menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 06-10-2010, 22:24
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

To nie tak łatwo odpowiedzieć. Widzisz są dla mnie i dla ciebie oczywistości. Człowiek powinien postępować tak, aby nie krzywdzić drugiego człowieka. A pasożytnictwo lub zdrada ranią innych, więc taki czyn od razu oceniam źle. Pewnie możemy jeszcze owe zdrady stopniować i tu mamy pole do popisu, ale np. istota zdrady opiera się na oszustwie i krzywdzie. Czyli najogólniej pojmując moje wartości to myślenie i postępowanie zgodne ze słowami Korzeckiego- "Człowiek to rzecz święta, której krzywdzić nie wolno nikomu." Nie zawsze mi się udaje, ale to już inny temat.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 19:04
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie



Uploaded with ImageShack.us
Kapliczka na moim osiedlu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 13:37
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Dla Seniorów, aby Ich mądrości wspierali Aniołowie.

ERNEST BRYLL

Czemu zamykasz
drzwi za sobą...
Czemu zamykasz drzwi za sobą
Tak szybko żeby nikt nie zdążył
Wejść do mieszkania razem z tobą
Za oknem przecież Anioł krąży

Słuchaj naprawdę to Twój Anioł
Więc po co ma na deszczu czekać
On z nieba na to jest posłany
By czuwał wiernie przy człowieku

Takie jest nad nim prawo boże
Że żyć bez ciebie nie może
W szyby puka skrzydłami
Puść go — niech żyje z nami

Czego za sobą drzwi zamykasz
Czy boisz się przeciągu?
Niech wiatr zahuczy jak muzyka
I w niebo nas pociągnie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 15:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Dla Seniorów, aby Ich mądrości wspierali Aniołowie.
...
Słuchaj naprawdę to Twój Anioł
...
On z nieba na to jest posłany
By czuwał wiernie przy człowieku

Takie jest nad nim prawo boże
Że żyć bez ciebie nie może
...
To czemu tak często opuszcza Anioł człowieka.
Nie było go w Smoleńsku, nie było na drodze w Nowym Mieście, nie było w setkach i tysiącach miejsc tam gdzie giną ludzie. Mam ufać Aniołowi, skoro tak często zawodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 16:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wankabor - nigdy nie opuszcza.
Ależ by to było , gdyby Aniołowie spełniali każde życzenia.
Nie zapominaj, że istnieje przeciwnik i to dość sprytny i znający ludzkie skłonności.

Nie zabieram się nigdy do oceniania moim rozumkiem tego, czego żaden człowiek nie jest w stanie ogarnąć.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 17:22
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Wankaborko, Name:  anioł z sercem.gif
Views: 50
Size:  7.5 KBanioły nie zapewniają podopiecznym nieśmiertelności. Nie chronią przed całym złem. Nie ograniczają wolnej woli człowieka. Czasami tylko trącają skrzydłem i mówią: popatrz, posłuchaj, pomyśl, pokochaj, przebacz...

Jestem na etapie "Angel Fantasy" czyli lekturze M.L. Kossakowskiej. Po "Obrońcach Królestwa", "Żarnach Niebios", "Siewcy Wiatru" - ciąg dalszy ostatniej (dwutomówka) "Zbieracz burz".

