menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-06-2011, 21:12
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Sprzątamy psie kupy, ale... jacy jesteśmy?


Jak to jest "czyścioszki" , że psia kupa bardziej w oczy WAS kole niż wywalone śmieci? Trawniki zawalone petami, puszkami, pampersami,obsranymi chusteczkami, bo przecież CZŁOWIEK KLOCA WALNĄĆ może, a pies nie! Mało tego psiarze teraz obserwowani są przez SM, przez nagle "świętych" sąsiadów, przez strażników pseudo - moralności i porządku !
Zanim wydrzesz się na właściciela psa, który sprząta (a może czasem i nie...) zastanów się - czy sam nie syfisz???
Wydarzenie to stworzyłam z myślą o osobach takich jak ja, która sprząta po swoich psach, i która ma dość wściekłych spojrzeń pseudo-społeczniaków

http://www.facebook.com/event.php?ei...8401116&ref=ts
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-06-2011, 21:47
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Mąż miał takie przejście z panią z dzieckiem w wózku. Pies zrobił to co musiał. Mąż sięgał, akurat po torebkę , w którą miał zapakować to co trzeba. Wtedy usłyszał polecenie - Sprzątnąć tę kupę. Mąż to zrobił, ale dziecko wyrzuciło opakowanie po soczku i pani łaskawie nie raczyła podnieść pudełeczka. No to usłyszała również polecenie sprzątnięcia. Niestety pani wzruszyła ramionami i nie raczyła wrzucić do kosza niepotrzebnego już opakowania.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 19:58
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Wszyscy powinni sprzątać po sobie.Właściciele psów po swoich pupilach - z ubolewaniem stwierdzam,że robią to jeszcze niestety bardzo rzadko.Nie powinno się rzucać byle gdzie różnych opakowań czy papierków.Niestety ciągle się uczymy i chyba tylko wysokie mandaty nas zdyscyplinują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 20:07
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Mieszkam w pobliżu lasu i to co tam wyrzucają ludzie woła o pomstę do nieba, sterty puszek, butelek, różnorakich plastików, mozna zobaczyc nawet starą kanapę czy kawałek odkurzacza! Oburzenie bo pies nabrudził? Moją ulicą często przejeżdżaja jeźdzcy na koniach, konie wiadomo robia kupy i jakos nigdy nie widziałam aby którys z jeźdźców zsiadł z konia i posprzatał. Więc o czym my mówimy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 20:22
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

a kto ma sprzątać po bezpańskich psach - których wszędzie jest pełno?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 11:10
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Mieszkam w pobliżu lasu i to co tam wyrzucają ludzie woła o pomstę do nieba, sterty puszek, butelek, różnorakich plastików, mozna zobaczyc nawet starą kanapę czy kawałek odkurzacza! Oburzenie bo pies nabrudził? Moją ulicą często przejeżdżaja jeźdzcy na koniach, konie wiadomo robia kupy i jakos nigdy nie widziałam aby którys z jeźdźców zsiadł z konia i posprzatał. Więc o czym my mówimy?
Mówimy o tym,że należy społeczeństwo nauczyć sprzątać po sobie.Po koniach też należy sprzątać.Co do porzucania śmieci w lesie to wejdzie niedługo w życie ustawa zobowiązująca gminy do pilnowania porządku u siebie.Będzie tzw.opłata śmieciowa,której wysokość jest uzależniona od ilości osób mieszkających,a nie zameldowanych.Jak będą takie i inne regulacje to ludziom odechce się rzucać śmieciami po kątach. Wszyscy właściciele domów (teraz tak nie jest)będą musieli obowiązkowo zawrzeć umowę na wywóz śmieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 11:11
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
a kto ma sprzątać po bezpańskich psach - których wszędzie jest pełno?
Bezpańskie psy powinny być wyłapane i oddane do schroniska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 10:48
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

