menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1101  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 13:19
juniorka juniorka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 69
Domyślnie

Cytat:
Napisał bhu
Jeśli czasem lubicie poczytać Pismo Święte, lubicie religijne rozważania, spodoba Wam się książka Radosława Milczarka pod przewrotnym tytułem "Czy możliwe jest życie przed śmiercią?". Z rewersu książki : "Radosław Milczarek , zainspirowany Ewangelią według Mateusza, opisuje- krok po kroku- możliwa dla każdego transformację: od stanu pełnego wewnętrznych konfliktów i lęków do pogody ducha, spokoju i wolnego wyboru". Dla mnie ta lektura jest cowieczorną modlitwą.
To trudna lektura, ale dzięki za rekomendację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1102  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 17:26
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Kupiłam na allegro za grosze "Prywatne życie Mony Lisy".
To moja reakcja na słuchanie fragmentów audioksiążek.
Bardzo się cieszę.

Wiecie dlaczego Gioconda? A ciekawi kogoś jak wychowywano damę? Jak dbano o dzieci,niemowlęta,dorastających synów?
A wiesz,ze w czasach Lisy papież mógł mieć dzieci?
Tak,tak!
Ta książka to romans, poradnik,historia i akcja w jednym.
Ja tez nie wiedziałam.


Ostatnio edytowane przez elizka : 18-04-2012 o 17:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1103  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 18:32
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Elizko, ja też jestem po wysłuchaniu Mony Lisy.
Przedtem wysłuchałam audiobook o Lautrecu, tego samego autora.
"Moulin Rouge" to bardzo ciekawa biografia, pomimo, że zbeletryzowana, dostarcza sporo wiadomości o życiu obyczajowym, społecznym i historycznym epoki, w której żył słynny malarz. Jego życie bardzo trudne, przez to, iż był zniekształconym karłem...
Polecam gorąco
Teraz zabieram się za Zafona " Więzień nieba"...
"Cień wiatru", wspaniała książka o niespotykanym klimacie i tajemniczości...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1104  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 12:14
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Astra proponuje ja uzupełniam

Carlos Ruiz Zafon - Cień wiatru <--- czyta: Krzysztof Kołbasiuk

tom 1 cyklu "Cmentarz Zapomnianych Książek" {2.Gra anioła}

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek.
Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia.

Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść Cień wiatru niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia. Przygoda ta da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1105  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 12:22
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech uzupełnienia c.d.

Carlos Ruiz Zafon - Gra anioła <--- czyta: Sławomir Holland

tom 2 cyklu "Cmentarz Zapomnianych Książek" {1.Cień wiatru}

Głównym bohaterem „Gry anioła” jest pisarz Diego Martin. Jego losy śledzimy od 1917 roku, kiedy zaczyna od najprostszych prac dziennikarskich. Gdy wreszcie pozwolono mu pisać w gazecie powieść w odcinkach, jego talent docenia tajemniczy wydawca - Andreas Corelli. Niebawem lekarz diagnozuje u Martina guza mózgu, w związku z czym bohater postanawia zająć się swoją własną powieścią, by zdążyć przed nieuchronnie zbliżającą się śmiercią. I wtedy dostaje dziwną propozycję od wspomnianego wydawcy. Ów w zamian za napisanie genialnej powieści oferuje Martinowi ...wszystko, a więc – prócz sporej sumy pieniędzy - także zdrowie.

Mamy zatem w najnowszej powieści Zafóna - podobnie jak w „Cieniu wiatru” - niespotykaną intrygę. Lecz jest też coś więcej, coś głębszego, jakby drugie dno. Tylko trzeba je znaleźć. Ale ostrzegam – nie będzie to takie proste. I dlatego uważam, iż „Gra anioła” jest książką znacznie lepszą od „Cienia wiatru”. Poprzednią powieść hiszpańskiego pisarza określiłbym bowiem jako połączenie sentymentalnego romansidła w gotyckiej oprawie z klasyczną powieścią grozy. A poza tym można się było przyczepić, iż fabuła „Cienia wiatru” bardziej zainteresuje – jak to się mówi – niezbyt rozgarnięte pensjonarki aniżeli szanującego się czytelnika. Z drugiej jednakże strony – niesamowita intryga była największym atutem tamtej powieści. W „Grze anioła” z kolei jest z pewnością więcej magii, metafizyki, czegoś niedookreślonego, nieoczywistego. To powieść, która odurza czytelnika, owłada nim. I to w sposób trudny do racjonalnego wyjaśnienia. Doprawdy niewiele jest książek, które wciągają w swój wir z tak ogromną i nie do końca zrozumiałą siłą. W tej chwili przychodzi mi do głowy jedynie „Wyspa dnia poprzedniego” Umberta Eco.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1106  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 12:41
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech uzupełnienia c.d.

