menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 14:49
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Pytanie

To jest na zasadzie jak wątek "Apel i prośba" w celu pomocy dla Natalii, aby wątek był na wierzchu i tak starała się robić Wiesia i nie w celu nabijania sobie postów,bo z nich zupy się nie ugotuje. Jednak tu, tak jakoś, jak zwykle pokrętnie wszystko jest rozumiane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 16:46
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luizka
To jest na zasadzie jak wątek "Apel i prośba" w celu pomocy dla Natalii, aby wątek był na wierzchu i tak starała się robić Wiesia i nie w celu nabijania sobie postów,bo z nich zupy się nie ugotuje. Jednak tu, tak jakoś, jak zwykle pokrętnie wszystko jest rozumiane.
Luizko nie doszukuj sie tu jakegos "pokretła i jak zwykle"
Halinka napisala co myslil... wolno jej
Wiesia nie wie co to "nabijanie postów" zapytała i..wolno jej tez.Nic pokretnie nie zrozumiała jak piszesz.
Wiesiu sa osoby ,ktore klikaja byle klikac .. aby tylko miec na koncie jak najwiecej postów
Swego czasu 4-lata wstecz jedna z userek zaprowadzila taka "mode"
Nie wszystkim sie to podobało i i podoba .. te gratulacje za ilosc postów .. nie jakosc
Oto cała tajemnica "nabijania" postów..


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 16:49
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

http://www.petycje.pl/petycja/6148/n..._lipnicy,_ktor
petycje do dzisiaj podpisało 1164 osoby
a to jeden z komentarzy, moim zdanie trafny.

"Stosunek do bezbronnych jest miara naszego czlowieczenstwa,
resocjalizacja takich bestii w ludzkim ciele, nie przyniesie efektow.
Dlatego kara powinna byc surowa, dotkliwa i nieuchronna
a wrecz pokazowa zeby miec charakter odstraszajacy potencjalnych dewiantow."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 16:54
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Luizko nie doszukuj sie tu jakegos "pokretła i jak zwykle"
Halinka napisala co myslil... wolno jej
Wiesia nie wie co to "nabijanie postów" zapytała i..wolno jej tez.Nic pokretnie nie zrozumiała jak piszesz.
Wiesiu sa osoby ,ktore klikaja byle klikac .. aby tylko miec na koncie jak najwiecej postów
Swego czasu 4-lata wstecz jedna z userek zaprowadzila taka "mode"
Nie wszystkim sie to podobało i i podoba .. te gratulacje za ilosc postów .. nie jakosc


.
Tar-ninko, nabijać posty, to ja mogę na wątku"odpręż się człowiecze" Mam pretensje do bronczyk, że mimo to, że 2-krotnie ją pytałam o co chodzi z tymi postami, nieodpowiedziała. Los zwierząt leży mi na sercu, pomagam jak umiem i mnie stać, ale tego nie muszę ogłaszać publicznie.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 17:00
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Juz sie Wiesiu nie denerwuj ..
Najwazniejszy jest los zwierzakow.
Starajmy sie robic co mozemy aby im ulżyć ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 17:02
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Juz sie Wiesiu nie denerwuj ..
Najwazniejszy jest los zwierzakow.
Starajmy sie robic co mozemy aby im ulżyć ..

Przyznaję rację. Chociaż nasza dyskusja doprowadziła,że wątek mimowolnie jest na 1 stronie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 21:01
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Wiesiu pisałam, że powtarzasz się, że nie można spłycać tematu i to nawoływanie to raczej brzmiało jak zachęta do posadzenia kwiatków. Czemu nie chcesz dyskutować w sposób merytoryczny. Piszesz Tar-ninko, że petycję podpisało 1164 osoby. Zastanówmy się może czemu tak mało. Przecież w sieci siedzi dzień w dzień dużo ludzi, miliony raczej niż tysiące.
Wiesiu mnie nie chodzi o zdenerwowanie akurat ciebie, ale o poważną dyskusję. Jesteśmy ludźmi dorosłymi i chyba możemy więcej i szerzej opisać temat niż młodzież. A jak będziemy tylko apelować, wyciągać artykuły z gazet to i za sto lat nie zmienimy nic , nie zrobimy nic dla dobra zwierząt.Pozdrawiam i zapraszam do rozwinięcia tematu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 21:05
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

