menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:46
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jezeli o mnie chodzi,to sie nie boje,reaguje za kazdym razem,nie obchodzi,mnie czy facet jest pijany,wpadam do mieszkania /mam takie pietro wyzej/ zabieram dzieciaki do siebie/trójka/ dzwonie po policje,faceta zabieraja,matka splakana p,pobita,przychhodzi po dzieci,obiecuje,ze poda go do sadu/za znecanie/i oczywiscie tego nie robi,i tak to trwa juz ładnych pare lat.teraz chłopcy podrosli i maja zal do matki,a ojciec sie ich boi i nie bije.Ale czy to o to chodzi.Takie sprawy powinny być scigane z urzedu ,a nie na wniosek pokrzywdzonego.Wiem Lilus,ze Ty tez bys interweniowala,jak sie nie da inaczej to trzeba zdjąć buta i przyłozyc.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #42  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:55
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Zapewniam Cię Lilu, że nie zdarzyło mi się jeszcze bym nie zareagowała, gdy komuś dzieje się krzywda bez względu na to czy jest to człowiek, czy zwierzę. Nie jestem tak odważna i przebojowa, by obcasem zaprowadzac porządek. Ale niejednokrotnie nie odmawiałam świadczenia w sądzie przeciw krzywdzicielom, nawet w przypadkach, gdy mogłam spodziewać się zemsty.
[
  #43  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lila
Z ręką na sercu mogę powiedzieć całkowicie szczerze. Mieszkam całe życie w małym domu prywatnym mającym 5 lokali mieszkalnych. Obecnie do mnie należy z tego 3 mieszkania. Z dzieci są moje dwie wnuczki i u współwłaściciela dwoje dzieci. Nie ma przemocy. Na przeciwko jest duży blok mieszkalny wieloklatkowy podobnie obok. Nie słyszałem aby gdzieś była przemoc. Zareagowłbym. Tak jak goniłem graficiarzy malujących świerzo odnowiony blok.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zdzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
  #44  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 20:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Zapewniam Cię Lilu, że nie zdarzyło mi się jeszcze bym nie zareagowała, gdy komuś dzieje się krzywda bez względu na to czy jest to człowiek, czy zwierzę. Nie jestem tak odważna i przebojowa, by obcasem zaprowadzac porządek. Ale niejednokrodnie nie odmawiałam świadczenia w sądzie przeciw krzywdzicielom, nawet w przypadkach, gdy mogłam spodziewać się zemsty.
[

A w sądach też byłam..Podobno miano mi spalić pod sądem samochód...i nic.
Ale obcas - szpilka- jest skuteczniejszy ,bo natychmiastowy.Dopiero potem trzeba myśleć o reszcie.
  #45  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 20:06
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A w sądach też byłam..Podobno miano mi spalić pod sądem samochód...i nic.
Ale obcas - szpilka- jest skuteczniejszy ,bo natychmiastowy.Dopiero potem trzeba myśleć o reszcie.
A ja jeszcze nie mam pewności, czy mnie obiecana zemsta ominie. Bo ostatnio świadczyłam w listopadzie ubiegłego roku.
  #46  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 20:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jutro w TVN-ie w programie "Uwaga" o godz. 19.45 ma być nadany reportaż o zakatownym Bartusiu
  #47  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 20:51
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Tadeuszu
(Napiętnowanie i karanie przestępców jest oczywiste i poza dyskusją.) - stąd ten nawias.

Polecasz obejrzenie tego reportażu, ale w jakim celu? Co mielibyśmy po obejrzenu go zrobić? Jakie wyciągnąć wnioski?
Nie wiem, czy wiesz, że częste ogladanie makabrycznych scen w filmach, w komputerowych grach znieczula jakąś grupę ludzi na takie zdarzenia w świecie realnym? A telewizja, filmy, komputerowe gry dostarczają nam takich wrażeń w nadmiarze. M.in jest to jedna z przyczyn przestępstw.
Dariusz Kosiur
  #48  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 22:08
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

