menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1301  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 21:20
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Astra i Srebrzysta

dziękuję Wam bardzo za Ognie fortuny
Lubię bardzo okres osadnictwa australijskiego, tylko, że w bibliotece z której korzystam jest mało książek z literatury australijskiej.

aktualnie czytam nadal ksiązki Hanny Cygler - ma ładny styl pisarski i ciekawą tematykę.
Odmiana przez przypadki - dalsze losy rodziny Hallmanów z Czasu zamkniętego.
Rozgałęziona rodzina przemierza kraje i kontynenty w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu.
Nowe wyzwania, inne warunki życia, a jednak odzywa się przeszłość.

Dobre geny - wydanie z 2011 roku - tematyka bardzo współczesna.
Główna bohaterka Marta - kobieta sukcesu, opuszcza rodzinny Gdańsk i wyrusza do Warszawy gdzie obejmuje stanowisko wiceprezesa państwowej agencji.
Twórcza, oddana pracy i uczciwa...... a jednak to wszystko nie wystarcza i w wyniku intryg traci pracę.
Wkrótce zrozumie, że w grze, w której się znalazła trudno o przyjaciół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1302  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 21:56
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Koziorożcu, ta autorka wydała jeszcze inne książki, o tej samej tematyce...
Patrycja Shaw : "Poszukiwacze marzeń", "Nad wielką rzeką", "Pióro i kamień", "Dolina lagun".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1303  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 22:06
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Astra

pięknie dziękuję za podrzucone tytuły książek z literatury australijskiej. Z tych wymienionych czytałam tylko "Nad wielką rzeką". Mam nadzieję, że znajdę w bibliotece pozostałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1304  
Nieprzeczytane 04-10-2012, 23:59
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech kolejne uzupełnienie

Patricia Shaw - Pióro i kamień <--- czyta Elżbieta Kijowska

Historia młodziutkiej Angielki ocalałej z tonącego statku, którym płynęła z rodzicami do Australii. Osierocona i pozbawiona środków do życia Sibell trafia do miasta Palmerston, a potem na farmę na Terytorium Północnym. Tam czeka ją ciężka walka o przetrwanie w surowych warunkach, w otoczeniu ludzi twardych, nie zawsze życzliwych przybyszom. Sibell wiele musi się nauczyć, aby wśród nich znaleźć swoje miejsce i dom.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1305  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 22:10
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludgarda
Czytałam- słuchając ( audiobook) tę książkę mniej więcej rok temu. Jest wstrząsająca, do dziś zakodowana jest w mojej pamięci...

Niedawno zapytałam moją dorosłą córkę i dorosłego także syna czy czytali tę książkę./Jedenaście minut-Paola Coelho/
Oboje powiedzieli,ze tak.
Pomyślałam,że to dobrze.
Ja nie potrafiłabym im powiedzieć o takich sprawach.
Coelho wie jak to się robi.

Nigdy tej książki nie zapomnę,tak jak i Ty Ludgardo,jak i moje ponad 20letnie dzieci.To na pewno dla dorosłych.
Nie dowiedziałam się kiedy ją przeczytały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1306  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 14:04
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie Nagroda NIKE 2012 rok

Tegoroczna Literacka Nagroda Nike przypadła Markowi Bieńczykowi za "Książkę twarzy". - Pierwszy raz w historii nagrody Nike przyznana została tomowi esejów - powiedział podczas gali przewodniczący jury Tadeusz Nyczek.

.... .... ....


W tym roku poza "Książką twarzy" wydanej przez Świat Książki w finałowej siódemce znalazły się książki: "Włoskie szpilki" Magdaleny Tulli (Nisza), "Dom żółwia. Zanzibar" Małgorzaty Szejnert (Znak), "Miedzianka. Historia znikania" Filipa Springera (Czarne), "Imię i znamię" Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego (Biuro Literackie), "Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego" Krystyny Czerni (Znak), "Miłosz. Biografia" Andrzeja Franaszka (Znak).

więcej tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Marek-Bienczyk-laureatem-Literackiej-Nagrody-Nike,wid,14987819,wiadomosc.html?ticaid=1f4ed

- Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1307  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 19:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie Lennox

To podrzucę Wam czarny kryminał w stylu Chandlera pt Lennox Craig'a Russella.
Czyta sie fajnie bo dobrze napisany.
A w antykwariacie za grosze kupiłem starego, poczciwego Londona i jego opowieści z Północy i wysp Pacyfiku.

