menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 16:17
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Szanowny Dariuszu, czy czasemi czytasz słowa innych ze zrozumieniem? Ja dziecko raz sadło z roweru, to spadło raz.I jest to wypadek losowy. Ale jak spada codziennie, to warto sie przyjrzeć rodzinie.Nie sadzisz?
  #22  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 16:35
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Kosiur
Mam w domu Gazetę Wybiórczą, specjalnie ją trzymam, jest w niej wkładka opatrzona wielkim tytułem: "Cała Polaska bije dzieci".
Rzetelność wymaga, aby:
1. Pisać "Wyborcza", a nie "wybiórcza", bo takiej gazety nie ma.
2. Proszę podać nr gazety i datę jej wydania, bo zamierzam to sprawdzić.
Cytat:
Czy z wiekiem szare komórki tak rozmiekają, że już wyłączacie myślenie seniorzy?
Na szczęście istnieją tacy mądrzy, którzy szare, a rozmiękczone komórki seniorów ustawicznie reanimują
Cytat:
Te przypadki bicia dzieci zdarzają się (przeważnie) w rodzinach patologicznych - bezrobocie (już pokoleniowe) + alkohol. No, a czyż nie są temu winne władze, które do takiego stanu doprowadziły kraj?
Te władze są popierane przez te same antypolskie media, które jazgoczą o polskich patologiach, żeby wyrobić w takich jak Wy - bezkrytycznych ich odbiorcach - świadomość braku ludzkich wartości wśród polskiej nacji.
Słusznie, słusznie, władza kazała chlać i bić dzieci oraz żony, a także kogo popadnie. A my, głupi nieoświeceni starcy, wierzymy tym paskudnym mediom na usługach albo Żydów, albo liberałów, albo Bóg raczy wiedzieć kogo tam jeszcze i tak się staczamy i staczamy, i nie chcemy wierzyć w Światło tego forum o inicjałach DK
  #23  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 16:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A moze

przechrzcic ja na "Gazeta Wyborowa"??
  #24  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 16:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Gaduła Może

