menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika mlodyseniormlodysenior
O mnie
Brak informacji.
Moje zainteresowania
Nie podano żadnych zainteresowań.
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika mlodysenior
 
Szybkie komentarze
01-10-2019 11:14
Awatar użytkownika einhormpl

Każdy Skup Aut z klientów ma inne oczekiwania, a samochody jakie trafiają do naszego skupu różnią się pod względem wieku, marki, modelu, stanu technicznego etc. Skup aut Bielsko Stąd też nasze propozycje cenowe bywają zróżnicowane w zależności od wymienionych wyżej czynników.Firma działa na jasnych i przejrzystych zasadach,Skup aut Bielsko o których informujemy klienta przed rozpoczęciem współpracy. Wymagamy przedstawienia niezbędnych Auto Skup Bielsko dokumentów, a następnie sporządzamy dla Państwa umowę kupna – sprzedaży, która jest bardzo ważnym Skup samochodów Bielsko dokumentem dla obu stron. W naszej ofercie poza skupem samochodów znajduje się także skup motocykli. Wieloletnie Auto Skup Bielsko doświadczenie w skupie i sprzedaży pojazdów pozwala nam sprawnie określić wartość konkretnego modelu.Nadaje się do złomowania albo wymaga napraw? Nic nie szkodzi! Skupujemy samochody na terenie Katowic i okolic bez względu na ich stan techniczny! Skup aut Bielsko Przyjeżdżamy we wskazane miejsce o dogodnym czasie, dokonujemy oględzin o ferujemy zadowalającą Cię, uczciwą cenę.Naszą specjalnością jest skup aut Bielsko to region w którym działamy. Możliwość skorzystania z Naszej oferty to wspaniała Skup samochodów Bielsko alternatywa dla komisów i ogłoszeń, które nie zawsze pozwalają na szybkie sprzedanie auta. Nasz skup samochodów Bielsko jest szybki, bezpieczny i wypłacalny!
Ostatnie wpisy do bloga
02-08-2020

Wiktor Hugo napisał, że "nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia". To mądre i piękne słowa. Spójrzmy jednak na przytoczoną sentencję z innej strony. Czy wolisz całe życie żyć tylko marzeniami, czy zamienić je w realne rzeczy? LL Cool J powiedział kiedyś: "trzymaj kurs, podążaj za marzeniami i wytrwale zmierzaj do wyznaczonych celów". Pragniesz wydać książkę, myślisz o wygraniu jakiegoś konkursu, chcesz założyć własną firmę, a może coś innego. Pamiętaj o słowach, które wypowiedział Bruce Barton: "wspaniałe sukcesy osiągają tylko ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że coś w nich samych jest potężniejsze od okoliczności". Skoro czytasz ten artykuł jesteś zainteresowana lub zainteresowany wydaniem tłumaczenia książki. Jesteś tu, ponieważ nie wiesz, jak się do tego zabrać. Wsłuchaj się w głos Elberta Hubbarda i jego słowa: "jedyną porażką jest zaniechanie starań. Nie można ponieść klęski, chyba że przegra się z samym sobą. Jedyna prawdziwie nieprzekraczalna bariera to nasza przyrodzona słabość woli". A teraz przejdźmy do informacji, wskazówek i porad, które mogą Ci pomóc w Twojej sytuacji. Sprawdźmy, jak wydać tłumaczenie książki?

Co należy zrobić, aby wydać książkę?

Wydanie książki to marzenie wielu osób. W tej grupie znajdziesz osoby pragnące zostać pisarkami i pisarzami, ale i ekspertów z różnych branż i dziedzin, badaczy, a nawet celebrytów. Są tu nastolatkowie, osoby w średnim wieku i seniorzy. Wśród nich znajdziesz kobiety i mężczyzn. Wystarczy wejść do księgarni czy wirtualnie odwiedzić jakieś wydawnictwo, aby uświadomić sobie, że przez poszukiwanie wydawcy i proces wydawniczy przeszło całkiem sporo osób. Nie jest to łatwe, zdecydowanie trudne, ale możliwe. To już coś, prawda?