A przy okazji spodobał mi sie apel jaki w tv i radiu usłyszałem, żeby kupować polskich autorów w miaare możliwości. W popularnej literaturze nie sa gorsi od tłumaczonych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1308  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 20:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Niestety, nie polski autor- ale książka przednia."Papuga Flauberta"-to powiesc o samym autorze 'Pani Bovary",c zasach w ktorych tworzyl.Koniecznie sięgnijcie po tę pozycję- takiego Flauberta nie znalam.Autor Julian Barnes.
Pluto- a z kryminalków to Agata Christie- moge bez konca, ze wspólczesnych Krajewski i twórca Wallandera...(zapomnialam nazwiska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1309  
Nieprzeczytane 11-10-2012, 23:53
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera

Henning Mankell - Piramida<--- czyta Leszek Filipowicz

Zbiór opowiadań

Piramida jest bodaj ostatnią okazją, by spotkać introwertycznego i samotnego detektywa z Ystad - będzie to jednak spotkanie inne od tych, do których przyzwyczaił nas szwedzki pisarz.
Tym razem dostajemy zbiór pięciu opowiadań o Kurcie Wallanderze, z których jedno dało tytuł całości.

Piramida: Budując fabułę wokół tajemniczych morderstw, które wydarzyły się w ciągu dwu dekad poprzedzającej czas akcji - Mordercy bez Twarzy, Mankell przedstawia intrygującą przeszłość swojego bohatera. Poznajemy Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö, a kolejne opowiadania rzucają światło na trudne relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiadujemy się, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy funkcjonariuszem w wydziale zabójstw.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1310  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 00:04
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Smutny kolejny kryminał

Marie Hermanson - Plaża muszli <--- czyta Anna Maria Komorowska

Ulrika jako nastoletnia dziewczynka co roku lato spędza nad morzem w południowo-zachodniej Szwecji wraz z barwną i kontrowersyjną rodziną Gattmanów. Na muszelkowej plaży rozgrywają się najważniejsze i najpiękniejsze chwile jej życia. Gdy jednak pewnego razu znika w tajemniczych okolicznościach adoptowana przez Gattmanów hinduska dziewczynka, harmonia tego miejsca zostaje zaburzona, a letni dom pustoszeje.

Dorosła Ulrika wraca do zatoki muszelek dopiero po dwudziestu czterech latach, by pokazać swoim synom rajską plażę swojego dzieciństwa, ale makabryczne odkrycie, którego przypadkowo dokonuje wraz z nimi, rzuca nowe światło na tajemnicę sprzed lat
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1311  
Nieprzeczytane 15-10-2012, 20:51
poduszyciel poduszyciel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 48
Domyślnie Pluton Wyrzutków

Książka wojenna, męska, ale zafascynowała i mnie, kobietę. Sean Parnell, kapitan amerykańskiej armii przez 16 miesięcy walczył na pograniczu afgańsko- pakistańskim, dowodząc plutonem "zielonych czaszek". Swoje przeżycia opisał w książce Pluton Wyrzutków. Są one wstrząsające, nie tylko dlatego, że w zasadzie każda wojna jest wstrząsająca, ale przede wszystkim dlatego, że prócz jawnego wroga, talibów, żołnierze musieli walczyć ze skorumpowanymi "sojusznikami" i własną biurokracją, która dopuszczała do tego, że jeden oddział walczył codziennie, a inne nawet nie powąchały prochu. Robi wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1312  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 10:28
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Tegoroczna Literacka Nagroda Nike przypadła Markowi Bieńczykowi za "Książkę twarzy". - Pierwszy raz w historii nagrody Nike przyznana została tomowi esejów - powiedział podczas gali przewodniczący jury Tadeusz Nyczek.

.... .... ....


W tym roku poza "Książką twarzy" wydanej przez Świat Książki w finałowej siódemce znalazły się książki: "Włoskie szpilki" Magdaleny Tulli (Nisza), "Dom żółwia. Zanzibar" Małgorzaty Szejnert (Znak), "Miedzianka. Historia znikania" Filipa Springera (Czarne), "Imię i znamię" Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego (Biuro Literackie), "Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego" Krystyny Czerni (Znak), "Miłosz. Biografia" Andrzeja Franaszka (Znak).

więcej tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Marek-Bienczyk-laureatem-Literackiej-Nagrody-Nike,wid,14987819,wiadomosc.html?ticaid=1f4ed

- Cz

Jestem zainteresowana tą książką, szczególnie esejami ostatnio Przeglądałam sieć, czy jest do zdobycia, niestety nie Na Weltbild, gdzie od dłuższego czasu kupuję książki, jest obecnie dostępna, ale przy płatności kartą lub ePrzelewem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1313  
Nieprzeczytane 26-10-2012, 11:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech we Francji stała się bestsellerem 2004 roku.

