menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1821  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 08:57
rybcia rybcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Głucholazy
Posty: 778
Domyślnie

Na durszlaku są przepisy z truskawkami i nie tylko,może sobie coś wybierzesz.

http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/c.../wpisy-w-akcji


Osobiście lubię ciasto jogurtowe z truskawkami,łatwe,szybkie i smaczne.

Składniki:

2 szkl mąki

3/4 szkl cukru

3 jaja

1 szkl jogurtu

pół szkl oleju

łyżeczka proszku do pieczenia

pół łyżeczki sody

cukier waniliowy

truskawki

cukier puder



Wykonanie:

Do miski wsypujemy mąkę, cukry, proszek do pieczenia i sodę. Mieszamy wszystko.

Dodajemy jogurt, olej, jaja, mieszamy krótko aż składniki połączą się.

Wylewamy do natłuszczonej i wysypanej bułką blaszki (30x25cm).

Na wierzchu układamy truskawki.Pieczemy w 180*C około 50 min./czas pieczenia zależy od piekarnika/

To ciasto też jest b.smaczne.
Kruche z truskawkami i budyniem.

Składniki na kruche ciasto:
2,5 szklanki mąki pszennej (może być również mąka krupczatka)
250 g masła lub margaryny, zimnego
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki cukru pudru
5 żółtek
Masło pokroić w kostkę, szybko zagnieść z pozostałymi składnikami ciasta (można również składniki zmiksować w malakserze). Jeśli ciasto będzie zbyt sypkie, dodać 1 - 2 łyżki wody. Podzielić na 2 części - około 60% i 40%, każdą zawinąć w folię spożywczą, zamrozić. Tą czynność można zrobić dzień wcześniej.
Blachę o wymiarach 33 x 20 cm wysmarować masłem, wyłożyć papierem do pieczenia. Na spód zetrzeć na tarce większą część ciasta (60%), lekko przyklepać dłonią i wyrównać. Podpiec na złoty kolor w temperaturze 190şC przez około 20 minut. Odstawić do całkowitego wystudzenia.


Delikatna budyniowa pianka:
5 białek
1 szklanka drobnego cukru do wypieków (u mnie pół szklanki- truskawki są słodkie)
1 opakowanie cukru wanilinowego (16 g)*
2 opakowania budyniu waniliowego lub śmietankowego, bez cukru (2 x 40 g)
1/2 szklanki oleju słonecznikowego (u mnie 1/3 szklanki)
Ponadto:
500 g truskawek
Kiedy podpieczony spód jest wystudzony, zacząć ubijać białka. Po ubiciu na sztywno, powoli, łyżka po łyżce wsypywać drobny cukier i cukier wanilinowy, cały czas ubijając na najwyższych obrotach. Następnie powoli wsypywać proszek budyniowy, cały czas miksując, by dobrze się rozpuścił. Strużką wlewać olej, miksując do połączenia.
Na podpieczony, zimny spód ciasta wyłożyć ubitą pianę. Wyrównać i układać truskawki, lekko je dociskając. Na wierzch zetrzeć resztę zamrożonego ciasta (40%).
Piec w temperaturze 190şC przez około 30 - 40 minut. Wyjąć, przestudzić. Można oprószyć cukrem pudrem.


Ciasto z truskawkami i kokosową kruszonką

•350g (2 szkl.) mąki pszennej
•80g (1/2 szkl.) cukru pudru
•˝ łyżeczki proszku do pieczenia
•150g twardego masła
•3 żółtka
•łyżka śmietany
•700g truskawek
Kruszonka

•190g mąki pszennej
•80g cukru
•40g wiórek kokosowych
•100g masła


Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i cukrem pudrem. Dodaj pokrojone masło i dokładnie posiekaj. Dodaj żółtka i śmietanę, szybko zagnieć ciasto i odstaw do lodówki na ok. 30 minut.

Następnie przygotuj kruszonkę łącząc ze sobą masło, mąkę, wiórki kokosowe i cukier. Odstaw do lodówki.

