menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1241  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 19:03
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

witaj Kazimierzu,dzięki za pozdrowienia
przykro mi ale fantasty to zupełnie nie moje klimaty -niby bajka ale nie bajka,dla dorosłych albo i nie po prostu nie znam się na tym nic a nic
Ale są strony gdzie można poddać ocenie swoją twórczość
Podziwiam zaangażowanie całej rodziny a wnuczce życzę powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1242  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 08:26
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tenia
witaj Kazimierzu,dzięki za pozdrowienia
przykro mi ale fantasty to zupełnie nie moje klimaty -niby bajka ale nie bajka,dla dorosłych albo i nie po prostu nie znam się na tym nic a nic
Ale są strony gdzie można poddać ocenie swoją twórczość
Podziwiam zaangażowanie całej rodziny a wnuczce życzę powodzenia
Teniu ! Dziękuj Ci za odpowiedź, mimo braku zainteresowania fantastyką, a szczególnie tą powieścią , którą ja próbuję zainteresować nasze foirum.
Początkowo próbowałem zainteresować tych, którzy publikują swoją twórczość w sąsiednim wątku " bajki i opowiadania ku poprawie nastroju", gdzie umieściłem swoją zajawkę. Chyba tą stronę miałaś na myśli pisząc "Ale są strony gdzie można poddać ocenie swoją twórczość."
Liczę na zaintersowanie ze strony wątkowiczów tam zaglądających. Być może, swoją zajawkę umieściłem nie w porę. Liczę jednak na okres jesienno-zimowowy, a do tego czasu umieszczę całość powieśaci na swoim blogu.
Tam właśnie spotkałem Elizkę, która również bardzo aktywnie występuje w tym wątku, a z którą się znam od dawna na tym forum. Nie tracę wiary w to, że znajdę recenzentów nie mojej twórczości, ale bliskiej mi osoby, w której przyszłość pisarską wierzę. Moim zdaniem, powieść fantastyczna mojej wnuczki podnosi wiarę w przyszłość. Wiarę w to, że będziemy w sobie umieli kontrolować uczucia negatatywne (gniew, agresję) i "uśpić w sobie wilczą naturę", czego powieść ta w dużym stopniu dotyczy. Marzenia to nie bajka, to podstawa każdej naszej myśli. Miłość realnego człowieka Reia do nierealnej istoty magicznej Auny. Ciekawe, jak to się dalej potoczy ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1243  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 11:51
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech polecam moje ulubione

Rosamunde Pilcher - Poszukiwacze muszelek <--- czyta Blanka Kutyłowska

Córka artysty malarza, Penelopa Keeling, u schyłku życia spogląda wstecz na swoje losy i szczęśliwe dzieciństwo w swobodnej artystycznej atmosferze domu rodzinnego, nieudane wojenne małżeństwo, tragicznie przerwaną wielką miłość. W tych wspomnieniach otwierają się jak szufladki kolejne epizody życia, ożywają ludzie, z którymi kiedyś splotły się losy głównej bohaterki. Ta pełna ciepła i miłości kobieta, rozczarowana do swoich bliskich, u progu starości spotyka wreszcie nowych, młodych przyjaciół.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1244  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 12:10
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech moje ulubione c.d.

Rosamunde Pilcher - Wrzesień <--- czyta Elżbieta Kijowska

kontynuacja "Poszukiwaczy muszelek"

W Szkocji wrzesień to miesiąc zabaw i polowań. Na ten czas Verena Steynton zaplanowała wielki bal na cześć swojej córki. Ma to być okazja do odnowienia więzów przyjacielskich i rodzinnych - równocześnie jednak odżyją dawne animozje i nienawiści...

O Rosamunde Pilcher
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1245  
Nieprzeczytane 15-08-2012, 08:31
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Skończyłam czytać niesamowitą książkę PSALM U KRESU PODRÓŻY niby dokument, a nie dokument.
Autor Eric Fosenes Hansen opisuje dokładnie zachowania i reakcje muzyków , którzy w ostatniej chwili zatopienia Titanica grali Largo Haendla.
http://www.youtube.com/watch?v=rq1Iv...eature=related

Muzycy opisani w tej powieści nie są identyczni z rzeczywistymi członkami orkiestry, którzy zginęli w nocy na 15 kwietnia 1912 roku, ale podejrzewam , że tych fikcyjnych i autentycznych łączyło wiele - burzliwa przeszłość:
niespełnionej miłości,
niezrozumienia w przeszłości otoczenia w którym wychowywali się,
inności zachowania /niemieszczącego się w normach zachowań w ówczesnym świecie,
toksycznych osób, które spotkali na swojej drodze życia.
Napiszę krótko -wiele przeciwieństw losu, z którym musieli się mierzyć w przeszłości.
Autor książki dokładnie opisuje życie każdego z nich.
Po dokładnej analizie przeszłości każdego z muzyków czytelnik łatwo zrozumie pobudki jakimi się kierowali - decydując na grę do ostatniej chwili ze świadomością utonięcia .
Najlepiej przeczytać książkę , aby potwierdzić moje słowa-polecam.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1246  
Nieprzeczytane 16-08-2012, 23:08
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Żarówka o pracach archeologicznych w Syrii i Iraku

