menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 23:57
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

To moja dniowka za dzisiejszy dzien.
Starczy na kartofle,mliko i borszcz u Michalowej.



Acha,jeszcze dodam z czym kojarzy mi sie PRL.
Z kur....a decyzja wladz komunistycznych,by nie wypuscic mi dzieci i zony do Szwecji.Czas rozlaki - 26 miesiecy i 6 dni,po ciezkich zatargach z konsulatem PRL.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #42  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 00:02
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Oczywiście; SN-y to dwuletnie Studium Nauczycielskie.
Kontynuując moje obserwację dodam; staniało pojecie student, magister (plaga plagiatów), doktorat (studia doktoranckie - maszynowa produkcja) prof.dr hab. już nie robi wrażenia, chyba, że na wizytówce, po szybkiej habilitacji tytuł nadaje uczelnia i jak ktoś zauważyl namnożyło się nam profesorów od jednego języka i siedmiu boleści.

Z innej beczki; w latach 70-tych odwiedził mnie ojciec i zgadaliśmy sie o mieszkającym w na moim osiedlu koledze, wowczas już podpułkowniku LWP, wamowca z doktoratem. Wyjrzałem przez okno. "O, niech tata zobaczy, to on". Czesław akurat trzepał dywan na trzepaku. "Synku, to jest oficer? Z doktoratem z medycyny? Przed wojną jak oficer szedł ulicą to chodnik sie uginał, to była klasa. Dywan trzepała służąca albo adiutant."
Fakt... oni nawet o swoich nie potrafili zadbać.
  #43  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 00:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dla mnie PRL-to szarzyzna i nuuuda
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #44  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 00:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Służąca czy adiutant - istota nabyta na czas określony, ale żona ... musiała mieć wszechstronny certyfikat jakości. Wujcio, przedwojenny oficer, taką posiadł był, tzn. poślubił

Emko, zasięgnęłam języka, te SNy, dzięki
  #45  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 09:07
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Kilka moich refleksji nt wiadomego systemu. Odrzucam wszelką nostalgię za tamtymi czasy. Ale, ale, ale.... coś z mojego poletka; szkolnictwo wyższe. (Dygresja - mój szef, profesor nie należał do partii). Pomijam układziki i stosunki na uczelni... ale student to był student, był regulamin, był odsiew (nienadających się) i zostanie studentem w wyniku egzaminu wstępnego gdzie wybieraliśmy jednego z 6 kandydatów na miejsce, nobilitowało i było powodem dumy dla rodziców. (Pominę kwestię protekcji i nacisków wiadomych czynników. Ma to miejsce również dzisiaj) Przez to poziom był wyższy i młodzież lepiej przygotowana.
A dzisiaj? Kiedy pomyślę, że za parę tygodni rozpocznę zajęcia z 1-szym rokiem, po tych nowych maturach, brrrrr.. A szkoły prywatne z "wyższa" w nazwie, gdzie "studentem zostaje się za 400 zł wpisowego? Paranoja. Dorabiam sobie w takiej. A co śmieszniejsze Violetta z takiej "wyższej" szkoły zawodowej ma indeks identyczny jak studentka filozofii na UJ-cie. Zle się dzieje! Byle sioło ma swoją Uczelnię. I Kwasniewski powie(dział) mi, że "wzrosła liczba studentów". I zauważmy, że na czele każdej takiej szkoły "wyższej" stoi pan rektor w gronostaju i jest senat, i kaczka sraczka, dupcia w piórach. A to po prostu należałoby traktować jak dawniejsze SN-y z panem dyrektorem i ciałem pedagogicznym.
Konkluzja moja - ewidentnie obniżył się poziom nauczania.
Tyle w wielkim skrócie.