Anioły Kossakowskiej są bardzo ludzkie, praktycznie rzecz biorąc ze świetlistości pozostały im zaledwie skrzydła. Upijają się, ćpają, korzystają z usług domów publicznych; ich cięty język nieraz powoduje ciarki na plecach... a nieraz wzbudza śmiech.
W "Siewcy Wiatru" autorka skupia się na opowieści stricte anielskiej - opisuje zastępy aniołów oraz tzw. Głębię z Lucyferem (zwanym potocznie - Lampką) na czele. Spokój i harmonia Królestwa Bożego kończy się wraz z tajemniczym zniknięciem Boga. Archaniołowie postanawiają fakt ten ukryć. Jednak wraz ze zniknięciem Pana, na Ziemi zaczynają pojawiać się znaki przybycia Antykreatora - władcy pustki, istoty znacznie niebezpieczniejszej od samego diabła.
I Daimon Frey - archanioł, który już z samego początku zostaje przemieniony w Anioła Zagłady, Tańczącego na Zgliszczach...
Wolno mi idzie ten "Zbieracz burz", nie wytrzymuję przy kompie, a mam (niestety) ebooka. Poniżej cytacik, dość charakterystyczny dla prozy M.L.K.
Cytat:
Skrzydlaci są potężni. I raczej przerażający, to fakt. Tak naprawdę opowieści o ślicznych, słodkich aniołkach w białych szatkach to bzdury dla grzecznych dzieci. Ilekroć któryś z synów Adama ujrzał na własne oczy anioła, zwykle padał na twarz, trzęsąc się ze strachu i wcale nie chcąc uwierzyć w to, co właśnie widział. A pierwsze słowa nadprzyrodzonego posłańca brzmiały zwykle jakoś uspokajająco, na przykład: "No co ty? Nie wygłupiaj się! To tylko ja, twój stary, dobry stróż" albo: "O rany, przestań dygotać! Przecież ja nawet nie jestem cholernym archaniołem! Nie ma się czego bać!".
Skrzydlaci wyższych kast są jeszcze dziwniejsi i groźniejsi, zwłaszcza że dysponują niezwykłymi, często zabójczymi mocami.
Ale najbardziej straszni, najlepiej wyszkoleni, przygotowani do walki i zabijania są żołnierze z regularnej armii Królestwa. Nawet zwykły szeregowy z Zastępów budzi powszechną grozę i respekt, także wśród dobrze urodzonych skrzydlatych. To Boży wojownik, dziki rycerz Pański, bicz w rękach Jasności i postrach niegodziwych.
Z tym że nawet on niewiele może zdziałać w obliczu Anioła Zagłady.
Zwłaszcza mocno wkurzonego Anioła Zagłady.
Na przekór Kossakowskiej "tworzę" aniołki-barbie. W cukierkowycvh giezłeczkach zdobionych koralikami, z koronkowymi skrzydłami, które nawet świetlistości anielskiej nie uniosą nie wspominając o reszcie... dziw, że skrzydłem nie oberwałam za nadawanie im imion wojowników niebieskich...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Wankabor - nigdy nie opuszcza.
Ależ by to było , gdyby Aniołowie spełniali każde życzenia.
Nie zapominaj, że istnieje przeciwnik i to dość sprytny i znający ludzkie skłonności.

Nie zabieram się nigdy do oceniania moim rozumkiem tego, czego żaden człowiek nie jest w stanie ogarnąć.

Szanowna nutaDo, jakie masz dowody na to, że Anioł -"nigdy nie opuszcza", przecież to jest nieprawda.
Nie stawiam Aniołom nadzwyczajnych życzeń. Ewentualnie proszę - Aniele boży stróżu mój,Ty zawsze przy mnie stój! Bądź mi zawsze ku pomocy! Strzeż duszy i ciała mego."
A Ernest Bryll upewnia mnie, że"On z nieba na to jest posłan, By czuwał wiernie przy człowieku."
Nie proszę aniołów o szóstkę w lotto, ani o wille w Wilanowie ani o mercedesa, to jest mi absolutnie niepotrzebne.
Dałam Ci przykłady, że nie ma Anioła tam gdzie powinien być,
i wcale nie ma nad nim prawa bożego, że żyć bez nas nie
może - jak pisze E.Bryll. To jest coś takiego "fata morgana"

A to co mój rozum nie jest w stanie ogarnąć, nie przyjmuje do wiadomości i stosowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:17
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

A jakie masz dowody na to, że nie było Aniołów tam, gdzie być powinny?
To właśnie jest nie do ogarnięcia ludzkim rozumem.
Pozdrawiam Cię - i zaufaj Aniołom.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
, ..

Twój aniołek jest piękny. Ja mam w komputerze też pięknego śpiewającego aniołka. Pragnęłam wysłać Ci go, niestety wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. Przyrzekam ,że wyślę, muszę jednak poczekać aż przyjdzie moja służba techniczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:33
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Przesłanie Kazimierza Dąbrowskiego.- Autora teorii
dezintegracji pozytywnej i wybitnego psychologa.
-------------------------
Dajmy sobie uśmiech na co dzień w domu, na ulicy w ogrodzie.
Dajmy sobie uśmiech wieczorem,o świcie niech uprzyjemnia nam życie.
Dajmy sobie uśmiech bezinteresownie, szczerze od serca, wymownie.
Uśmiech zbliża ludzi, przełamuje lody. Uśmiech leczy rany, pomaga w chorobie. Uśmiech rodzi sympatie, wzbudza zaufanie.
Uśmiech ulży w pracy, ułatwi przetrwanie.
To nic nie kosztuje , a tak wiele daje.
Uśmiechajmy się do siebie nawzajem.................
----------------------------------------------------------

A może jednak Aniołowie zostaną pośród nas i przy nas?

