menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1661  
Nieprzeczytane 23-07-2014, 11:10
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

JAKIE ŚWIŃSTWA SĄ W KUPNYCH LODACH?
Jak wybrać dobrego loda?
1. Czytaj etykietę na opakowaniu.
Jeżeli jej nie ma, zapytaj sprzedawcę. Specjaliści radzą, że jeśli w składzie lodów pojawia się E466 (emulgator), E407, E410, E412 (zagęstniki) nie kupujmy ich!
2. Ważny kolor
Jeżeli lody mają zbyt intensywny, nienaturalny kolor, nie kupujmy ich. Możemy być pewni, że ten bajeczny kolor uzyskano dodając sztuczne barwniki
3 Powąchaj!
Prawdziwe lody owocowe, czy waniliowe pachną ich dodatkami. W przemysłowych odpowiednikach wyczujesz chemię
4. Termin ważności
Przemysłowe lody z fabryki mają często ponad roczny termin przydatności do spożycia. Tradycyjne lody z rzemieślniczej lodziarni, zaledwie kilkutygodniowy.
5. Najesz się 3 kulkami
To zasada na sprawdzenie loda, ale niestety dopiero po jego zjedzeniu. Bo dobre lody można poznać po ty, że po zjedzeniu trzech kulek czujemy się najedzeni!
Chemia w lodach
1. Barwniki - Substancje nadająca wielobarwny wygląd lodów, m.in. beta-karoten. U dzieci wywołuje nadpobudliwość, alergie, schorzenia neurologiczne.
2. Tłuszcz palmowy - Substancja utwardzana chemicznie, powodująca miażdżycę.
3. Stabilizator - Guma-guar, mączka świętojańska - substancje zagęszczające, powodująca otyłość i alergie.
4.Wypełniacze- mąka ziemniaczana, skrobia modyfikowana - powodują otyłość.
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1662  
Nieprzeczytane 27-07-2014, 12:46
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 160
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwasiwa
W taki upał najlepsze lody,i to własnej roboty

Domowej roboty lody są najlepsze. Dlaczego? Bo są robione na bazie żółtek, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak. Takich lodów nie kupimy w sklepie. Poniższy przepis pozwoli przygotować 1,5 litra lodów.

Rzeczy, których potrzebujesz:

2/3 szklanki cukru pudru, szklanka mleka (tłustego 3,2%), 6 żółtek, 2 szklanki śmietany kremówki, laska wanilii (opcjonalnie, jeśli chcesz zrobić lody waniliowe, a nie śmietankowe)
1
Mleko podgrzewamy na wolnym ogniu. Dodajemy do niego cukier i mieszamy. Jeśli chcemy zrobić lody waniliowe, to po rozpuszczeniu się cukru dodajemy laskę wanilii. Aby aromat był mocniejszy, przecinamy ją wzdłuż na dwie lub więcej części. Całość podgrzewamy ciągle mieszając (inaczej mleko się przypali), aż do czasu zagotowania.
2
Po zagotowaniu zdejmujemy mleko z ognia i wyciągamy laski wanilii (zapach przeszedł już do mleka).
3
W osobnej miseczce ubijamy żółtka i stopniowo dodajemy mleko.
4
Całość przelewamy do garnka i podgrzewamy na malutkim ogniu, aby masa zrobiła się gęsta (powinna zacząć przywierać do łyżki). Aby mieszanina nie przypaliła się, musimy ciągle ją mieszać.
5
Teraz odstawiamy całość na bok w celu ostygnięcia. Aby nie zrobił się kożuszek, trzeba garnek czymś przykryć (folia, pokrywka itp). Gdy masa ostygnie, dodajemy do niej śmietanę kremówkę i dokładnie mieszamy.

6. Gdy składniki połączą się w całość, wkładamy masę do lodówki do czasu, aż się schłodzi, a następnie przekładamy do zamrażalnika na około 6-7h.