Będę bronił PRL`u i tych,co pokończyli SN`y,czy podobne dorażne "uczelnie". Ogólnie uważam,że problem braku kadr rozwiązała PRL wzorowo. Ilość uczelni wyższych po wojnie wzrosła geometrycznie. Byłem absolwentem takiej młodej uczelni. Ze względu na swoje pochodzenie nie mogłem nawet marzyć,aby dostać się na studia techniczne,o jakich marzyłem,do Krakowa,Warszawy czy Gdańska. Takie opcje rozpatrywałem przeglądając katalog wyższych uczelni. Całe szczęście,że do mojej szkoły przybył emisariusz takiej nowej uczelni z zachętą do składania na nią podań. Zdecydowałem się na dziedzinę,o której nie miałem zielonego pojęcia-włókiennictwo. Kandydatów, a raczej kandydatek,na ten wydział było bez liku,przesiew olbrzymi,a mimo to,na 1.roku naukę rozpoczęło ponad 200 osód,w tym zaledwie 10% facetów. Już wtedy zetknąłem się z morzem, morzem dziewczyn. Niektóre, godne by mogły być miana Miss Polski.
Po pierwszym roku liczba ta spadła o 50%,a wydział ukończyło ok.50. Wszyscy mieliśmy już gotowe miejsca pracy i rozjechaliśmy po Polsce.
Jeśli chodzi o SN`y, to wspominam o nich dlatego,że ukończyła go moja żona,absolwentka liceum pedagogiczngo.
O zgrozo, ukończyła później jeszcze uczelnię zaocznie, telewizyjny uniwersytet pedagogiczny. To już kompletny ewenement,chyba na skalę światową. Ale, mojażona była nauczycielką z powołania,zaangażowaną i kochającą dzieci. Za co Jej uczniowie cą wdzięczni do tej pory.
A oficerowie LWP,to już inna historia. Ale śmiem wziąć ich w obronę. Znane powiedzenie, "Nie matura,lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera", z którego tak się nabijano,z oficerów LWP,zawiera garść prawdy. Ale,ci tak postponowani polscy oficerowie nie byli gorsi,śmiem twierdzić,od tych przedwojennych. Porównywanie ich do tych przedwojennych Panów Oficerów,z adiutantami,i gażami, na które musiało się składać chyba tysiące przedwojennych podatników do skromnych oficerów PRL ale naszych już, którym PRL płaciła ile mogła, to dno porównania,dla mnie. To samo można by powiedzieć o naszych profesorach,inżynierach, czy kim tam jeszcze.
Miałem okazję porównać moją wiedzę z wiedzą o świecie moich odpowiedników na Zachodzie,i to wielokrotnie. Byłem zaskoczony,jak oni mało wiedzą np.o nas, i o reszcie świata. Ich wiadomości o Polsce były denne. Np. pytali mnie w jakim języku mówi się w Polsce, myśleli, że jesteśmy jedną z republik ZSRR,itd. Było to dla mnie żenujące.
Wcale nie czułem się gorszy później od nich,ani pod względem wykształcenia, a już pod względem wiedzy o świecie, o filozofii itp byłem conajmniej taki sam, nie gorszy.
O czasach obecnych nie wypowiadam się ,narazie,bo to już inny wątek.
  #46  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 10:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Hmmm...jednakowoż...

Oficerowie LWP ,to wg .mojej Mamusi zwykłe trepy były.Zaznaczam,że cytuję Mamusię,choć osobiście było mi dane znać tylko rotmistrza ułanów,ale nadużywał alkoholu- choć klasę miał.Zresztą co miał robić w PRL-u?

A taki Wieniawa ? Wjechał na koniu do Adrii .I przynajmniej umiał skończyć ze sobą .
A Sosnkowski,Sikorski i Anders ? To może prawem kontrastu przeciwstawimy im generałów Oliwę,Baryłę i Żyto ?
Przecież wystarczy spojrzeć na te mordy.
Gdzie im ordynans ? A trzepać samemu,co tam który chce .
  #47  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 10:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale czasy przedwojenne,to było zupelnie cos innego.Moja Babcia wychodząc na spacer,zastanawiala sie,jaki wlożyc kapelusz,czy pod kolor wozeczka z dzidziusiem.czy pod kolor ubranka tegoz dzidziusia.Ja w PRL mialam inne problemy-przede wszystkim nie zmiescilabym sie w tymże kapeluszu do pracy.Teraz podobne problemy moga miec pp.Kwasniewskie,zony ubekow bylych,ktorym decyzjami okragłego stolu przyznano 1)3 Polski za grosze-ja w dalszym nie miewam problemow mojej Babci i nigdy ich nie bede miala -bo tak jak komuna niszczyła klase średnia,tak i teraz nie ma nas( a przeciez to klasa srednia napędza jak motorek cala gospodarke.U nas jeszcze istnieje komunizm kapitalistyczny-taki sobie tworek=nowotworek-zniknie jak pokolenie obecne tak sie wzbogaci i nakradnie,że ich dzieci nie beda miały interesu ,aby nie istniała klasa średnia.Komuna byla ,jaka byla -niemniej wejdzie do historii-i w zalezności od kola tejże historii-taka ocene otrzyma-nie ma historii obiektywnej.
  #48  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 10:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Kazimierzu masz rację

Zobacz [po ang] filmik: "Amerykanie nie są głupi". Nawet o Fidelu mówią--to piosenkarz? Francję umieszczają w Australii itp. Tak jest dzisiaj-przy takich możliwościach informacji. Gdzieś czytałem, że najlepiej o świecie [geografia + polityka] wiedzą w dawnych demo-ludach.

http://www.funportal.pl/Amerykanie_w...7/podglad.html
  #49  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 10:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