Co należy zrobić, aby wydać książkę? Jak czytamy na https://przetlumacz-online.pl jeśli publikacja jest już gotowa do pokazania jej wydawcy (jesteś już po etapie korekty i redakcji - uwierz nam na słowo, redaktor czytający o wiele przychylniejszym okiem spojrzy na Twój maszynopis jeśli ten będzie dobrze zredagowany technicznie), pora na poszukiwania! Od czego zacząć? Jak szukać? Do każdej książki należy podejść indywidualnie. Dlaczego? Do innych drzwi zapukasz w przypadku literatury pięknej, a do innych w przypadku poradników biznesowych, a jeszcze do innych będąc naukowcem poszukującym wydawcy do opublikowania wyników badań naukowych. Co należy zrobić? Po pierwsze zrób listę wydawnictw, których profil pasuje do tego, co stworzyłeś. Wydawca chce też wiedzieć, o czym jest lub będzie książka - zwykle należy przesłać fragment tekstu lub całość, streszczenie. Zredaguj też krótką notkę bibliograficzną. Wysyłać propozycję wydawniczą standardowo wszystkie te elementy należy załączyć do wiadomości. Wydawca nie przyjdzie sam do Ciebie (jasne, że przyjdzie, o ile jeśli jesteś sławny lub masz naprawdę imponujące zasięgi w social mediach. Należysz już do tego grona? Pewnie nie.). Pora pokazać się światu. Masz tu do wyboru wydawnictwa tradycyjny i selfpublishing.

Tłumaczenie książek

Chcesz przetłumaczyć książkę? Z artykułu dostępnego na https://www.tlumaczenieniemieckiego.pl możemy się dowiedzieć, że zanim dojdzie do przekładu książki trzeba znaleźć tłumacza. Nie ma mowy o druku czegokolwiek, sprawach marketingowych, sprzedaży książek, a nawet o samym procesie tłumaczenia, jeśli nie znajdzie się odpowiedniego specjalisty. Wyobraź sobie sytuację, że potencjał książki możesz zmarnować przez oddanie je w nieodpowiednie ręce. Bo nie oszukujmy się, tłumacz to drugi autor. Zagraniczny odbiorca czyta Ciebie, ale i czyta Twoje słowa w przekładzie tłumacza. Od doświadczenia, wiedzy, umiejętności i talentu tego człowieka zależy czy przełożysz swój sukces z lokalnego rynku. Tłumaczenie książek to także proces związany z poszukiwaniem zagranicznego autora, prawa autorskie, licencje.Jeśli jednak jesteś tłumaczem marzącym o przetłumaczeniu jakiegoś tytułu, to na tym etapie przygotuj się na pukanie do drzwi wielu wydawnictw i przedstawianie im swojej propozycji. Nie ma czym się zrażać i przerażać.

Jakie umiejętności i cechy powinien mieć tłumacz literatury pięknej?

Tłumaczenie literatury pięknej to zadanie wymagające nie tylko połączenia wiedzy, doświadczenia i umiejętności, ale i talentu. Amator czy laik podejmujący się przekładu wybitnego dzieła zapewne sprofanowałby utwór, aniżeli wykonał polski przekład czy w ogóle przekład na dowolny język. Jakie umiejętności i cechy powinien mieć specjalista zajmujący się tą dziedziną? Możemy pisać wiele, ale wydaje się, że bardzo ważny jest talent. Jako przykład warto tu przytoczyć "Sto lat samotności" Márqueza i jego angielski przekład. Tłumaczenia dokonał Gregory Rabassa. Historia pisarza, który stwierdza, że tłumaczenie przewyższa oryginał znana jest wśród wielu specjalistów w branży. Pokazuje to, że rola tłumacza jest ogromna, ważna, znacząca. Na pewno tłumacz literatury pięknej powinien być wnikliwym czytelnikiem. W sposób błyskotliwy posługuje się językiem ojczystym i drugim językiem obcym, który stanowi parę językową, z którą najczęściej pracuje. Do tego ważne jest "czucie" tekstu i autora. Ważne jest również umiejętność oceniania, kiedy na dobre wyjdzie danej książce wierność, a kiedy dowolność przekładu.

Jak wydać tłumaczenie książki?

A jak wydać tłumaczenie książki? Jest wiele kwestii, o których nie można zapomnieć, a o których trzeba pamiętać. Chociażby to, że nie można wziąć sobie tak po prostu oryginał książki i go przetłumaczyć. Tak to nie działa. Najpierw należy bowiem nabyć prawa do wydania książki w swoim kraju. Wydawca też zwykle nie przychodzi sam do tłumacza, szczególnie w przypadku młodych osób (a zapewne taką jesteś skoro szukasz informacji na ten temat). Publikacja tłumaczenia utworu to również autorski zamysł na przekład, trzeba więc spędzić jakiś czas na rozmowach i ustaleniach. Co jeszcze? Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli myślisz lub ktoś Ci bliski myśli o wdaniu tłumaczenia książki. Oto one!

