menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 21:55
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

nie...nie uwierzę, że zgodziłabyś się na bezterminowe zamrożenie własnych dzieci
__________________
  #182  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 21:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
dlaczego życie i śmierć rozpatrujesz w kategoriach ekonomicznych??

Jedno i drugie wymaga ofiar finansowych w dzisiejszych czasach. Tak juz ten swiat jest urzadzony. Przynajmniej w "naszej" cywilizacji. Ludy pierwotne [dzikie jak mawiaja niektorzy] zalatwiaja te sprawy bezkosztowo.
  #183  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:34
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

toy!Dzieci mam troje , dwie córki i syna . Ile mogło by ich być hipotetycznie, nie wiem. Wszak sporo plemników ( to też komórki ludzkie ) bezpowrotnie przepadło. Jeśli uważasz że zarodek ludzki w fazie rozwoju czterech komórek , to to samo co Kowalski Jan ,ok, twoja sprawa i nic mi do tego .
  #184  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:36
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Pluto masz rację .Pochówek też kosztuje .
  #185  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:38
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanley47
Jeśli uważasz że zarodek ludzki w fazie rozwoju czterech komórek , to to samo co Kowalski Jan ,ok, twoja sprawa i nic mi do tego .
dokładnie tak uważam
ty tez nie jestes podobna do tego niemowlaka sprzed -dziesięciu lat, ale cały czas to to samo
  #186  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Toy nie wszyscy zarodki traktują jak własne dzieci. Dla mnie to dopiero zapowiedź człowieka.Nie zgodzę się, że jestem taka sama jak w niemowlęctwie. Gdzieś zgubiłaś mój rozwój. Życie polega na zmianie.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #187  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:41
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

tak przy okazji...od kiedy człowiek jest człowiekiem?
__________________
  #188  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:53
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

I tu masz rację toy. Dziś w wieku 60+ jestem płci męskiej.
  #189  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 22:59
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

ja pytałam od kiedy jestes człowiekiem...
od chwili gdy można było okreslic płec, czy co ?
__________________
  #190  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 09:47
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał toy
tak przy okazji...od kiedy człowiek jest człowiekiem?
Toy, może wróć do Tomasza z Akwinu? Twierdził on: chłopcy - szósty tydzień ciąży, dziewczynki - trzynasty. Do 1869 roku KK twierdził, że płód przed nadaniem mu duszy jest częścią ciała matki.

I tak zupełnie na marginesie - w 1978 roku papież Jan Paweł II gratulował pani Leslie Brown urodzenia dziecka po zapłodnieniu metodą in vitro ("Kościół i nauka" - Georges Minois).
__________________
  #191  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 10:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Ustawy prawdopodobnie nie uchwalą i nie wyjdzie z komisji sejmowej ponieważ ponad 70 % badanych jest za ustawą nie represyjną i decyzja w tej sprawie stała się polityczna.Uchwalenie knota to strata elektoratu i naganianie zwolenników Palikotowi.A czy się to uda to wystarczy do komisji sejmowej wstawić posłów o podobnym rozumowaniu jak nasza toy-zabawka,dyskusja może trwać rok i ciągle wracać do początku .Wczoraj na spotkaniu ze znajomymi dyskutowaliśmy czy sfinansowali by dziecku zabieg in-vitro pomimo różnych opcji i światopoglądu wszyscy stwierdzili że tak.Natomiast przy finansowaniu z NFZ czy dostępności dla wszystkich zdania były podzielone.Natomiast prawnik podnosił sprawę zamrożonego materiału przygotowanego do zabiegu i śmierci przed zabiegiem obojga rodziców czy jednego i spraw spadkowych przy wykorzystaniu przez rodzinę matki zastępczej, tu też były różne koncepcje rozwiązania tego problemu.Na temat sprawy technicznej związanej z przeprowadzeniem zabiegu nie dyskutowaliśmy bo uważamy że zabieg powinien być przeprowadzony tak że prawdopodobieństwo zajścia w ciąże powinno być jak największe a o tym decyduje lekarz specjalista i najnowsze zdobycze wiedzy w tym temacie.
  #192  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 12:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ta metoda mimo wszystko w Polsce jeszcze nie jest dopracowana-dopiero po czwartym , piatym zabiegu udaje się, a moze poronienia nast epuja w wyniku wad genetycznych plodu- nie wiem- natomiast w innych krajach po pierwszym zabiegu juz jest OK- przoduje Szwajcaria, gdzie nawet płec jest badana( ale to już duża przesada)Natomiast pozostaje problem tzw komorek macierzystych- wlasnie rozwijających się z jajeczka i plemnika- ratujacych czesto dzieci z bialaczka i innymi nowotworami,wprawdzie komórki te mozna uzyskac również z łożyska i zamroziź, ale jest to proceder nieprawdopodobnie drogi.Ach to tylko takie moje dywagacje, wlasciwie bez znaczenia, bo jezeli nie przejdzie ustawa o in vitro- to co tu mowi o komorkach macierzystych

