menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #18781  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 09:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Kiedys lubilam Julke

Dzisiaj jest zdewociala ciotka

Amelio!
Ja nie wiem czy użycie słowa ciotka w sytuacji kiedy Julka wyrażała opinie o Biedroniu nie łamie zasad tolerancji..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18782  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 10:32
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Czy odbyla się dziś już miesięcznica?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18783  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 11:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał POLA
Personalne animozje załatwia się na innym podwórku, a w okrągłej należy pracować nad uzdrowieniem państwa.
Widzę, że PO dałeś rozgrzeszenie i przyzwolenie na przetrwanie.

Pamiętam dobrze, jak obecny premier oceniał senat, kiedy w nim siedział jako wicemarszałek i nudził się jak mops, nie ukrywając krytycznych opinii o tej izbie.
No to czekam na inicjatywę i spełnienie obiecanek.
W końcu mi się należy, nie?

Polu popadasz w zacietrzewienie. Ty piszesz jak według Ciebie powinno być i trudno się z tym nie zgodzić ,a Pluto jedynie konstatuje jak jest i to nie tylko w sejmie ,bo taka ludzka natura ,że z trudem zapomina publiczne upokorzenia ,choćby takie jakie Palikot zafundował środowisku PO.
Ja też pamiętam jak Tusk był w senacie,to wszystko prawda,tylko tu właśnie daje znać o sobie lekkie zacietrzewienie i fascynacja - kim i czym wyłuszczać nie muszę.Aby zlikwidować senat nie wystarczy złożyć w stosownym trybie inicjatywę ustawodawczą,musi być również zapewniona wymagana większość,aby ją przegłosować. Zmiany w konstytucji wprowadza się trybem analogicznym jak jej uchwalanie,tj większością kwalifikowaną Zgromadzenia Narodowego. Tak więc za likwidacją senatu musieliby by się opowiedzieć nie tylko posłowie,ale również zainteresowani bezpośrednio senatorowie.To nie jest wykluczone ,ale przyznasz ,że nie łatwe,tym bardziej ,że ta większość kwalifikowana to bodaj 3/5,a wiec nie obecnie łatwa do osiągnięcia większość sejmowa.Uważałam Cię za wielką realistkę ,a Ty trochę tak jak Wacek - wystarczy, że się napisze i złoży do odpowiedniego organu i słowo ciałem się stanie. No i oczywiście wina Tuska, bo był za likwidacją,a teraz jakoby nie jest.Hmmmm,zdumiewające !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18784  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 11:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Strzałka

Cytat:
Napisał amelia
Kiedys lubilam Julke

Dzisiaj jest zdewociala ciotka


Julka jest fatalna nie od dziś,ma nieznośna mentorską manierę,niestety nie dostrzegam stojących za tą postawą faktów i dokonań. Również liczę na to ,że premier jej powie - no to my już pani dziękujemy ! Wczorajszy popis to tylko ,nomen omen ,kropka nad ''i'' !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18785  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 14:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

Prezydent Komorowski odznaczył Zbigniewa Romaszewskiego Orderem Orła Białego. Czy zna ktoś podobny przykład ,aby prezydent Kaczyński, uhonorował tym odznaczeniem ,kogoś z przeciwnego obozu politycznego? Jestem bardzo ciekawa czy był taki przypadek,bo moja pamięć mi niczego takiego mi nie nasuwa.
Wolę prezydenta ,który chociaż pisze ''bul'' ,ale za to nie boli go, uznać zasługi nawet u przeciwników politycznych.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18786  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 14:50
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Dziesięć proc.wyborców wybiera posłów,których hasłem jest walka z krzyżem.Smutne to.Ciekawi mnie czy Palikot przyjąłby odznaczenie państwowe oparte na konstrukcji krzyża z rąk Prezydenta czy odmówiłby?
Kryterium wyboru drugiej osoby w państwie stanowią stosunki przyjacielskie.To nie dobry znak.Czy to nie zakuło Małgorzaty T.?
Kolejny rozłam w PiS i jego nagłośnienie w mediach przynosi więcej strat niż zysku.Mam nadzieję,że nie zabraknie dobrej woli po obu stronach i zapanuje zgoda z dobrym pożytkiem dla stron i wyborców.
Następna sprawa to usunięcie emblematu Orła z koszulek piłkarzy.Nazywam to kretyństwem do n-tej potęgi.Wygląda na to ,że Lato też brzydzi się polskością.
Na zakończenie wyliczanki wspomnę o zapowiedzianym udziale w jutrzejszej manifestacji bojówkarzy niemieckich.O czym to świadczy?
Wymienione problemy bo to są problemy nie dają podstaw do radosnego świętowania Święta Niepodległości.A to jest tylko część problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18787  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 14:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie wątpie, że sama się uśmiałaś po napisaniu wyrazu NALEŻY
I tu Cię zaskoczę, mylisz się. Całkiem serio to traktuję.
Cytat:
Trza mieć odpowiednią liczbę wspólników. I pomysł co zrobić z gruzami.
I ją ma. Czekam do następnego tygodnia.
Cytat:
jak psu zupa....Tylko masz to co Ci sie należy na piśmie? I z klauzują niezwłocznej wykonalności?