Czego wszystkim z serca życzę.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Oj, Ostatku, Ostatku ! Że też Ci się chce...
Podziwiać Twoje cukierkowe aniołki to co innego, a co innego wierzyć w to, że one realnie są. W naszych głowach są.
Ludzka fantazja nie ma granic, i w istnienie w aniołki , tak jak w ich Pana, to kwestia fantazji.
Masz fantazję, ale chyba nie zrobisz kasy swoją "anielską" twórczością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:04
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Dedykuję Ci Kazimierzu;
Raz, dwa, trzy - trudno nie wierzyć w nic
http://www.youtube.com/watch?v=nCygIFPc9Gk
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Przesłanie Kazimierza Dąbrowskiego.- Autora teorii
dezintegracji pozytywnej i wybitnego psychologa.
-------------------------
Dajmy sobie uśmiech na co dzień w domu, na ulicy w ogrodzie.
Dajmy sobie uśmiech wieczorem,o świcie niech uprzyjemnia nam życie.
Dajmy sobie uśmiech bezinteresownie, szczerze od serca, wymownie.
Uśmiech zbliża ludzi, przełamuje lody. Uśmiech leczy rany, pomaga w chorobie. Uśmiech rodzi sympatie, wzbudza zaufanie.
Uśmiech ulży w pracy, ułatwi przetrwanie.
To nic nie kosztuje , a tak wiele daje.
Uśmiechajmy się do siebie nawzajem.................
----------------------------------------------------------

A może jednak Aniołowie zostaną pośród nas i przy nas?

Czego wszystkim z serca życzę.

Viko, mimo że nieznana mi jest teoria K.Dąbrowskiego, to zacytowane przesłanie w pełni popieram. Ja z natury często i wszędzie uśmiecham się, nawet gdy jestem w "dołku psychicznym" na zewnątrz tego nie okazuję.

Najbardziej pragnę aby pośród nas i przy nas byli ludzie o przysłowiowych cechach zbliżonych do anielskich.
Ale jak widzę w tv manifestacje w Warszawie pseudo- katolików, to skóra mi cierpnie i strach ogarnia. To pochód z piekła rodem prowadzony przez Lucyfera.
Jeśli masz taką moc, wyślij tam szwadron aniołów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:21
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Cytat:
Jeśli masz taką moc, wyślij tam szwadron aniołów.

Niestety,mocy żadnej nie mam, o czym nie moga powiedzieć władze.Tam nie powinno było być chuliganów,napastników wyzywających i znieważających ludzi -obrońców i tych zmarłych, wtedy nie doszłoby do zamieszek.
Ktoś atakuje-ktoś się broni= zwykłe prawo.

A czy tutaj,powinno się tak znieważać św.p.Prezydenta?
Gdy zapytałam; co takiego złego zrobił,
otrzymałam w zamian pytanie;a co zrobił dobrego.....
Ano zrobił. I to dużo,tyle że dla ludzi ubogich, a o tym się nie chce ani mówić,ani słuchać.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo

Pozdrawiam Cię - i zaufaj Aniołom.

Zaufać mogę temu- kto jest , a nie temu - kogo nie ma. Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:36
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Dedykuję Ci Kazimierzu;
Raz, dwa, trzy - trudno nie wierzyć w nic
http://www.youtube.com/watch?v=nCygIFPc9Gk
Dziękuję Ci, Viko, za dedykację . Piosenka ładna, chociaż taka wspólczesna. Masz rację. Trudno nie wierzyć w nic. Każdy w nas w coś wierzy. Ja wierzę w to, że życie ma sens, ze Rodzina ma sens, że nasze trwanie ma sens.
Najważniejsze, moim zdaniem, jest to, aby nasze trwanie nie stwarzało problemów naszym najbliższym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:48
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Działalność Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przedstawiona jest na stronie Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski
Dodam, że Prezydent Lech Kaczyński żył dla Polski.

Działalność Marii Kaczyńskiej Żony Prezydenta - Wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Kaczy%C5%84ska
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 21:32
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Głos w sprawie aniołów a la Roland Topor.

