menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 11:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jendrek- alkohol jest dla ludzi- i dlaczego mamy pozostawac abstynentami.Ja akurat ze względów zdrowotnych nie pijam pod zadną postacia- ale gdybym mogła - why not?Byleby nie przekroczyc tej cienkiej czerwonej linii....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 11:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Z wypowiedzi Sz.P. wynika, że pijemy alkohol bez ważnych dla nas powodów. (...) Sądzę, że należy rozpocząć modę na "nie piję alkoholu".
Nie przesadzasz?
A słodycze? Sól i pieprz? Seks nie w celu powołania do życia potomstwa? Pikle i majonezy? Itd., itp. Grozi to obżarstwem, erotomanią itd., itp? Nawoływać do pełnej ascezy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 11:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
Nie przesadzasz?
A słodycze? Sól i pieprz? Seks nie w celu powołania do życia potomstwa? Pikle i majonezy? Itd., itp. Grozi to obżarstwem, erotomanią itd., itp? Nawoływać do pełnej ascezy?
Też tak myślę. Alkohol i jak inne są dla ludzi.

Czy pić go z głową czy z miarą obojętne jak nazwać, nie przesadzić i ilością i słuchać ostrzeżeń bliskich. Ale "Mądry Polak po szkodzie"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 12:21
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Skoro już TAK mówicie...

...to dorzucę: kilka lat temu i parę miesięcy wstecz czytałem w GW obszerne dysertacje nt. DOBRODZIEJSTW
płynących ze spożywania alkoholu. Jego zdrowotnego oddziaływania na organizm człowieka. Trudno byłoby cytować - to były bite 2 strony tekstu. Niestety dat nie pamiętam. Jedna ciekawostka: młody człowiek może wypić góra 100 g wina dziennie, zaś wiekowy (70 - 80 lat) może sobie pozwolić na 0,5 litra! Z pożytkiem!!!
Wszystko byłoby O.K., gdyby nie te nieszczęsne 15 %
popadających w uzależnienie... w chorobę alkoholową.
Część lekarzy zna tę teorię, jednak powstrzymują się
przed rozpowszechnianiem. Lękając się przed zachęcaniem - bo nigdy nie wiadomo, kto ma predyspozycje, niestety...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 12:25
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Więc odpowiedź na pytanie

"po co pijemy?" brzmi: DLA ZDROWIA - NAPRAWDĘ!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 12:47
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Jest bardzo dużo powodów dla których pijemy alkohol.Wszystko zależy od tego jak dużo i jak często go pijemy.Prohibicja już była,sprzedaż od godziny 13 też,tak że alkoholu z życia nie wyeliminujemy.Choć jestem alkoholikiem to twierdzę że alkohol jest dla ludzi,dla mnie już nie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 15:59
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
Nie przesadzasz?
A słodycze? Sól i pieprz? Seks nie w celu powołania do życia potomstwa? Pikle i majonezy? Itd., itp. Grozi to obżarstwem, erotomanią itd., itp? Nawoływać do pełnej ascezy?

Gdyby tematem wątku było pytanie: po co jemy? - te ww. pytania byłyby uzasadnione. Pozwolę sobie zauważyć, że różnica między jedzeniem, a spożywaniem alkoholu jest zasadnicza, ponieważ nie możemy zrezygnować z odżywiania się. Jeśli chodzi o seks to potrzeba jego uprawiania jest bardzo zróżnicowana między płciami jak i między poszczególnymi osobami. Erotomania nie powstaje z częstotliwości uprawiania seksu. Po więcej wiedzy odsyłam na inne wątki.
Potrzeba picia sfermentowanych soków owocowych istniała w Starożytnym Egipcie, ze względu na dietę, aby unikać infekcji przewodu pokarmowego. Jaki mieli pokarm w tamtym klimacie, gdy nie było zamrażarek, to raczej nie trudno sobie wyobrazić. Dziś nasza dieta jest inna. W spadku po przodkach pozostał nam przykład ich pijaństwa i domowe receptury produkcji alkoholu. I jedno i drugie, żaden powód do chwały. A jak dużo toksycznych substancji zawiera bimberek wiedzą dokładnie chemicy. Skoro dla niektórych osób szklaneczka winka jest tak miła i pożądana to dlaczego istnieje ogólnospołeczny sprzeciw dotyczący podawania go młodzieży? Myślę, że dlatego, iż jest równie szkodliwy dla młodego organizmu jak i starego d... Aby usunąć alkohol z naszego życia rodzinnego i społecznego musi ta idea dojrzeć w naszej świadomości i sami musimy tego chcieć. Paragrafy za nas tego nie załatwią, Kościół też, bo lobbing pilnuje abyśmy pili dużo rzekomo na zdrowie. Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez alkoholu bo tak przyzwyczaiły się od lat. Ale przecież jesteśmy ludźmi i nasze przyzwyczajenia możemy dowolnie zmieniać jeśli tylko chcemy. Szkoda, że nie bardzo chcemy - odrażający odór alkoholowy będzie ciągnął się za nami jeszcze przez wiele pokoleń...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 16:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jendrek
Nie osiągniesz sukcesu. Rozwijać myśl jest bezsensowna.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 16:38
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Gdyby tematem wątku było pytanie: po co jemy? - te ww. pytania byłyby uzasadnione. (...) nie możemy zrezygnować z odżywiania się. (...) Erotomania nie powstaje z częstotliwości uprawiania seksu. Po więcej wiedzy odsyłam na inne wątki.
Dziękuję za pouczenie, wszak całe życie człowiek się uczy
Nawiasem mówiąc, moja uwaga dotyczyła właśnie alkoholu, ale...
Życzę powodzenia w walce z odrażającym odorem alkoholowym. Po sobie w tym wątku wietrzyć nie musiałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 21:27
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Sądzę, że należy rozpocząć modę na "nie piję alkoholu".
i ja - jak poprzednicy - się zdecydowanie wyłamuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 13:18
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Wzruszenie wywołało...

