menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #901  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 21:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Nic z tekstu Wankabor nie wynika, ani też z Twojej wypowiedzi Pluto.
Piszcie konkretnie, bez tych przymiotników używanych nieustannie w mediach w czasie Jego prezydentury.
Co złego zrobił ? Proszę o fakty.
O to ludzie mieli żal, o to szkalowanie. I chyba można wypowiedzieć swoje zdanie. Wolno czy nie....
Na dobranoc - życzę owocnych przemyśleń.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #902  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 21:38
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Nic z tekstu Wankabor nie wynika, ani też z Twojej wypowiedzi Pluto.
Piszcie konkretnie, bez tych przymiotników używanych nieustannie w mediach w czasie Jego prezydentury.
Co złego zrobił ? Proszę o fakty.
O to ludzie mieli żal, o to szkalowanie. I chyba można wypowiedzieć swoje zdanie. Wolno czy nie....
Na dobranoc - życzę owocnych przemyśleń.
Moze Ty nam przybliżysz Jego zasługi,których my tu niektórzy nie znajdujemy,to będzie nam łatwiej zrozumieć go i zmienić niesluszne zdanie.
Myślę ,że nie tylko mnie przyda się lista zaslug "prezydenta Tysiąclecia",wtedy może czlowiek nad tym pomyśleć i daj Boże zmienić swoją złą opinię o Nim.
NutoDo czekam na listę tych zasług,myślę ,że nie tylko ja.
__________________
  #903  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 21:44
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Jestem zbulwersowany faktem podziałów rodzin z katastrofy smoleńskiej..Jest to bardzo przykre...Osoby z pod znaku PIS jak
panie Gosiewska,Wasserman i pozostali postanowiły nie jechać do Smoleńska ....bo przeszkadza im pani Komorowska,krzyż....
To jest straszne..Nie ważne,że mogły by odwiedzić uświęconą ziemię ich zmarłych bliskich,położyć kwiaty i znicze i zmówić modlitwę za zmarłych...Nie ważne jest wybaczenie w tym miejscu ale.....czad nienawiści w PIS-ie..Nawet przy takiej okazji.....Tego nie mogę zrozumieć.....Tym ludziom nic nie jest ważniejsze tylko zamieszanie i awantury...ŻENADA..
Zdzisiu dobrze by bylo ,żeby wypowiedzialy się o tym osoby,które tak bardzo bronią zdania przedstawicieli PiSu.
Przecież chodzi nie o uczczenie tych ludzi,a jedynie o trwanie przy prezesie.
Acha gdzieś czytalam ,ze Gosiewska być może wejdzie w dużą politykę,to jak myślisz ma się zachowywać?
__________________
  #904  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 21:50
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Jeżeli spojrzeć na sprawę chronologicznie to inicjatywa pielgrzymki do Smoleńska wyszła od rodzin 28 ofiar wypadku.
A ofiar przecież było 96.Nic nie wiadomo by pomysł ten był z resztą rodzin konsultowany. Więc kto Drogi Zdzisławie podzielił te rodziny?A jeszcze zamysł by taszczyć tam (i z powrotem) krzyż.Jakby tego cyrku jaki oglądamy na miejscu było nam mało.
  #905  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 22:09
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 266
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Moze Ty nam przybliżysz Jego zasługi,których my tu niektórzy nie znajdujemy,to będzie nam łatwiej zrozumieć go i zmienić niesluszne zdanie.
Myślę ,że nie tylko mnie przyda się lista zaslug "prezydenta Tysiąclecia",wtedy może czlowiek nad tym pomyśleć i daj Boże zmienić swoją złą opinię o Nim.
NutoDo czekam na listę tych zasług,myślę ,że nie tylko ja.

Barbaro, NutaDo pyta o konkretne zarzuty do św.p.Prezydenta.
Nikt jak dotąd żadnych nie postawił, a powielane są natomiast ciągle te same krytyczne,bzdurne uwagi dot. zachowania /jakby obecni byli nieskazitelni?/, wyglądu itp.
Ja nadal uważam,że był to przede wszystkim patriota i prezydent wszystkich warstw społecznych, nie tylko tych uprzywilejowanych.
Paskudna to postawa, jeśli człowieka po śmierci szkalują,
roztrząsają wszystko, obrzucają wyzwiskami każdego kto się ośmieli stanąć w obronie.
Niehonorowo kopać leżącego,
a cóż dopiero zmarłego i to w takich okolicznościach.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
  #906  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 22:16
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 266
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Kupiłem sobie Nasz Dziennik to jednak oszołomy są...""