Agatha Christie - Opowiedzcie jak tam żyjecie <--- czyta Blanka Kutyłowska

W latach trzydziestych, będąc już dobrze znaną pisarką, Agatha Christie przez kilka sezonów towarzyszyła swemu mężowi, Maxowi Mallowanowi, w pracach archeologicznych w Syrii i Iraku.
Znajomi często wypytywali ją o to dziwne życie - a ona odpowiedziała na ich pytania w lekkiej, niefrasobliwej książce.
.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1247  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 12:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Srebrzysta
Rosamunde Pilcher - Błękitna sypialnia <--- czytają: Elżbieta Kijowska, Hanna Kinder, Jacek Kiss


Z radościa dobrego wyboru słucham tych opowiadań.
Myslę,ze to lektura dla każdego.Jest pisana z ciepłem,delikatnoscia uczuć,porusza przemysleniami i spojrzeniem na swiat.

-Babcia nigdy nie ucieka od trudnych pytań
-Życie to wysoka góra,na która wciaz sie wspinamy.Trzeba sie tylko co pewien czas rozgladać,by widziec jego urok.
Jaśniejacy w słońcu szczyt to widok najcudowniejszy.Każdy tam dotrze.
To dwa zdania,nie dosłowne cytaty,ale mnie urzekły.
Wiele ich w tej ,wzruszajacej ksiażce.

Dziekuję Ewo Srebrzysta za wskazówkę.
Pozdrawiam.



Dodam jeszcze,ze u Agathy Christie wcale krew sie nie leje ciurkiem,jak mozna by przypuszczać-a bo to kryminały...ale dla odmiany,warto je czytać,chociazby na nowo,jeszcze raz.To wydaje sie dziwne,a wcale nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1248  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 20:20
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Ostatnio przeczytane - czyli powrót do klasyki

Rozważna i romantyczna
Duma i uprzedzenie - Jane Austen
Pamiętniki Jane Austen - Syrie James


Powyższe pozycje - to w zasadzie ten sam temat i okres czyli początek XIX wieku i opowieści z życia angielskiego ziemiaństwa. Dla nas obecnie - to bardzo odległe czasy w obyczajach i mentalności, w sytuacji kobiet i stylu życia.
Jedynym zajęciem panien było dobrze wyglądać i odpowiednio wyjść za mąż.
Jane Austen - uznana powieściopisarka - kobiecej lektury. Jej powieści są barwne i doczekały się licznych ekranizacji.
Pamiętniki Jane Austen - to sfabularyzowana biografia autorki.
Dowiadujemy się o przeżyciach autorki, marzeniach o wielkiej miłości, życiu codziennym jej oraz rodziny i przyjaciół. Jane Austen nigdy nie wyszła za mąż, a wielka miłość do nieznanego dżentelmena miała duży wpływ na jej twórczość.
Z Pamiętników w zasadzie można się dowiedzieć jak powstawały powieści i jakie treści zawierały.

W powieściach Jane Austen nie ma scen erotycznych,
znajdzie się tylko pocałunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1249  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 20:42
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Rebeka - Daphne du Maurier

W tej powieści znajdziemy wszystko: miłość, groza, kryminalna intryga, piękne opisy przyrody, wystawne życie.
Wielokrotnie ekranizowana.
Bohaterka - 18-letnia dziewczyna, która pełni obowiązki damy do towarzystwa bogatej Pani Van Hopper, podczas pobytu w Monte Carlo poznaje bogatego arystokratę, przystojnego, 42-letniego Maxima - wdowca.
Zupełnie nieoczekiwanie, po krótkiej znajomości Maxim oświadcza się jej (w całej powieści nie padło imię bohaterki) - co zmienia wszystko w życiu dziewczyny.
Dziewczyna dowiaduje się, że pierwsza żona Maxima - Rebeka zginęła podczas samotnej żeglugi na morzu, a mąż bardzo ją kochał.
Jako małżeństwo wracają do wspaniałej rezydencji Maxima, gdzie służba podtrzymuje wszelkie zwyczaje wprowadzone przez Rebekę i nie uznaje nowej żony swego pana.
Przypadek sprawia, że wszystko przewraca się do góry nogami............. co się wydarzyło naprawdę??????
Tajemnicze życie Rebeki i tajemnicza śmierć......