Słowo jest dla mnie ważniejsze od papieru.
Cytat:
Miała Biedronia do łona przytulić?
…to czemu nagle występ Biedronia miałby być przyjęty aplauzem? Przecie ciut wcześniej Kopacz rozrabiano na miazgę grubym słowem? Czyżby jako kobita nie zasługiwała na względy z paragrafu tolerancji?
Nikt jej nie kazał Biedronia przytulać, nikt nie oczekuje aplauzu dla niego, nie o to chodzi, Słuchałeś wczorajszego dialogu z Biedroniem w całości? Wątpię, i dlatego bronisz Julki jak niepodległości, nie od dzisiaj zresztą.
A prawda jest taka, że stanowisko przez nią zajmowane, stworzone specjalnie dla niej, bo nie było gdzie upchnąć pani polonistki, psu na budę się zdało.
I to nie tylko moja opinia.
Lila się też ze mną zgadzała i może ktoś tu jeszcze, ale nie ma odwagi o tym głośno powiedzieć.

A jeśli już o Kopacz mowa: a kto podczas wystąpienia Dorna tak ostro zareagował w obronie kandydatki? Tylko Palikot. Zych się nie zająknął, a powinien jako prowadzący.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18788  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 15:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Polu popadasz w zacietrzewienie. Ty piszesz jak według Ciebie powinno być i trudno się z tym nie zgodzić ...
Przecież mam do tego prawo i mam prawo wymagać. Z tego nie zrezygnuję.
Cytat:
Ja też pamiętam jak Tusk był w senacie,to wszystko prawda,tylko tu właśnie daje znać o sobie lekkie zacietrzewienie i fascynacja - kim i czym wyłuszczać nie muszę.
Zacietrzewienie? ejże, przesadzasz.
Przecież to nie jest pomysł filozofa, a Tuska właśnie i na to czekam. W końcu podpisywałam te listy poparcia za likwidacją senatu, za ograniczeniem ilości posłów. Czyż nie mam mandatu, żeby upominać sie o swoje, skoro to nam, nie tylko mnie ma służyć?
Powiem Ci więcej. Dzisiaj odbyłam "naradę" z samorządowcami...z SLD. Są za likwidacją także powiatów!
Czyli oczekiwania są nie tylko moje.
Z tą fascynacją nie przesadzaj.
Cytat:
...za likwidacją senatu musieliby by się opowiedzieć nie tylko posłowie,ale również zainteresowani bezpośrednio senatorowie.To nie jest wykluczone ,ale przyznasz ,że nie łatwe,tym bardziej ,że ta większość kwalifikowana to bodaj 3/5,a wiec nie obecnie łatwa do osiągnięcia większość sejmowa.Uważałam Cię za wielką realistkę ,
A gdzie jest napisane, że ma być łatwo?
Jeśli sam prezydent sugeruje powołanie komisji do zmian w konstytucji, to jest dobry moment, aby sie do tego zabrać. Jeśli nie skasować do zera, to przynajmniej iść tropem Kutza.
Cytat:
a Ty trochę tak jak Wacek - wystarczy, że się napisze i złoży do odpowiedniego organu i słowo ciałem się stanie. No i oczywiście wina Tuska, bo był za likwidacją,a teraz jakoby nie jest.Hmmmm,zdumiewające !
No cóż, Twoja opinia, więc Twoja racja.
Nie jesteśmy takimi, jakimi sie sobie wydajemy, ale takimi, jakimi widzi nas otoczenie.
Tego Twojego oglądu nie zamierzam podważać. Nie mam na to wpływu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18789  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 15:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
,aby prezydent Kaczyński, uhonorował tym odznaczeniem ,kogoś z przeciwnego obozu politycznego? Wolę prezydenta ,który chociaż pisze ''bul'' ,ale za to nie boli go, uznać zasługi nawet u przeciwników politycznych.
Też nie pamiętam, a jeśli dobrze pamiętam to chyba pominął Michnika, ale mogę się mylić.

Zaskoczył mnie, pozytywnie, Romaszewski, że przyszedł. Wszak wiadomo, komu kibicował, a komu - wprost przeciwnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18790  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 15:37
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Parlamencik mamy cudny. Zachowania rozbisurmanionych gimnazjalistów. Gdyby ktoś jeszcze powoływał się na twierdzenie, że na takich zasłużyliśmy to chyba Kutz już nie i jeszcze pewnie parę osób. Chylę czoła przed jego odwagą. Ministrowie i premier śmiejący się ... To już nie okryta złą sławą przez jakiegoś biskupa cywilizacja azjatycka to dno.
Mieczysławie te dziesięć procent nie walczy z krzyżem tylko z umieszczaniem go we wszelkich możliwych miejscach.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18791  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 15:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Sprawa Nowickiej

w roli wicemarszałek.
Zaczyna sie "krucjata".
Poglądy tej pani znamy nie od dziś.
Lobbowanie? śmieszne, skoro wszyscy wiemy, jakie jest jej podejście do aborcji.
Będzie wniosek SP o odwołanie pani wicemarszałek.