...nieopanowany ciąg do alkoholu - żeby ochłonąć. Czekam na filmiki o obżarstwie, kleptomanii, nałogu
masturbacji, gwałcicielach itp.itd. Nawet jeśli prezentacje
NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z NORMALNYMI LUDŹMI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 13:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Oj, Prefekcie ...a wydawało mi się, że ja jestem zupełnie normalna.
I tutaj przypomniał mi się stary kawał o Miarze...
Ale nie bedę go opowiadać, bo chyba wszyscy znają ?!
Ale podanym linkiem znów zboczyłaś z tematu. Link bardziej pasuje do utworzonego przez adminkę wątku
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...tml#post639905

O uzależnieniach i skutkach alkoholizmu jest więcej wątków. Tu tytuł dlaczego pijemy alkohol i Jedrek usiłuje namówić do całkowitej abstynencji.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 14:08
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Tadeusz...

Dzięki Tadeusz, za rozjaśnienie tematu.
Posty usunęłam.
A co do alkoholu, to nie zamierzam zrezygnować.
Piję minimalne ilości i okazjonalnie
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 14:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Dzięki Tadeusz, za rozjaśnienie tematu.
Posty usunęłam.
A co do alkoholu, to nie zamierzam zrezygnować.
Piję minimalne ilości i okazjonalnie
Alkohol jest dla ludzi. Ja swoje już wypiłem (taką mam nadzieję) i podobnie jak szunaj mówię on nie jest dla mnie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 15:04
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jendrek
Nie osiągniesz sukcesu. Rozwijać myśl jest bezsensowna.

Owszem, zachęcam do powstrzymania spożycia alkoholu. Nie jest to moja prywatna sprawa i nie ja sam jestem jej zwolennikiem. Skądinąd wiem, że takich osób jest więcej nie tylko tu w KSC czy w internecie, ale także działają w realu. Jeśli choć jedna osoba pomyśli i zrezygnuje z picia alkoholu, bądź radykalnie go ograniczy i nie wpadnie w przepaść uzależnienia to będzie to sukces każdego zwolennika szerzenia idei życia w trzeźwości. Dlatego uważam, że warto o tym mówić.

Byłoby mi miło, gdybyś Tadeuszu zechciał troszkę szerzej uzasadnić swoją uwagę, że myśl ta jest bezsensowna. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie chcesz zrobić tego publicznie to możesz mi odpowiedzieć poprzez wiadomość prywatną. Zapewniam dyskrecję. W każdej Idei, która rozwijała się w przeszłości ktoś musiał być pierwszy, a potem byli następni zwolennicy i byli również przeciwnicy. Zakładam, że Twoja historia jest prawdziwa, dlatego dziwię się, że "modę na nie spożywanie alkoholu" uznajesz za pozbawioną sensu czyli głupią.

Nikogo za uszy nie odciągam od flaszki, nie biorę za mankiet i nie zmuszam do wylewania za kołnierz bo każdy ma swój rozum po to aby kierował jego postępowaniem i wybierał co jest dobre, a co złe. Spożywanie alkoholu jest złe i tej opinii już nie da się zmienić.
Jako inicjator tematu wątku dziękuję wszystkim kto zechciał wypowiedzieć się na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 16:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jendrek
Dlaczego zmieniasz sens mojej wypowiedzi?
Cytat:
Zakładam, że Twoja historia jest prawdziwa, dlatego dziwię się, że "modę na nie spożywanie alkoholu" uznajesz za pozbawioną sensu czyli głupią.

Gdzie ja napisałem że jest GŁUPIA? Pokaż bo nie pamiętam o czymś takim.
Historia jest prawdziwa bo po tylu kubłach pomyj wylanych na mą głowę dawno bym zmilkł na ten temat. Raczej powinno być jasne.
Bezsensu jest np. mówienie osobie w ciagu alkoholowym -"nie pij" on/ona i tak nie posłucha i nie mówię, że to jest głupie.
Bez sensu bo była w USA prohibicja, bo u nas w Polsce była sprzedaż od 13-tej, bo trzeba zmienić zapatrywania 99,99% ludności świata. Bez sensu bo narkotyków nie kupuje się w sklepie i są narkomani. Bez sensu bo to samo można powiedzieć o palaczach, trują siebie i otoczenie.