I znów zaczepnie.
Wiesia pisała, że nie ma ochoty zdradzać jak pomaga zwierzakom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 21:06
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Wiesiu pisałam, że powtarzasz się, że nie można spłycać tematu i to nawoływanie to raczej brzmiało jak zachęta do posadzenia kwiatków. Czemu nie chcesz dyskutować w sposób merytoryczny. Piszesz Tar-ninko, że petycję podpisało 1164 osoby. Zastanówmy się może czemu tak mało. Przecież w sieci siedzi dzień w dzień dużo ludzi, miliony raczej niż tysiące.
Wiesiu mnie nie chodzi o zdenerwowanie akurat ciebie, ale o poważną dyskusję. Jesteśmy ludźmi dorosłymi i chyba możemy więcej i szerzej opisać temat niż młodzież. A jak będziemy tylko apelować, wyciągać artykuły z gazet to i za sto lat nie zmienimy nic , nie zrobimy nic dla dobra zwierząt.Pozdrawiam i zapraszam do rozwinięcia tematu.
Ja poprosiłam o odpowiedż na temat postów i do teraz się nie doczekałam. Mam wrażenie,ze Ty piszesz co uważasz, nie czytając postów drugiego człowieka.Jak mi odpowiesz to możemy dyskutować i myśleć jak poprawić los zwierząt. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 21:48
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Najpierw należałoby zmienić prawo,a moze również uczulić sądy.Prawie nigdy,no moze z malymi wyjątkami ,sądy nie wydają wyroków pozbawiających wolności.Uwazam,ze wysokie kary finansowe,byłyby bardziej dolegliwe,anizeli jakieś wyroki w zawieszeniu.Gdyby komornik pozbawil pieniędzy,a w razie niemożności jakiegokolwiek zajęcia,dopiero kara odsiadki tego wyroku,może byloby to skuteczniejsze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 22:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

My walczyliśmy o psy na osiedlu. Pewna pani trzyma trzy psy w domu. Są zagłodzone, bite, załatwiają się w mieszkaniu.Patrzeć nie można na sterczące żebra. Była policja, strażnicy miejscy i nic się nie zmieniło. Pani nadal ma psy. Zawsze podadzą jakiś przepis prawny, który nie pozwala jej ich odebrać. Trzy psy skazane na piekło za życia. Czemu w innych krajach w takich przypadkach można zabrać psy, a u nas nie. Czemu potem cierpią ci co odważyli się walczyć z okrucieństwem. Pani teraz wyrzuca psi kał na klatkę, smaruje drzwi wejściowe i znowu nic nie można zrobić, ponieważ jest chora psychicznie.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 22:26
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Halinko ,w ten sposób wlasnie dziala u nas prawo i pewnie należaloby od tego zacząć żeby coś zmienić.Dlaczego rożne organizacje dzialające na rzecz zwierzat nie skladają ,zadnych projektów ustaw? I tak zamiast petycji,możnaby zająć się również zbieraniem podpisów na rzecz projektów jakiejś sensownej ustawy,bardziej restrykcyjnej niż dotychczas.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 15-01-2011, 22:27
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 10:38
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zgadzam sie z BarbarąK że najskuteczniejsze byłyby tu surowe kary finansowe. Wyrok w zawieszeniu niejednego wogóle nie odstrasza, a kara finansowa, albo przymusowe prace społeczne? To juz tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 16:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
16:23, 17.01.2011 /TVN24
Po 10 miesięcy więzienia za urwanie głowy psu