za bezpańskie psy odpowiada gmina,
a tak przy okazji to wyłapanie ich nic nie zmieni - powinna zmienić się nasza mentalność bezmyślnego rozmnażania psów na potęgę, tak jak to jest w cywilizowanym świecie, gdzie nie ma problemu wałęsających się psów. Mi kupy na trawniku przeszkadzają tak samo jak śmieci w lesie, tyle że za to drugie można być bezkarnym, bo trudniej jest udowodnić że to nasze śmieci. Wszystko jak już pisałam zależy od mentalności i kultury społeczeństwa. Skoro jest ogólne przyzwolenie i akceptacja brudu i nieporządku to przepisami się tego nie zmieni. Chyba, że kary byłyby drakońsko wysokie, ale na to chyba nie ma co liczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 20:01
LesnaChata_pl LesnaChata_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 40
Domyślnie

własnie wszyscy mówią o sprzątaniu po naszych pupilach, ale o tych syfach wyrzucanych w lesie, za miastem ,czy nawet na ulicy nikt nie mówi. To jakoś nikogo w oczy nie kole. Śmieszy mnie takie podejście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 21:29
pigwa's Avatar
pigwa pigwa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Opole Śląsk Polska
Posty: 28
Domyślnie ekologia

mówimy i mowimy a niewiele robimy.. jak to się dzieje ,że w Anglii każdy sprząta po swoim pupilu nam się nie chce na wet segregować swoich brudów!!!
__________________
Krystyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 21:35
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja dużo spaceruję z psami i te tony gruzu, starych mebli, pozostałości po grillowaniu bardziej niszczą środowisko niż psie kupy.Tak swoją drogą sprzątam po pupilach.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-10-2012, 07:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Ja dużo spaceruję z psami i te tony gruzu, starych mebli, pozostałości po grillowaniu bardziej niszczą środowisko niż psie kupy.Tak swoją drogą sprzątam po pupilach.
Dlatego jak każdy obligatoryjnie będzie płacił za wywóz śmieci, tego nie będzie, bo po co wtedy przerzucać śmieci do sąsiada czy do lasu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-10-2012, 08:31
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dlatego jak każdy obligatoryjnie będzie płacił za wywóz śmieci, tego nie będzie, bo po co wtedy przerzucać śmieci do sąsiada czy do lasu.


Pod warunkiem, że zakład komunalny lub firma, która wywozi śmieci nie będzie miała "focha" i zabierze wszystko co jest zapakowane do kubła.

Ja już miałam, przeprawę z takin zakładem, kiedy to raz miałam śmieci o jeden worek więcej w kuble (pokrywa kubła niestety nie zamykała się) i panowie, tenże worek po prostu wyrzucili z kubła i zostawili na trawniku przed domem.
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-10-2012, 08:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorota45
Pod warunkiem, że zakład komunalny lub firma, która wywozi śmieci nie będzie miała "focha" i zabierze wszystko co jest zapakowane do kubła.

Ja już miałam, przeprawę z takin zakładem, kiedy to raz miałam śmieci o jeden worek więcej w kuble (pokrywa kubła niestety nie zamykała się) i panowie, tenże worek po prostu wyrzucili z kubła i zostawili na trawniku przed domem.
Pewnie czekali "na ofiarę " To jest częste, w końcu masz umowę tylko na określoną objętość, wszystko ponad jest "co łaska". To się chyba popularnie nazywa korupcja.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-10-2012, 09:03
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pewnie czekali "na ofiarę " To jest częste, w końcu masz umowę tylko na określoną objętość, wszystko ponad jest "co łaska". To się chyba popularnie nazywa korupcja.

Na pewno tak bylo, tylko, że kiedy oni jeżdżą, to u mnie nie ma nikogo w domu.
Od tamtego czasu Jak jest coś "ponad kubeł", sąsiedzi sobie pomagają udostępniając miejsce w swoim pojemniku.

A panowie nie otrzymują "gratisów: w postaci toreb puszek, które im się zostawiało jako "łapówkę"
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jacy jesteśmy naprawdę ? Jak widzisz siebie? basialwica Społeczeństwo - wątki archiwalne 82 01-11-2009 13:14
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? część 2 Bajadera07 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 257 25-05-2009 12:01
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
Jacy sa polscy dziennikarze ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 49 15-12-2008 13:11
Czy jesteśmy obiektywni? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 13-04-2008 18:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.