Cytat:
Spożywanie alkoholu jest złe i tej opinii już nie da się zmienić


To jest raczej Twoja opinia i tej 0,01% myślących tak jak Ty.
Są wesela bez alkoholu, są sylwestry i inne uroczystości rodzinne i nie tylko. Są opłatki przed Bożym Narodzeniem dla takich jak ja bez alkoholu. Ale czemu mam zabronić napić się piwa wódki synowi czy córce (od dawna sa pełnoletni)? Temu, że ja piłem! oni to doskonale wiedzą. Na weselu syna byłem dotąd, dokąd zapach alkoholu nie przeszkadzał mojej sytuacji. W chwili gdy poczułem, że dalszy pobyt może się żle dla mnie skończyć wesele opuściłem.Nie mogłem i nie chciałem pozbawić wesela alkoholu.

A tu to o co chodzi?
Cytat:
Jeśli choć jedna osoba pomyśli i zrezygnuje z picia alkoholu, bądź radykalnie go ograniczy i nie wpadnie w przepaść uzależnienia to będzie to sukces każdego zwolennika szerzenia idei życia w trzeźwości

Ludzie piją alkohol od zawsze i nie każdy wpada w uzależnienie. Życie w trzeźwości to całkowita abstynencja. Powtarzam co co wyżej alkohol jest dla ludzi, tylko nie każdemu jest dane jego spożywanie.
ps. znam przypadek kiedy osoba po opuszczeniu ośrodka leczenia uzależnień zdemolowała sklep z alkoholem, bo uznała że to siedlisko zła.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 22:34
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie

Czytam dość uważnie wątki nt. mody jedzenia i picia itd..
i myslę ,ze to jest bez sensowne.Jedzenie i picie alkoholu
to nie moda to tradycja głęboko zakorzeniona w naszym
społczeństwie.Od chrzcin po zgon towarzyszy każdej rodzinie.
Zdarza się ,że są goście niepijący alkoholu,wegetarianie i inni
nikt im nie narzuca co mają jeść lub pić.
Moda nie ma racji bytu, co z nia będzie jak przeminie?
Imprezy rodzinne też nie są zbyt często w nałogowe picie od nich sie nie wpadnie.Wystarczy zdawać sobie sprawę z tego,że
alkohol uzależnia bezpowrotnie.Tylko nie wiadomo kiedy i każdą wypitą lampkę szampana czy kieliszek wódki traktować
jako ostatni.A najlepiej zbyt często po nie nie sięgać.A jak już
to w wyjątkowych wypadkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 04:34
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Warto zauważyć, że nawet na spotkaniach np. zlotowiczów, a tych mam kilkanaście (kilkudniowych) w ciągu roku wyczuwa się spadek picia alkoholi.
Jeśli ktoś jedzie na zlot kilkadziesiąt kilometrów i wraca tego samego dnia do domu to jedynie co pozostaje to wypicie kawy, herbaty.
Zloty kilkudniowe mają swoją oprawę.
dzień pierwszy można troszkę pozwolić podegustować różne trunki (czytaj własnego wyrobu)
dzień drugi kilka kieliszków z kolekcji co nie zdążyliśmy wczoraj skosztować
i dzień trzeci, po obiedzie rozjeżdżamy się do domów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 11:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przecież choroba alkoholowa nie ma nic wspólnego z okazjonalnym wypiciem lampki wina , czy kieliszka koniaczku.Dla mnie kazda abstynencja jest w jakis sposób patologiczna.To są rzeczy dla ludzi- a caly problem polega na tym aby nie wpasc a ZADEN nałóg...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 14:30
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Zaczynają mnie irytować

wypowiedzi typu "alkohol jest zły", "pijemy, bo nakazuje tradycja" itp.

I całkowite ignorowanie mądrych tekstów np. Babcieli.
Nieładnie pachnie mi to dewotyzmem, że nie powiem dosadniej!

Zgoda, UPIJANIE SIĘ JEST BEZSENSOWNE, deprecjonujące cechy homo sapiens, szkodliwe dla zdrowia, sprowadzające zagrożenie uzależnienia itd.
Problem jest o wiele bardziej złożony, niż tylko czarne i białe. Potrafił to dostrzec niepijący alkoholik Tadeusz.
Nie lubi pochwał - wszak NIE PIJE DLA SIEBIE!!! Brawo.
To jest jedynie słuszna filozofia.

Spotkałem się z opiniami uczestników AA, że skrajne zacietrzewienie przejawiają... byli alkoholicy. Jak w przypadku eksgrzesznic: są najbardziej zagorzałymi dewotkami. Jeden z naszych fraszkopisarzy określił to
zjawisko:

"Modli się pod figurą,
a ma diabła za skórą".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pić czy nie pić? Alkohol a zdrowie - komentarze amelia Ogólny 13 10-10-2012 21:05
Alkohol a kłopoty zdrowotne osób dojrzałych - komentarze Brunek_L Ogólny 0 05-01-2009 13:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.