Kupiłam sobie Wyborczą, tam dopiero rewelacje!
Sama prawda i cysta prawda,o!

Chyba lepiej własne szare komórki pobudzić do myślenia
i do prawdy dojść samemu ,a nie wierzyć bezgranicznie gdzie jaki pismak,
czy redaktor chlapnie.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
  #907  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 22:35
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Zrównać z ziemią Krakowskie Przedmieście i postawić Olbrzymi Monument Prezydencki.

Czy??????? będą Oni zadowoleni z takiego uchonorowania zmarłego.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #908  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 22:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

[quote=nutaDo]
Cytat:
Nic z tekstu Wankabor nie wynika, ani też z Twojej wypowiedzi Pluto.
Piszcie konkretnie, bez tych przymiotników używanych nieustannie w mediach w czasie Jego prezydentury.
Co złego zrobił ? Proszę o fakty.

Poczawszy od "Spieprzaj dziadu", "Malpe w czerwonym" po cyrk z traktatem, sraczke weimarska, po podejmowane proby lamania konstytucji, tolerowanie brzydkich zachowan kancelistow, polityke odznaczeniowa, niepodpisywanie dyplomatycznych dokumentow i nominacji, wetowanie ustaw bez waznych powodow, czy kierowanie ich tylko dla wlasnego widzimisie do trybunalu, a skonczywszy na tym, ze byl marionetkiem sterowanym przez blizniaka, co potwierdzali jego wspopracownicy. O takim drobiazgu jak BRAK REAKCJI na sponiewieranie prezydentowej przez Rydzyka az wstyd Ci przypominac.
A na dodatek sytuacja kiedy to az Trybunal Konstytucyjny musi ustawiac nadymajacego sie jak balon prezydenta do pionu i wskazywac mu wyraznie jego uprawnienia wynikajace z konstytucyjnych przepisow to juz swiadczy o jakosci sprawowanej prezydentury.
To tak z grubsza..... na poczatek
Cytat:
O to ludzie mieli żal, o to szkalowanie. I chyba można wypowiedzieć swoje zdanie. Wolno czy nie....
Na dobranoc - życzę owocnych przemyśleń.
Jedni mieli, a inni nie. To juz kwestia upodoban indywidualnych. Takze i tego co kto za szkalowanie uwaza.
Sa tacy, ktorzy uwazaja, ze jak sie mowi i pisze prawde, o nedznych umiejetnosciach ich idola to szkalowanie i wrecz przestepstwo.
A w kwestii wolnosci wypowiadania zdan, to chyba nie znajdziej tutaj nikogo, kto bylby przeciwnego ...zdania.
Ale tez musisz sie liczyc z komentarzem tych co nie podzielaja twoich zachwytow nad idolem.
  #909  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 22:50
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Barbaro, NutaDo pyta o konkretne zarzuty do św.p.Prezydenta.
Nikt jak dotąd żadnych nie postawił, a powielane są natomiast ciągle te same krytyczne,bzdurne uwagi dot. zachowania /jakby obecni byli nieskazitelni?/, wyglądu itp.
Ja nadal uważam,że był to przede wszystkim patriota i prezydent wszystkich warstw społecznych, nie tylko tych uprzywilejowanych.
Paskudna to postawa, jeśli człowieka po śmierci szkalują,
roztrząsają wszystko, obrzucają wyzwiskami każdego kto się ośmieli stanąć w obronie.
Niehonorowo kopać leżącego,
a cóż dopiero zmarłego i to w takich okolicznościach.
Viko
to ,że był patriotą nie widzialam,aby to ktoś negował/ludzie podnosili zaslugi powstania muzeum Powstania Warszawskiego/,a co takiego zrobił dla tych nieuprzywilejowanych warstw społ.?,nie przychodzi mi nic konkretnego do głowy,dlatego te moje pytania.
Poza tym był pod głębokim wpływem brata.Czy podobało Ci się zachowanie Prezydenta Polski,który przed podjęciem decyzji w sprawie Polski dzwoni do brata?I to mial być ten Wielki Prezydent?A powiedz na jakiej podstawie Jarek chce z niego zrobić bohatera narodowego?Swoim postępowaniem do tego dąży.
Stąd moje pytania i wdzięczna bym byla za podpowiedzi,za co mam okazywać szczególny szacunek.
__________________
  #910  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 22:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Powiadam że,63% społeczeństwa jest przeciwnym pochówku na Wawelu i ja też.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #911  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 23:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