Pierre La Mure - Moulin Rouge <--- czyta Piotra Olędzki

Zbeletryzowana biografia francuskiego malarza i grafika, Henri de Toulouse-Lautreca, artysty o światowej sławie, którego prace jeszcze za jego życia zawisły w Luwrze. Nie jest to jednak monografia twórczości, ale przede wszystkim wzruszająca opowieść o potrzebie miłości, o życiu człowieka, który został przez los potraktowany ze szczególnym okrucieństwem, a zmarł, mając zaledwie trzydzieści siedem lat.

====================================
mogę jako zamiennik zaproponować eksiążkę
Carlos Ruiz Zafon - Więzień nieba
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1107  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 18:27
X Barbara's Avatar
X Barbara X Barbara jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Między Szklarską Porębą a Gdynią...
Posty: 82
Domyślnie

Polecam Ołówek .To powieśc K.Rosickiej-Jaczyńskiej,prawdziwa historia chorej na stwardnienie zanikowe boczne kobiety,której życie było pasmem sukcesów.Matka trojga dzieci,bogata,piękna,niezależna.Choroba zabrała jej to wszystko.Straciła majątek,większość przyjaciół,znajomych.Na wózku,fizycznie zupełne warzywo,walczy o każdy dzień,ba o godzinę.I ma świadomośc ,że musi umrzec,bo to choroba nieuleczana,śmiertelna.
Warto przeczytać choćby po to aby uświadomić sobie jakimi szczęściarzami jesteśmy będąc ludżmi zdrowymi,jak bardzo prowokujemy los narzekając na trudy życia codziennego,niedogodności, brak pieniędzy.Jeśli mamy zdrowie,mamy wszystko.Warto o tym pamiętać i szanować to zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1108  
Nieprzeczytane 21-04-2012, 11:47
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK Książka dużo lepsza od jej ekranizacji

Colleen McCullough - Ptaki ciernistych krzewów <--- czyta: Ryszard Nadrowski

Historia rodu Cleary'ch, których córka Meghann wiąże się uczuciowo z księdzem, późniejszym kardynałem. Rodzina zamieszkuje ogromną farmę Droghedę, do której każdy może wrócić po tułaczce po świecie. Jest to zarówno dom rodzinny pełen miłości i ciepła, jak też przystań, do której każdy wraca z największą przyjemnością.
Książka dużo lepsza od jej ekranizacji, naprawdę warta przeczytania (wysłuchania).
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1109  
Nieprzeczytane 22-04-2012, 17:26
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Uśmiech Witajcie miłośnicy książek

Książki Carlosa Ruiza Zafona: CIEŃ WIATRU i GRA ANIOŁA, czytałam, mam je na półce mojej biblioteczki domowej! To naprawdę dobra literatura Do tego, trzeba dodać jeszcze, tego samego Autora, powieść MARINA, która jest - jak sam pisarz wyznał- nie tyle najlepszą, co najważniejszą jego powieścią.
Ostatnio wyszła jeszcze jedna jego książka WIĘZIEŃ NIEBA.


Podobno jest kontynuacją CIENIA WIATRU
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1110  
Nieprzeczytane 22-04-2012, 17:30
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał X Barbara
Polecam Ołówek .To powieśc K.Rosickiej-Jaczyńskiej,prawdziwa historia chorej na stwardnienie zanikowe boczne kobiety,której życie było pasmem sukcesów.Matka trojga dzieci,bogata,piękna,niezależna.Choroba zabrała jej to wszystko.Straciła majątek,większość przyjaciół,znajomych.Na wózku,fizycznie zupełne warzywo,walczy o każdy dzień,ba o godzinę.I ma świadomośc ,że musi umrzec,bo to choroba nieuleczana,śmiertelna.
Warto przeczytać choćby po to aby uświadomić sobie jakimi szczęściarzami jesteśmy będąc ludżmi zdrowymi,jak bardzo prowokujemy los narzekając na trudy życia codziennego,niedogodności, brak pieniędzy.Jeśli mamy zdrowie,mamy wszystko.Warto o tym pamiętać i szanować to zdrowie.

