menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1261  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:57
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Skończyłam książkę, audiobook, Karen Essex "Łabędzie Leonarda"....

"Łabędzie Leonarda to fascynująca historia dwóch rywalizujących ze sobą sióstr z książęcego rodu d’Este, sugestywnie nakreślona na tle zamętu, jaki zapanował w Italii u schyłku XV wieku.

Piękna, wykształcona i ambitna Isabella nie ma powodu zazdrościć swej nie tak utalentowanej i olśniewającej siostrze, jednak kaprys losu właśnie młodszą Beatrice łączy węzłem małżeńskim z potężnym Ludovikiem Sforzą, przyszłym księciem Mediolanu.
Ten barwny fresk z czasów Leonarda da Vinci to również portret geniusza, który wyprzedza swój czas i aby wyrazić własną wizję artystyczną, musi wypełniać żądania bogatych mecenasów.

Pasjonująca powieść o rywalizacji, miłości, zdradzie i zawiedzionych nadziejach, która przenosi czytelnika do renesansowej Italii i jej potęg – Mediolanu, Wenecji i Ferrary – zachęca, by w dziełach wielkiego Florentyńczyka nie szukać rozwiązania zagadki, lecz raczej zadumać się nad tajemnicami ludzkiego serca."

Teraz mam zamiar przeczytać tej autorki "Kleopatrę"...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1262  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 18:16
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie


Dziękuję bardzo,ale jedno małe ale....pdf to dla mnie enigma.
Proszę o pomoc tu lub na priv.

Umiem brać "z półki" rozdziałami ,a jak wypożyczyć np.W krainie kota albo Dobry adres to człowiek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1263  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 18:54
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech już wyjaśniam Elizko

Zakładam, że otworzyłaś folder z eksiążkami Doroty Terakowskiej, z prawej strony są tytuły jakie mam w tym folderze.
Wyboru dokonasz przewijając stronę do góry, aż trafisz na właściwy tytuł.
Klikasz w tytuł i pobierasz (to są malutkie pliki tekstowe).
Zapisujesz np. na pulpicie.
Wystarczy kliknąć na pobrany plik i system sam znajdzie program, który otworzy ten plik - i potem czytamy, tak jak np.wiadomości z internetu - z ekranu
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1264  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 21:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

czytam niezle napisaną ksiażke-"Coco Chanel- zycie intymne". najbardziej nteresujaca czesc dotyczy jej glosnego romansu z baronem von Dinklage( byl niemieckim szpiegiem), ale ksiazka nie przynosi odpowiedzi, czy i ona ...
Pochpdziła z nizin spolecznych- dzięki wyjatkowej osobowosci no i... hojnosci kochanków doszła na najwyzsze pietro establiszmentu paryskiego.Jej pomysły i realizacja ich spowodowała , ze stała sie wyrocznią mody tamtych czasów. Zresztą do dzisiaj jej kostiumiki należa do kanonu elegancji.
Trochę o bohemie tamtych lat- miedzy innymi nasza Misia Gobebska( w ksiażce pani Edwards).Dobrze napisana, z takim lekkim"pazurem".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1265  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 23:33
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK polecałam w poście 1052

Henry Gidel - Coco Chanel <--- czyta Elżbieta Kijowska
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1266  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 23:38
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dziękuję SREBRZYSTA za podpowiedż.Już wiem jak to działa.
Mam na ekranie do czytania zamiast do wypożyczenia na zapasowy i słuchania.
Tak też OK.
Wzięłam Dobry adres to człowiekTytuł intrygujacy.
Pozdrawiam.

Babcielu,
podzielam Twoja opinię o książce Coco Chanel- życie intymne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1267  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 08:44
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

"Żniwo gniewu"
(zdjęcie z portalu MM Zielona Góra, autorka Alicja Skowrońska)


Wczorajsze popołudnie spędziłam w jednej z zielonogórskich księgarń na bardzo sympatycznym i ciepłym spotkaniu z panią Lucie Di Angeli-Ilovan, autorką książki którą właśnie polecam. Napisała ją Amerykanka urodzona już po wojnie w Zielonej Górze (była jednym z pierwszych dzieci urodzonych w tym mieście).

Książka oparta jest na faktach


Stwierdziłam (nie ja jedna), że najlepsze i najciekawsze scenariusze powieści pisze życie.

Ja książkę oczywiście nabyłam (mam tez autograf autorki) i wczoraj wieczorem zaczęłam ją czytać ............ i muszę powiedzieć, że ta "babska" książka "wciąga"

Cytat:
Żniwo gniewu jest powieścią opartą na prawdziwych wydarzeniach z życia rodziny autorki.

