menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za przywróceniem dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli?
Tak 12 24.00%
Nie 38 76.00%
Głosujących: 50. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 22:19
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Będziemy w końcu bardziej papiescy od papieża i o to chodzi. Mamy już Chrystusa Króla, Maryję Królową Polski, dodamy Trzech Króli i wyniknie problem, bośmy jeszcze nie koronowali Ducha Świętego. Proponuję jeszcze jedno święto: Ducha Świętego Króla Rozumu.

Powyższy tekst odbieram jako naśmiewanie się, wyszydzanie, a właściwie obrażanie moich uczuć religijnych.
O blużnierstwie nie wspomnę bo to wyższa półka i dostać się na nią to nie lada gratka.

(Teraz Babka Gratka myśli co by to odpowiedzieć.)
  #42  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 22:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Gdybym nie była wieloletnim pracodawcą,też bym głosowała na ''tak''.
Lila, przewrotna z Ciebie istota i prywatą się kierujesz, a my tu tak ... ogólnie, w trosce o dobro publiczne (przepraszam za wyrażenie )

A we Włoszech np. Boże Ciało nie jest dniem wolnym od pracy, a u nas jest.
  #43  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 23:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Lila, przewrotna z Ciebie istota i prywatą się kierujesz, a my tu tak ... ogólnie, w trosce o dobro publiczne (przepraszam za wyrażenie )

A we Włoszech np. Boże Ciało nie jest dniem wolnym od pracy, a u nas jest.

Ja też o dobro -sorry - publiczne.
Do licha,niedługo nie będzie miał kto i kiedy pracować .Mnie nie chodzi o Trzech Króli.Niech będzie .Tylko 1-go maja do pracy.

ps.może tego jeszcze nie widać gołym okiem,ale zbliża się recesja.Ona do nas dojdzie niebawem,chyba że zdarzy się cud.Nie kraczę ,choć jestem poważna jak czerń piór kruczych.Stwierdzam fakt,nie martwiąc się o przyszłosć,bo może nie dożyję.
  #44  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 00:29
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Powyższy tekst odbieram jako naśmiewanie się, wyszydzanie, a właściwie obrażanie moich uczuć religijnych.
O blużnierstwie nie wspomnę bo to wyższa półka i dostać się na nią to nie lada gratka.

(Teraz Babka Gratka myśli co by to odpowiedzieć.)

W moim przekonaniu napisałam prawdę. Uzasadnienie dlaczego proponuję Ducha Świętego jako Króla Rozumu zamieściłam na wątku ekumenicznym post nr 114, bo tu byłoby to nie na temat.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #45  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 09:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Powyższy tekst odbieram jako naśmiewanie się, wyszydzanie, a właściwie obrażanie moich uczuć religijnych.
O blużnierstwie nie wspomnę bo to wyższa półka i dostać się na nią to nie lada gratka.

(Teraz Babka Gratka myśli co by to odpowiedzieć.)
Propozycja koronacji Ducha Świętego nie jest obrazą uczuć religijnych. Zdumiewa mnie wyjątkowa drażliwość katolików. Wiara sama się obroni i nie wymaga sądowego potwierdzenia swojego prawa do istnienia. Taka drażliwość robi religii więcej złego niż dobrego.
  #46  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 09:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Propozycja koronacji Ducha Świętego nie jest obrazą uczuć religijnych. Zdumiewa mnie wyjątkowa drażliwość katolików. Wiara sama się obroni i nie wymaga sądowego potwierdzenia swojego prawa do istnienia. Taka drażliwość robi religii więcej złego niż dobrego.