Anna Gavalda - Po prostu razem <--- czyta Anna Maria Komorowska

Życiowa prawda, subtelny humor, optymistyczny wydźwięk i lekka konstrukcja... Wszystko to zjednało tej powieści miliony czytelników, a we Francji stała się bestsellerem 2004 roku.

Przyznajmy się, chciejmy ze sobą rozmawiać, nie oceniajmy innych po pozorach, a zrozumiemy się, a nawet polubimy - przekonuje autorka, dając popis finzeji i znajomości ludzkiej duszy...


Nerwowa, poturbowana przez życie Camille, zakompleksiony arystokrata Philibert, gburowaty kucharz Frank i jego babka Paulette.
Tych czworo ludzi, których z pozoru wszystko dzieli, dziwnym zbiegiem okoliczności zamieszkuje razem w starym paryskim mieszkaniu.
Poznając się, nieoczekiwanie odkrywają własne i cudze zalety i prawdziwe piękno życia...

.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1314  
Nieprzeczytane 26-10-2012, 11:31
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK Dzieje pierwszej chińskiej rozwódki

Pang-Mei Natasza Chang - Porzucona żona <--- czyta Joanna Jędryka

Studiując posłusznie sinologię, jak przystało na Sino-Amerykankę w pierwszym pokoleniu, Pang-Mei natrafiła na imię swej stryjecznej babki, Chang Yu-i, w podręcznikach historii.
Ze zdumieniem przeczytała, że jej babka, znana z niezwykle skromnego sposobu bycia, była żoną słynnego poety chińskiego Hsu Chih-mo, prezesem Szanghajskiego Banku Oszczędności dla Kobiet, i pierwszą Chinką, która przeżyła szok rozwodu przeprowadzonego na wzór zachodni.
Dla Pang-Mei była po prostu seniorką rodu, niewyrafinowaną emigrantką. Czy mogła być romantyczną bohaterką opisywana w książkach?
- W Chinach kobieta jest niczym - mówi Yu-i. - Musisz to wiedzieć, żeby zrozumieć moją opowieść.
Pang-Mei poświęciła wiele czasu, by spisać wspomnienia Yu-i - poruszającą sagę kobiety urodzonej w dobrze sytuowanej i szanowanej rodzinie, całe życie rzucającej wyzwania oczekiwaniom stawianym jej przez klasę społeczną i tradycję.
Jej życie znaczyły kolejne bunty, poczynając od najbardziej brzemiennego w skutkach - odmowy skrępowania stóp.

Historia Yu-i pozwala zrozumieć stopień naszej zależności od dziedzictwa kulturowego i wiecznie powracający konflikt: obowiązek wobec rodziny czy realizacja indywidualnych pragnień.
Napisana doskonałą prozą, pełna szczegółów książka Pang-Mei to opowieść o niezależnych kobietach, poszukujących własnej osobowości i przynależności kulturowej, które - nawet narażone na zsyłane im przez los nieszczęścia i pułapki - konsekwentnie i z determinacją walczą o swoje miejsce na ziemi.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1315  
Nieprzeczytane 26-10-2012, 11:55
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech podaje link do eksiążki

Cytat:
Napisał ewikomega


WENECJA VIVALDIEGO
LAUREL CORONA - WENECJA VIVALDIEGO

Nie mam jeszcze tej pozycji w swoich zbiorach
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1316  
Nieprzeczytane 26-10-2012, 13:20
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Srebrzysta, dzięki za propozycje
Uwielbiam, jak czyta Elżbieta Kijowska... ma wspaniały głos, który zmienia, czytając dialog dziecka, kobiety lub mężczyzny...robi to po mistrzowsku...
O dziwo, jej czytane pozycje, są naprawdę ciekawe
Ściągnęłam wszystkie te, które nie czytałam lub nie słuchałam...
Skończyłam wzruszającą książkę, o przeciętnej rodzinie murzyńskiej ...dostarczającej ...dużo emocji i zmuszającej się zastanowić nad własnym rodzinnym życiem...
Polecam
Terry McMillan " O dzień za późno i o dolara za mało"
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1317  
Nieprzeczytane 26-10-2012, 21:23
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Zgadzam się z Tobą Astro.
Renata Kijowska czyta jak nikt inny.
Mam wrażenie,ze wybiera tylko bardzo wartościowe książki.