Iwus ta śmietana ma byc ubita czy też nie?
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1663  
Nieprzeczytane 31-07-2014, 21:23
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Cytat:
Napisał ditta hop
Iwus ta śmietana ma byc ubita czy też nie?
Grażynko ja nie ubijałam,ale można spróbować,przecież się nic nie stanie a mogą być bardziej puszyste,tylko trzeba dobrze i lekko wymieszać
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1664  
Nieprzeczytane 07-08-2014, 16:30
kokoloko kokoloko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 17
Domyślnie

Okropne świństwa są w tych kupnych lodach. Praktycznie to żadne lody .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1665  
Nieprzeczytane 10-08-2014, 20:57
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
OK Podziękowanie za przepis

Cytat:
Napisał iwasiwa
BARDZO PROSTE UCIERANE CIASTO Z JAGODAMI

Ciasto ucierane ma to do siebie, że zawsze wychodzi. Naprawdę nawet największe „niezdary”* kuchenne doskonale sobie z nim poradzą. Wystarczy spróbować. Zalet można tutaj wymieniać wiele. Największą (oprócz tych już wymienionych) jest to, że smakowo pasuje chyba do wszystkich owoców i jest przepisem uniwersalnym. Można je zrobić z jabłkami, malinami, gruszkami czy śliwkami. Spotkałam się również z przekrajaniem ciasta w poprzek i przekładania kremem. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.



Składniki:
kostka (250g) masła
1 szklanka cukru
3 jajka
1 opakowanie budyniu śmietankowego lub wanilinowego
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
sok z limonki
jagody (u mnie było około 250g)
Masło ucieramy z cukrem i stopniowo dodajemy po jednym jajku. Gdy masa będzie gładka, lekko puszysta i jednolita dodajemy kolejno budyń, mąkę i proszek do pieczenia (warto przesiać wcześniej mąkę z proszkiem do pieczenia i dodawać je jednocześnie). Na końcu dodajemy sok z limonki. Przekładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia lub wysmarowanej masłem i posypanej mąką. Ja przełożyłam najpierw połowę ciasta, nasypałam połowę jagód, potem nałożyłam resztę ciasta i na wierzch znowu jagody. Dzięki temu mam dwie warstwy jagód. Pieczemy około 40 min (do tzw. „suchego patyczka”) w temperaturze 180 stopni.



Zrobiłam to ciasto.Jest dobre,długo się fajnie trzyma.Na cały tydzień było co podjadać.
My z mężem tylko po kawałeczku, do jednej kawusi dziennie.
Długo wypiekałam.Sprawdzałam i jeszcze podpiekałam z dołu,aż patyczek był całkiem suchy.

Dowód rzeczowy poniżej. Dziękuję

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1666  
Nieprzeczytane 17-08-2014, 21:54
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Piękny ci wyszedł placek Elizko,zapachniało to pyszne ciasto,
ja jak nie mam jagód to daję borówki amerykańskie
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1667  
Nieprzeczytane 17-08-2014, 22:11
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Zaczynamy sezon pomidorowy.....na początek pyszna sałatka
Sałatka z pomidorów i awokado

Składniki:
2 owoce awokado
4 pomidory
sól cukier pieprz
3 łyżki oliwa
1 łyżeczka musztarda
1 łyżeczka sok z cytryny

Wykonanie:
umyte pomidory zalewamy wrzącą wodą obieramy ze skóry kroimy doprawiamy solą pieprzem cukrem dodajemy oliwę musztardę mieszamy
umyte awokado kroimy na pół wyjmujemy pestkę skrapiamy sokiem z cytryny
napełniamy awokado pomidorami....,możemy też awokado pokroić w kostkę i wymieszać z pomidorami.
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1668  
Nieprzeczytane 17-08-2014, 22:24
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Zupa z zielonego ogórka i pomidorów

Składniki:
1,5 litra wywar z drobiu
1 duży zielony ogórek
4 pomidory
1 łyżka masło
1 marchewka
1/2 seler
1 pietruszka