• Prawa autorskie. To podstawowy temat w zakresie kwestii wydania tłumaczenia książki. Jeśli chcesz wydać tłumaczenie swojej książki masz prościej, ponieważ to Ty jesteś autorem i wszystkie prawa są przy Tobie. Inaczej wygląda to w kwestii utworów osób trzecich. O co chodzi? Sprawdź czy prawa do tłumaczenia są wciąż wolne lub czy ktoś już wcześniej w Polsce zrobił to przed Tobą. Zrobić to możesz przez katalog Biblioteki Narodowej lub po prostu szukając w sieci jakiś informacji o danej książce. Czasem jest tak, że prawa do tłumaczenia danego tytułu już ktoś zakupił, ale książki nie ma jeszcze na rynku. W takiej sytuacji należy skierować zapytanie do osoby reprezentującej interesy danej osoby na rynkach zagranicznych.
• Pora na znalezienie wydawcy. Tłumacze książek czasem sugerują wydawcom, że chcieliby coś przetłumaczyć konkretnego. W takim wypadku tłumacz musi zrobić listę wydawców i po kolei wysyłać zapytania o zainteresowanie tym tytułem. Możesz przesłać fragment książki, napisać "dlaczego warto właśnie ją przetłumaczyć", co może wpłynąć, że będzie ona hitem wśród czytelników lub zainteresować konkretną grupę czytelników.
• Przedstaw się wydawcy. Być może jeszcze nie jesteś bardzo znanym tłumaczem, ale potrafisz naprawdę świetnie przekładać książki i chcesz to robić. Wydawnictwo powinno wiedzieć, kto proponuje im wydanie tłumaczenia danego tytułu. Jak pokazać się od najlepszej strony i zrobić to profesjonalnie? Wraz z konkretnym utworem, który chcesz przetłumaczyć prześlij wydawnictwu swoje portfolio, życiorys, referencje od wcześniejszych klientów. Jeśli masz już na swoim koncie tłumaczenie własne książki (czyli wszystkie tytuły, które miałeś już okazję z sukcesem przetłumaczyć. Nie zapominaj o krótkich formach, na przykładach opowiadaniach). Jeśli zajmowałeś się sprawami typu korekta i redakcja książek czy odpowiadałeś kiedyś za dystrybucję książek, napisz o tym wszystkim. Dzięki temu pokażesz się jako człowiek z branży, osoba mająca pojęcie, na czym to wszystko polega, a przede wszystkim jako fachowiec: tłumacz książek.
• Udało Ci się zachęcić wydawnictwo do Twojego pomysłu wydania tłumaczenia książki? Gratulacje! Niestety otrzymałeś same odmowy? To nic. Próbuj nawiązać współpracę, szukaj innych możliwości, a może w ogóle zajmiesz się wszystkim sam od „A do Z”. Co Ty na to? W tym ostatnim przypadku pamiętaj o nabyciu prawa do wydania książki w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na http://e-lingma.pl/ - zapraszamy do lektury artykułów o tłumaczeniach.

0 komentarzy
01-07-2020

Laweta to czasem jedyna deska ratunku, zwłaszcza w przypadku poważniejszych usterek i awarii, a także kolizji drogowych. Gdy problem taki spotyka nas u naszego zachodniego sąsiada- w Niemczech- nie panikujmy. Działa tam wiele polskich firm, które szybko mogą przyjechać na miejsce zdarzenia i zabrać nasze auto lawetą do warsztatu w Niemczech lub w Polsce.
Zasady bezpieczeństwa w trakcie awarii pojazdu na autostradzie
Jeśli auto zepsuje nam się na autostradzie, jesteśmy zobowiązani zachować szczególne zasady bezpieczeństwa. Wszak to rodzaj drogi, gdzie auta poruszają się z zawrotną prędkością, a na niemieckich autostradach nie ma limitu prędkości z jaką mogą jechać.

Jeśli więc zauważamy, że z naszym autem zaczyna się coś dziać, w miarę szybko zjechać należy na pas awaryjny autostrady i zatrzymać auto jak najbliżej barierek. Drugi krok to włączenie świateł awaryjnych i założenie kamizelek odblaskowych- obowiązkowo powinien założyć ją kierowca, ale warto by mieli takie kamizelki także wszyscy jego pasażerowie.

Za autem trzeba ustawić trójkąt ostrzegawczy. Na autostradach i drogach ekspresowych zaleca się, by ustawić go 130- 150 metrów za pojazdem, by rozpędzone auta miały odpowiednią ilość czasu, żeby go dostrzec i ewentualnie wyhamować. Nie podejmujmy prób naprawy auta na autostradzie samodzielnie- to ryzykowne i niebezpieczne. Kierowca oraz jego pasażerowie powinni wysiąść z auta i stanąć poza barierkami ochronnymi i tam czekać na pomoc drogową. Pomoc tą można wezwać z własnego telefonu, ale można także wykorzystać telefony alarmowe rozmieszczone co 2 kilometry na niemieckich autostradach. Pomoc drogowa https://pomoc-drogowa-slubice.com.pl działa przez całą dobę i siedem dni w tygodniu- nie trzeba więc panikować, a spokojnie czekać na jej przyjazd.

