menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 11:55
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Najwięcej o polskim rasiźmie mówią czarnoskórzy, którzy nawet dokładnie nie wiedzą, gdzie leży Polska. Także najwięcej o Polskim antysemityźmie wiedzą ci, którzy nigdy w Polsce nie byli ze strachu przed antysemityzmem. Również o zbrodniach Polskich popełnianych w czasie wojny na niemcach mówią dzisiejsi czterdziestolatkowie, A dlaczego tak sie dzieje? Bo nasi przywódcy i dyplomatołki na to potulnie się zgadzają.
Mam nieustającą wątpliwość - czy oni napewno są nasi?, czy "nasi"?
  #22  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 11:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oni za "nasza i wasza" nawet tylek wyliza !
  #23  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 12:55
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Czy miałeś na myśli tych "naszych" z pejsami i w jarmułkach ?
  #24  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 13:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pejsy i jarmulki to cos w rodzaju "polskich beretow",to ortodoksja nieszkodliwa.
Ja obawiam sie tych w dobrze skrojonych garniturach co to nigdy nie wachali prochu i zrzeszajacych sie w roznych "fundacjach".
Bedac przy pojednaniu,to warto nadmienic,ze ono wczesniej nie nastapi ,jezeli nie bedzie rzetelnego obustronnego dialogu.
To nie moze byc tak,ze racje sie dyktuje a druga strona ma tylko stulic uszy lub stac na bacznosc i widziec grozenie paluszkiem.
Bardzo wazna jest racja bytu.
  #25  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 19:02
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Napisał AP:
To nie moze byc tak,ze racje sie dyktuje a druga strona ma tylko stulic uszy lub stac na bacznosc i widziec grozenie paluszkiem.
Bardzo wazna jest racja bytu.


W tym właśnie rzecz, żęby określić, kto komu jest naprawdę winen ...
  #26  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 14:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie tylko winien ale rzetelnie zbadac winy i to po oby stronach .
Moi rodzice (na wsi) drobni gospodarze rolni podczas IIWS ukrywali przez pewien czas Zyda w stodole tak dlugo az ten sam zrozumial,ze stwarza powazne niebezpieczenstwo dla naszej osmioosobowej rodziny i bez wypraszania go sam zmienil lokum na inna wies. Moze i dzisiaj nastapi zrozumienie miedzy Polakami i Zydami co dobre a co zle, co bezpieczne a co grozi rewolta narodowa.
Jezeli na oczach wszystkich podnosi sie waznosc,pyche ,nie wspominajac o oszustwie i wykoprzystywaniu to o czym to swiadczy ? O pokojowych zamiarach ?
Jezeli gosc w twym domu chce ci tylko przestawiac meble ,chociazby lozko, bo mu sie zle spi z nogami z zachodu na wschod, to jeszcze pol biedy . Ale jak chce ci te meble wyniesc i sprzedac to juz mu chyba na to nie pozwolisz.
Tym bardziej,ze chce toba rzadzic i ustawiec ciebie i rodzine po twych katach.
  #27  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 20:42
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie Piękny temat pojednanie

Czym jest pojednanie?
Pojednanie w rozumieniu religii chrześcijańskiej jest to wyznanie własnych grzechów, win, żal za ich popełnienie, okazanie skruchy, prośba o wybaczenie i przyrzeczenie poprawy, gotowość do pokuty oraz naprawa wszystkich wyrządzonych krzywd. Jest to chyba uczciwe postawienie sprawy. I na takich zasadach my, katolicy jesteśmy gotowi do pojednania wobec każdego - tego nas uczy i nakazuje nam nasza wiara i z niej też wypływa szacunek dla drugiego człowieka - bliźniego.