1 cebula
1 łyżka koncentrat pomidorowy
sól pieprz czosnek zielona pietruszka
1/2 szklanki śmietana

Wykonanie:
obrane jarzyny kroimy w kostkę zalewamy wywarem
obrane i pokrojone w kostkę ogórki pomidory cebulę podsmażamy
dodajemy do jarzyn gotujemy 20 minut
doprawiamy solą pieprzem czosnkiem
dodajemy koncentrat pomidorowy zagotowujemy
na koniec dajemy śmietanę i zieloną pietruszkę
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1669  
Nieprzeczytane 20-08-2014, 21:48
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Sezon zbiorów grzybów trwa,więc może skusimy się
przygotować pyszny sos z kurek


SOS Z KUREK
Składniki
Kurki - 0,5kg kurek
Masło - kilka łyżek
Cebula - 1 średniej wielkości
Czosnek - 3-4 ząbki
Śmietana kremówka 30% - 100ml
Gęsta śmietana 18% - 3 czubate łyżki
Natka pietruszki -
Sól -
Pieprz -
Sok z cytryny -

Wykonanie:
Kurki porządnie umyć i oczyścić, dokładnie osuszyć.
Cebulę i czosnek drobno posiekać.
Na dużej patelni roztopić kilka łyżek masła, zeszklić cebulkę, dodać czosnek i smażyć jeszcze minutę.
Wrzucić na patelnię kurki i smażyć je na średnim ogniu. Grzybki zaczną puszczać wodę, ale nie należy jej zlewać! Po ok. 5 minutach dodać kremówkę i gęstą śmietanę. Posypać częścią natki, wymieszać i smażyć do czasu aż śmietana się nieco zredukuje (sos zgęstnieje).
Na koniec skropić sokiem z cytryny, doprawić sos do smaku solą, pieprzem.Posypać resztą natki pietruszki. Sos pasuje zarówno do dań mięsnych, jak i do makaronów,ziemniaków..


Własnoręcznie uzbierane
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1670  
Nieprzeczytane 21-08-2014, 11:31
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

KORZEŃ MNISZKA LEKARSKIEGO LEPSZY OD CHEMIOTERAPII?

Naukowcy odkryli, że korzeń mniszka lekarskiego działa lepiej niż chemioterapia. Podczas gdy chemioterapia zabija wszystkie komórki, mniszek zabija jedynie te dotknięte rakiem.
Niesłusznie zaniedbywana roślina bogata we właściwości lecznicze, i jedyna, najważniejsza rzecz to by zbierać ją w czystym środowisku, daleko od dróg. W medycynie ludowej z kwiatów mniszka robi się syrop, wiedząc że zawiera wiele substancji terapeutycznych. Ale mniej wiemy o korzeniu mniszka, który pomaga chorym na raka.

Ponadto ma właściwości moczopędne, stymuluje wydzielanie żółci, oczyszcza wątrobę, pomaga w chorobach alergicznych, jest wspaniałym sojusznikiem w obniżaniu cholesterolu. Korzeń mniszka jest bogaty w minerały takie jak żelazo, wapno, kwas foliowy i magnez, oraz witaminy C i A.

Portal Natural News poinformował, że rezultaty badań na Wydziale Chemii i Biochemii Uniwersytetu Windsor w Kanadzie dają nową nadzieję wszystkim cierpiącym na raka. Doszli do wniosku, że korzeń mniszka zabija komórki rakowe. Kolejną ważną info jest to, że nie ma negatywnego wpływu na inne komórki organizmu.

Badanie wykryło, że herbata z mniszka wpływa na komórki rakowe w taki sposób, że rozpadają się w ciągu 48 godzin, zaś zdrowe pozostają w całości. Stałe stosowanie korzenia mniszka może zniszczyć większość komórek rakowych. Te niespodziewane wyniki zmusiły naukowców do dalszego badania tej cudownej rośliny.