Autostrada A2- zamów polską lawetę

Niemiecka autostrada A2 to jedna z najważniejszych autostrad w tym kraju. Biegnie ona w północnej części Niemiec i przecina kraj na pół łącząc Berlin z Zagłębiem Ruhry. Ciekawostką jest, iż autostradę tę nazwano Aleją Warszawską (Warschauer Allee), a to dlatego, iż niemiecką A2 porusza się bardzo wielu Polaków, którzy jadą do Niemiec w celach zarobkowych lub dalej- do Holandii czy Belgii. Autostrada 2 jest fragmentem dwóch tras europejskich- E30 i E34.

Jako że po niemieckiej A2 porusza się wielu Polaków, bez problemu w razie awarii lub kolizji można na nią wezwać pomoc drogową z Polski. Zresztą nie dotyczy to jedynie tej autostrady. Wokół największych niemieckich miasta jak chociażby Berlin, Hannover, Monachium, Stuttgart czy Lipsk, działa wiele polskich firm oferujących takie usługi, jedną z nich jest https://laweta-berlin.com.pl/. Wezwanie do zdarzenia drogowego właśnie ich to spore udogodnienie, wszak nie musimy się martwić o barierę językową, która mogłaby się pojawić, gdy korzystalibyśmy z pomocy niemieckich fachowców. Bardzo ważnym jest, by pomoc drogowa dojechała do nas jak najszybciej- każdy wyłączony z ruchu pojazd, nawet ten stojący na pasie awaryjnym, to potencjalne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu na autostradzie. Będąc przezornym warto mieć w notesie lub w telefonie kilka kontaktów do polskich firm świadczących usługi zabierania auta na lawecie.

0 komentarzy
08-03-2018

Dobranie odpowiedniego materiału jest niezwykle istotne przy zakupie plis ze strony http://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/plisy. Najważniejsze jest, by dobrze spełniały swoją funkcję, która będzie różna w zależności od miejsca instalacji. Inne właściwości przydadzą się w sypiali, a inne w łazience. Wybierając materiał należy więc zwracać uwagę nie tylko na jego kolor i fakturę, ale także na gramaturę i przepuszczalność światła. Przepuszczalność jest również niezwykle istotną cechą plis.

Materiał może był całkowicie zaciemniający, ograniczający naświetlenie w różnych stopniach, lub prawie zupełnie transparentny. Plisy zupełnie nieprzezierne idealnie nadarzą się np. do sypialni, jeśli preferują państwo sen w całkowitej ciemności i zupełne zabezpieczenie przed wzrokiem innych.

Materiały przepuszczające światło w różnych stopniach powinny zostać dobrane wedle uznania. Te przepuszczające mniej dobrze sprawdzą się np. w biurze, te więcej – w pokoju dziennym. Jedne będą jedynie przepuszczały światło, ale skutecznie zasłonią wnętrze pokoju, inne będą wyglądały jak lekka mgiełka, za którą wszystko będzie dobrze widoczne.

Najbardziej transparentne wpuszczą do środka dużo światła, ale zatrzymają rażące promienie słoneczne. W ciągu dnia będą subtelną osłonką, ale wieczorem przez okna będzie dokładnie widać pomieszczenie i przebywające w nim osoby. Powinny dobrze się sprawdzić np. w jadalni czy salonie. Słusznym rozwiązaniem będzie także zainstalowanie ich w pokojach z oknami na północ, gdzie najtrudniej o naturalne oświetlenie w ciągu dnia.

Jeśli zależy Państwu na ochronie przed promieniami słonecznymi, warto wybrać tkaninę w jasnym kolorze, z odpowiednią powłoką odbijającą. Nie tylko zablokują rażące słońce, ale także poziom nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni.

Jeżeli plisa ma dobrze sprawdzać się na oknach w łazience lub kuchni, musi mieć odpowiednią gramaturę i być odporna na wilgoć. W tych pomieszczeniach często pojawia się para wodna, która mogłaby rozmoczyć, zdeformować i zniszczyć nieodpowiednie materiały.