[quote=Vika]
Cytat:
Barbaro, NutaDo pyta o konkretne zarzuty do św.p.Prezydenta.
Nikt jak dotąd żadnych nie postawił, a powielane są natomiast ciągle te same krytyczne,bzdurne uwagi dot. zachowania /jakby obecni byli nieskazitelni?/, wyglądu itp.
Czyzby? A nie bylo politykiem przypadkiem o okreslonych pogladach i przynaleznosci partyjnej?
Cytat:
Ja nadal uważam,że był to przede wszystkim patriota i prezydent wszystkich warstw społecznych, nie tylko tych uprzywilejowanych.
To wzorem Twojej kolezanki po wyznaniu spytam o jakies symptomy tegoz.
Cytat:
Paskudna to postawa, jeśli człowieka po śmierci szkalują,
roztrząsają wszystko, obrzucają wyzwiskami każdego kto się ośmieli stanąć w obronie.
Niehonorowo kopać leżącego,
a cóż dopiero zmarłego i to w takich okolicznościach.

Ladne wyznanie wiary. Ale zwyczaj jest generalnie taki, ze w przypadku oficjela wyzszej rangi zazwyczaj rozstrzasa sie to w jaki sposob pelni urzad. Bo to swiadczy o jego ziemskich uczynkach. Szczegolnie jesli po zejsciu zaczyna sie tworzyc kult z objawami prob deifikacji nieboszczyka.Jak sie dokonuje takiego procesu to trzeba brac pod uwage wszystkie okolicznosci. Takze te niezbyt dobrze swiadczace o nieboszczyku. A co do "obrzucania wyzwiskami kazdego" to moze nie ulegaj histerii zbiorowej. Nie zauwazylem, zeby ktos Ciebie obrzucal wyzwiskami za to co napisalas.
A na zakonczenie dodam jedynie tyle, ze gdyby po trumnie szacownego nieboszczyka nie skakal jego blizniak i nie wyczynial histerii graniczacych z szalenstwem, to dzis nikt juz nie zajmowalby sie lokatorem katakumb wawelskich. Komisje od wypadkow robilyby swoje, prokuratura tez.
Wszystko dzialoby sie tak jak w przypadku 90-ciu innych ofiar WYPADKU, a nie "poleglych" podczas ladowania na slepo.
  #912  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 23:29
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Viko
to ,że był patriotą nie widzialam,aby to ktoś negował/ludzie podnosili zaslugi powstania muzeum Powstania Warszawskiego/,a co takiego zrobił dla tych nieuprzywilejowanych warstw społ.?,nie przychodzi mi nic konkretnego do głowy,dlatego te moje pytania.
Poza tym był pod głębokim wpływem brata.Czy podobało Ci się zachowanie Prezydenta Polski,który przed podjęciem decyzji w sprawie Polski dzwoni do brata?I to mial być ten Wielki Prezydent?A powiedz na jakiej podstawie Jarek chce z niego zrobić bohatera narodowego?Swoim postępowaniem do tego dąży.
Stąd moje pytania i wdzięczna bym byla za podpowiedzi,za co mam okazywać szczególny szacunek.

