menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2121  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 19:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Myśle, że Alicja Munro jest jedną z niewielu noblistek, ktorej utwory( ja jestem zauroczona opowiadaniami)czyta sie z przyjemnościa. Piękny literacki język, dobra, ciekawa treść- wreszcie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2122  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 20:00
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2123  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 19:49
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK Boże Narodzenie 2014



Niech ta gwiazdka, co na niebie świeci,
dla nas będzie radosną nowiną.
Niech nam pokój przyniesie na świecie,
i każdego połączy z rodziną


Wszelkiej pomyślności życzy Ewa
.
.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2124  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 19:57
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.

- Konstanty Ildefons Gałczyński



Bez Ciebie, Jezu, rodzimy się tylko, aby umrzeć; z Tobą umieramy po to, aby się narodzić.

- Miguel de Unamuno y Jugo




Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim – to najlepsze, co można uczynić na tym świecie.

- Peter Rosegger

Radujmy się wszyscy ,kochani


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2125  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 21:13
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał senioritka
Dziękuję za "Sarę" Marka Haltera. Zasłuchałam się z przyjemnością. W bibliotece wyszukałam inne tytuły tego autora. Senioritka

Jeśli podobała Ci się "Sara"
posłuchaj jedna za drugą, powoli,książek


Francine Rivers

Cykl Znamię Lwa :

1.Głos w wietrze
2.Echo w ciemności
3.Jak świt poranka

Wiedza i uczucia jakich się nie spodziewałam,a słucham z radością i wciąż rosnącym zainteresowaniem.Na wiele problemów społecznych,moralnych, historycznych i religijnych spojrzałam jakby na nowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2126  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 21:50
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech elizka proponuje, ja uzupełniam

Francine Rivers - Cykl Znamię Lwa <--- czyta Ksawery Jasieński

tom 1 - Głos w wietrze
Akcja powieści rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Porwana z upadającej Jerozolimy (70 r.n.e.) młoda chrześcijanka - Hadassa - trafia do stolicy imperium i zostaje sprzedana jako niewolnica jednej z arystokratycznych rodzin. Rozdarta między miłością do młodego patrycjusza a pragnieniem ocalenia go i jego najbliższych próbuje dać świadectwo wiary w prawdziwego Boga.

tom 2 - Echo w ciemności
I wiek po Chrystusie. Efez. Młoda chrześcijanka Hadassa zostaje skazana na męczeńską śmierć. Zrozpaczony Markus Walerian podąża do Jerozolimy, by znaleźć Boga, w którego Hadassa wierzyła tak mocno, że z ufnością i spokojem stanęła na efeskiej arenie.

tom 3 - Jak świt poranka
Atretes, były gladiator, słynny z nieprzeciętnej waleczności i urody, dowiaduje się, że jego syn żyje. Germanin postanawia odszukać chłopca i wrócić z nim do ojczyzny. Obawa, że zostanie zmuszony do powrotu na arenę, przyspiesza decyzję o wyruszeniu w drogę. Czy droga do domu będzie także Drogą do poznania Jezusa? Jak świt poranka ? trzeci tom trylogii ?Znamię lwa? ? to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata ? to wszystko złożyło się na sukces powieści, którym jest zarówno popularność wśród czytelników, jak i uznanie krytyków oraz prestiżowe nagrody.
.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2127  
Nieprzeczytane 22-12-2014, 11:53
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Hanna Samson "Miłość reaktywacja" to książka dla mnie, refleksyjna. Samo życie i......... Dziękuję Ewo. Senioritka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2128  
Nieprzeczytane 22-12-2014, 18:08
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Senioritko, ta sama książka...taka niby zwykła o życiu, ale otworzyła mi oczy na moje sprawy, lepsze zrozumienie starej mamy...czytając ją, aż się zdziwiłam ile sytuacji autorka opisała z mojego własnego życia...a moment nauki pisania esemesów...aż zaniemówiłam, bo to moje zdarzenie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2129  
Nieprzeczytane 23-12-2014, 11:41
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Elizko, "Sara" podobała mi się dlatego, że mogłam zajrzeć do biblii i sprawdzić żródło z którego pisarz czerpał temat.
Mark Halter napisał też więcej książek o tematyce biblijnej i teraz na nie poluję w bibliotece. Bardzo mi odpowiada jego styl.
Wcześniej czytałam "Józef i jego bracia" Thomasa Manna i też byłam pochłonięta tą lekturą. Lubię podpierać czytane książki żródłem z którego czerpie pisarz temat.
Opowieściami Alicji Munro nie jestem zachwycona, chociaż opisuje samo życie. Do tego w Kanadzie gdzie mieszka mój syn.
To jest szczególny kraj.
Inni Nobliści też nie cieszą się moją sympatią. Może to zazdrość z powodu ich sukcesów? To tylko mały żarcik.
Serdecznie pozdrawiam wielbicielki książek.
Życzę Srebrzystej Ewie i Jej Wielbicielkom Wesołych Świąt i
Szczęśliwego Nowego Roku. Senioritka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2130  
Nieprzeczytane 05-01-2015, 01:00
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Witam w Nowym Roku. Zachęcona poczytanymi tu postami, a jednocześnie niedostępną dla mnie w zimie biblioteką ze względu na odległość, zrobiłam sobie prezent noworoczny w postaci odtwarzacza mp3. Zdążyłam już przeczytać, czyli odsłuchać polecane przez Was - "Chatę" i "Sekretne życie pszczół". Zasmakowałam w słuchaniu. Szybciej i przyjemniej pracuje się w kuchni, kręcąc się po domu, czy odpoczywając.
Dziś ściągnęłam sobie "Nagrody" Segala.... kiedyś wszystko jego czytałam, ale chętnie sobie przypomnę. Szukam też jego "Akty wiary".
I "Ameryka po kawałku"- Wałkuskiego Marka / to jest najnowszy reportaż tego dziennikarza więc może jeszcze nie być w formie audiobooku/