A ja tam wiem swoje o PRLu - zdania nie zmienie. Dobrze, ze to wszystko poza nami.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #50  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 11:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zobacz [po ang] filmik: "Amerykanie nie są głupi". Nawet o Fidelu mówią--to piosenkarz? Francję umieszczają w Australii itp. Tak jest dzisiaj-przy takich możliwościach informacji. Gdzieś czytałem, że najlepiej o świecie [geografia + polityka] wiedzą w dawnych demo-ludach.

http://www.funportal.pl/Amerykanie_w...7/podglad.html
Kaziu ! To był sondaż amerykańskiej ulicy,przeprowadzony teraz. Ja rozmawiałem często z angielskimi studentami, profesorami (także Polakami),znakomitymi inżynierami-włkiennikami,nie mówiąc o Polakach tam mieszkających,którzy mi bardzo pomogli,biorąc np.za lokum i wyżywienie brali ode mnie bardzo symboliczne kwoty. Wielu było w armii Gen. Andersa zostali w Anglii po wojnie.
Rozumieli moje racje,dlaczego nie wybieram "wolności" w Anglii,choć miałem okazję. Przyjeżdżali póżniej do Polski,i do mnie. Pisałem o nich w swoich długich relacjach o pobycie na MO,zgodnie z prawdą, w samych superlatywach.Gdyby one były ujawnione przez IPN, byłbym szczęśliwy.Ale,IPN woli ujawniać wypociny jakichś milicjantów,czy SB`ków, o rzekomej współpracy Lecha Wałęsy z nimi i odmawiania mu miejsca w swoim katalogu osób nie lubianych przez PRL. Nie byłem, i nie jestem jego fanem ,ale odmawianie mu tego miejsca w tym katalogu,świadczy tylko,jak mali ludzie stoją nadal na czele, czołowych instytucji naszego państwa.
  #51  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 11:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Hmmm...jednakowoż...

Oficerowie LWP ,to wg .mojej Mamusi zwykłe trepy były.Zaznaczam,że cytuję Mamusię,choć osobiście było mi dane znać tylko rotmistrza ułanów,ale nadużywał alkoholu- choć klasę miał.Zresztą co miał robić w PRL-u?

A taki Wieniawa ? Wjechał na koniu do Adrii .I przynajmniej umiał skończyć ze sobą .
A Sosnkowski,Sikorski i Anders ? To może prawem kontrastu przeciwstawimy im generałów Oliwę,Baryłę i Żyto ?
Przecież wystarczy spojrzeć na te mordy.
Gdzie im ordynans ? A trzepać samemu,co tam który chce .

Lilu! Coś w twoim stylu,to lubisz czytać o PRL`u:
Jaruzelski zmarł i poszedł do piekła, ale przez szacunek dla jego dokonań dano mu wybrać oddział. Idzie więc korytarzem i patrzy. Za jednymi drzwiami płonie wielki ogień, za drugimi lodowate piekło jak na Kołymie, za innymi jeszcze potępieni noszą ciężkie kamienie… Źle, myśli generał, gdy diabeł dyżurny otwiera drzwi następnej celi. A tu niespodzianka. Zebrali się w niej sami znajomi: jest chytrze uśmiechnięty Iljicz, wąsaty i dziobaty generalissimus, a ze swoich krwawy Felo, fałszywie uśmiechnięty Nowotko, Sierow z NKWD i Różański z UB, Berman i Loga, Palą cygara i przyjaźnie rozmawiają, choć stoją po kolana w g…e.
- Tu zostanę - decyduje generał - co mi tam trochę łajna!
- Tu? - upewnia się diabeł.
- Tak, tu.
Ledwie generał zdążył się przywitać, gdy wpada porządkowy:
- Koniec przerwy - wrzeszczy - padnij!

WRON powołał Główny Wojskowy Komitet An*tyalkoholowy w składzie: gen. Baryła, gen. Oliwa, gen. Żyto i gen. Kufel. Na zdrowie!
Cytuję za internetem. tylko,żeby się nasz senior Kufel nie obraził.
  #52  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 12:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Hmmm..Kazimierzu...jednakowoż..

Kufel - generał-nie uczestniczył w tym komitecie,choć nazwisko ma podchodzące i dlatego się go tam umieszcza.
On był od czystek antysemickich w roku 68-ym.
Komitet AA tworzyło pozostałe trio.
  #53  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 12:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Hmmm..Kazimierzu...jednakowoż..

Kufel - generał-nie uczestniczył w tym komitecie,choć nazwisko ma podchodzące i dlatego się go tam umieszcza.
On był od czystek antysemickich w roku 68-ym.
Komitet AA tworzyło pozostałe trio.

Hmmm....czyzby seniorkowy komitet AA byl w to wmieszany?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #54  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 12:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Hmmm....czyzby seniorkowy komitet AA byl w to wmieszany?