Oooooo,wypraszam sobie !!
Czy ja jestem drażliwa na tym punkcie ? Hę ,ja się zapytowywuję ? A katoliczką jestem niewątpliwie ,hej !
  #47  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 10:40
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Oooooo,wypraszam sobie !!
Czy ja jestem drażliwa na tym punkcie ? Hę ,ja się zapytowywuję ? A katoliczką jestem niewątpliwie ,hej !
Ty nie jesteś, ale moja odpowiedź była to takiego co się zdeklarował jako obrażony w uczuciach
  #48  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 13:26
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Wracam do sondy: ...
Długi weekend to przede sekwencja So/N - 1Maja - 3 Maja - So/N.
Jakoś PracOdawcy, nawet poprzez POsła PalikOta tego niezdrowego dla gospodarki faktu nie kwestionują.
A tu o sondażu - a sondaże dla PO ważna rzecz
http://www.rp.pl/artykul/173943,1941..._1_m aja.html
Cytat:
Polacy wolą wolny 6 stycznia niż 1 maja

Polacy wolą mieć dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli niż w Święto Pracy - głosi sondaż TNS OBOP na zlecenie "Dziennika".

63 proc. respondentów uznało, że 6 stycznia czyli Święto Trzech Króli powinno być dniem wolnym od pracy. Przeciwnego zdania było 29 proc. osób, a 8 proc. nie miało sprecyzowanej opinii na ten temat.

Jednocześnie ponad połowa ankietowanych (52 proc.) stwierdziła, że gdyby miała decydować, który dzień jest wolny od pracy - czy 6 stycznia czy 1 maja - wybrałaby Święto Trzech Króli. Za Świętem Pracy opowiedziało się 35 proc. badanych. 7 proc. uznało, że oba dni powinny być wolne, a 2 proc. - że żaden z nich. 4 proc. respondentów nie udzieliło odpowiedzi na pytanie.

O tym, czy 6 stycznia będzie wolny od pracy posłowie zdecydują za dwa tygodnie. Podczas piątkowej debaty w Sejmie PO i Lewica były temu przeciwne. Poseł PO Jarosław Gowin powiedział "Dziennikowi", że wyniki sondażu wskazują, że jego partia powinna rozważyć wprowadzenie wolnego 6 stycznia zamiast 1 maja.

Sondaż zrealizowano 20 września na 500 dorosłych Polakach.

  #49  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 14:45
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nooooo ! jak to Polska bez "trzech kroli " ?
Nie moze byc !
Jeden krol z zachodu ,drugi ze wschodu ,trzeci doszedl z Bliskiego Wschodu.
  #50  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 21:19
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie Kłamstwo na razie górą

Głównym argumentem różnych debat przeciw przywróceniu tych świąt było twierdzenie, że nas na to nie stać. Kolejny wolny od pracy dzień, to wymierna strata w PKB, niektóre "autorytety" ekonomiczne wyrażały ją liczbowo.

A prawda jest taka. W Średniowieczu wszystkich dni wolnych od pracy (niedziel i świąt kościelnych) było więcej niż dziś (łącznie z niedzielami, wolnymi sobotami, świętami kościelnymi i państwowymi).
Jeśli chodzi o straty w PKB. Dysponujemy ogromnymi, niewykorzystanymi wolnymi zasobami ludzkimi (przepraszam za sformułowanie, to termin ekonomiczny). 52% Polaków w wieku produkcyjnym nie posiada stałego zajęcia. Przy tak ogromnej unieruchomionej sile roboczej mówić ludziom o stratach z powodu kolejnego wolnego dnia to ordynarne oszustwo.
Istnieją jeszcze wzgledy natury politycznej - to święto związane jest z religią katolicką, którą się skutecznie niszczy. Ciekawe, robili to komuniści, dziś liberalni kapitaliści - co za szatańska kontynuacja.
Dariusz Kosiur
  #51  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 22:02
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Sorry - a mało mamy świąt wolnych i kościelnych od pracy. To chyba nie chodzi o święcenie tego dnia tylko o zwyczajne leniuchownie. Ja jako osoba nie pracująca z racji choroby nie jestem kategorycznie, żeby moje dzieci - mocno wierzące, pracujące w administracji miały jeszcze jeden dzień wolny, z którym nie wiadomo co zrobić. Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
  #52  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 22:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
__________________lub innej dowolnej porze
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #53  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 22:57
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Tak Tadeuszu - nie widzę powodu,by ten dzień był wolny od pracy. My Polacy nie przeginajmy i to bez względu na wiek.
  #54  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 23:14
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
__________________lub innej dowolnej porze