Na karę 10 miesięcy więzienia skazał w środę sąd trzech mężczyzn z Lipinicy Małej, którzy zakatowali psa rasy Husky ciągnąc go przywiązanego do samochodu. Kierowca dostał dodatkowo cztery miesiące z jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich przyznało się do winy i żałowali popełnionego czynu, trzeci - właściciel psa twierdził, że nic nie pamięta, gdyż był pijany
Trzech mężczyzn miało ciągnąć zwierzę przywiązane linką holowniczą do samochodu tak długo, aż urwali psu głowę. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Wojciech B., właściciel psa, zaprzeczył przed sądem zeznaniom pozostałych oskarżonych, jakoby chciał pozbyć się zwierzęcia. Mówił, że dbał o psa, którego wcześniej zabrał ze schroniska i żałuje tego, co się stało. Powiedział też, że w przeszłości leczył się z choroby alkoholowej.
Wprowadził psa pod pociąg. Kara go nie spotka
Pies wiernie podąża za swoim panem. Nie wie, że ten zaprowadzi go na tory... czytaj więcej »


Chciał, aby pies się przebiegł

Dwóch pozostałych oskarżonych przyznało się do bestialskiego mordu. Piotr K., kierujący autem, wyjaśnił, że nie miał zamiaru zabić psa. Zeznał, że chciał, aby zwierzę przebiegło się za samochodem. Oprócz kary 14 miesięcy więzienia sąd zabrał mu prawo jazdy na pięć lat.

Kolejny z oskarżonych - Krzysztof T. przyznał, że to on przywiązał zwierzę liną holowniczą w taki sposób, że pętla sama się zaciskała na szyi psa.

Internauci w szoku

Sprawa zakatowanego przez pijanych młodych mężczyzn odbiła się szerokim echem. Pod apelem o ukaranie oprawców psa, jaki można znaleźć w internecie, podpisało się już prawie 100 tys. osób.

Mężczyznom groziła grzywna i kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Chociaż tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 16:55
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Za mało, przywiązać ich do auta i tez ciągnąć. Naturalnie bez urywanie tych głupich łbów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 21:22
iva iva jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Kraków
Posty: 11
Domyślnie