Dziękuję za zachęcenie mnie do książki słuchanej.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2131  
Nieprzeczytane 05-01-2015, 21:40
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Donko,a to życie Ci się rozweseli i urozmaici.
Tak jak i mnie.
Cieszy mnie Twoja radość.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2132  
Nieprzeczytane 05-01-2015, 21:49
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Witam kolejną zwolenniczkę książki czytanej
Obecnie słucham "Malowane Ptaki" Fiony Bullen.

Ciekawa, warto posłuchać


Rok 1942. Wojna w tragiczny sposób przerywa szczęśliwe dzieciństwo Ursuli Fraser, córki zamożnego Anglika osiadłego w Singapurze. Dziewczynka traci bliskich i rodzinny dom. Ocalona przez tubylców żyje w wiosce Malajów. Po wojnie siedemnastoletnia Ursula przyjeżdża do Londynu, by rozpocząć nowe życie. Los nie szczędzi jej dramatów, ale obdarza też wielkim uczuciem...

czyta Daria Trafankowska
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2133  
Nieprzeczytane 06-01-2015, 16:18
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Astra proponuje, ja uzupełniam

Fiona Bullen - Malowane ptaki <--- czyta Daria Trafankowska

Rok 1942. Wojna w tragiczny sposób przerywa szczęśliwe dzieciństwo Ursuli Fraser, córki zamożnego Anglika osiadłego w Singapurze. Dziewczynka traci bliskich i rodzinny dom. Ocalona przez tubylców żyje w wiosce Malajów.
Po wojnie siedemnastoletnia Ursula przyjeżdża do Londynu, by rozpocząć nowe życie. Los nie szczędzi jej dramatów, ale obdarza też wielkim uczuciem...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2134  
Nieprzeczytane 06-01-2015, 17:33
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK przypomnijmy sobie te piękne głosy (dykcje)

Michaił Zoszczenko - Punkt widzenia <--- czytają: Irena Kwiatkowska, Mieczysław Czechowicz, Mariusz Dmochowski

Na tom Punkt widzenia składają się opowiadania, opowiastki, historyjki i humoreski Michała Zoszczenko.
Autor w pełen wyrozumiałości sposób przedstawia stosunki międzyludzkie.
Subtelnie wyszydza głupotę i obłudę. Kpi z ignorancji i chamstwa.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2135  
Nieprzeczytane 07-01-2015, 17:48
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie W tym Nowym Roku 2015

Życzę spokoju, zdrowia i pomyślności. Życzę wielu spotkań ze Srebrzystą Ewą i Jej Chomikiem uprzyjemniającym i ubarwiającym naszą codzienność.
Ostatnio Joy Fielding i jej książki przenoszą mnie w świat przyjażni, małżeńskich problemów i nienawiści.
Pozdrawiam Entuzjastki chomika Ewy.
Dobrze mi jest z książką czytaną przy uchu. Bardzo dobrze!
seniorka kłania się nisko w podzięce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2136  
Nieprzeczytane 07-01-2015, 23:29
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Artur Rubinstein -"Moje młode lata" i Moje długie życie"

