menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3341  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 13:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Szkoda, że do pierwszej części postu się nie odniesiesz, bo ta druga była wyrazem mojego najwyższego ubolewania do tej pierwszej.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3342  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 16:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ano szkoda. Ubolewanie, szczególnie najwyższe, doceniam, mój Ty miły- mimo wszystko- kolego z foruma.

Jutro czas poświęcamy tym co odeszli od nas, a myśli tym, którym nie możemy zapalić nawet marnej świeczuszki, bo nie znamy ich grobu.
Czas refleksji, kurcze, także nad tym obrzydliwie pędzącym czasem, który nie wiedzieć kiedy,
zrobił z chłopaków i dziewczyn co słuchali Czerwonych Gitar,
starszych panów i starsze panie. To nie tak miało być, co nie?

Do miłego Jarku. I pamiętaj, co pisałam....Jesteśmy w oku cyklonu.
Nic nie jest takie, na jakie wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3343  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 18:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Im starszy jestem tym bardziej depresyjnie te dni na mnie działają. Najbardziej mnie wkurza, że ktoś celowo te kartki na trumnach pozamieniał w samolotach. Nawet po śmierci im nie dają spokoju, byle by tylko kręcić polityczne lody.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3344  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 18:28
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Poddałam kota eutanazji - musiałam, żeby nie cierpiał.
Weterynarz chciał go zapakować do worka. Zaprotestowałam, przecież to nie śmieć, to moje ukochane stworzenie z którym przeżyłam 14 lat. Pochowałam w ogródku.

Teraz wyobraźmy sobie cierpienie rodzin, że ich bliskich do worków...jak... nie, przez gardło mi nie przejdzie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3345  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 20:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Po tekście w Rzeczpospolitej o substancjach wybuchowych odkrytych przez polskich śledczych na tupolewie Naczelna Prokuratura Wojskowa zgłosiła sprzeciw oświadczając, że substancji nie znaleziono. Tymczasem są informacje z innego źródła o wynikach badań wskazujących na to, że na fragmencie pasa bezpieczeństwa z Tu-154M wykryto trinitrotoluen (trotyl).

-->http://www.radiownet.pl/#/publikacje...lo-naprawde--2

no i co jest grane?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3346  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 21:08
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Można kłamać publicznie w Polsce bez żadnych konsekwencji - Zuzanna Kurtyka

> posłuchaj: http://www.radiownet.pl/#/publikacje...lo-naprawde--2
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3347  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 21:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Wykrycie śladowej ilości materiału wybuchowego a efektu jego działania(wybuchu) to dwie całkiem różne sprawy. Kiedy wracam ze strzelnicy to mam na sobie nie tylko śladowe ilości.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3348  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 21:25
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wykrycie śladowej ilości materiału wybuchowego a efektu jego działania(wybuchu) to dwie całkiem różne sprawy. Kiedy wracam ze strzelnicy to mam na sobie nie tylko śladowe ilości.


aaa z cyklu
"co ma piernik do wiatraka"

toż to normalka, że w samolotach jest trotyl w śladowych ilościach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3349  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 21:32
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" oddał się do dyspozycji kierownictwa Presspubliki
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa...442,temat.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3350  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 22:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wykrycie śladowej ilości materiału wybuchowego a efektu jego działania(wybuchu) to dwie całkiem różne sprawy. Kiedy wracam ze strzelnicy to mam na sobie nie tylko śladowe ilości.


Jarek ,Ty zdaje się pracowałeś na dole,wyjaśnij ekspertom z tego forum, jak wygląda detonacja materiałów wybuchowych ? Czy widziałeś może kiedyś szczątki ludzkie po eksplozji na dole? Czy aby przypadkiem oprócz defragmentacji nie ma jeszcze śladów zwęglenia,osmalenia i sadz zarówno na szczątkach jak i na sprzęcie ?
Moi wujkowie ,długie lata przepracowali w dozorze górniczym,a jeden z nich w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego i od nich wiem bardzo szczegółowo,co się dzieje z ciałem człowieka jeśli w zamkniętej lub ograniczonej przestrzeni następuje eksplozja !
Tego bełkotu nie da się już słuchać i czytać !
Tak sobie mały Kazio po dużym piwie wyobraża eksplozję ,a wystarczy zapytać starego hajera z kopalni ,co to jest eksplozja materiałów wybuchowych !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3351  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 22:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarek ,Ty zdaje się pracowałeś na dole,wyjaśnij ekspertom z tego forum, jak wygląda detonacja materiałów wybuchowych ? Czy widziałeś może kiedyś szczątki ludzkie po eksplozji na dole? Czy aby przypadkiem oprócz defragmentacji nie ma jeszcze śladów zwęglenia,osmalenia i sadz zarówno na szczątkach jak i na sprzęcie ?
Moi wujkowie ,długie lata przepracowali w dozorze górniczym,a jeden z nich w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego i od nich wiem bardzo szczegółowo,co się dzieje z ciałem człowieka jeśli w zamkniętej lub ograniczonej przestrzeni następuje eksplozja !
Tego bełkotu nie da się już słuchać i czytać !
Tak sobie mały Kazio po dużym piwie wyobraża eksplozję ,a wystarczy zapytać starego hajera z kopalni ,co to jest eksplozja materiałów wybuchowych !

