamieniami milowymi.

A ja pytam, czy ci wszyscy grzebacze mają do końca czyste sumienia i bezgrzeszne czyny?
Człowiek ma prawo popełniać błędy, nie powinien w nich tkwić, ale mylić się może, wszak nie jesteśmy aniołami.
Niektórzy jednak z wielką lubością tego prawa nam odmawiają i o tym też pisała nasza poetka.
No cóż, nie do wszystkich jej przekaz trafił, ale nic straconego.
Zaległości zawsze można nadrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20810  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 01:35
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Ojtam POLU, zaraz szczury...

Z czasów komuny:
Kotka mam się okociła, miała kotków siedem;
sześciu było komunistów, bezpartyjny jeden.
Minął tydzień...i...
Kotka nam się okociła, miała kotków siedem;
sześciu było bezpartyjnych, komunista jeden.
Przejrzały...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20811  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 07:53
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Polu- nie Pieche- tylko okreslone osoby z Komisji zdrowia- ktore mialy zatwierdzić genalny projekt pani bylej minister. Za czasów w- ce rządzenia Piechy ta sluzba zdrowia kjakoś kulała i szla naprzód - teraz stoi w miejscu. Dlaczego piszesz o koniecznosci podwyzszenia skladki NFZ- przeciez ta skladka jest co roku wyzsza, a gdzie nasze pieniadze- to nei bardzo wiem- pewno premier łata nimi jakąs dziurę w budzecie. Pieniedzy jest wystarczająco- o tym mowiło kilku kolejnych szefów NFZ- ów.
Nfz-ów z wiadomych wzgledow nie wolno likwidowac( patrz wyzej) bo która firma ubezpieczeniowa zgodziłaby się na tak daleko idacą współpracę....
ZYczę duzo zdrowia i pieniedzy , bo istotnie nadchodza nieciekawee czasy.
Aaa- jeszcze- jak dalece rząd nie ma charyzmy i wiary spoleczenstwa. Nie pisalismy refundacji- dopoki bylismy zmuszani do tego przez władze- strajkowalismy- z chwilą kiedy madrale wymyslili przeniesienie calej odpowiedzialnosci na farmaceutów, pojawily sie idealne rp- pierwsze -nie dzialanie na szkodę pacjenta, drugie solidarnosc z farmaceutami w walce z idiotyczną ustawą...
Rzad stracił juz i tak zaufanie wiekszosci spoleczenstwa- wiadomo, ze glosowanie pare miesiecy temu odbyło sie nie na PO a przeciw PIS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20812  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 10:15
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Jakie reformy już zostały uchwalone przez rząd:
1.Podwyższono podatek VAT na art.dziecięce,
2.Podwyższono składkę rentową z 4,5 na 6,5%,
3.Podwyższono akcyzę na olej napędowy,tytoń,
węgiel,
4.Zlikwidowano podatek tzw."antybelk"
5.Zmiana w lekach refundowanych,
6.Zmiana w sposobie rewaloryzacji rent
i emerytur.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20813  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 10:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mieczysławie- zmiany w refundacji badan specjalistycznych na niekorzysc pacjenta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20814  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 12:48
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie recepty

Wracam do starego tematu wypisywania i kupowania leków na recepty.
Dzisiaj -pierwszy raz w tym roku poszłam po recepty/miałam zapas leków , starczyło na styczeń/.
Lekarza poprosiłam , aby dla spokoju świętego umieścił na recepcie , że osoba ubezpieczona jest. W aptece nie miałam żadnych problemów . Nie musiałam okazywać ubezpieczenia. Myślę, że problem jaki stwarzają niektórzy rodacy jest wynikiem ich małej zaradności.
Często i w innych sprawach oczekujemy wiele nie patrząc i nie zastanawiając się , że /swoim wyglądem, przekonaniami/wychodzimy poza normy obowiązujące wśród ludzi, w kraju.
Płaczemy i pytamy się DLACZEGO????
Zamiast samokrytycznie i obiektywnie popatrzeć na siebie.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20815  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 14:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Polu- ja myslę, ze premier też duzo stracił przez swoje pryncypialne podejscie do proponowanych reform. Nikt nie lubi być traktowany "spod buta"- a tak niestety bylo...Bedzie , tak ja chce i koniec... Nikt tego nie lubi, demokracja , to demokracja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20816  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 14:39
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
demokracja , to demokracja.

I dlatego rządzi Premier z PO - bo tak chciała większość.

Jeśli nowe wybory zmienią partie rządzącą - będzie rządził nowy Premier.
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20817  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 14:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał JanuszB
rządzi Premier z PO - bo tak chciała większość. .

Z powyższego wynika, że wszyscy co głosowali na PO są winni tego burdelu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20818  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 14:54
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Z powyższego wynika, że wszyscy co głosowali na PO są winni tego burdelu.

Wiem co to burdel .... i dlatego nigdy w nim nie byłem.
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20819  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 14:59
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał JanuszB
Wiem co to burdel .... i dlatego nigdy w nim nie byłem.

Ja nie byłam i nie wiedziałam, ale teraz jestem i wiem. Obecnie wszyscy jesteśmy i wszyscy wiemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20820  
Nieprzeczytane 03-02-2012, 15:05
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja też nie miałam problemu z wykupieniem leków, ale zapłaciłam dwieście dziesięć złotych zamiast dawnych sześćdziesięciu. Różnica duża. Komentować już mi się nie chce. Przecież jest cudnie.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.