Nie czytałam, ale słyszałam o niej i o jej Autorce! Bez wątpienia jest wstrząsającą lekturą, cenną jako przesłanie dla innych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1111  
Nieprzeczytane 25-04-2012, 22:42
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech proponuję sagę rodzinną

Georges Duhamel - Kronika rodu Pasquier <--- czyta Mirosław Utta

Wielowątkowa opowieść o paryskiej rodzinie.
Niespodziewany spadek stał się punktem zwrotnym w jej życiu.
Dzięki spadkowi jej los zmienił się na lepsze. Niektórzy z rodu stają się potentatami finansowymi.
Pieniądze, choć podwyższają status społeczny Pasquierów, zmieniają ludzkie serca, stając się przyczyną sporów, waśni i nienawiści.
Bogate tło obyczajowe. Paryż na przełomie wieków.


Kronika rodu Pasquier:
Część 1 - Notariusz z Hawru; Ogród dzikich zwierząt
Część 2 - Widok ziemi obiecanej; Noc świętojańska
Część 3 - Pustelnia Bièvres; Mistrzowie
Część 4 - Cecylia wśród nas; Walka z cieniem
Część 5 - Zuzanna i młodzieńcy; Męczeństwo Józefa Pasquier
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1112  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 08:05
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Gorąco polecam

"Amandine" autorka : Marlena De Blasi

Akcja tej książki rozgrywa się w latach 30-stych i 40- stych XX wieku w Polsce oraz Francji. Ta książka to opowieść o dzieciństwie pewnej wzbudzającej sympatię dziewczynki polskiego pochodzenia, którą los i rodzina potraktowali dość srogo. Ta lektura to połączenie powieści obyczajowej i sagi rodzinnej.

Amandine urodziła się w 1931 roku. Nie była jednak dzieckiem chcianym i oczekiwanym. Jej matka Andżelika miała zaledwie 16 lat, gdy jej córka przyszła na świat, a dziecko było owocem romansu z rok starszym chłopcem. Jej babka hrabina Czartoryska, aby uniknąć skandalu towarzyskiego postanawia, że ciąża i narodziny wnuczki zostaną utrzymane w tajemnicy. Amandine przychodzi na świat w prywatnej szwajcarskiej klinice. Niestety u noworodka stwierdzono poważną wadę serca, której usunięcie wymaga skomplikowanej operacji. Hrabina Czartoryska informuje córkę o śmierci noworodka, a sama potajemnie wywozi wnuczkę przy pomocy biskupa krakowskiego- jej spowiednika, do klasztoru sióstr karmelitanek w Montpellier. Od tej chwili po dziecku, które dostało nową tożsamość miał zaginąć wszelki ślad. Malutka Amandine znalazła się wśród obcych ludzi, ale szybko stała się ulubiennicą całego zgromadzenia zakonnic, ojca Philippa i jej lekarza Jean'a Baptiste'a. Jej opiekunka Solange będąca świecką siostrą pokochała ją jak własną córkę. Tylko matka przełożona nie zapałała do dziecka sympatią.

Gdy wybucha wojna troskliwa Solange postanawia wywieźć Amandine do swojej rodzinnej posiadłości na północy Francji. Ta podróż przez okupowany kraj staje się odyseję w poszukiwaniu prawdy, szczęścia i miłości… Czy Amandine znajdzie odpowiedź na pytania: Kim jest? Skąd pochodzi?

Jeśli chcecie poznać dalsze losy dziewczynki zachęcam do lektury.