Piekarnik rozgrzej do 180 stopni Celsjusza. Blaszkę do pieczenia o wymiarach 30x20cm wyłóż papierem do pieczenia i spód wylep schłodzonym ciastem. Podpiecz ciasto w piekarniku aż będzie lekko złociste- ok. 15 minut. Wyjmij z piekarnika i lekko wystudź
Na wystudzone ciasto rozłożyć umyte,suche i bez szypułek truskawki,posypać kruszonką i piec jeszcze 30 minut.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1822  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 09:31
rybcia rybcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Głucholazy
Posty: 778
Domyślnie

cha_ga
tutaj też są różności z "czerwonych"owoców

http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne...w-roli-glownej


http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne...rot-glowy-2013

http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/truskawki-2012

Ostatnio edytowane przez rybcia : 13-06-2013 o 09:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1823  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 22:53
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

Sangria dobra na upaly i letnie przyjecia

- 1 butelka półslodkiego wina czerwonego
- 1-2 łyżki cukru
- 1/2˝ szklanki mocniejszego trunku (rumu, brandy lub po prostu wódki)
- 1/2 szklanki soku pomarańczowego (najlepiej świeżo wyciśniętego)
- pokrojone na kawałki owoce: pomarańcze, mango, truskawki, jabłka, cytryny, jagody, winogrona, itp.
- dodatkowo: lód i woda gazowana

Przygotowanie:

Owoce kroimy na drobne cząstki, wsypujemy do szklanej misy, posypujemy cukrem i zalewamy rumem/brandy/wódką oraz sokiem. Wstawiamy do lodówki do schłodzenia. Po ok. 1 h wyjmujemy, dolewamy schłodzone wino, opcjonalnie wodę gazowaną i wrzucamy kostki lodu. Dosładzamy w razie potrzeby. Całość trzymamy w dzbanie lub misie do ponczu. Rozlewamy chochlą do mniejszych szklanek dla gości, dekorujemy plasterkami owoców.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1824  
Nieprzeczytane 19-07-2013, 12:58
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Co mogę zrobić z piersią z indyka? Myślałam o jakiejś roladzie?
Mam do dyspozycji: morele,pieczarki,szynkę parmeńską,cebulę,czosnek,jakieś sery.
Czy może mi ktoś,coś doradzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1825  
Nieprzeczytane 19-07-2013, 16:13
rybcia rybcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Głucholazy
Posty: 778
Domyślnie

Chyba moje sugestie bedą już za późno,zapewne już coś z tej piersi ugotowałaś.Ja zazwyczaj taką pierś piekę w całości ale może przyda Ci się moja podpowiedź co do piersi kurzęcych.
Piersi drobiowe rozcinam na połowę i przez folię lekko rozbijam.Na każdy plaster mięsa kładę plaster szynki parmeńskiej,na nią podduszone pieczarki z cebulką i kładę cieniutki plasterek sera albo ser starty na tarce.Używam tylko pieprzu bo szynka jest słona.Zwijam w roladkę,obtaczam leciutko w mące,obsmażam,podlewam wodą,przykrywam i lekko duszę do miękkości.Można lekko skropić maggą lub posypać wegetą .
Myślę,że możesz odciąć plastry mięsa,lekko je rozbić i zrobić takie roladki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1826  
Nieprzeczytane 19-07-2013, 17:36
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Co mogę zrobić z piersią z indyka?
Chyba najprostszy przepis znalazłem w portalu ugotuj.to:
Cytat:
Składniki:
• piersi z indyka
• śmietana tłusta
• różne sery pleśniowe
• natka pietruszki
• oliwa
• czosnek
• sól
• pieprz
Wykonanie: Usmażyć piersi z indyka podzielone na kawałki, natarte czosnkiem, solą i pieprzem. W garnuszku rozgrzać śmietanę, wrzucić pokruszone sery i sosem polać indyka. Posypać natką.
Nie są to wprawdzie roladki, ale może ten przepis Ci się przyda.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1827  
Nieprzeczytane 19-07-2013, 20:16
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

rybciu,martok!
Dziękuje za porady.
Obiadek już zjedzony.Ale wykorzystałam Wasze sugestie.Zrobiłam roladę ze szpinakiem,morelami,czosnkiem,serem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1828  
Nieprzeczytane 11-08-2013, 18:27
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Szarlotka z bakaliami


składniki:
ciasto:
3 szklanki mąki pszennej
200g masła
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 żółtka
1 jajko
4 łyżki kwaśnej śmietany
2 opakowania cukru waniliowego
1 szklanka cukru pudru
starta skórka z 1 cytryny
dodatkowo:
1kg umytych jabłek
60g rodzynek
60g posiekanych orzechów
cynamon
cukier puder do posypania