72-letni John Di Carlo jest osobiście przekonany do terapeutycznych właściwości mniszka. Spędził 3 lata poddając się agresywnej i intensywnej terapii chemioterapii, po czym lekarze zwolnili go do domu by spędził z rodzina ostatnie dni życia. Biorąc pod uwagę fakt, że lekarze mieli mniejszy wybór w poszukiwaniu rozwiązań do walki z jego chorobą, zasugerowali mu picie herbaty z korzenia mniszka lekarskiego, i zaledwie po 4 miesiącach doświadczył remisji choroby.


Źródło: http://healthydebates.com/root-effective-chemotherapy/
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1671  
Nieprzeczytane 21-08-2014, 23:18
shikeli's Avatar
shikeli shikeli jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: radom
Posty: 218
Domyślnie

czy może ktoś zna przepis na ciasto do pierogów takie co to się robi z wrzątkiem i ono się nie skleja po gotowaniu nie wypływa z niego i ponoć bardzo smaczne i też nie klei się do stolnicy czy blatu. od dawna tego szukam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1672  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 19:58
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał shikeli
czy może ktoś zna przepis na ciasto do pierogów takie co to się robi z wrzątkiem i ono się nie skleja po gotowaniu nie wypływa z niego i ponoć bardzo smaczne i też nie klei się do stolnicy czy blatu. od dawna tego szukam.


http://www.klub.senior.pl/showpost.p...post count=13 Wypróbuj ten przepis.
Moja synowa też go bardzo chwaliła . Skład ciekawy i naprawdę świetne ciasto.
Podała go pani Ela,z której przepisów korzystam z powodzeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1673  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 20:03
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ja szukam przepisów na przetwory z owoców dla maluchów.
Jakieś musy,przeciery domowe,najlepiej bez cukru.
Jestem babcią rocznych dziewczynek bliźniaczek.
Może któraś babcia zna takie przepisy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1674  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 20:25
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Elizko wydaje mi się ,że ten powinien być dobry

Mus bananowy z kleikiem ryżowym - składniki

1 banan
2 łyżeczki kleiku ryżowego
Mus bananowy z kleikiem ryżowym - sposób przygotowania
Banana kroimy w kosteczkę,wrzucamy do miski i miksujemy dokładnie mikserem ręcznym.Potem do papki dodajemy łyżeczkę kleiku ryżowego i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia się kleiku. Ważna rada: Jeśli w daniu dalej widać ziarenka kleiku ryżowego,zrób tak: w garnku zagotuj niewielką ilość wody,gdy będzie już bulgotała (pojawią się bąbelki) dodaj łyżeczkę kleiku.wyłącz z gazu i dokładnie zamieszaj. dodaj do bananowego musu i wymieszaj.
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1675  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 20:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

To dobry przepis Iwo.Kopiuję go i zapisuję.
Potrzebne mi na przetwory do słoiczków. Słoiki takie po 250ml można kupić.
Dziecko przyjedzie i zabierze dla maluszków.Można kupować ,ale co domowe,to domowe i w dodatku od babci.


Za ten mus dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1676  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 21:19
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
To dobry przepis Iwo.Kopiuję go i zapisuję.
Potrzebne mi na przetwory do słoiczków. Słoiki takie po 250ml można kupić.
Dziecko przyjedzie i zabierze dla maluszków.Można kupować ,ale co domowe,to domowe i w dodatku od babci.


