menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1321  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 15:20
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Astra poleca a ja uzupełniam

Terry McMillan - O dzień za późno, o dolara za mało <--- czyta Elżbieta Kijowska

Nestorka rodu pięćdziesięcioletnia Viola, sterana chorobami i problemami z czwórką dorosłych dzieci, leży w szpitalu po kolejnym ataku astmy.
Snuje pełną dramatycznych wydarzeń, barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o swoim życiu i swojej wielopokoleniowej rodzinie.
Bohaterowie opisani są z taką znajomością psychiki i taką wiarygodnością, że Czytelnikowi trudno się z nimi rozstać.
Czyta się książkę jednym tchem, każda strona obfituje w zaskakujące zwroty akcji, a w perypetiach bohaterów każdy odnajduje coś z własnych doświadczeń.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1322  
Nieprzeczytane 01-11-2012, 12:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK piękna i we wspaniałej interpretacji

Nicholas Sparks - Na ratunek <--- czyta Joanna Jędryka

Denise Folton samodzielnie wychowuje czteroletniego chłopca, cierpiącego na zaburzenia mowy. Nie wiadomo, co jest źródłem choroby: upośledzenie umysłowe, autyzm, czy dysfunkcja słuchu.
Denise spędza całe dnie ucząc chłopca mówić, a wieczorami pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu. Zagubiony malec wysiada z samochodu i gubi się w lesie.
Odnajduje go zapalony myśliwy - Taylor. Denise i Taylora zaczyna łączyć uczucie, a chłopiec wręcz uwielbia swojego wybawcę.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1323  
Nieprzeczytane 03-11-2012, 20:47
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Ostatnio czytałam książkę Pearl S. Buck "Cesarzowa". Jest to opowieść o ostatniej wielkiej władczyni Chin, Cesarzowej Tzu Si, której panowanie przypadało na lata 1862-1908. Młoda dziewczyna zostaje wybrana na cesarską konkubinę, trafia do Zakazanego Miasta, aby z czasem osiągnąć pełnię władzy, a nawet zasiąść na Tronie Smoka. Bardzo polecam.
I kolejna w tych klimatach to powieść Hu Peifang znanej polskim czytelnikom jako Irena Sławińska - "Zaprosić księżyc".
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1324  
Nieprzeczytane 03-11-2012, 22:34
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Danka58 proponuje, ja uzupełniam

Pearl S. Buck - Cesarzowa <--- czyta Elżbieta Kijowska

Historia kobiety pochodzącej z ludu, która doszła do władzy jakiej żadna inna przed nią nie miała. Została rządzącą cesarzową; dotychczas kobiety zadowalały się jedynie rolą cesarskiej małżonki.

Koronę nosił cesarz, mężczyzna. VII wiek naszej ery, panowanie dynastii Tang. Państwo Środka jest zagrożone ze strony Korei i plemion szarpiących zachodnią granicę kraju.
Młoda dziewczyna, nie wyróżniająca się niczym szczególnym, córka uszlachconego plebejusza, zostaje przyjęta na dwór cesarski. Stopniowo pnie się do góry po szczeblach dworskiej hierarchii. W dobie cywilizacji, w której kobieta jest po prostu nieobecna w mechanizmach władzy, bohaterka - o imieniu Światłość - odsuwa najbardziej wpływowych ministrów i zaczyna niepodzielnie rządzić największym krajem świata. Kraj wchodzi w okres pokoju i dostatku. Jednak zaspokajając swoją niepohamowaną rządzę władzy, Cesarzowa wywołuje pustkę wokół siebie...

Autorka niezwykle sugestywnie opisuje sytuacje, ludzi, krajobrazy, cesarskie parady, nawet zapachy cesarskich komnat - różnorodne klimaty ogromnych Chin. Przed naszymi oczami defilują setki postaci. Cesarzowa to wspaniały, przebogaty fresk, opowiadający o ambicji, władzy, zakamarkach ludzkiej natury, upadku.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1325  
Nieprzeczytane 14-11-2012, 12:16
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK serdecznie polecam - na długo zostaje w pamięci

Francine Rivers - Ogród Leoty <--- czyta Joanna Jędryka

Osiemnastoletnia Annie po raz pierwszy w życiu sprzeciwia się matce. Nie zaczyna nauki na studiach, które wybrała jej matka-Eleonora, zapisuje się na kursy malarstwa i wyprowadza się z domu, by zamieszkać z przyjaciółką.