Od kresowych miasteczek i okupacji sowieckiej, przez wsie i napotkanych w lasach partyzantów, po przymusową pracę na folwarku niemieckiego arystokraty i osadnictwo na Ziemiach Odzyskanych – oto historia tułaczki dwóch sióstr, Kaszmiry i Maruszki.

Te nieprawdopodobne, ale jakże typowe dla mieszkańców Kresów losy stały się osnową Żniwa gniewu. To opowieść o kobietach wprzężonych w tryby wojny, o ich sile i woli przetrwania, o oddaniu dla drugiego człowieka i pielęgnowaniu tradycji rodzinnych. O pięknie miłości w podłych czasach, o poświęceniu, gdy nikt nie widział jego sensu, i wreszcie… o wierności.


Dodam jeszcze, że tytułem książki "Żniwo gniewu" autorka oddaje hołd pamięci dzieciom urodzonym tuż po wojnie, dzieciom nieznanych ojców, których życie zapoczątkowane było w nieraz bardzo dramatycznych okolicznościach.


Książka jest również wydana jako audiobook



http://youtu.be/bo8GZHuExFM
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Dorota45 : 24-08-2012 o 09:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1268  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 16:14
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Dorota45 proponuje, ja uzupełniam

Lucie Di Angeli-Ilovan - Żniwo gniewu<--- Anna Sroka

Od kresowych miasteczek i okupacji sowieckiej, przez wsie i napotkanych w lasach partyzantów, po przymusową pracę na folwarku niemieckiego arystokraty i osadnictwo na Ziemiach Odzyskanych – oto historia tułaczki dwóch sióstr, Kaszmiry i Maruszki.
Te nieprawdopodobne, ale jakże typowe dla mieszkańców Kresów losy stały się osnową "Żniwa gniewu".
To opowieść o kobietach wprzężonych w tryby wojny, o ich sile i woli przetrwania, o oddaniu dla drugiego człowieka i pielęgnowaniu tradycji rodzinnych. O pięknie miłości w podłych czasach, o poświęceniu, gdy nikt nie widział jego sensu, i wreszcie… o wierności.

Lucie Di Angeli-Ilovan, Polka mieszkająca w Ameryce, urodziła się w 1945 r. w Zielonej Górze. Wychowywały ją matka i ciotka, wdowy, których mężowie polegli na wojnie.
W 1965 r. poślubiła Leonarda Mielnika (repatrianta z Rosji Sowieckiej) i wyjechali do jej matki już wówczas mieszkającej we Francji. Po kilkunastu latach wyemigrowała wraz z nim i trójką dzieci do Stanów Zjednoczonych, i osiedli w San Bruno koło San Francisco. Tam podjęła pracę jako fizjoterapeutka.
Po śmierci matki Leonarda sprowadziła z Polski teścia. W 1989 r. przeniosła się wraz z rodziną do Portland w stanie Oregon. Tam znalazła zatrudnienie jako pielęgniarka w klinice dla uchodźców i emigrantów.
W tym też czasie rozpadło się jej małżeństwo. W 2002 r. wyszła powtórnie za mąż.
Przez całe życie utrzymuje więzi z Polską, chcąc, by pamięć o jej ojczystym kraju była wciąż żywa w sercach najbliższych.
"Żniwo gniewu" jest powieścią opartą na prawdziwych wydarzeniach z życia rodziny Lucie.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1269  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 20:08
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie potrafię jednak czytać czy słuchać powiesci w internecie- nic - niestety nie wyszło. Muszę mieć ksiazkę, strony, przewracać kartki. Podobnie jest ze słuchaniem muzyki- tylko krazek, lub Mezzo-jednak najlepszy odbiór-moze mam komp do kitu- a może kwestia przyzwyczajenia. Są na tym forum watki muzyczne- ale dla mnie za szybko-najpierw musze poznać kompozytora- potem powoli, parę razy posłuchac muzyki.
Teraz siegnelam do starej literatury- Lucy Crown- mojego ulubionego amerykanskiego autora-Irvina Shaw'a. Rewelacyjna proza- rewelacyjna tresc- doskonale nakreslone postaci- z duża znajomoscią psychiki kobiety.Czyta się...
Tylko prosze nie traktowac mojego odbioru ksiazek i muzyki jako krytyki Waszego sposobu odbioru literatury- kazdy ma swoj sposób- i ja to bardzo szanuję...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1270  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 21:17
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech babciela proponuje, ja uzupełniam

Irwin Shaw - Lucy Crown<--- czyta Mirosław Utta

Losy trzyosobowej rodziny - ojca, matki i syna, ukazane na tle społeczeństwa amerykańskiego, lat trzydziestych, czterdziestych i pięćdziesiątych.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1271  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 21:26
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Dzięki za przypomnienie Shawa...dawno nie czytałam jego książek...chyba skorzystam z audiobooka u Srebrzystej
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1272  
Nieprzeczytane 27-08-2012, 12:26
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie Interesująca wiadomość

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/672594,Troje-Polakow-ma-szanse-na-literackiego-Nobla

Szwedzka Akademia przyzna literackiego Nobla, po raz 105., w październiku.
Już teraz spekuluje się, w czyje ręce trafi nagroda.