Zastanówmy się, więc przez chwilę, czy takie pojednanie jest możliwe między żydami i chrześcijanami?
Analiza historyczna wszystkich zaszłości między żydami i chrześcijanami pokazuje niezbicie, że pojednanie w rozumieniu chrześcijańskim nie jest w ogóle możliwe, dla żydów jest po prostu nie do przyjęcia - za dużo by ich kosztowało. Historia brutalnie pokazuje, że żydzi wyrządzili znacznie więcej krzywd chrześcijanom, niż chrześcijanie żydom. Ktoś powie, że pojednanie to nie licytacja - i słusznie. Ale naprawa wyrządzonych krzywd, jeśli przyjąć pojednanie w rozumieniu chrześcijańskim, kosztowałaby żydów utratę zbyt dużej części ich majątków i obnażyła bezlitośnie ich zakłamanie. Dlatego myślenie o pojednaniu jest utopijną mrzonką pięknoduchów, stratą czasu. Trzeba myśleć racjonalnie, oczywiście uczciwie, ale nie dać się oszukiwać i dbać o własne dobro. To pojednanie wchodzi dziś w zakres polityki tak Kościoła, jak i świeckiej. Tylko czy w polityce można pozwolić sobie na bezmyślne zaufanie i otwartość, z pewnością nie.
Należy też pamietać przynajmniej o jednej, ale ważnej kwestii: otóż mentalność żydowska ukształtowana została przez dwa tysiące lat w poczuciu, że ludźmi są wyłącznie żydzi, a cała reszta jest traktowna na równi ze zwierzętami ( co staje się widoczne dziś, gdy judeomasońskie areopagi inspirowane filozofią judaizmu żądają wprowadzenia eutanazji i aborcji - człowiek staje się wartością relatywną, tak samo jak Prawda, co nieopatrznie wygłosiła w innym miejscu Pani Lila).
Polecam:
http://www.jerzyrobertnowak.com/ksia...osic_zydzi.htm

Dariusz Kosiur
  #28  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 08:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Koniuchy i Naliboki.....

Dalibóg,nie słyszałam..

Nasz Ojciec św.marzył o pojednaniu.Ale widzę ,że na tym pojednaniu ,które polega na zapłaceniu tych 65 miliardów ,przejedzie się Tusk i jego rząd...
  #29  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 08:51
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Lila - według tego co p.Tusk mówi i robi dotychczas, nietrudno dostrzec ,że to sa dwie bardzo odległe czynności. Czyli kończy się tylko i wyłącznie na obietnicach i mówieniu. Uważam że tak samo jest w tym przypadku. Nie będzie żadnego płacenia w imię pojednania. Mogę się już dziś założyć ,że Tusk nie dotrzyma również żadnej z obietnic "cudownego uzdrowienia "naszego kraju
  #30  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 09:09
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie Pomyślałam sobie ..

że może bez potrzeby wzięłam tutaj udział w rozmowie. Jestem przecież "nowa" , nie znam waszych poglądów, nie przeczytałam do końca wszystkich wpisów na forum w róznych tematach.Nie chcę się nikomu narazić. Powinnam chyba na razie więcej czytać , mniej pisać.
  #31  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 09:34
ymca's Avatar
ymca ymca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 567
Domyślnie

Ależ Grażynko forum jest otwarte dla wszystkich.Zapewniam Cię słonko,że nikomu się nie narażasz.
  #32  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 10:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 164
Domyślnie

Grażynko...najwyżej ktoś może mieć inne zdanie na ten czy też inny temat, ale to normalne, bo przecież co człowiek to inny charakter i inne poglądy...
  #33  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 10:40
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie Dziękuję..

Ymca, Bogda - za dobre słowo. Ja już wielkrotnie przekonałam się ,że najłatwiej się z ludźmi posprzeczać na tematy polityczne . Ale zawsze mnie korci ,żeby wyrazić swoje zdanie. W sumie to co powiedziałam , to przecież fakty. Żadne obietnice jak dotąd nie zostały zrealzowane. Chociażby te ,na których mi najbardziej zależało tzn.obniżenie podatków, wzrost przychodów dla emerytów, rezygnacja z opłat RTV , spadek cen przede wszystkim żywności itd. Mam spisane te wszystkie obietnice.I jeśli nawet nie jest w stanie ich zrealizować - to niech nie pograsza. Martwi mnie wzrost cen żywności , energii itd.
No...ponarzekałam sobie. Życzę miłego dnia.
  #34  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 10:46
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 164
Domyślnie