Kolejnym krokiem do jej samostanowienia jest odwiedzenie babci Leoty, kobiety, do której jej matka ma pretensje o biedne dzieciństwo i z którą stara się nie widywać.
Annie zastaje staruszkę potrzebującą pomocy, a jednocześnie bystrą, inteligentną z ciętym dowcipem.
Między babcią i wnuczką zaczyna się tworzyć więź, coraz silniejsza, jakby obydwie chciały nadrobić stracony przez postawę Eleonory, czas.

Dom i ogród, od lat martwe, zaczynają wraz z obecnością dziewczyny powracać do życia - spotykają się w nim różni ludzie, słychać śmiech dzieci...
.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1326  
Nieprzeczytane 15-11-2012, 08:06
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Z całego serca polecam książkę:

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
autor Jonasson Jonas



„Szwedzki Forrest Gump” i "Wojak Szwejk" w jednym !

Setne urodziny, huczna impreza w domu spokojnej starości i Allan, jubilat, który wyskakuje przez okno. Mężczyzna rusza w ostatnią życiową podróż.

Na dworcu staje się właścicielem pewnej walizki i od tej pory zostaje poszukiwanym. Przemierza Szwecję, zdobywa przyjaciół i ukrywa się przed prokuraturą, która z czasem chce go oskarżyć o potrójne morderstwo.

Snuje także opowieść o swojej przeszłości bogatej i pełnej przedziwnych zbiegów okoliczności – okazuje się, że jego stuletnie życie było równie absurdalne, co sama ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości. ...


Ja osobiście podczas lektury tej książki uśmiałam się serdecznie

Dostępna również jako audiobook
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1327  
Nieprzeczytane 15-11-2012, 08:08
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Również polecam książkę polecaną przez Srebrzystą "Ogród Leoty", którą czyta Joanna Jędryka

Tę książkę czytałam parę lat temu, ale nadal pozostaje w mojej pamięci jako lektura wzruszająca i zapadająca głeboko w pamięć
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1328  
Nieprzeczytane 15-11-2012, 13:14
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Dorota45 proponuje, ja uzupełniam

Jonas Jonassen - Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął <--- czyta Artur Barciś

„Szwedzki Forrest Gump”!
Setne urodziny, huczna impreza w domu spokojnej starości i Allan, jubilat, który wyskakuje przez okno.
Mężczyzna rusza w ostatnią życiową podróż. Na dworcu staje się właścicielem pewnej walizki i od tej pory zostaje poszukiwanym.
Przemierza Szwecję, zdobywa przyjaciół i ukrywa się przed prokuraturą, która z czasem chce go oskarżyć o potrójne morderstwo.
Snuje także opowieść o swojej przeszłości – okazuje się, że jego stuletnie życie było równie absurdalne, co sama ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości.

Ta książka to także podróż przez XX w. Allan powiada, jak jadł kolację z Trumanem, leciał samolotem z Churchilem, pił wódkę ze Stalinem... Najzabawniejsza książka, jaką w życiu czytałem – rekomenduje Lasse Berghagen, znany szwedzki aktor.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga

Ostatnio edytowane przez Srebrzysta : 15-11-2012 o 13:41. Powód: zmiana nazwiska lektora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1329  
Nieprzeczytane 15-11-2012, 17:42
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorota45
Również polecam książkę polecaną przez Srebrzystą "Ogród Leoty", którą czyta Joanna Jędryka

Tę książkę czytałam parę lat temu, ale nadal pozostaje w mojej pamięci jako lektura wzruszająca i zapadająca głeboko w pamięć


No to pożyczam i od jutra będę poznawać.

Ostatnio wkręciły mnie na trochę słuchowiska radiowe,przechowywane w internecie.