Za ten mus dzięki.
Elizko cieszę się,że mogę pomóc ,pamiętam,że robiłam dużo
musów do słoiczków na bazie jabłka,dodając marchewkę i banana,z malinami też jest super,...
wymyślisz coś..babcia potrafi..
szkoda,że już truskawek nie ma tańszych ,bo też jest pyszny,
nawet dzisiaj widziałam nasze truskawki po 14 zł/kg.
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1677  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 21:28
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Tak zrobię.
Muszę się starać. Jestem niezwykle szczęśliwą babcią.
Dziękuję Iwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1678  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 22:34
shikeli's Avatar
shikeli shikeli jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: radom
Posty: 218
Domyślnie

Dziękuję za ten przep[is na ciasto do pierogów jest jakiś inny ale wypróbję chętnie , dość orginalne składniki .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1679  
Nieprzeczytane 24-08-2014, 22:14
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Shikeli chyba się pochwali jak jej wyszły pierogi
A ja podam przepis na sernik z kozim serem


SERNIK Z KOZIM SEREM

Składniki

Ciasto:

225 mąki tortowej
1 ml proszku do pieczenia
50 g cukru pudru
30 ml masła
1 żółtko
około 150 ml mleka
Nadzienie z sera koziego:
250 g sera koziego
75 ml maki tortowej, przesianej
2 żółtka, 15 ml soku z cytryny
starta na tarce skórka z połowy cytryny
2 ml olejku waniliowego
250 ml śmietany, ubitej na sztywno
ubite na sztywno 2 białka
75 ml cukru
szczypta soli
WYKONANIE
1).
Ciasto:
Do zrobienia ciasta użyj malaksera i dodaj do niego mąkę, proszek do pieczenia, cukier puder oraz masło. Wymieszaj składniki do momentu, aż masa będzie przypominać bułkę tartą. Następnie dodaj żółtko i połowę ilości mleka. Ponownie wymieszaj. Potem dodawaj po trochę resztę mleka do momentu, aż powstanie sztywne ciasto. Przykryj folią samoprzylegającą i odstaw do lodówki na około 20 minut. Posmaruj tłuszczem formę do pieczenia ze spodem o wymiarze 23 cm. Rozwałkuj ciasto na posypanej mąką powierzchni, wyłóż blaszkę, a następnie umieść w niej ciasto tak, aby sięgało jej brzegów. Teraz zrób pierwszą warstwę, która składa się z sera koziego.
2).
Nadzienie z sera koziego:
Dobrze wymieszaj ser kozi z mąką. Ubijaj żółtka z cukrem mikserem elektrycznym do momentu, aż masa uzyska kremową konsystencję. Następnie dodaj ser z mąką i dobrze ubij. Dodaj sok i skórkę z cytryny oraz olejek waniliowy, dobrze wymieszaj. Potem dodaj bitą śmietanę i powoli dodawaj białka. Wylej masę do formy na ciasto i umieść we wcześniej rozgrzanym piekarniku w temperaturze 160°C na 1 godzinę. Wyłącz piekarnik i lekko uchyl drzwi. Zostaw sernik w piekarniku do ostygnięcia na około jedną godzinę. Nie martw się, sernik urośnie jedynie do polowy wysokości formy. Wyjmij ciasto i przy pomocy ostrego noża wytnij ciasto z formy. Teraz możesz przygotować górną warstwę.
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1680  
Nieprzeczytane 25-08-2014, 00:05
shikeli's Avatar
shikeli shikeli jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: radom
Posty: 218
Domyślnie

Jeszcze nie robiłam tych pierogów bo cały czas robię przetwory a mam maleńką kuchenkę i jak rozstawię słoiki to już nie ma miejscana wielkie gotowania , jak zrobię to napiszę, sernik bardzo lubię ale koziego sera, mleka nie znoszę, nic koziego, nawet jeśli to by było super smaczne. Mam uprzedzenie do kozy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pieczone potrawy mogą być zdrowe - komentarze Ircia Ogólny 5 23-08-2014 14:17
Poszukujemy chętnych do testów użyteczności stron internetowych - Wrocław Janmedia Praca, wolontariat 0 15-02-2011 09:53
Zdrowe potrawy w 15 minut Pięć Smaków Zaproszenia 1 19-01-2011 15:30
Kącik porad różnych e-bietka Dom, wnętrza, ogród 4 21-01-2010 12:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.