Po wysłuchaniu od 31 grudnia trzech książek tu polecanych - "Chaty" - nie w całości, bo ta książka wymaga zastanawiania się, powtarzania fragmentów, więc kiedyś ją sobie kupię, by normalnie przeczytać.... następnie "Sekretnego życia pszczół" i ukończonej dziś " Nagrody" mimo więc, że ściągnęłam sobie jako przerywnik prawdopodobnie nie czytaną przeze mnie Segala "Mężczyzna, kobieta i dziecko" postanowiłam powrócić znów na jakiś czas do czytania w pełnym tego słowa znaczeniu. Poszukałam w swoim starym księgozbiorze i wybrałam Artura Rubinsteina - jego dwuczęściową autobiografię. Pamiętam, że kiedyś przeczytałam ją jednym tchem... nie wiele zostało mi po latach w pamięci. Składa się z dwóch tomów - "Moje młode lata" i Moje długie życie"
Artysta pisze o swojej młodości - edukacji, rodzinie, początkach kariery i o ludziach, których spotkał i którzy wywierali wpływ na jego twórczość. Mimo jego wszystkich zalet był człowiekiem pochłanianym przez namiętności; rozrzutnym ,przesadnie nierozsądnym oraz wielkim miłośnikiem płci pięknej. Może jednak dzięki temu tak bardzo rzeczywistym i bliskim? We wspomnieniach spotykamy sławne nazwiska polskie i zagraniczne, obracał się w najwybitniejszych, arystokratycznych kręgach ówczesnej Europy. Do takich osób zaliczali się : Hiszpańska Rodzina Królewska ( sama Królowa Wiktoria Eugenia wypożyczała mu własny fortepian!), Pablo Picasso, Szalapin,Karol Szymanowski, Pablo Casals, Witkacy, Ravel, Emil Młynarski (jego późniejszy teść), Grzegorz Fitelberg, Ignacy Paderewski .Miał możliwość także poznać samego Józefa Piłsudskiego, późniejszego Marszałka, którego wspomina jako człowieka skrytego, niedostępnego. Jest to pochłaniającą opowieść o życiu jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych ludzi ostatniego stulecia. Autor opowiada o wydarzeniach ze swojego życia (czasami bardzo intymnych!) z punktu widzenia człowieka, który z przysłowiowego "nie jednego pieca" jadł już chleb i doświadczył wszystkiego w życiu.
Genialny muzyk to do tego bardzo utalentowany pisarz.

Warto po tą książkę sięgnąć, jeśli lubicie znaleźć się w innej epoce, innych czasach, wcale nie tak odległych. I naprawdę czyta się jednym tchem.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/

Ostatnio edytowane przez donka : 08-01-2015 o 10:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2137  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 10:49
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Artur Rubinstein, wielki miłośnik płci pięknej. Mam książkę kucharską jego żony Neli Rubinstein p.t. Kuchnia Neli, w książce przepisy na ulubione potrawy jej męża.
Poczytajcie, jeśli to jest interesujące, w goglach pod hasłem: Neli Rubinstein. Polecam smaczne przepisy. Senioritka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2138  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 18:39
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał senioritka
Artur Rubinstein, wielki miłośnik płci pięknej. Mam książkę kucharską jego żony Neli Rubinstein p.t. Kuchnia Neli, w książce przepisy na ulubione potrawy jej męża.
Poczytajcie, jeśli to jest interesujące, w goglach pod hasłem: Neli Rubinstein. Polecam smaczne przepisy. Senioritka

Poczytałam opinie.... to książka nie tylko z przepisami podobno zawsze udanymi i nie przeładowanymi przeróżnymi dodatkami, których teraz pełno w internetowych przepisach / nic im zresztą nie umniejszając, bo sama z nich korzystałam / to książka pełna prawdziwych anegdot i wspomnień z życia małżeństwa. Przypomnę też, że Aniela była ciotką Wojciecha Młynarskiego, o czym zresztą czytałam w jego autobiografii. Dzieci Anieli i Artura Rubinsteinów, m.in. aktor John Rubinstein i fotografka Eva Rubinstein, są jego kuzynami drugiego stopnia.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2139  
Nieprzeczytane 09-01-2015, 17:55
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Wysłuchałam drugą książkę Segala - "Mężczyzna, kobieta i dziecko" Jest to już trzeci, prawie czwarty- mój audiobook w przeciągu 10 dni i już zatęskniłam za następnym. Segalem na razie się zmęczyłam. Chętnie posłuchałabym jakiegoś trzymającego w napięciu dobrego, obyczajowego szwedzkiego kryminału. "Milenium" czytałam. Czy mogłybyście mi coś takiego polecić. Pewnie będę musiała sobie założyć folder z tytułami "przeczytanych" audiobooków. Jak dotąd bardzo mi umilają wykonywanie różnych codziennych, domowych czynności, włącznie ze zdrowotnym, przymusowym pedałowaniem na domowej imitacji roweru. Liczę, że przejdzie mi po jakimś czasie ta fascynacja, bo wiele rzeczy leży odłogiem... dobrze, że to zima.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2140  
Nieprzeczytane 09-01-2015, 19:54
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie Trudna sprawa

Często korzystam z podpowiedzi forumowiczów dotyczących książek. Buszuję też po imponujących zbiorach Srebrzystej Ewy,
tak łatwo dla nas dostępnych. Dzielę się czasem swoimi audio-wynalazkami. Trudno trafić w upodobania poszczególnych
czytelniczek. Trzeba próbować, zbiór jest wielki, każdy coś znajdzie. Życzę powodzenia w przeszukiwaniu półek z audio-książkami. Senioritka
Polecam Tanamerę, autor Noel Barber.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.