do kogoś masz do kogoś nie.
Konsultowanie ważnych spraw jest ok.
Nie o wszystkich sprawach wiemy wszystko.
__________________
  #913  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 23:42
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
do kogoś masz do kogoś nie.
Konsultowanie ważnych spraw jest ok.
Nie o wszystkich sprawach wiemy wszystko.
Tępa jestem ,bo zupelnie nie rozumiem Twojej odpowiedzi,a wlaściwie to jej nie ma.
Prezydent ważne sprawy konsultuje z doradcami i premierem,bo to rząd rzadzi,a już bliżniak nie byl premierem,to jezeli chodzi o konsultację,do niczego innego się nie odnioslaś,a jeżeli
Cytat:
Nie o wszystkich sprawach wiemy wszystko
,to na czym mamy opierać to zaufanie i za co mamy okazywać szczególny szacunek.
Artfilko,jeżeli Ty będziesz odpowiadala,to proszę jaśniej,bo jestem wyjątkowo tępoa.
Pozdrawiam wszystkich sympatykow L.Kaczyńskiego i dalej czekam na wyjaśnienie zasług.
__________________
  #914  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 23:56
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Już ponad 70% polaków wyraża się negatywnie o pochówku na Wawelu. Dezaprobata zachowań Jarosława rośnie,ale owocem tego będzie wynik wyborów.Szacunek dla zmarłego prezydenta powinien przejawiać się cichą modlitwą w miejscach gdzie można się skupić.Czy modlitwy odmawiane mechanicznie przed pałacem w atmosferze przepychanek mają wartość religijną? Żaden nowo wybrany prezydent nie miał tak trudnego startu, bo oprócz katastrofy smoleńskiej ma na głowie skutki powodzi.Jarosław robi dużą krzywdę nie tylko nieżyjącemu bratu ale całemu narodowi, bo jesteśmy obserwowani i komentowani przez innych
  #915  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 00:12
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Pozdrawiam wszystkich sympatykow L.Kaczyńskiego i dalej czekam na wyjaśnienie zasług.

wejdź --->http://www.google.pl/firefox?client=...la:pl:official
wpisz czym jesteś zainteresowana i poczytaj.
__________________
  #916  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 10:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jarosław Kaczyński dziś rano złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry Wawelskiej. Odwiedziny grobu brata miały charakter prywatny.

Najpierw zrobił zamieszanie na Krakowskim Przedmieściu, podzielił naród, a potem namyślił się, aby jednak pojechać na Wawel - hipokryta.
Może zamówił sobie na Wawelu miejsce, obok brata.
  #917  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 12:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cholera już dawno o tym pisałem -żwirowisko bis


Kilkadziesiąt drewnianych krzyży przed Pałacem Prezydenckim


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...zydenckim.html

Dobrze, że służby porządkowe stają na wysokości zadania
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #918  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 13:20
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Tadeuszu gorzej. To jakaś zaraza albo inna groza.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #919  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 14:02
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
W Angorze z "Pamiętnika znalezionego pod krzyżem "dowiedzialam się
"poniedziałek
Proboszcz powiedział wczoraj na mszy,
że trzeba bronić krzyża, który agenci
Kremla chcą usunąć z miejsca, gdzie Polska
płakała po śmierciPrezydenta Tysiąclecia Każdy, kto kocha Prezydenta i Jezusa,
ma jechać do Warszawy."
I jeszcze coś takiego
"Warszawski konserwator zabytków
uważa, że pomnik poległego Prezydenta
nie może stanąć przed pałacem, bo jeden
pomnik już tam jest. Chyba chodzi mu o tego
gołego na koniu. To ponoć jakiś książę,
który w dodatku utopił się po pijanemu. I jakiś
pijak może mieć pomnik! Zaczynamy
zbierać podpisy pod żądaniem usunięcia
pomnika, który obraża miejsce, gdzie stanie
pomnik Prezydenta Tysiąclecia"
A poza tym to jest naprawdę stek bzdur.

Tym nonsensem ubawiłam się. Co to można zrobić z każdego, z księcia Poniatowskiego także.Pijak. Pomyśleć pijak.Ciekawa jestem czy naprawdę znaleźliby się ludzie którzy byliby za usunięciem pomnika.
Głupota głupotę goni.
__________________
  #920  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 14:28
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Artykuł z Angory "Pamiętnik....." jest żartem, ale dobrym i pewnie niewiele odbiegającym od prawdy.
Jeśli chodzi o zasługi L.Kaczyńskiego i jako prezydenta i w ogóle to też chętnie bym je zobaczył. Proszę jednak tych, którzy go bronią, aby w przystępny sposób je wyartykułowali, a nie odsyłali do przeglądarki.
Jeśli kogoś, czegoś bronię, to mam na to argumenty, odsyłanie gdziekolwiek świadczy o ich braku, z brak argumentów pojawiają się inwektywy i taka jest forma działania dzisiejszego PiSu.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trwa walka o charytatywne SMSy bez VAT - komentarze tadeusz50 Ogólny 1 18-12-2009 18:56
Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton. modarator Choroby, badania, terapie 4 16-01-2009 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.