0 komentarzy
27-02-2018

Podekscytowany zmianą samochodu na nowszy? To naturalne. Zastanawiałeś się już jednak, co zrobić ze swoim starym samochodem, aby uzyskać gotówkę jak najszybciej? Rynek samochodów z drugiej ręki przeżywa prawdziwy rozkwit, duży wybór samochodów sprawia, że znalezienie kupca, może być trudniejsze niż myślisz, a na pewno bardziej czasochłonne niż przewidujesz.

Nie trać czasu!

Możesz próbować autokomisów, giełdy, czy ogłoszeń w Internecie, jednak najszybszym ze sposobów na pozbycie się wysłużonego auta, jest sprzedanie go auto skupowi. Wbrew powszechnej opinii, auto skup Kędzierzyn Koźle, to nie zło konieczne, a szansa na zyskanie szybkiej gotówki, nawet jeśli Twój samochód to istny wrak. Większość ze skupów, zainteresowana jest samochodami w każdym stanie, starymi, nowszymi, sprawnymi technicznie, jak i powypadkowymi. Ważne jednak, abyś wiedział jak wybrać skup. Na co zwracać uwagę?
  • sprawdź informacje o firmie w CEiDG
  • zorientuj się, jakie ma opinie (wśród znajomych, czy też w Internecie)
  • zapytaj o dojazd do Klienta i darmowy transport (jeśli samochód jest niesprawny)
  • upewnij się, że wyceny dokonuje rzeczoznawca
  • wejdź na stronę internetową auto skupu, wyszukaj danych adresowych
  • porównaj kilka ofert! nie działaj impulsywnie

Powyższe wskazówki brzmią banalnie, mimo to, wciąż jednak wielu kierowców daje się nabrać na oferty handlarzy – oszustów, którzy mimo że reklamują się jako auto skupy, nie mają nic wspólnego z dobrymi skupami samochodowymi i znacznie zaniżają ceny samochodów.

Skup skupowi nierówny

Jak w każdej branży, i tutaj mamy do czynienia z mniej lub bardziej profesjonalnymi firmami. Dokonując niewielkiego researchu, zwiększasz swoją szanse na bezpieczną i korzystną transakcję. Wybierz ten skup, który działa od wielu lat i cieszy się dobrą reputacją. Im większa firma, tym większe znaczenie ma dla niej opinia klientów, a zatem będzie ona oferowała serwis wysokiej jakości i stosunkowo korzystne ceny. Zadowolony klient to najlepsza rekomendacja, najlepsi wiedzą o tym doskonale!

0 komentarzy
09-02-2018

Gęste, bujne i lśniące włosy to z pewnością marzenie wielu kobiet. To właśnie włosy są bardzo ważnym elementem wyglądu i jednym z atrybutów kobiecości. Dlatego tak istotna jest ich codzienna pielęgnacja. A co w przypadku, gdy mimo nawet najlepszych starań włosy słabną i wypadają? Trzeba wówczas sięgnąć po sprawdzone tabletki na łysienie.

Częstym problemem, z którym borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni jest wypadanie włosów. Źródeł tej przykrej dolegliwości jest wiele. Szybkie tempo życia, niezdrowe odżywianie, za mało witamin i mikroelementów, wysoki poziom stresu, nadmiar pracy oraz choroby. To wszystko osłabia organizm, a w konsekwencji odbija się także na strukturze włosów, które z czasem po prostu zaczynają wychodzić. Są też osoby, które tendencje do wypadających włosów dziedziczą po krewnych.

Kuracja na wypadanie włosów

Doraźnymi sposobami może być stosowanie szamponów czy maseczek przeznaczonych do tego typu włosów. Preparaty działają jednak powierzchownie przynosząc jedynie chwilową poprawę, ale nie eliminując problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest walka z dolegliwością od środka za pomocą specjalnie opracowanych tabletek. Dzisiejszy postęp medycyny pozwala na natychmiastową reakcję i skuteczną walkę z problemem, jednocześnie przy niewielkim nakładzie finansowym.

Kapsułki bogate są w witaminy i elementy wzmacniające cebulki włosów tj. skrzyp polny, pokrzywa czy biotyna. Ponadto regulują pracę gruczołów łojowych i poprawiają ogólną kondycję włosów. Zatrzymują proces wypadania włosów, ale co ważne stymulują porost nowych. To suplementy, które nie obciążają wątroby, a przez to nie są powodem złego samopoczucia. Szybko się wchłaniają i działają u źródła problemu. Dzięki regularnemu stosowaniu kuracji i dobraniu odpowiednich preparatów dla siebie problem mija w zaledwie kilka tygodni, a Ty znów możesz czuć się atrakcyjna i pewna siebie.

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
irena.oliwa Sąsiadujące profile Carmen2016


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.