Jakie niespodzianki czekają jeszcze filozofa i RP?
Trudno przewidzieć, ale spodziewam się, że sejmowi szperacze ruszyli z kopyta i za czas jakiś bedzie kolejna ciekawostka.
Wszak to łatwiejsze i medialne, a nie mozolne dzierganie programu naprawy finansów publicznych, które nie jest ani medialne, ani łatwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18792  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 15:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Czy odbyla się dziś już miesięcznica?
Popatrz, całkiem zapomniałam.
Ale tyle się dzieje, że miesięcznica zeszła na daleki plan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18793  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 17:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
w roli wicemarszałek.
Zaczyna sie "krucjata".
Poglądy tej pani znamy nie od dziś.
Lobbowanie? śmieszne, skoro wszyscy wiemy, jakie jest jej podejście do aborcji.
Będzie wniosek SP o odwołanie pani wicemarszałek.
A spodziewałaś się innego przyjęcia? Ja niespecjalnie. Bedzie "koleżeństwo" Palikotowi życie umilac maksymalnie.
I w różny sposób.
Ja bym tego przypadku Nowickiej lobbowaniem nie nazwał, bo to jest niejawne finansowanie określonych zachowań pod przykrywką fundacji.Wypisz-wymaluj korupcja jak byk. Czym się to różni od kombinacji Piechy i listy leków do refundacji.
I tu dochodzi jeszcze jeden aspekt z cyklu kuriozalnych. Idzie mi o utajnianie wyroku w procesie cywilnym dotyczącym spraw ludzi dorosłych o ochronę dóbr osobistych.
Cytat:
Jakie niespodzianki czekają jeszcze filozofa i RP?
Trudno przewidzieć, ale spodziewam się, że sejmowi szperacze ruszyli z kopyta i za czas jakiś bedzie kolejna ciekawostka.
Ja stawiam na masowego mordercę norek. 40=50 tysięcy mordowanych rocznie zwierząt robi wrażenie.
Cytat:
Wszak to łatwiejsze i medialne, a nie mozolne dzierganie programu naprawy finansów publicznych, które nie jest ani medialne, ani łatwe.
Polu! Se chiba z nas jaja robisz i mgły helowe sztucznie rozsiewasz Kim chcesz to robić? Palikotem? Toż on spec od naprawy ...własnych. Niewiele się różniący od Rydzyka i Urbana w tej materii. Biedroniem? Masz jeszcze w ekipie swojego pupila jakich speców od reform?
Tfu! Co jo godom, co jo godom. Za zestaw reformy i Biedroń moge trafić do ...fobów i różnych podobnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18794  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 17:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA[QUOTE
]Też nie pamiętam, a jeśli dobrze pamiętam to chyba pominął Michnika, ale mogę się mylić.
Nie mylisz się. I to w rocznicę Marca68 co było rzeczą wredną.
Cytat:
Zaskoczył mnie, pozytywnie, Romaszewski, że przyszedł. Wszak wiadomo, komu kibicował, a komu - wprost przeciwnie.
Po pierwsze primo, to należało mu się za .....przeszłość. I dziwne, że Kaczyński tego nie załatwił w ten sposób.
A że na starość ględzi i mu się miesza to inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18795  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 18:33
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie 11.11.2011.

Mojej Ojczyznie i Rodakom pielegnujacym polskosc w obyczajach , mowie i religii, w imieniu wlasnym a takze mojej rodziny, przesylam najlepsze zyczenia... pomyslnosci w realizowaniu przeslania , aby Polska byla Polska , a Polak Polakiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18796  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 19:09
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie jasne

Do takiego kolorku powinnaś dodać Czerwona Gwiazdę
O argumentach racjonalnych nie gadam, bo i tak nie skutkują,
rock and troll, heh!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18797  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 19:17
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Że co?

Święta Klepsydro ,to już koniec kwarantanny?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18798  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 19:32
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Aby Polska byla Polska.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18799  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 19:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Aby Polska byla Polska.
Oj, Karol, mordo Ty moja
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18800  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 19:59
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

No, jaka ma być. Pewnie,że polska. Jak już tak z szacunkiem do wartości to bardzo grzecznie informuję, że przymiotniki piszemy małą literą. Wtedy będzie zgodnie z polską ortografią.
Literówek się nie czepiam, choć jeśli hasło na sztandar to lepiej sprawdzić przed rozwinięciem chorągwi.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.