Amandine to bardzo wzruszająca historia dostępna również jako książka mówiona
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1113  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 10:22
Tom99v's Avatar
Tom99v Tom99v jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 190
Uśmiech

Witam i Przepraszam...Przypadkowo trafiłem na Waszą Strone i Wpisałem Się Tu Przez Pomyłke...Ale Zainteresował Mnie Wasz Wątek...Jest Bardzo Ciekawy ...Będe Też Do Was Zaglądał i Czytał...Cieplutko Wszystkich Pozdrawiam..Do Miłego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1114  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 10:26
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tom99v
Witam i Przepraszam...Przypadkowo trafiłem na Waszą Strone i Wpisałem Się Tu Przez Pomyłke...Ale Zainteresował Mnie Wasz Wątek...Jest Bardzo Ciekawy ...Będe Też Do Was Zaglądał i Czytał...Cieplutko Wszystkich Pozdrawiam..Do Miłego...

Witaj Tom99v - nie przepraszaj. Nawet wytrawnemu forumowiczowi,
zdarzają się "wpadki", z czasem będzie lepiej. Pozdrawiam - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1115  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 21:16
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Zapisałam sobie podane tytuły sagi - bardzo lubię ten rodzaj powieści.
Dziękuję Doroto i Ludgardo za podane tytuły.

Ostatnio wpadła mi w ręce książka pt: Miłość i przeznaczenie. Trzy pokolenia rodziny Kaczyńskich.
wydana w 2010 r już po katastrofie smoleńskiej.
Przyznaję, że nie wiedziałam o wydaniu tej książeczki, nigdzie nie natknęłam się na reklamę, a jest to niezwykle ciekawa saga rodzinna, wzruszająca reporterska opowieść.
Przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem.
W historii każdego człowieka istnieje coś ciekawego a nawet fascynującego, niezależnie od zajmowanego stanowiska, jego opcji politycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1116  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 21:39
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Dorota45 proponuje, ja uzupełniam

Marlena de Blasi - Amandine <--- czyta: Marta Klubowicz

Porywająca powieść pełna szczegółów obyczajowych i historycznych.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1117  
Nieprzeczytane 05-05-2012, 16:24
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Znalazłam wśród innych książek o pannie Simone de Beauvoir
TETE A TETE- pióra Hazel Rowela




-zupełnie inaczej pokazana pani de Beauvoir....... w związku z Jean-Paul Sartrze'm .
W książce poznajemy ich jako świetnych pisarzy, filozofów .

Tete a tete opowiada o pasji, odwadze, inteligencji, niesamowitym humorze pary, podróżach egzotycznych, urokach codzienności, spotkaniach z największymi sławami ówczesnego świata.

Może ich związek trąca skandalem, ale ja nie jestem od osądzania.

Związek Simone i Satre kontrowersyjny?????
Obecne modne słowo singiel, lub singielka-co się za tym słowem kryje ??????- może właśnie po części sposób prowadzenia się pani Beauvoir??????

Nie mylmy terminu -stara panna z SINGIELKĄ.

Książkę polecam-oto jedna z recenzji:

Cytat:
czytałam zauroczona.. opowieść o dwójce niezwykłych ludzi, żyjących w niezwykłych czasach i tworzących niezwykły związek.. zazdroszczę im tej wolności i tej umiejętności obdarowania wolnością ukochanej osoby.. czytałam zadziwiona i zastanawiałam się czy ja byłabym zdolna do takiej niezaborczości, czy potrafiłabym będąc z kimś jednocześnie tak bardzo z nim nie być.. polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy przeraźliwie boją się istnieć w oderwaniu od innych..
jednak można i to jak pięknie
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 05-05-2012 o 19:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1118  
Nieprzeczytane 06-05-2012, 03:43
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał juniorka
To trudna lektura, ale dzięki za rekomendację.
Nie ma za co- polecam się na przyszłość .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1119  
Nieprzeczytane 06-05-2012, 12:50
Wiesławka's Avatar
Wiesławka Wiesławka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 51
Domyślnie

Polecam książkę WYSPA Wictori Hislop dzieje się w latach 1936-1957 w pobliżu wyspy Krety kolonia Spinalogo - wyspa trendowatych; gdzie odizolowani prowadzą normalne życie. Historia rodziny gdy żona i matka zaraża się trondem i musi opuścić rodzinę zostaje wywieziona na wyspę . Badanie nad lekiem. Wynalezienie leku - wyleczenie. Le4kko napisana ale wzruszająca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1120  
Nieprzeczytane 06-05-2012, 14:59
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Czy lubicie książki Małgorzaty Kalicińskiej?

Przed chwileczką wyczytałam w necie, że w maju szykuje się premiera jej nowej książki

__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.