Dotyczy to również wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego?
Też wolny dzień. Co za marnotrawstwo!!!
Takie straty w PKB! Zlikwidować! Do roboty!
  #55  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 23:15
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Rozmawiałam na ten temat z moimi dziećmi ponieważ oni pracują i chyba to ich, osób pracujących zdanie powinno bardziej się liczyć niż nas, emerytów.
Taka jest moja opinia.
A więc zarówno syn (działalność gospodarcza) jak córka i synowa (pracują na etatach w firmach zagranicznych )woleliby aby pozostało tak jak było do tej pory.
A to z prostej przyczyny, długi weekend majowy. Dla nich pracujących ,dodatkowe dni wolne na wiosne.
Natomiast do kościoła można iść zawsze , bez względu na to czy mamy wolne czy nie.
A przecież i my , seniorzy ,na wiosnę stajemy sie bardziej aktywni, jakby ubyło nam lat. I w takie wolne dni to i za miasto można wyruszyć i grila zrobić.
Natomiast długi weekend zimą to dobry tylko na spanie i jedzenie. Przecież nikt całe dnie nie siedzi w kościele i się nie modli.
A zresztą ten pomysł wyszedł od pana Kropiwnickiego który myśli już o emeryturze, bo jego druga kadencja jako prezydenta Łodzi dobiega końca. Ot, chciałby zostawić po sobie jakąś pamiątke......
  #56  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 23:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
__________________lub innej dowolnej porze

Jak juz pojawilam sie ponownie na Forum, to wam cos napisze. W Hiszpanii, kraju wielkich tradycji katolickich - swietuje sie tylko: 25 grudzien, 6 styczen (najwieksze swieto - ktore zastepuje 1 styczen), Wielki Piatek, Niedziela Wielkanocna. Potem w kazdej prowincji sa lokalne swieta religijne tzw "vierge". No i swieta panstwowe. Sklepy sa otwarte w niedziele. Ludzie chodza do kosciola wieczorem i moge Was zapewnic koscioly sa pelne!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #57  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 23:45
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Nasze kościoły są piękne , ale w Hiszpani są cudowne.
Nigdzie nie widziałam piękniejszych....
Może nie na temat ale po przeczytaniu postu Marbelli na moment wróciam do Hiszpani.....
  #58  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 23:53
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Też uważam,że jak ktoś czuje potrzebę to pomodli się nawet w przydrożnej kaplicy. Wolny dzień to tylko wymówka.
  #59  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 01:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagula
Też uważam,że jak ktoś czuje potrzebę to pomodli się nawet w przydrożnej kaplicy. Wolny dzień to tylko wymówka.
Moze nie na temat ale pamietam kiedy chodzilam do podstawowki, byly organizowane tzw "niedzielne" poranki w szkole, ktore zaczynaly sie o 10 rano. "Starszyzna" mowila, ze to po to aby odciagnac dzieciaki od kosciola i niedzielnej mszy. Bzdura, wszyscy gonilismy na msze o 9-ej rano i potem walilismy do szkoly na "rozrywki" niedzielne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #60  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 05:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Dotyczy to również wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego?
Też wolny dzień. Co za marnotrawstwo!!!
Takie straty w PKB! Zlikwidować! Do roboty!


Vetusie
Nie myl pojęć i nie rób innym wody z mózgu. Dyskusja jest o tym by jeszcze dołożyć nowy dzień wolny od pracy a nie likwidować świąt już dawno ustalonych. Dwie całkiem różne koncepcje. Mnie jak już to pisałem powyżej jest obojętne bo mam 365/365 dni wolnych w roku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze Basia. Ogólny 63 28-03-2010 09:54
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje. Gabi K. Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 29-06-2008 12:14
Aaaale nuuumer wywineli w Sejmie ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 0 01-04-2008 20:01
teatr dla trzech generacji Joanna Ordak Hobby, pasje 0 18-12-2006 13:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.