Mąkę przesiać i wymieszać z proszkiem do pieczenia, dodać pokrojoną w kostkę margarynę i posiekać.
Dodać żółtka, jajko, cukier puder, cukier waniliowy, śmietanę i skórkę z cytryny, zagnieść ciasto.
Jabłka obrać, usunąć gniazda nasienne i zetrzeć na tarce o grubych oczkach.
Na blaszkę (25×30) wysmarowaną masłem i posypaną mąką wyłożyć połowę rozwałkowanego ciasta. Posypać równomiernie orzechami i rodzynkami, jabłka odcisnąć z nadmiaru soku i ułożyć na bakaliach, posypać cynamonem. Drugą połową ciasta przykryć jabłka, w kilku miejscach nakłuć widelcem. Piec w temperaturze 170o-180oC przez około 50 minut. Ostudzone ciasto posypać cukrem pudrem.


Ma duzo pozytywnych opinii...

Z cukierenki netowej http://www.malacukierenka.pl/szarlotka-z-bakaliami.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1829  
Nieprzeczytane 12-08-2013, 09:45
seniorita51 seniorita51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 18
Domyślnie grill

a ja polecam karkówkę z grilla zamarynowaną w ziołach z cukinią i grzankami z masłem czosnkowym.

Karkówkę na noc zostaw w marynacie z tego przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe2827.html

Proste i dobre

Dodam, że wypróbowałam w ten weekend taki zabieg na grillu ze strony http://ek.pl/artykul/1914/czyszczeni...wic-sobie-zyci , bo zapomniałam kupić tacek, że posmarowałam jak pisali, ruszt olejem i rzeczywiście mięsko nie przywieralo do niego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1830  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 10:53
Catherina Catherina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 1
Domyślnie Drożdżowy Topielec Z Bakaliami

Oto absolutny hit, który od lat gości w mojej kuchni!

Składniki:

40 dag mąki
15 dag cukru
15 dag masła
opakowanie cukru waniliowego
5 żółtek
białko
1/2 szklanka mleka
3 dag drożdży
łyżka skórki otartej z cytryny
10 dag miodu
20 dag posiekanych bakalii
tłuszcz do blachy
Do dekoracji:

Polewa czekoladowa i orzechowa, lukier, płatki migdałowe

Sposób wykonania:

Żółtka połączyć z letnim mlekiem oraz drożdżami roztartymi z łyżką cukru. Wlać do przesianej mąki wyrobić ciasto. Dodać roztopione i ostudzone masło, ponownie wyrobić ciasto. Przełożyć je na ściereczkę, luźno zawiązać i na całą noc włożyć do naczynia z zimną wodą.
Ciasto wyjąć na stolnicę, dodać resztę cukru, cukier waniliowy i skórkę z cytryny. Zagnieść i odstawić na godzinę do wyrośnięcia.
2/3 ciasta rozwałkować na placek o grubości 1 cm, ułożyć na natłuszczonej blasze. Z reszty uformować ozdobne brzegi, posmarować je białkiem. Środek mazurka wypełnić miodem i bakaliami. Piec na złoty kolor w temp.180 stopni. Udekorować polewami, lukrem, płatkami migdałowymi i kandyzowanymi owocami.

Pamiętajcie tylko, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do kuchni !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1831  
Nieprzeczytane 24-09-2013, 19:06
Basia58 Basia58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 9
Domyślnie

Uwielbiam pomidory, zwłaszcza teraz jesienią.
Moja ostatnio ulubiona pomidorowa (przepis ze strony http://vps-1005330-4460.cloudservice...em-plesniowym/)

Składniki dla 4 osób:

2 łyżki oleju rzepakowego
2 szalotki
2 rozgniecione ząbki czosnku
6 pomidorów bez skóry
3 gałązki świeżego tymianku
1 litr bulionu warzywnego
100 g sera pleśniowego
100 ml śmietany kremówki 36%
2 łyżki prażonych pestek dyni
sól, świeżo mielony czarny pieprz, cukier do smaku

Sposób przygotowania:

Pokrojoną w kostkę szalotkę zeszklić na gorącym oleju, dodać czosnek, pomidory i tymianek, chwilę podsmażyć, dodać bulion i gotować przez 5 minut na dużym ogniu. Następnie dodać część pokruszonego sera pleśniowego (część zostawić do dekoracji) i doprawić do smaku solą, pieprzem i cukrem. Zupę zmiksować, pod koniec gotowania zabielić śmietaną. Przed podaniem krem ze świeżych pomidorów posypać pozostałym serem i prażonymi pestkami dyni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1832  
Nieprzeczytane 04-12-2013, 04:49
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie kiełki

Po wczorajszym chińczyku zostało mi sporo kiełków(w słoiku), jak mogłabym je jeszcze wykorzystać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1833  
Nieprzeczytane 04-12-2013, 14:37
rybcia rybcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Głucholazy
Posty: 778
Domyślnie

Kiełkami można posypywać wszystkie kanapki,nawet najprościejszą z jajkiem i pomidorem.
Tutaj masz przepisy z kiełkami
http://www.google.interia.pl/szukaj/...+kie%C5%82kami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1834  
Nieprzeczytane 04-12-2013, 18:43
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Rybciu,dziękuję.Te z linku,który dla mnie wyszukałaś,są takie "egzotyczne",że aż się boję mojemu chłopu zaserwować ,szczerze mówiąc,myślałam,o czymś,bardziej prostym.Już te Twoje kanapki,bardziej mnie przekonują
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1835  
Nieprzeczytane 04-12-2013, 18:56
rybcia rybcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Głucholazy
Posty: 778
Domyślnie

Kiełki używam do wszystkiego.Jako przykład podałam kanapki,ale posiekanymi posypuję zupy,kasze,makarony.Dodaję do sałatek/z kapusty,sałat zielonych itp/Nie wolno ich tylko gotować bo tracą swoje właściwości.

Cytuję:
Jak jeść kiełki?

Najczęściej powinny być używane na surowo, aby zachować jak najwięcej cennych składników i właściwości. Równie dobrze znajdują zastosowanie w sokach czy jako dodatek do warzywnego jogurtu lub kefiru. Spróbuj przyrządzając sok pomidorowy lub marchwiowy dorzucić garść kiełków lucerny do sokowirówki. Zupy zyskują, jeśli dodasz do nich tuż przed podaniem garść kiełków. Kiełków pszenicy, zmielonych lub w całości można użyć jako dodatku do pieczenia chleba lub do wegetariańskich kotletów. Większe kiełki, na przykład soi czy fasolki mung można dodawać do potraw takich jak leczo czy wegetariański gulasz, tuż przed końcem gotowania. Poza tym, używamy kiełków jako dodatku do kanapek i dekoracji. Przed użyciem należy dokładnie je wypłukać!
Surówka z kiszonej kapusty z różnymi kiełkami

Składniki: 25 dkg kiszonej kapusty, 3-4 kiszone ogórki (lub konserwowe), 1-3 garści różnych kiełków: lucerny, soczewicy, fasolki mung, fasolki adzuki, słonecznika, 1-2 łyżki oleju lub oliwy z oliwek, sos sojowy i pieprz do smaku

Sposób przygotowania: Kapustę smakujemy - jeśli jest bardzo kwaśna, trzeba ją wypłukać. Szatkujemy ją drobno. Ogórki kroimy w kostkę. Dodajemy kiełki i mieszamy wszystkie składniki razem, dodając olej. Doprawiamy sosem sojowym i pieprzem do smaku. Ponieważ kapusta kiszona jest słona, przeważnie nie trzeba więcej solić. Podajemy do obiadu, na przykład z ziemniakami i kotletem sojowym.


Surówka z kapusty pekińskiej z kiełkami lucerny

Składniki: 1 kapusta pekińska, 3 kiszone ogórki (lub konserwowe), 2-3 garście kiełków lucerny, 1-2 łyżki oleju lub oliwy z oliwek, sos sojowy, ocet winny i pieprz do smaku

Sposób przygotowania: Kapustę pekińską szatkujemy drobno. Ogórki kroimy w kostkę. Mieszamy wszystkie składniki razem, dodając kiełki, łyżkę octu winnego i łyżkę oleju. Doprawiamy sosem sojowym i pieprzem do smaku. Można dodać śmietanę. Możesz też spróbować zastąpić kapustę innym warzywem — gotowanym kalafiorem, brokułami lub ziemniakami. ■


Kiełki w codziennym jadłospisie

Kiełki możemy dodawać do wszystkiego: kanapek, dań obiadowych, posypywać nimi zupy, twaróg, wędlinę. Są świetnym dodatkiem do domowych sałatek.