się źle skojarzyć
  #25  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 17:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dla myślących inaczej!
Proponuję do "Gazety W...."(każdy jak woli) dodawać pół litra wódy z nakazem przyprowadzenia, przyniesienia, przywiezienia na taczce, pobitego, połamanego dziecka-nagroda następna flacha. Do artykułu "Cała Polska bije dzieci"
  #26  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 17:18
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Specjalnie dla Poli
"Gazeta Reporterów" (sprzedaż łącznie z "Gazetą") NR 9/670 27 ll 2006, www.gazeta.pl/duzyformat (ale się nie wyswietla)
okładka (cała strona) z dziewczynką z ciętymi ranami i tytuł "Cała Polska bije dzieci".
Oj, z wiedzy socjologicznej Pani Polu to raczej niedostateczny się Pani należy. Nędza sprzyja wszelkim patologiom, za nędzę odpowiedzialna jest władza, zwłaszcza w kraju dysponującym wszystkimi możliwościami (surowce - cała tablica Mendelejewa, uprawne ziemie, wykształcone kadry, dobra strefa klimatyczna). Nędzę tak, jak i dobrobyt realizuje się tymi samymi instrumentami ekonomicznymi - wiedzieli to już nawet starożytni, więc niczego nie odkrywam.
Za nałogi częściową winę ponoszą media (to też władza, prawie ta sama) reklamujące alkohol od rana do wieczora.
To jest marketing, czyli tak podana reklama, żeby była skuteczna - i jest. To samo dotyczy wyborów parlamentarnych - tu też działa marketing.
Przyjemnych poszukiwań jednak antypolskiej Wybiórczej.
Dariusz Kosiur
  #27  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 18:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Kosiur
Tadeuszu
Na szczęście nie jesteś posłem i nie uchwalisz takiej ustawy.
Moja córka spadła kiedyś z roweru i mocna się poobijała i przy takich przepisach, jak proponujesz byłbym podejrzany o katowanie dziecka - to absurd. A lekarze i tak informują o takich przypadkach odpowiednie służby. Nie potrzeba armaty, żeby zabić komara.
Dariusz Kosiur
Jasne lepiej grzmiec i larum wolać ,że Polska ginie z powodow wiadomych niz zrobić to co jest w zasiegu reki czyli pomoc dziecku -i to naprawdę wszystko jedno na poczatek co politycy robią z karami za takie czyny wazne jest to ,żby ludzie reagowali bo byc może jakiegoś drania to powstrzyma.Dariuszu ,czy móglbyś ulokowac się na watkach politycznych i nie wciskać swoich bzdur wszędzie.I nie bede już cię nigdy przepraszac,a jak się wkurzę przestanę byc uprzejma.I nic mnie nie obchodzi ,ze będziesz mi udowadnial przy pomocy cytatów ,ze jestem największa chamka na tym forum.Mam to w nosie calkowicie i dokładnie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #28  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 18:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z cytatu domyślam się co Dariusz napisał. Ustawę tą stworzyła pani poseł PiS-u jest dokładnie napisane. Może dużymi literami napisać? A które dziecko nie jest poobijane, za mojego syna to chyba powinienem zgnić na galerach. Rozcięta wielokrotnie głowa, bodaj trzy razy złamany nos, siniaków i innych urazów już nie wymieniam. Dla jasności syn ma obecnie 37 lat. Za starsza wnuczkę też powinienem kiblować kilka lat. Mając około 3-lat poparzyla się wrzątkiem, od szyii do kolan. Na szczęście nie ma blizn (maleńka pod pachą), teraz jako nastolatka chodząca do szkoły sportowej co trochę ma jakąś kontuzję. Idę od razu do kiblowania. Należy mi się. Tyle mam do powiedzenia.
  #29  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 18:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Gazeta Wyborcza jest moją ulubiona gazetą i gadajcie sobie co chcecie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #30  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 18:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Kosiur
Specjalnie dla Poli
"Gazeta Reporterów" (sprzedaż łącznie z "Gazetą") NR 9/670 27 ll 2006, www.gazeta.pl/duzyformat (ale się nie wyswietla)
okładka (cała strona) z dziewczynką z ciętymi ranami i tytuł "Cała Polska bije dzieci".
Oj, z wiedzy socjologicznej Pani Polu to raczej niedostateczny się Pani należy. Nędza sprzyja wszelkim patologiom, za nędzę odpowiedzialna jest władza, zwłaszcza w kraju dysponującym wszystkimi możliwościami (surowce - cała tablica Mendelejewa, uprawne ziemie, wykształcone kadry, dobra strefa klimatyczna). Nędzę tak, jak i dobrobyt realizuje się tymi samymi instrumentami ekonomicznymi - wiedzieli to już nawet starożytni, więc niczego nie odkrywam.
Za nałogi częściową winę ponoszą media (to też władza, prawie ta sama) reklamujące alkohol od rana do wieczora.
To jest marketing, czyli tak podana reklama, żeby była skuteczna - i jest. To samo dotyczy wyborów parlamentarnych - tu też działa marketing.
Przyjemnych poszukiwań jednak antypolskiej Wybiórczej.
Dariusz Kosiur
Ble ble bleble ...i co jeszcze odkrywczego nam ujawnisz?????
Nalogi i patologie to nie jest polska przypadlosc tak samo jak bicie dzieci.U nas milaczano w tym temacie przez lata a teraz zupa się wylała....w bardziej cywilizowanych od naszego spoleczenstwach sa stosowne ustawy ,które czasem doprowadzają do przegięc-zresztą .Oraz brak przyzwolenia społecznego na bicie dzieci co nie oznacza ,że to zjawisko nie istnieje ..ale jest trudniej ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #31  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 18:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu
Może nie zrozumiałaś? Ja napisłem o "Gazecie Wyborczej" celowo w ten sposób co można wymyślić jak się bardzo chce narobić fermentu. Nie mam zdania na temat tej gazety bo jej nie czytam, po prostu bez uzasadnionego powodu.
  #32  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 18:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ale to nie bylo do ciebie,tadeuszu tylko wyżej toczyla sie jakaś rozmowa na ten temat zgryźliwa .Ja nie czytam Gazety Polskiej ,Gońca Niedzielnego i Nowego Dziennika i co z tego..Nie czytam też SuperExpressu,Faktów i tysiąca innych gazet bo generalnie mnie to nudzi ,a w Gazecie mojej ulubionej lece przez naglówki ,czytam 1-2 artykuły przewaznie spoleczne bo polityka mnie nie interesuje za bardzo ,b.lubię DF i Wysokie Obcasy i tyle, zawsze coś ciekawego wyczytam ,a poza tym GW reprezentuje sposob pojmowania świata podobny do mojego ..chyba wolno???? Oczywiście zaraz się okaże ,że jestem żydokomuna, ale ja to mam w glebokim poważaniu .Do tego okaże się również ,że nie jestem pewnie prawdziwą Polką ,chcialabym wyprzedac co nasze i doprowadzić do wyginiecia błękitnookiego narodu ....trudno ,jakos będę z tym żyła.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #33  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgorzato.
Ja też pogodziłem się z tym co myśli o mnie AP i DK, mnie nie przekabacą na swoją modłę.
  #34  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 015
Domyślnie