Grażynko...jak się ponarzeka to tak jakby trochę lżej na sercu...ja tam nie wierzę w żadne obietnice wyborcze, to taka "kiełbasa" wyborcza...
Ja w zasadzie nie dyskutuję na tematy polityczne, ostatnio nie słucham ani polityków ani ich wypowiedzi, to jest czysty cyrk, doszłam do wniosku że i tak nie jestem w stanie nic zmienić, a po co mam się wkurzać...Pozdrawiam
  #35  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 10:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Grażynko..myślę dokładnie to Ty...
Nawet 55 ustaw ,które zatwierdził Sejm ,czekały tylko do zaklepania od czasu PiS.
Nie wiem co się dzieje.Jakiś marazm zapanował..
  #36  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 11:03
ymca's Avatar
ymca ymca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 567
Domyślnie

Przecież wszyscy obiecują aby tylko dopchać się do władzy.Czyżby pamięć nas zawiodła?A że obecnym premierem jest pan Tusk więc obwiniany jest za wszystko.Za zmianę klmatu też
  #37  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 11:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał ymca
Przecież wszyscy obiecują aby tylko dopchać się do władzy.Czyżby pamięć nas zawiodła?A że obecnym premierem jest pan Tusk więc obwiniany jest za wszystko.Za zmianę klmatu też

No to całkiem jak prezydent .Jak to dobrze posmakować odpowiedzialnośći...
Ale to nie na temat..

Dariuszu..na jedynie poprawnym portalu ,znalazłam taki kwiatuszek...
"Rewolucje Padziernikowa" zorganizowana w waszym pieknym kraju przez zydowski desant za zydowskie pieniadze : WYBACZAMY WAM.
Chylimy jednoczesnie glowy nad milionami ofiar waszego narodu ,ofiar ,ktore wasz narod poniosl po to aby judeofaszym mial szanse na rozwoj.

Rozumiemy to doskonale bo i nasz narod zaplacil podobna cene.


No i czym to jest niby lepsze ,niż przeprosiny w Jedwabnem?
Przecież to głupota totalna jest.Któż ma pretensję do Rosjan o Rewolucję ?.Dzięki niej powstało Państwo Polskie,bo Rosja się osłabiła..
Co my mamy do wybaczenia Rosji w zakresie rewolucji ? W końcu ja sobie też umieszczę apel do braci -Francuzów ,pt.Rewolucję i Gilotynę - wybaczamy .Polacy..
Nawet i to ,że zamordowaliście swojego króla,w którego żyłach płynęła polska krew..

No nie wiem,czy może być coś głupszego.Jak dla mnie ,to Rosja sobie może robić rewolucję co 5 lat.Na zdrowie..
A wybaczenia nie ma ,bo Rosji ono niepotrzebne..Natomiast nas nikt o nie nie poprosił..

I co tu gadać o pojednaniu ?
  #38  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 11:28
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pojednanie Slowian napewno nastapi !
Trzeba jeszcze pewne sprawy dopracowac.
Rewolucje Pazdziernikowa w Rosji to podobno krasnoludki wywolaly w celach jednej i jedynej racji.
  #39  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 11:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Pojednanie Slowian napewno nastapi !
Trzeba jeszcze pewne sprawy dopracowac.
Rewolucje Pazdziernikowa w Rosji to podobno krasnoludki wywolaly w celach jednej i jedynej racji.

Krasnoludki,ufoludki,żydzi czy muzułmanie ,wsjo rawno...
Ich sprawa.Wymordowali się i jeszcze się chwalili.W końcu tych żydów aż tak wielu tam nie było..

Tylko po jaką cholerę ,żagiew do nas chcieli przenieść ? Ale dostali baty.. w 20-tym roku..

ps.pojednanie Słowian ? Czyli nie daj Bóg,jakieś wspólnota polsko -rosyjsko - ukraińska ? O nie...
To już wolałabym porozumienie państw środka Europy,czyli Polska ,Czechy,Słowacja i Węgry..
  #40  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 11:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A co ty sie tak boisz tych Slowian ,czybys Chinka byla i miala skosne oczy ?
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.