Istniej druga część Opowieść Rebeki - Sally Beuman.
Ta część zawiera opowieści służących oraz notatki Rebeki.
Niestety tej części brak jest w mojej bibliotece.

Powieść Rebeka - oprócz wartkiej i wciągającej akcji zawiera piękne opisy przyrody, wnętrz pałacu, życia codziennego.
Zakończenie nie jest takie jak by sobie życzył czytelnik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1250  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 21:21
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Do Kazimierza

Zajrzałam do Twojego blogu na którym prezentujesz powieść swojej wnuczki Świetlista......
Gratuluję tłumaczenia z jęz. niemieckiego - wymaga wiele wysiłku.
Przeczytałam tylko dwa ostatnie rozdziały:Mynaje i Nieoczekiwana pomoc - chciałam się zorientować co to jest. Postanowiłam przeczytać więcej tzn wszystko od początku.
Te dwa rozdziały bardzo przypominają mi Harrego Pottera, którego przeczytałam go w całości i pasjonowałam się tą książką razem ze swoją wnuczką - pomimo, że nie przepadam za tym gatunkiem powieści.
W czym mi przypomina Harrego P.? - przygody w lesie grupki przyjaciół są bardzo podobne, znamię u głównego bohatera, które daje znak w sytuacjach niebezpiecznych.
Rozmawiałam ze swoją wnuczką 17-latką i obiecała mi, że poczyta tą powieść - czy ją zainteresuje.
Myślę, że na pewno zainteresuje.
Serdecznie pozdrawiam autorkę i Ciebie Kazimierzu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1251  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 21:25
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Słucham teraz powieści..."Której imię wymazano"...Cross Donna Woolfolk...
Cytuję notkę o książce, którą polecam...ciekawa fabuła i dużo informacji o epoce...

"Przed kobietami, które są dość silne, by marzyć, otwierają się zadziwiające możliwości. Ta książka to opowieść o jednej z takich marzycielek" - wyznała autorka. Ową marzycielką jest postać przez jednych uważana za historyczną, przez innych za legendarną, jej imię bowiem polecono usunąć z większości dokumentów. Zachowane tu i ówdzie nieliczne wzmianki zainspirowały autorkę. Wykorzystała je, z rozmachem opisując dzieje Joanny, która w wieku IX nie tylko potrafiła zrealizować swoje "niekobiece" w tych czasach marzenia, ale też w męskim przebraniu dostąpiła najwyższych zaszczytów. I za to, że wszystkich wywiodła w pole, została ukarana - skazano ją na zapomnienie. "
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1252  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 21:56
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK Koziorożec proponuje, ja uzupełniam

Jane Austen - Rozważna i Romantyczna <--- czyta Anna Romantowska

Pierwsza opublikowana powieść angielskiej pisarki Jane Austen, wydana w 1811 roku.
"Rozważna i romatyczna" jest najbardziej zbliżoną do romansu powieścią Austen, choć charakterystyczne dla tej pisarki trafne obserwacje ówczesnej obyczajowości, humor i interesujące portrety psychologiczne bohaterek sprawiły, że także ta książka cieszy się niesłabnącą popularnością również obecnie.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1253  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 22:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK c.d. Koziorożec proponuje, ja uzupełniam

Jane Austen - Duma i Uprzedzenie < --- czyta Joanna Szczepkowska

Rzecz się dzieje na angielskiej prowincji na przełomie XVIII i XIX wieku.
Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot na głowie- otóż ich pięć córek już dorosło i nadeszła pora, by wydać je za mąż. Oczywiście jedynym celem tych panien okazuje się także zamążpójście.
Problem tkwi w tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego męża na prowincji. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto posiadłość po sąsiedzku postanawia dzierżawić pewien młody człowiek, przystojny i bogaty...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1254  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 22:09
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK c.d. Koziorożec proponuje, ja uzupełniam

Daphne Du Maurier - Rebeka <--- czyta Marianna Knothe

Najsłynniejsza powieść angielskiej mistrzyni romansu psychologicznego doczekała się licznych adaptacji filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Ukazała się w roku 1938 i do dziś cieszy się nie słabnącym powodzeniem.

Maxim de Winter jest właścicielem Manderley, pięknej posiadłości na południu Anglii, nad którą wisi cień nie do końca wyjaśnionej śmierci jego żony Rebeki. Uciekając od wspomnień, wyjeżdża do Europy, i w Monte Carlo poznaje młodą dziewczynę, damę do towarzystwa pewnej ekscentrycznej Amerykanki. Po krótkiej znajomości proponuje jej małżeństwo. Po cichym, pospiesznym ślubie małżonkowie wracają do Manderley, gdzie niepodzielnie rządzi ochmistrzyni, pani Danvers, sercem i duszą oddana Rebece. Pani Danvers nie przyjmuje do wiadomości śmierci Rebeki, którą nadal uważa za panią na Manderley.