Pożyczyłam, Ewo, kolejną pozycję Coelho.Tym razem chcę poznać Bridę.
Zamknęłam "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam".

Kiedy wpadnę do autora,który mówi jakby tylko do mnie,odkrywam powoli jego dostępne dzieła.

Pomyśleć,że w liceum pochłaniałam chyba ze 4 półki powieści Kraszewskiego,z biblioteki,w której pracowała moja mama.

Wciąż przenosiła tę swoja bibliotekę do kolejnych, wynajmowanych na wsi świętokrzyskiej, domów.Pakowaliśmy ,wiązali sznurami,a mama szukała traktora lub furmanki i tak jechały książki w inne miejsce,bo gospodarzowi cos tam nie pasowało.Ileż się nadżwigała.....Ludzie czytali.Nie było telewizorów.Zimą przychodziło najwięcej czytelników.
Czasem mama pozwoliła mi notować na karcie kto co oddał i co pożyczył.

Jak to było dawno....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1318  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 11:19
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Srebrzysta
Anna Gavalda - Po prostu razem <--- czyta Anna Maria Komorowska

Życiowa prawda, subtelny humor, optymistyczny wydźwięk i lekka konstrukcja... Wszystko to zjednało tej powieści miliony czytelników, a we Francji stała się bestsellerem 2004 roku.

Przyznajmy się, chciejmy ze sobą rozmawiać, nie oceniajmy innych po pozorach, a zrozumiemy się, a nawet polubimy - przekonuje autorka, dając popis finzeji i znajomości ludzkiej duszy...


Nerwowa, poturbowana przez życie Camille, zakompleksiony arystokrata Philibert, gburowaty kucharz Frank i jego babka Paulette.
Tych czworo ludzi, których z pozoru wszystko dzieli, dziwnym zbiegiem okoliczności zamieszkuje razem w starym paryskim mieszkaniu.
Poznając się, nieoczekiwanie odkrywają własne i cudze zalety i prawdziwe piękno życia...

.

Ewo
czytałam tę książkę już kilka lat temu ( kupiłam ją osobiście, a potem dałam w podarunku) Zarówno książka jak i film na jej podstawie nakręcony bardzo mi się podobały-najbardziej ze wszystkich książek tej Autorki!!!
Świetnie napisana...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1319  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 11:23
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Zgadzam się z Tobą Astro.
Renata Kijowska czyta jak nikt inny.
Mam wrażenie,ze wybiera tylko bardzo wartościowe książki.

Pożyczyłam, Ewo, kolejną pozycję Coelho.Tym razem chcę poznać Bridę.
Zamknęłam "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam".

Kiedy wpadnę do autora,który mówi jakby tylko do mnie,odkrywam powoli jego dostępne dzieła.

Pomyśleć,że w liceum pochłaniałam chyba ze 4 półki powieści Kraszewskiego,z biblioteki,w której pracowała moja mama.

Wciąż przenosiła tę swoja bibliotekę do kolejnych, wynajmowanych na wsi świętokrzyskiej, domów.Pakowaliśmy ,wiązali sznurami,a mama szukała traktora lub furmanki i tak jechały książki w inne miejsce,bo gospodarzowi cos tam nie pasowało.Ileż się nadżwigała.....Ludzie czytali.Nie było telewizorów.Zimą przychodziło najwięcej czytelników.
Czasem mama pozwoliła mi notować na karcie kto co oddał i co pożyczył.

Jak to było dawno....

elizko
miałaś kapitalną Mamę ( jak i ja) stąd bierze się Twoje umiłowanie książek i pasja czytania!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1320  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 12:16
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Dziewczyny, ja też pracowałam w bibliotece...miejskiej.
Nie była skomputeryzowana i chwała jej za to.
Mieliśmy przez to o wiele więcej pracy, ale był bliższy kontakt z czytelnikiem...
Kiedy prosił o dobrą książkę...staraliśmy się spełnić jego oczekiwania...
Młodzieży wyszukiwaliśmy tematy potrzebne do referatów...
Nie tylko mieliśmy ogromną satysfakcje, ze znalezionego materiału, ale sami przez to się dokształcaliśmy...
Od dziecka siedziałam z nosem zanurzonym w lekturze...
Niestety moje dziecko czuje raczej awersję do książek
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.