Poszedłem prosto do sklepu z artykułami myśliwskimi i bronią. Sprzedawca zmierzył mnie krytycznym spojrzeniem – fakt, nie jest ze mnie typ wojownika. Drobnej postury, z łysym kółkiem na czubku głowy, którego nie mam za bardzo czym zamaskować, trochę ugięty na lewo pod ciężarem aktówki.
Z niewinną miną poprosiłem go o coś mocnego, na śrut. Skrzywił się, ale zdjął z wystawy jakąś strzelbę, położył ją na ladzie i z nonszalancją wyrecytował litanię danych technicznych na jej temat. Zrobił okrągłe oczy na widok pliku banknotów, podał mi paczkę amunicji i w osłupieniu patrzył, jak z aktówką w jednej ręce, a śrutówką w drugiej wyszedłem na ulicę.
W pobliżu domu poczułem na sobie znajome spojrzenie. „Już jest, znowu”, pomyślałem i jak gdyby nigdy nic szedłem dalej.
Przy furtce odstawiłem teczkę i załadowałem strzelbę. Powoli ruszyłem w stronę domu.
W pewnej chwili gwałtownie odwróciłem się, wycelowałem w skrzydlatą sylwetkę majaczącą na wysokości jakichś stu metrów i nacisnąłem spust. Ledwie utrzymałem strzelbę w rękach, huk rozniósł się echem po całej ulicy, w powietrzu rozszedł się ostry zapach prochu.
Po chwili z szumem skrzydeł runął do ogródka mój anioł stróż. Facet pod czterdziestkę, blondyn, całkiem przystojny. Żył jeszcze, charczał niemiłosiernie, jego biała szata cokolwiek się poplamiła. Podszedłem i dobiłem go z drugiej rury.
Wreszcie spokój. Nikt mi już nie będzie srał na samochód i na pranie w ogródku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 21:46
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Kazimierz
Oj, Ostatku, Ostatku ! Że też Ci się chce...
Kazimierzu, cieszę się z tego, że chce mi się chcieć... bo życie bez pasji jest zgrzebne i nudne. Po śniadaniu czekanie na obiad, a po obiedzie - na kolację i sen... i od nowa? I każdego dnia tak samo? Nie wyrażam na to zgody.
Cytat:
Napisał Kazimierz
Masz fantazję, ale chyba nie zrobisz kasy swoją "anielską" twórczością.
Nie dla kasy je robię, choć nie powiem, zdarzało się. Z pewnych względów nie ze wszystkich propozycji mogłam zrezygnować i nie tylko o finans chodziło. Teraz dziergam już tylko dla znajomych i przyjaciół. Ostatnim zrobionym Czi-psy podziękują przemiłej dziewczynie za odkładanie psich smakołyków.
Cytat:
Napisał Kazimierz
Ludzka fantazja nie ma granic, i w istnienie w aniołki , tak jak w ich Pana, to kwestia fantazji.
Czy anioły istnieją? "Wszelki rozum jest przeciwko, wszelkie zaś odczucie przemawia za" (Samuel Butler).

Wiara w anioły jest rozpowszechniona w wielu religiach świata, w tym w czterech największych:
- judaizm
- chrześcijaństwo
- islam
- buddyzm i braminizm
Znajdziemy ją także w mitach asyryjsko-babilońskich, u Persów, Babilończyków, Sufich, Indian amerykańskich, szamanów, filozofii greckiej (Platon), New Age, a nawet w psychologii dziecięcej Junga. I na pewno nie wszystkich wymieniłam.

Dla Wankaborki i Kazimierza - Grzegorz z Nyssy -
Cytat:
Bóg nie uczynił niebios na swoje podobieństwo, ani księżyca, ani słońca, ani piękna gwiazd, ani nic innego, co można znaleźć w stworzonym wszechświecie. JEDYNIE TY jesteś uczyniony na podobieństwo tego, którego natura jest poza zrozumieniem. TY SAM jesteś podobieństwem wiecznego piękna, naczyniem szczęścia, wizerunkiem prawdziwego światła. /.../ Nic we wszechświecie nie dorównuje TWOJEJ wielkości. Wszystkie niebiosa mogą się ukryć w dłoni Boga, ziemia i morza mieszczą się w zakamarku jego ręki. I choć On jest tak wielki, że może uchwycić całe stworzenie jedną ręką, to jednak TY możesz go objąć całego./.../
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 15-10-2010 o 08:28. Powód: poprawiłam, bo... chyba fora pomyliłam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 22:04
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Jest taka książeczka ks. Jana Twardowskiego Aniele mój; pełno w niej wizerunków anielskich malowanych, rzeźbionych, rysowanych od wieków. Do każdego Ksiądz popisał wiersz. To najlepiej świadczy o tym, jak wiele jest aniołów.

Zresztą nie ilość jest najistotniejsza. Czytamy w wierszu "Na szpilce:"

Chodzi Anioł Stróż po świecie

sprząta po miłościach

co się rozleciały

zbiera jak ułomki chleba

dla wróbli

żeby się nic nie zmarnowało

listy tam i z powrotem

telefony od ucha do ucha

małe śmieszne pamiątki co były

wzruszeniem

i notes z datą spotkania ukryty

w czajniku

blizny do śmiechu

sprzeczki nie wiadomo po co

żale jak pojedyncze osy

(…) wszystko na szpilce.

Ważne jest to, że każdy człowiek i każda ludzka sprawa mają swojego anioła. Niebiescy posłańcy są wszędzie – mimo że bujają w obłokach, to jednak często schodzą na ziemię, aby obdarzyć nas błogosławieństwem:

Anioł

który nam błogosławi

nie tylko

na Górze Błogosławieństw

ale na górze

i na dole

(Anioł błogosławieństw).

Zajmują się zarówno sprawami prostymi, jak i odświętnymi. Są patronami

śniadań obiadów i kolacji

żebyśmy nie byli głodni

Ze strony;
http://www.kjb24.pl/index.php?option...64&Item id=15

św. Tomasz z Akwinu napisał: „Anioł Stróż strzeże nas od kołyski aż po grób i nigdy nie rezygnuje ze swej służby”
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.