Kolacja we dwoje i Szczęśliwy dom są świetne.Może Wam się trafią.Na pewno poprawią humor.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1330  
Nieprzeczytane 15-11-2012, 18:36
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Witam!
Przesłuchałam już połowę.... Francine Rivers - Ogród Leoty <--- czyta Joanna Jędryka....
Świetna pozycja na bure wieczory...wnosi ciepło i jasnym światełkiem rozświetla nasze serca
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1331  
Nieprzeczytane 16-11-2012, 09:21
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie



"W naszym domu"autor : Jodi Picoult

Cytat:
Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi. Nieważne, czy chodzi o zbyt jasne światło, dotyk obcej osoby, szelest zgniatanego papieru, pomarańczowy kolor, czy nieodpowiednią konsystencję płatków śniadaniowych z mlekiem - Jacob potrafi wpaść w furię z byle powodu. Ma też, jak wielu młodych ludzi z zespołem Aspergera, obsesyjne zamiłowanie do jednej, specjalistycznej dziedziny - w jego przypadku jest to analiza kryminalistyczna. Chłopak pojawia się w miejscach, gdzie policja prowadzi śledztwo, instruuje detektywów, co należy robić... a do tego najczęściej ma rację.

Gdy policja znajduje zwłoki jego instruktorki umiejętności społecznych, Jacob sam staje się obiektem zainteresowania detektywów. Wszystkie charakterystyczne cechy zespołu Aspergera: unikanie kontaktu wzrokowego, impulsywność, dystans fizyczny, w oczach policjantów mogą być równoznaczne z przyznaniem się do winy. Jacob niespodziewanie zostaje oskarżony o morderstwo.

"W naszym domu" to wspaniała, poruszająca opowieść o samotnym świecie dziecka z zespołem Aspergera i o tym, co przechodzi jego rodzina: o nieustannym strachu i walce na burzliwym morzu rodzicielskich zmagań, o głębi matczynej miłości. Jodi Picoult, pisząc o chłopcu dotkniętym autyzmem, uczy nas współczucia i zrozumienia dla ludzi cierpiących na schorzenie, które w każdej sytuacji nieuchronnie stawia ich poza nawiasem społeczeństwa.


Książkę tę (prawie 700 stron) przeczytałam w ciągu dwóch dni, jest niesamowicie wciągająca. Napisana w typowym dla autorki tonie.

Polecam
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1332  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 12:25
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech scenariusze dwóch ostatnich filmów wielkiego szwedzkiego reżysera

Bergman Ingmar - Fanny i Alexander oraz Z życia marionetek <--- czyta Maciej Szary

"Fanny i Aleksander" czyta się jak powieść, i to powieść tradycyjną, wielowątkową, rodzinną, obyczajowo-psychologiczną. Rzecz dzieje się na początku naszego stulecia w prowincjonalnym szwedzkim miasteczku, mającym stację kolejową, dwie linie tramwajowe, dom publiczny, gazetę lokalną, uniwersytet i teatr. Losy występujących tu licznych osób dramatu związane są właśnie z tym teatrem.

Głównymi bohaterami filmu "Z życia marionetek" są Peter i Katarina, występujący również, jako postacie drugoplanowe, w "Scenach z życia małżeńskiego". Kanwę, na której osnuty jest scenariusz, stanowi protokół przesłuchań, przeplatany scenami retrospektywnymi, a celem tej filmowej opowieści jest wyjaśnienie przyczyn zdumiewającej zbrodni, popełnionej, zdawałoby się, nieoczekiwanie, przez człowieka na pozór doskonale przystosowanego do życia, zakochanego we własnej żonie, uprawiającego z powodzeniem swój zawód.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1333  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 13:22
aleksandra60 aleksandra60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Posty: 4
Domyślnie

Polecam "Wrocław 1945 i potem". Świetna książka historyczna o początkach polskiego Wrocławia. Autor przedstawia problemy wszystkich grup społecznych i zawodowych. Jakie problemy mieli pierwsi Polacy, jak Niemcy przeżyli obronę Festung Breslau itp.