Ostatnio edytowane przez babciela : 25-10-2010 o 16:32.
  #193  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 12:07
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Toy, może wróć do Tomasza z Akwinu? Twierdził on: chłopcy - szósty tydzień ciąży, dziewczynki - trzynasty. Do 1869 roku KK twierdził, że płód przed nadaniem mu duszy jest częścią ciała matki.

ale ja pytam was
__________________
  #194  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 12:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Moim zdaniem, KK uzurpował sobie prawo wyroczni w sprawach, które jego zdaniem odbierają kompetencje Panu B. Wcześniej, czy później, człowiek przejmie te kompetencje całkowicie i weżmie sprawy dalszej ewolucji człowieka w swoje ręce i odbierze je Panu Przypadkowi.
Ten moment już się zbliża, już puka w nasze czoła.
  #195  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 12:22
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Toy ja szczerze ci powiem, że najbardziej w tych wszystkich próbach filozoficznego podejścia do tematu, do komentowania wartości lub ich braku brakuje mi wolnego wyboru. Państwo chce określić moje sumienie. Państwo dla dobra mojej duszy twierdzi, że nie mam prawa do aborcji, lub in vitro. A może ja też coś wiem, też zastanawiam się niczym mądry poseł nad swoimi decyzjami życiowymi. Szlag mnie trafia jak dla dobra słuchu Gowina mamy nie mieć możliwości korzystania z wiedzy medycznej. Albo czemu kobieta nie może sama zadecydować czy chce rodzić dziecko kalekie. Ona będzie wychowywać, niech więc decyduje. Wolno tobie uznać dwie komórki za człowieka, masz moją pełną zgodę na to. Tylko czemu ja nie mogę mieć innej koncepcji początków powstania istoty ludzkiej. Możliwość wyboru, a więc traktowanie społeczeństwa jak zbioru mądrych , a nie bezmyślnych zjadaczy chleba jest najważniejsze.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #196  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 13:24
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Uważam, że na ten temat powinni wypowiadać się tylko osoby zainteresowane realnym rozmnażaniem się. Wkręcanie się w tę problematykę osób, których to nie dotyczy jest niepożądane. Przypomina to kupca, który podbija cenę bez zamiaru kupna towaru.
Jeżeli nasi przedstawiciele w organach ustawodawczych nie spełniają naszych oczekiwań to należy ich zmienić.
Jeśli inni mają za nas decydować o nas, to trzeba zastanowić się czy jeszcze jesteśmy wolnymi ludźmi, czy już żyjemy w niewolnictwie.
  #197  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 13:48
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Toy ja szczerze ci powiem, że najbardziej w tych wszystkich próbach filozoficznego podejścia do tematu, do komentowania wartości lub ich braku brakuje mi wolnego wyboru. Państwo chce określić moje sumienie.
a przy wyrokach sądowych, nie masz obiekcji...?
tez decydują za nas
__________________
  #198  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 14:07
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
a przy wyrokach sądowych, nie masz obiekcji...?
tez decydują za nas
Oczywiście masz racje
Ale godzimy się na demokracje!!
  #199  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 14:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

"Za krytyką mojego projektu stoi lobby klinik in vitro". Gowin w TOK FM

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...n_vitro__.html

Cytat:
Do tego będzie potrzebna wola polityczna, żeby prace nad ustawą zakończyć w tej kadencji, a nie przesuwać do następnej - dodał.

Co wymłodzą?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #200  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 15:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-I tak zupełnie na marginesie - w 1978 roku papież Jan Paweł II gratulował pani Leslie Brown urodzenia dziecka po zapłodnieniu metodą in vitro ("Kościół i nauka" - Georges Minois).
Ostatku w zależności od światopoglądu i środowiska w jakim przebywa to poglądy są ortodoksyjne albo bardzie otwarte na rzeczywistość jakiej przyszło mu żyć w XXI wieku.Przecież nikt nie każe i nie zmusza wyznawcy religii rzymskokatolickiej do korzystania z tej metody.Wyznawcy Jehowy nie prowadzą akcji o umieszczenie zapisu w kodeksie o zakazie stosowania w szpitalach publicznych transfuzji krwi pomimo że są prawdopodobnie drugim wyznaniem w Polsce . Demokracja to system gdzie pozostawia się obywatelowi swobodny wybór i on podejmuje decyzje.W judaizmie rabini dopuszczają tę metodę a przecież w tych wyznaniach jest ten sam bóg czyli wszystko to jest interpretacja a jak ktoś chce sprawdzić jakie ma bóg stanowisko w tej sprawie to się dowie ale sam na II świecie jeżeli w ten drugi świat wierzy. Też słusznie zauważyła andre że metodą in-vitro mogą być zainteresowani ludzie młodzi i ich powinno się na początku spytać a nie seniorów bardziej zainteresowanych eutanazją.Natomiast jeżeli człowiek młody chce być zgodny z doktryną wiary to może zmienić wyznanie na mniej ortodoksyjne i będzie miał za sobą Boga który na to zezwala i hierarchów kościoła którego wybrał a jego dzieci nie będą już miały rozterek etycznych.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Metoda in vitro Mary Grace Społeczeństwo - wątki archiwalne 152 27-06-2009 11:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.