Zdaniem ekspertów szansę na nagrodę ma troje Polaków:
poeta Adam Zagajewski,
pisarka Olga Tokarczuk
oraz poeta i dramaturg Tadeusz Różewicz.

- Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1273  
Nieprzeczytane 30-08-2012, 19:34
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Niezwykła historia Marguerite van Geldermalsen

Marguerite van Geldermalsen - Żona Beduina<--- czyta Julia Kijowska

W 1978 roku pochodząca z Nowej Zelandii pielęgniarka została żoną Muhammada, beduińskiego sprzedawcy pamiątek w legendarnej Petrze. Zamieszkała w liczącej dwa tysiące lat jaskini w skalnym zboczu i żyła jak Beduinka. Nauczyła się arabskiego, przeszła na islam, urodziła troje dzieci i poznała brytyjską królową Elżbietę.

Na wiadomość, że Marguerite van Geldermalsen wychodzi za Beduina, jej przyjaciele pukali się w głowę. Najspokojniej zareagowali rodzice, którzy o wszystkim dowiedzieli się z listu, który dostali dwa miesiące po ślubie.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1274  
Nieprzeczytane 30-08-2012, 20:00
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Warto przeczytać - kosztowała mnie ta książka nieprzespaną noc, nie mogłam się oderwać... mnóstwo dodatkowych smaczków dla miłośników Krakowa, ale także dla łodzian pamiętających historię Magdy Sobczak lub jej nagrobek na Starym Cmentarzu.
Pod linkiem o dziewczynie z aniołem opowiada autorka, córka naszej koleżanki forowej.
http://www.zbrodniczesiostrzyczki.pl...d-powieci.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1275  
Nieprzeczytane 30-08-2012, 20:01
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech ... nie wyrzekła się młodzieńczych snów o podróżach

Claudie Fayein - AL Hakima<--- czyta Maryla Pawłowska

Gdy kobieta dobiega czterdziestki, ma męża, kilkoro dzieci i spokojną posadę etatowego lekarza, przestaje na ogół marzyć o niezwykłych przygodach w dalekich krajach. Ja jednak, w tych właśnie warunkach, nie wyrzekłam się jeszcze młodzieńczych swych snów o podróżach.

W roku 1950 zaczęłam uczęszczać na wykłady etnologii w Muzeum Człowieka.

Przez cały czas szukałam stanowiska lekarza za granicą lub jakiejś misji, którą by mi powierzono. Nadarzyło się kilka okazji. Początkowo wszystko szło znakomicie, ale gdy składałam życiorys – następował koniec! Z mojego curriculum vitae wynikało, że jestem osobą tak szacowną i stateczną, iż nagły, zdumiewający kaprys nasuwał widocznie podejrzenie o zachwianie mojej równowagi umysłowej. I tak znikały po kolei wszystkie szanse, aż wreszcie usłyszałam o Jemenie.

Kraj ten zdawał się odpowiadać wszystkim warunkom, jakie sobie wymarzyłam, i w styczniu 1950 roku zgłosiłam w Ministerstwie Spraw Zagranicznych swą kandydaturę na wyjazd.
Ale Jemen, na razie przynajmniej, nie jest bogaty, i Najjaśniejszy Pan ofiarowywał pracownikom zagranicznym tylko sto tysięcy franków miesięcznie. Na dochody z praktyki prywatnej nie można było liczyć. Sto tysięcy franków! Który lekarz zadowoliłby się taką kwotą? Trzeba by oprócz tego pobierać żołd albo mieć męża, który ponosiłby koszta utrzymania rodziny, względnie być szaleńcem, lub przynajmniej etnologiem.
Byłam więc jedynym kandydatem i tym razem podanie moje wzięto na serio i nadano sprawie bieg urzędowy. Wkrótce otrzymałam telegraficzną odpowiedź: „Jego Wysokość Król Ahmed, Imam Jemenu, wyraża zgodę i udziela zezwolenia na przyjazd wielce szanownej pani doktor Fayein”.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1276  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 14:26
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ewo, pochłaniam tę książkę "Żniwo gniewu". Zaraz też pobiegłam do empiku i kupiłam w wydaniu książkowym.
Miejscowość Mołodeczno, opisana w książce, przypomniała mi o pewnym zdarzeniu. Postaram się nadać dalszy ciąg tej historii.
Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1277  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 14:32
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie żałuję

Cytat:
Napisał Dorota45
"Żniwo gniewu"
(zdjęcie z portalu MM Zielona Góra, autorka Alicja Skowrońska)


Wczorajsze popołudnie spędziłam w jednej z zielonogórskich księgarń na bardzo sympatycznym i ciepłym spotkaniu z panią Lucie Di Angeli-Ilovan, autorką książki którą właśnie polecam. Napisała ją Amerykanka urodzona już po wojnie w Zielonej Górze (była jednym z pierwszych dzieci urodzonych w tym mieście).