Polecam gorąco
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1334  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 20:32
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Bardzo podobała mi się książka "Ogród Leoty", o czym pisałam.
Zrobiłam ilustrację, do tej lektury, aby zachęcić innych do czytania

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1335  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 21:14
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK Gratulacje dla Astry

Tylko pozazdrościć talentu Astro
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1336  
Nieprzeczytane 24-11-2012, 23:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

To ja Wam polecę Kubiaka, którego znalazłem kilka dni temu w ksiegarni.
Dzieje Greków i Rzymian.
I nie tylko ich. Czyta się jak Gravesa.
I jeszcze Głowackiego Jak być kochanym. czemu on, bo on jest wariat i ja go lubie...że zacytuję Kisiela.
A jak Kisiel, to Dziennik. Czyta się lepiej niż kryminał. Polityka, ale za to jak podana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1337  
Nieprzeczytane 25-11-2012, 13:15
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech pluto37 poleca, a ja uzupełniam

Zygmunt Kubiak - Dzieje Greków i Rzymian <--- czyta Ksawery Jasieński

Ostatnia książka wybitnego profesora. Swoisty testament człowieka zakochanego w starożytności, w mądrości minionych wieków. W zasadzie nie można się tu gdziekolwiek przyczepić, ta książka nie ma słabych punktów. Może poza nadmierną dygresyjnością narracji, może poza pewną rozwlekłością wypowiedzi.

Zaczyna się – w zamierzchłej przeszłości basenu Morza Śródziemnego, kończy upadkiem Cesarstwa Zachodniego. W tych ramach znajdujemy podstawy naszej kultury i cywilizacji. Prowadzeni przez profesora oglądamy w skrócie powstawanie wielkich cywilizacji tego rejonu – Mezopotamii i Egiptu, stajemy się świadkami wyrastania jednej z najdziwniejszych potęg w historii świata – Hellady, która nie posiadając jednego punktu centralnego, jednego ośrodka władzy, wywarła niezbywalny i ogromny wpływ na kulturę całego świata - praktycznie aż do dziś, o czym możemy się przekonać czytając tę książkę. Podczas lektury myślałem sobie o tym, jak bardzo podobny jest nasz skłócony i nieustannie dyskutujący świat do agory ateńskiej ery wojny peloponeskiej; jak bardzo nasze poczucie estetyki wyrasta z greckiego, jak dużo im zawdzięczamy.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1338  
Nieprzeczytane 25-11-2012, 13:22
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech c.d. uzupełnień do propozycji pluto37

Janusz Głowacki - Jak być kochanym <--- czyta Krzysztof Kołbasiuk

Wybór felietonów autora z lat 1968-1980, mówiących o tamtych czasach, ludziach i dziełach sztuki, mogących się także kojarzyć z nową rzeczywistością.
Nie są one ułożone w kolejności chronologicznej.
Większość z nich została wydrukowana w "Rzeczpospolitej", a w czasie pobytu autora w USA - w "New York Times'ie".
Niektóre z nich nawiązują do kultury rzymskiej.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1339  
Nieprzeczytane 25-11-2012, 13:50
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech na razie tylko to ...

Stefan Kisielewski - Widziane z góry <--- czyta Jerzy Stuhr

Stefan Kisielewski - człowiek wielu pseudonimów, felietonista, powieściopisarz, kompozytor, eseista, krytyk muzyczny. Autor pionierskich powieści politycznych wydawanych na emigracji pod pseudonimami.
Błyskotliwy, obdarzony specyficznym poczuciem humoru, przez pól wieku toczył swą prywatną wojnę z komunizmem. Bronił konsekwentnie wolności jednostki, domagał się swobody artystycznej, walczył z ograniczeniami cenzury.
Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych należał do najpoczytniejszych polskich publicystów.


Powieść pod tytułem "Widziane z góry" została wydana w Paryżu w 1967 roku pod pseudonimem Tomasz Staliński.
Jest to opis perypetii osobistych i politycznych wysokiego rangą działacza politycznego w PRL.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1340  
Nieprzeczytane 07-12-2012, 20:29
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Witam!
Polecam książkę Janusza Wiśniewskiego "Bikini".
Bardzo dobra...jestem mile zaskoczona.
Wzruszająca, przerażająca, oparta na faktach historycznych...pozostanie w pamięci
Czyta Rafał Królikowski...nawet nieźle...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.