Oż qrna,ale dyskusja.Na poziomie,nie powiem....

ps.Jeżeli chodzi o mnie,to żeby było jasne..pisząc nie mam najmniejszego zamiaru przekabacać kogoś na swoją modłę,a nawet wbrew przeciwnie..

Michnika gazety nie lubię od pewnego czasu.Już do historii starożytnej należą czasy ,gdy była moją ulubioną gazetą..Ale wtedy z każdej strony nie wyskakiwał Żyd - z wołaniem do mnie o ekspiację.

Wolno mi ? A może nie ?
  #35  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:34
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl.

Wkleiłam. Tak dla przypomnienia tematu wątku.
  #36  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:35
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Bardzo proszę o prowadzenie dyskusji czysto politycznej na innych wątkach. Ten wątek powstał w określonym celu i temu celowi powinien służyć.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. +48228268072 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl__________________
  #37  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:36
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Guzik mnie obchodzi,kto jaka gazetę czyta.Ciekawi mnie tylko ,czy jak słyszycie wolanie dziecka o pomoc to pomagacie.Jak słyszycie za scianą płacz i krzyk dzieci maltretowanych przez rodziców/ i to bardzo często przez tych ponoc nie kryminogennych/co robicie.Głosniej nastawiacie radio lub telewizor i czekacie.Moze sie uspokoją?W tym watku o to chodzi,zeby reagować,pomagać,zawiadamiać policję,opieke społeczną,sady,prokuraturę.jeżeli uda sie uratować 1 dziecko to jest sukces.I ciekkawi mnie ile razy Pan ,Panie Dariuszu zareagowaL?Pozdrawiam serdecznie,wszystkich ,którym los dzieci lezy na sercu, a nie głupia dyskusja ,jak gazeta jest najlepsza.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #38  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:37
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Przepraszam Haniu,zderzylysmy sie w drzwiach.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #39  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 015
Domyślnie

No właśnie....co robicie ,jak słyszycie ?
Ciekawi mnie odpowiedź ,tylko ta prawdziwa..Od tych co mieszkają w skupiskach ludzkich.

Ja nie robię nic...nic kompletnie ,bo nie słyszę .Ale wiem na 100 % co zrobiłabym,skoro zdjęłam buta i obcasem uderzyłam w głowę chłopa bijącego konia..
Dam głowę,ze większość z Was bałaby się.Mylę się ?
  #40  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Alsko, hannabarbaro ,Anielko.
Bardzo słusznie należy sprowadzić wątek na właściwe tory!!Dyskusje polityczne ną innych wątkach.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nikt nie pochodzi z miasta Łodzi ... z centrum Łódź 50 09-09-2018 09:47
Dieta bogata w brokuły pomaga chronić serce - komentarze Bianka Ogólny 12 09-06-2009 11:09
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 13:06
Pomocy-moze ktos wie iryska eSenior 47 21-08-2008 10:37
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.