Kiełki są również lekko strawne, w przeciwieństwie np. do cebulki czy szczypiorku, które u dzieci należy stosować w mniejszych ilościach.

Przepis na twarożek z rzodkiewką, pomidorem i kiełkami (np. rzeżucha, lucerna).

Wymieszaj twaróg z jogurtem naturalnym. Pokrój w drobną kostkę rzodkiewkę, pomidora i posiekaj kiełki . Wymieszaj z twarożkiem i podawaj z pieczywem pełnoziarnistym

Ostatnio edytowane przez rybcia : 04-12-2013 o 19:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1836  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 18:54
Tatiana's Avatar
Tatiana Tatiana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 64
Domyślnie Suszone mieso

Witam wszystkich
Na Świeta szykowałam, a wiec wyprobowałam osobiscie przepis od kolezanki na suszone mieso Polecam , nie jest pracochłonny ,a wyglada pieknie i smakuje wybornie

1 kg szynki
1/3 szkl cukru
9 łyzeczek soli
1 łyzeczka soli peklowej
6 zabkow czosnku
1 łyzka papryki słodkiej
1 łyzeczka kolendry
3 ziarenka jałowca
2 listki laurowe
majeranek i inne przyprawy wg gustu

W 1 dzien nacieramy miesko cukrem i na 24 godziny w zamknietym pojemniku wkładamy do lodowki ( puszcza wode ktora nalezy odlewac ) na drugi dzien myjemy szynke z cukru, dokładnie wycieramy papierowym recznikiem i nacieramy mieszanka soli ,znow na 24 godziny do lodowki w pojemniku Znow myjemy miesko i wycieramy j.w. Rozdrabniamy przyprawy i dokładnie nacieramy szynke wkładamy na ok 3 godziny do lodowki a pozniej pakujemy w stylonowa ponczoche, podkolanowke itp i wieszamy na grzejniku lub w innym przewiewnym ciepłym miejscu na 5 dni Wyjmujemy z siatki i na 12 godzin do lodowki ,zeby stezała i dała sie cieniutko kroic
Wyglada i smakuje podobnie jak szynka parmenska ,warto sprobowac Mozna suszyc tez schab i karkowke Mieso musi byc swieze nie mrozone

Ostatnio edytowane przez Tatiana : 26-12-2013 o 20:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1837  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 17:24
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Robił ktoś carpaccio z łososia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1838  
Nieprzeczytane 26-04-2014, 11:35
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Ostatnio wypróbowałam bardzo fajny i prosty przepis: podsmaża się suszone pomidory, szpinak, cebulę i czosnek (plus oczywiście sól i pieprze oraz proporcje dowolne - w zależności od tego ile damy szpinaku). Następnie kładziemy to na talerzu usmażony filet z dorsza (obtaczany tylko w mące) - i gotowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1839  
Nieprzeczytane 17-05-2014, 16:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Mam gotową masę marcepanową...co mogę z niej zrobić do jakich ciast pasuje i jak ją przerobić z kawałka jakby plasteliny ,żeby było poręcznie i smacznie.....?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1840  
Nieprzeczytane 27-05-2014, 12:11
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Wydaje mi się, że masę marcepanową musisz rozwałkować tak jak ciasto. I chyba najbardziej tradycyjne wykorzystanie jej to do tortów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchnia dla ignoranta, przepisy. kufa86 Kuchnia, kulinaria 79 30-09-2022 13:51
Kuchnia-moja pasja-przepisy pozytywna Hobby, pasje 8 25-03-2022 13:17
Przepisy kulinarne krise1 Kuchnia, kulinaria 552 31-10-2017 05:53
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 18:15
To się musi udać, czyli przepisy kulinarne seniorów! ISS Profilaktyka i zdrowy styl życia 36 30-08-2008 20:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.