A jest takowy ? Na jakim wątku mają prohibicję do 13-tej ?
  #55  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 12:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A jest takowy ? Na jakim wątku mają prohibicję do 13-tej ?

Nic, nic...poprostu tak mi sie nieostroznie rypnelo.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #56  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 13:09
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Było ale nie minęło ...

Cytat:
Napisał marbella123
A ja tam wiem swoje o PRLu - zdania nie zmienie. Dobrze, ze to wszystko poza nami.
Jakoś wciąż widzimy mnóstwo twarzy z łamów Trybuny Ludu, Dziennika 19:30. Ciągle najlepiej wiedzą jaka to powinna być wolność i demokracja.
  #57  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 13:19
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Na początek,proponuję o wspomnienia własne z PZPR ... ,dlaczego tak mało rozlicza się za przynależność do Partii,że nie ma specjalnych teczek w IPN na byłch członków, ...
Kazimierzu - kto i kogo miałby rozliczać!?
KTO - przy okrągłym stole ten KTO zobowiązał się do ochrony sił kierowniczych PRL tj. PZPR+ZSL+SD+tak zwani sojusznicy i słowa dotrzymuje.
KOGO - Prezydenta PRL/RP i Prezydenta RP/IIIRP oraz kilku Marszałków Sejmu RP i Senatu RP i kilku Premierów rządu RP/IIIRP.
  #58  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 14:01
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Referendum 3xtak

Ciekawe,jakbyście głosowli w tym referedum,gdybyście wtedy mogli głosować.
Pytania byly 3 :
"Czy jesteś za zniesieniem Senatu?"
"Czy chcesz utrwalenia w przyszłej konstytucji ustroju gospodarczego zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki narodowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?"
"Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?".
Cytuję za internetem.

Czy pamiętacie jak głosowali wasi rodzice ? Bo,ja "nie".

Ja, z dzisiejszą świadomością,głosowałbym wtedy-3xtak.
  #59  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 14:09
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie Prl

Nigdy nie należałem do PZPR, ani do żadnej innej organizacji bedącej agendą komunistycznego PRL. Nie należał nigdy mój ojciec, ani matka. Ojca trzykrotnie usuwano z różnych uczelni pod koniec lat 1940-tych, ponieważ nie chciał zostać szpiclem żydowskiego UB (nigdy nie awansował w pracy). Matkę chciano wyrzucić z pracy, bo nie umiała wymówić słowa towarzyszko, jak żądała, żeby ją tytułować żydowska kierowniczka kadr w MHZ. Prawie do końca lat 1970-tych wizytowała moją rodzinę raz, dwa razy w roku milicja obywatelska. Wizyty się urwały, gdy ojciec poważnie zachorował. Widać, że w PRL nie koniecznie obowiazywała tajemnica lekarska.
Mogę jednak obiektywnie o PRL powiedzieć, że:
z ekonomicznego punktu widzenia trzeba docenić to, co PRL wniósł pozytywnego do polskiej gospodarki. Są to: reforma rolna (przeprowadzona jednak celowo źle - zbyt mała powierzchnia gospodarstw - miało to uniemożliwić przetrwanie polskiemu katolicyzmowi, polskiej kulturze i tradycji pielęgnowanych od wieków przez szlachtę i ziemiaństwo), nacjonalizacja dużych i kosztownych gałęzi przemysłu i ich rozwój, nacjonalizacja banków, likwidacja rozwarstwienia społeczeństwa ze względu na poziom dochodów, likwidacja bezrobocia oraz wysoki poziom nauczania (pomijając socjalistyczną indoktrynację) widoczny w szkolnictwie podstawowym, średnim i na wyższych uczelniach technicznych. Poziom nauczania w PRL często przewyższał to, co oferowało szkolnictwo w bogatych krajach Zachodu. O dzisiejszym poziomie nauczania powiedzieć już tego niestety nie można, jego poziom z każdą reformą jest skutecznie obniżany.
Dariusz Kosiur
  #60  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 14:10
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
Jakoś wciąż widzimy mnóstwo twarzy z łamów Trybuny Ludu, Dziennika 19:30. Ciągle najlepiej wiedzą jaka to powinna być wolność i demokracja.

A ty wiesz " jaka to powinna być wolność i demokracja."
Nie czytałem w postach o tym. Być może, przeoczyłem.Widzę z twoich postów,że jesteś za inną wolnością i demokracją, niż jest teraz, za III RP ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne WSPOMNIENIA z dawnych lat :) katarzyna39 Hobby, pasje 14 27-10-2008 10:26
Wspomnienia z podróży ignesja Podróże, turystyka 7 19-05-2008 21:16
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.