Drogie Panie - czytam co piszecie , i widzę, że jak wszędzie - 2 osoby - 3 zdania
To tak troszeczkę żartobliwie .... Choć temat żartobliwy bynajmniej nie jest .
Pomoc zwierzętom można nieść w różny sposób - petycjami o dziwo również . Tak sobie myślę, że jest to jeden ze sposobów zwrócenia uwagi mediów - a ponieważ media są nie tyle opiniotwórcze ile docierają do dużej ilości odbiorców , warto działać tak, żeby różnymi sposobami doprowadzać do zainteresowania takimi tematami właśnie dziennikarzy . Dzisiaj w Faktach po Faktach udało się "puścić" w obieg informację o znęcaniu się nad zwierzętami i o tym jak należy i czy można przeciwdziałać takim . Jedna jaskółka wiosny nie czyni , ale jeżeli dziennikarz taki jak Kamil Durczok głośno mówi o zwyrodnialcach i potępia żądając również w swoim imieniu zmiany prawa w tym zakresie , to można mieć nadzieję, że powoli opinia publiczna "wymusi" na naszych decydentach zaostrzenie prawa w stosunku do oprawców zwierząt . Nota bene w czasie tej rozmowy poszła informacja o 100 tys. podpisów - z tego wynika, że nie była to jedyna petycja w tej konkretnej sprawie .
Uważam, że każdy sposób pomocy zwierzętom jest dobry - i noszenie karmy do schronisk, i podpisywanie petycji, i wreszcie namawianie ludzi którzy mają takie możliwości ( nauczycieli, prawników, księży, posłów) do pomocy zwierzętom .
Bestialstwa wobec zwierząt jest coraz więcej - niestety . Tylko ostre prawo i EGZEKWOWANE prawo może tutaj pomóc . A my róbmy to co potrafimy i możemy - ale nie oceniajmy się czyja pomoc jest lepsza, a czyja mniej - każda jest ważna jeżeli pomaga ulżyć w cierpieniu .....
Co zaś się tyczy kar - to rzeczywiście wydaje mi się , że wysokie - nawet bardzo wysokie kary finansowe i przymusowe prace na rzecz zwierząt są najlepszym rozwiązaniem . Wyroki więzienia w zawieszeniu całkowicie nie spełniają swojej funkcji - ani to kara , ani to wychowawcze ...........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 21:41
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Witajcie, mam na imię Oliwka, ale mówią też na mnie "Mała czarna od Armaniego" ponoć moja czerń jest cudownie głęboka Jaka jest moja historia? no cóż, miałam Dom, swojego Człowieka, swoje miejsce na jego kolanach, swój parapet, swoje miski i kocyk...miałam po prostu DOM - najcudowniejsze miejsce na ziemi. Ten co go stracił wie o czym mówię.... I nagle to wszystko prysnęło jak mydlana bańka. Zimno, głód zaczło być moją codzienn...ością...podbiegałam do ludzi, prosiłam o schronienie całą sobą i tak mijał dzień za dniem...i kiedy już myślałam, że już nigdy nie zaznam uczucia ciepła i miłości, stał się cud! Ona kucnęła i zapytała "co tam maleńka?" zajrzałam jej w oczy. Ona wyciągnęła ręce, schowała mnie pod kurtkę i poszłyśmy. Zabrała mnie do Domu. Nakarmiła, wyleczyła, otacza mnie troską. Dała mi WSZYSTKO!!! dała mi Życie! Niestety, zostać u Niej nie mogę, bo jak mi powiedziała "Jesteś u mnie na tymczasem, aż do czasu kiedy nie znajdziemy ci Dobrego Człowieka. Gdy on się znajdzie ty zamieszkasz u Niego a ja zaopiekuję się kolejną kocią biedą, bo dużo kotków potrzebuje pomocy". Drodzy moi, szukam więc Dobrego, Odpowiedzialnego Człowieka, który mnie nigdy nie porzuci, będzie o mnie dbał. Ja odwdzięczę się miłością, mruczeniem, ciepłem. Jestem młodą 2 letnią wysterylizowaną koteczką, jak każda dobrze wychowana kocina wiem do czego służy kuwetka i drapak. Jeżeli serduszko zapukało ci mocniej skontaktuj się z moim Aniołem.....


505 951663


Wyczytałam na FB. Może ktoś się znajdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 19:53
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Lola to ok. 10-miesięczna sunia w typie pitbulla. Jest bardzo przyjaznym zwierzakiem, uwielbia zabawę z innymi psami, kocha ludzi, bez problemu akceptuje koty. Jest dość żywiołowa, więc będzie potrzebowała aktywnego właściciela, długich spacerów, aktywnych zabaw, a najlepiej innego zwierzaka do towarzystwa.
Lola jest wysterylizowana i zaszczepiona.

Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 604 172 520
kaja@niechcianeizapomniane.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 19:56
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Niechciane i nie kochane

http://www.niechcianeizapomniane.org....php?rodz=pies
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co robią specjaliści ? Kiedy uzdrowią służbę zdrowia ? destiny Profilaktyka i zdrowy styl życia 26 12-12-2009 22:30
Brigitte Bardot: „Dałam mężczyznom urodę i młodość. Doświadczenie i mądrość dam zwierzętom" - komentarze wesola.s Ogólny 13 12-12-2009 16:35
Czasy straszne...i bolesne 2.... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 59 22-07-2009 15:56
Ludzie, ludzie - jak ten czas leci, kufa86 Różności - wątki archiwalne 30 03-05-2008 22:57
Ciekawi ludzie FeliksG Społeczeństwo - wątki archiwalne 49 29-04-2008 14:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.