Książka oparta jest na faktach


Stwierdziłam (nie ja jedna), że najlepsze i najciekawsze scenariusze powieści pisze życie.

Ja książkę oczywiście nabyłam (mam tez autograf autorki) i wczoraj wieczorem zaczęłam ją czytać ............ i muszę powiedzieć, że ta "babska" książka "wciąga"



Dodam jeszcze, że tytułem książki "Żniwo gniewu" autorka oddaje hołd pamięci dzieciom urodzonym tuż po wojnie, dzieciom nieznanych ojców, których życie zapoczątkowane było w nieraz bardzo dramatycznych okolicznościach.


Książka jest również wydana jako audiobook



http://youtu.be/bo8GZHuExFM
Żałuję, że nie mogłam być na tym spotkaniu. Może napiszesz coś więcej na ten temat. Czy Autorka spotyka się z czytelnikami także w innych miastach Polski? Bardzo zainteresowała mnie ta książka. Może będzie w Szczecinie takie spotkanie. Miałabym Jej coś ciekawego do powiedzenia.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1278  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 19:52
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 303
Domyślnie

Niedawno ukazała się książka Nicka Vujicica
"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"

Zaintrygowała mnie
niezwykła postać Nicka.
Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi.

Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.
Krótka wypowiedż Nicka;
http://www.youtube.com/watch?feature...v=9dQ69yrwVKQ#!
Warto zobaczyć krótki , ale niezwykle głęboki film fabularny, w którym Nick Vujicic zagrał główną rolę. Ten film wzrusza i chwyta za serce. Jego przesłanie podnosi na duchu i daje siłę do zaakceptowania siebie. Warto też dodać, że zdobył on ogromne uznanie i wiele nagród filmowych.

Oto link do filmu "Cyrk motyli" na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=LmokzlrsH3s
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1279  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 10:42
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Napisał senioritka
Żałuję, że nie mogłam być na tym spotkaniu. Może napiszesz coś więcej na ten temat. Czy Autorka spotyka się z czytelnikami także w innych miastach Polski? Bardzo zainteresowała mnie ta książka. Może będzie w Szczecinie takie spotkanie. Miałabym Jej coś ciekawego do powiedzenia.
Pozdrawiam.

Senioritko, cieszę się, że potrafiłam zainteresować Cie książką i autorką tej książki, kończę czytać książkę "Żniwo gniewu"
Wiem, że miała też spotkania i w innych miastach polski (w jakich nie pamiętam), za kilka dni odlatuje za wielką wodę,
Niezwykła książka niezwykłej osoby. Obywatelka świata, poliglotka. Dzieci urodzone za granicą i czujące kraj swojej mamy. A w nim jedno szczególne miejsce. Zieloną Górę. Miasto, w której przyszła na świat jesienią 1945 roku. O tym miejscu Lucie Di Angeli-Ilovan zawsze pamięta. Za tym miejscem przez lata tęskniła.

Na spotkaniu mieliśmy też okazję poznać jedną z postaci książki (Olinkę).

Ostatnio (w czwartek 30 września) miałam przyjemny moment, kiedy to autorka książki, pani Lucy, ponownie odwiedziła księgarnię, gdzie mieliśmy spotkanie autorskie i dziewczynom pracującym w księgarni (w tym mojej córce) przyniosła wielki tort w podziękowaniu za miły wieczór, a do mojej Oli zwróciła się osobiście, że mnie pamięta i zaciekawiła ją moja opowieść o wojennych i powojennych losach rodziców mojego obecnego męża.

Słyszałam też, że planuje na kwiecień premierę swojej drugiej książki - o dalszych losach głównych bohaterów "Żniwa gniewu", premiera ta według Jej słów ma być w Zielonej Górze.
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Dorota45 : 01-09-2012 o 10:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1280  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 14:39
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Doroto, dziękuję za informację. 4 września jest zaplanowane spotkanie w Poznaniu. Mam chęć pojechać. Wyobraż sobie, że mam pocztówkę z Wilna wysłaną na adres Mołodeczna. Z tą pocztówką związane jest pewne zdarzenie dla którego mam wielki sentyment.
Spotkanie odbędzie się w Poznaniu Księgarnia Zysk i S-ka
ul. Wielka 10 o godz. 18.00.
Myślę, że warto dać anons na forum Poznania i Wielkopolski, może znajdą się entuzjaści tacy jak my. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.