zgadzam się z Tobą Dariuszu !
Wystarczy mi emocji i stresu jakich doznałam usłyszawszy o tym p
rzypadku.Nie chcę już tego oglądać !
Ale wciąż się zastanawiam dlaczego do tego doszło skoro żyjemy tuż obok..../biedy i alkoholu nie da się wykluczyć,jest wszędzie, nawet w najbogatszych krajach i w takich sytuacjach powinniśmy być szczególnie wyczuleni, a nie udawać,że nie widzimy..../.
__________________
Agnieszka
  #49  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 22:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Znowu przestępstwo na dziecku. Zgwałcono 9-letnigo chłopca w Gdańsku. Gwałciciel poszukiwny.
Jesli masz wątpliwości lub chcesz porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
  #50  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:00
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Jak można wypisywać takie brednie?
Nieprawdaż?
  #51  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:14
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Jak można wypisywać takie brednie?
Nieprawdaż?
Widocznie można, skoro są wypisywane, a nawet podpisywane. Niektórzy malkontenctwo mają we krwi.
Jesli masz wątpliwości lub chcesz porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
  #52  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Oż qrna,ale dyskusja.Na poziomie,nie powiem....

ps.Jeżeli chodzi o mnie,to żeby było jasne..pisząc nie mam najmniejszego zamiaru przekabacać kogoś na swoją modłę,a nawet wbrew przeciwnie..

Michnika gazety nie lubię od pewnego czasu.Już do historii starożytnej należą czasy ,gdy była moją ulubioną gazetą..Ale wtedy z każdej strony nie wyskakiwał Żyd - z wołaniem do mnie o ekspiację.

Wolno mi ? A może nie ?
Oczywiscie Lila tylko dyskusje z AP i DK są na jakimś poziomie reszta to chłam,ale internet to tylko slup ogloszeniowy zniesie wszystko.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #53  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Jak można wypisywać takie brednie?
Nieprawdaż?
martuniu można jak si okazuje i to w wielu miejscach ,można też cytować siebie obficie,żeby nikomu nie umkło
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 20-05-2008 o 23:54.
  #54  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:49
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Nie mogę niestety się pochwalić,że to rozumiem.
  #55  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Oczywiscie Lila tylko dyskusje z AP i DK są na jakimś poziomie reszta to chłam,ale internet to tylko slup ogloszeniowy zniesie wszystko.....

Wiesz co Małgoś ?
Pisząc to nie miałam Ciebie na myśli..
Ale po tej odzywce to chyba coś mi się pomyliło.Zdarza mi się to coraz częściej.
Przepraszam..
  #56  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Proszę bardzo....ja już nie wiem kto kogo ma na mysli widac mi intelekt przeminął i se ne vrati
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #57  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 23:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Coraz więcej przypadków bestialstwa w stosunku do dzieci ujawniają media, czy zmieniliśmy się aż tak bardzo na niekorzyść czy kiedyś się o takiej patologii milczało?

Ostatnio edytowane przez Basia. : 21-05-2008 o 00:49.
  #58  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 00:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

I to i to...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #59  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 06:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Coraz więcej przypadków bestialstwa w stosunku do dzieci ujawniają media, czy zmieniliśmy się aż tak bardzo na niekorzyść czy kiedyś się o takiej patologii milczało?
Uważam, że szybkość dotarcia przez media do tych okropnych czynów jest jedną z przyczyn jej ilości podawanych do wiadomości ogółowi. Ilość też się zwiększyła, wczoraj w którymś z kanałów telewizyjnych podana była stystyka z ostatnich lat, niestety z tendencją rosnącą.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr 022 826 80 72 lub napisz:bitedziecko@fdn.pl
  #60  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 11:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Bartuś pośrednio uratował życie dziecka w Olsztynie..


6-ciomiesięczne dziecko w Olsztynie ,młodzi rodzice i czujny lekarz.Myślę że po ostatnich wypadkach.Zawiadomił policję bo zauważył siniaki.
Być może temu małemu się udało,dzięki odrażającej matce Bartka.Winię matkę,bo jak się okazuje miała również córkę ,która powinna mieć 11 lat ..i ....zniknęła parę lat temu.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nikt nie pochodzi z miasta Łodzi ... z centrum Łódź 50 09-09-2018 09:47
Dieta bogata w brokuły pomaga chronić serce - komentarze Bianka Ogólny 12 09-06-2009 11:09
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 13:06
Pomocy-moze ktos wie iryska eSenior 47 21-08-2008 10:37
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.