O, pewnie tłumaczenie jest potrzebne ...co tam eksperci i fachowcy instytuty hajer wie i może powie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3352  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 23:22
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Artfilka
O, pewnie tłumaczenie jest potrzebne ...co tam eksperci i fachowcy instytuty hajer wie i może powie.
Tak ,masz rację ,to są eksperci. Dwóch inżynierów górnictwa,a trzeci z doktoratem ,wszyscy po AGH,są ekspertami od zakładania ładunków wybuchowych,wiedzą jaka ilość jakiego materiału wywołuje jaką siłę eksplozji,wiedzą jakie zniszczenia,jakie skutki i jakie obrażenia jeśli w zasięgu eksplozji są ludzie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3353  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 08:35
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Uczył nas kiedyś w firmie pana od wybuchów, co zrobić jak się w biurze pojawi interesant z bombą. W czasach terroryzmu wszystko możliwe więc słuchałam z zainteresowaniem. Dowiedziałam się, że wybuch w pomieszczeniu rozrywa na kawałki człowieka, nie wolno chować się po kątach, bo kąty są najbardziej narażone na falę uderzeniową. Trzeba położyć się płasko na podłodze i najlepiej w oddaleniu do ścian. Nie wiem jak takie wymagania można spełnić będąc w samolocie i przypiętym pasami do fotela. Chyba jest to najgrosza z możliwych pozycja dla żywego człowieka. Pan od wybuchu pokazał nam również filmik z symulacją zdarzenia, choć była to inscenizacja nie chce go nawet pamiętać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3354  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 08:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Hypatio- jednakowoz praktyka a teoria maja sie do siebie jak wol do karety. Moze byc profesor-ktory zna tylko to co napisali i co sam splodził nie schodzac na sekundę do kopalnii- nie ma pojecia co sie dzieje praktycznie. Tytuly tu nie maja nic do rzeczy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3355  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 09:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał babciela
Hypatio- jednakowoz praktyka a teoria maja sie do siebie jak wol do karety. Moze byc profesor-ktory zna tylko to co napisali i co sam splodził nie schodzac na sekundę do kopalnii- nie ma pojecia co sie dzieje praktycznie. Tytuly tu nie maja nic do rzeczy....


Nie pasuje Ci do puzzli to co napisałam ?
To są moi wujkowie,przepracowali w śląskim górnictwie całe życie zawodowe,przepraszam ,że nie są po zawodówce. Nie pisałam ,że się znają na lotnictwie i ,że są ekspertami od zamachów lub katastrof lotniczych. Napisałam tylko i wyłącznie to ,że się znają na materiałach wybuchowych oraz na skutkach eksplozji w tym również dla ludzi i sprzętu,mieli co oczywiste ,też do czynienia z metanem. Jeszcze raz powtarzam ,wyrazili swoją opinię o tym jakie są ślady po eksplozji,ani mniej ani więcej. Jeśli burzy to Twoją śliczną układankę, to jest mi strasznie przykro !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3356  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 09:23
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Do rzeczy mają za to insynuacje pana Macierewicza, który jest wybitnym specjalistą od materiałów wybuchowych i katastrof, nie szkodzi, że z zawodu jest historykiem (bez doktoratu ) i ani jednego dnia nie spędził w miejscach w których stosowane sa na co dzień wybuchy; kopalnie, kamieniołomy itp, ma za to praktyczną wiedzę o spiskach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3357  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 12:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarek ,Ty zdaje się pracowałeś na dole,wyjaśnij ekspertom z tego forum, jak wygląda detonacja materiałów wybuchowych ? Czy widziałeś może kiedyś szczątki ludzkie po eksplozji na dole? Czy aby przypadkiem oprócz defragmentacji nie ma jeszcze śladów zwęglenia,osmalenia i sadz zarówno na szczątkach jak i na sprzęcie ?
Moi wujkowie ,długie lata przepracowali w dozorze górniczym,a jeden z nich w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego i od nich wiem bardzo szczegółowo,co się dzieje z ciałem człowieka jeśli w zamkniętej lub ograniczonej przestrzeni następuje eksplozja !
Tego bełkotu nie da się już słuchać i czytać !
Tak sobie mały Kazio po dużym piwie wyobraża eksplozję ,a wystarczy zapytać starego hajera z kopalni ,co to jest eksplozja materiałów wybuchowych !
Wielki szacun i uznanie dla Twojej wypowiedzi. W zamkniętej przestrzeni jak jest eksplozja to jest wtedy implozja (do wewnątrz) i nie zostaje NIC, ale o czym tu rozmawiać z neptykami, którzy wszystko o wszystkim wiedzą o tak samo się znają na bankowości, katastrofach lotniczych i PZPNnie. To po prostu bezwartościowi ludzie z urojeniami na temat swojej trywialnej wiedzy.(trywialny Ťmało wyszukany, pospolity, ordynarnyť)
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 01-11-2012 o 12:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3358  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 12:31
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Bo to tłuszcza i kibole są,Jarosławie.Jak to możliwe,że nie napawa Cię wstrętem zadawanie się z takimi menelami.
A może po prostu ciągnie wilka do lasu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3359  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 12:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Bo to tłuszcza i kibole są,Jarosławie.Jak to możliwe,że nie napawa Cię wstrętem zadawanie się z takimi menelami.
A może po prostu ciągnie wilka do lasu?
Dzisiaj Ci nie odpowiem bo dzisiaj są reminiscencje.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3360  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 18:13
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Zastanawiam się dlaczego doświadczony KGB-ista Putin użył w zamachu trotylu, materiału wybuchowego z IXX wieku , i to na własnym podwórku , a nie np. na terenie Polski lub Białorusi.W XXI w są zapewne doskonalsze, trudniejsze do wykrycia środki.

Ostatnio edytowane przez stanley47 : 01-11-2012 o 18:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podatek katastralny i Wasza katastrofa ! senior A.P. Zarządzanie finansami 11 21-10-2009 21:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.