Nowa pani de Winter czuje się niepewnie w wielkim domu i choć całym sercem kocha męża, popada w coraz większe przygnębienie, umiejętnie i bezlitośnie podsycane przez panią Danvers. Pragnie ona za wszelką cenę pozbyć się tej, która w jej mniemaniu bezprawnie zajęła miejsce ukochanej Rebeki. Gdy nie osiąga spodziewanego efektu, posuwa się do czynu karygodnego...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1255  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 22:14
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK c.d. Koziorożec proponuje, ja uzupełniam

Sally Beauman - Opowieść Rebeki <--- czytają: Masza Bauman, Henryk Drygalski, Leszek Teleszyński, Daria Trafankowska

Rozwiązanie zagadki śmierci Rebeki w kontynuacji słynnej powieści Dauphne du Maurier.
W dwudziestą rocznicę śmierci Rebeki, niezwykle pięknej pierwszej żony Maxima de Winter, pułkownik Julyan, przyjaciel rodziny i wielki admirator Rebeki, otrzymuje tajemniczą przesyłkę.
Zawiera ona czarny notatnik z widniejącymi na pierwszej stronie słowami: Opowieść Rebeki oraz dwa zdjęcia. Kto jest nadawcą tej przesyłki? I dlaczego chce przypomnieć tamte bolesne sprawy?
Pułkownik Julyan nigdy nie zdołał zagłuszyć niepokoju sumienia, którego powodem było oficjalne orzeczenie przyczyny śmierci Rebeki.
Czy Rebeka była manipulującą ludźmi, niemoralną femme fatale, jak utrzymywał jej mąż, czy też skrzywdzoną przez los i niezrozumianą przez bliskich ofiarą tragicznej historii, jak uważali inni?
Do tej pory wszyscy poznali jedynie wersję Maxima de Winter, teraz nadszedł czas, by przemówiła Rebeka...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1256  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 22:23
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Astra proponuje, ja uzupełniam

Donna Woolfolk - Której imię wymazano <--- czyta Blanka Kutyłowska

„Przed kobietami, które są dość silne, by marzyć, otwierają się zadziwiające możliwości. Ta książka to opowieść o jednej z takich marzycielek” — wyznała autorka.
Ową marzycielką jest postać przez jednych uważana za historyczną, przez innych za legendarną, jej imię bowiem polecono usunąć z większości dokumentów.
Zachowane tu i ówdzie nieliczne wzmianki zainspirowały Donnę Woolfolk Cross. Wykorzystała je, z rozmachem opisując dzieje Joanny, która w IX wieku najpierw zbuntowała się przeciw surowym regułom zabraniającym kobietom dostępu do nauki,
potem zaś w klasztorze w Fuldzie, w męskim przebraniu, swobodnie zgłębiała tajniki wszelkiej wiedzy, także medycznej.
Po kilku latach zasłynęła jako wielki lekarz, a przełomem w jej życiu stał się dzień, gdy wezwano ją do umierającego papieża.

__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1257  
Nieprzeczytane 21-08-2012, 21:53
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Czy czytałyście ksiazki Doroty Terakowskiej?
Znalazłam ciekawe cytaty z jej książek,a nie znam jej twórczości
http://pl.wikiquote.org/wiki/Dorota_Terakowska
Na przykład:
"I właśnie to nadaje sens życiu: wiara i szukanie".

"Ludzie są dobrzy i źli, odważni i tchórzliwi, szlachetni i godni pogardy (...) A najdziwniejsze jest to, że najczęściej wszystkie te cechy naraz goszczą w jednym tylko człowieku. I dopiero wówczas jest on całością. Całością silną i słabą, godną szacunku i godną współczucia. taki właśnie jest człowiek. Wielki i mały jednocześnie."

Zobaczyłam u naszej Viki cytat Terakowskiej i poszłam śladem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1258  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:33
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech dla elizki i nie tylko

Twórczość Doroty Terakowskiej w zbiorze eksiążek
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1259  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

ponieważ lato, to zgarnąłem w ksiegarni "Lenoxa" Graiga Russela.
Taki chandlerowski czarny kryminałek przeniesiony do Gasgow w lata 50-te.
Czyta sie równie dobrze co jest także zasługą tłumacza.
Dobre dla na deszczową i duszna pogodę.
Polecam dla wielbicieli lekkich kryminałków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1260  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:50
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Przeczytałam wszystkie książki Terakowskiej dla dorosłych, bardzo polecam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.