menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1181  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 15:13
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Witajcie przyjaciele książek

Rozpoczynam przygodę z książkami Beaty Pawlikowskiej...
I polecam jako pierwszą - "Blondynka w Chinach".
Komentarz i recenzje właściwie zbędne.
Wiadomo o czym jest . Kultura, obyczaje, zwyczaje, kuchnia, geografia,
filozofia taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu
i trochę historii oraz bardzo osobiste refleksje.
Czyta się wspaniale

Blondynka w Chinach

Podejrzewam ALUNIU bardzo ciekawa książka, muszę ją wchłonąć- dziękuję za recenzję
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1182  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 17:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Koziorożec proponuje, ja uzupełniam

Anchee Min - Cesarzowa Orchidea <--- czyta Elżbieta Kijowska

Oparta na faktach historycznych najnowsza powieść Min napisana w stylu słynnych Wyznań gejszy to opowieść o losach jednej z siedmiu oficjalnych żon cesarza Chin Xianfenga. Choć współcześni uważają ją za despotkę, Min przedstawiała ją jako pełną wdzięku i uczuć kobietę, głęboko kochającą kraj i męża, ale nie umiejącą odnaleźć się w świecie coraz bardziej ulegającym wpływom obcych kultur.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1183  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 20:37
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Srebrzysta

Bardzo dziękuję za uzupełnienia do moich propozycji.
Podoba mi się taki tandem

Z gatunku "ciężkich" - ostatnio czytana:

Cmentarz w Pradze - Umberto Eco
Cmentarz w Pradze - to miejsce gdzie pochowani są Żydzi -
w tej powieści pełni rolę miejsca nocnych spotkań rabinów z całego świata podczas których rozważane są różnorakie problemy.
Dowiadujemy się niesłychanych rzeczy o przedziwnych stowarzyszeniach, masonach, jezuitach, o słynnych nawróceniach.
Bardzo ważne miejsce zajmują restauracje, kawiarnie, opisy dań.
Postacie występujące w Cmentarzu w Pradze są autentyczne z wyjątkiem głównego bohatera - Simoniniego - mistrza wielu fałszerstw, a nawet czynów zbrodniczych.
Trudna - ale niezwykle interesująca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1184  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 20:49
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Do ewikomega

Miao Sing - autorka Wyznań...... jest osobą autentyczną, chociaż niektórzy znawcy poddają to w wątpliwość. W 1949 roku miała 23 lata i była jeszcze czynna zawodowo. Kurtyzany na "emeryturę" przechodziły
około 25 roku życia - stawały się "Wielkimi Nauczycielkami" i kształciły kolejne pokolenia.
Po 49 roku zawód ten przestał oficjalnie istnieć, nasza bohaterka znalazła zatrudnienie w szkole - jako nauczycielka....... po dwóch latach wyemigrowała do Stanów....... lecz słuch o niej zaginął.
Bardzo ciekawa biografia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1185  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 21:04
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Faktycznie książka pasjonująca i czyta się jednym tchem , Koziorożcu przepadam za biograficznymi książkami- które na podstawie faktu przybliżają nam świat, realia i zwyczaje często egzotyczne dla nas EUROPEJCZYKÓW.


Jak już kiedyś pisałam....bardzo zafascynowały mnie Chiny i literatura dotycząca tego kraju...
Bardzo popularną pisarką opisującą historie Chin i zycie w tym kraju , jest Pearl S. Buck....zdobyła Nobla za " Łaskawą ziemie"...książka opisująca realne życie na chińskiej wsi...warto przeczytać...Już po zdobyciu Nobla, pisarka dopisała jeszcze dwa tomy...jednak ten pierwszy dla mnie najlepszy
Oprócz tego jej biografia "Moje dwa światy" ....a również powieść napisana przez Anche Min pt. " Perła Chin" w której również opisane jest ciekawe życie Pearl S. Buck...
Polecam...
Ja obecnie czytam " Cesarzowa " ....napisana przez Pearl S. Buck... również opisująca życie cesarzowej Orchidei ...
Zdobyłam wiele tytułów książek opisujących ten ciekawy zakątek świata , tylko wielu z nich nie można nigdzie dostać....ostatnio kupiłam na allegro " Oko jadeitu" napisana przez Diane Wei Liang....również warta przeczytania...
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 18-07-2012 o 21:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1186  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 21:46
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Jadzia P

Bardzo Ci dziękuję za tytuły książek - zapisałam je sobie, może coś dostanę w bibliotece.
W bibliotece z której korzystam nie mają pieniędzy na zakup nowości, a te o które pytam i są........ to niestety, również niedostępne z uwagi na to, że ktoś wypożyczy i trzyma miesiącami. W takim przypadku bibliotekarki ustalają adresy i nr telefonów żądając zwrotu książek.
Jednym słowem na coś się przydaje zapisywanie tytułow i pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1187  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 22:22
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech kolejne uzupełnienie do propozycji Koziorożca

Miao Sing - Wyznania chińskiej kurtyzany <--- czyta Magdalena Zawadzka

Na stronach tej powieści przeczytać możemy niezwykłą historię 14-letniej dziewczynki z zaściankowego miasteczka w jednej z chińskich prowincji, która z powodu trudnej sytuacji rodzinnej zostaje sprzedana przez swoich rodziców na służbę do domu bogatego kaligrafa, pana Hu.
Nie spędza tam jednak dużo czasu. Zazdrosna o męża pani Hu z niewielkim zyskiem umieszcza ją w tanim, zapadłym burdelu.
Tak zaczyna się jej przygoda w świecie wiatru i wierzb.
Pomimo nienawiści żony swego byłego pana szybko trafia do "Domu Wiosennej Świeżości" - domu uciech o wysokiej renomie i staje się kurtyzaną - prostytutką najwyższej klasy.
Przez 29 rozdziałów obserwujemy jej perypetie najpierw w czasie japońskiej okupacji, a potem w trakcie gwałtownych zmian ustrojowych i wprowadzania w Chinach komunizmu.

W książce dużo jest pikantnych fragmentów, które przyprawić mogą o wypieki na twarzy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na język, jakim jest pisana, a konkretnie na opisy łóżkowych igraszek.
Prawie nigdy nie spotykamy się z określeniem wprost. Najczęściej stosunek seksualny i intymne części ciała porównywane są do bitew i określane przyjemnie brzmiącymi, poetycznymi nazwami. Dodaje to smaczku całości.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1188  
Nieprzeczytane 18-07-2012, 23:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Pytanie ta propozycja zainteresować może panów

Vladimir Volkoff - Montaż <--- czyta Roch Siemianowski

Rosjanin w Paryżu. Agent literacki, który staje się agentem wywiadu. Wielka operacja ("montaż") służb specjalnych Moskwy wobec elit wolnego świata. Tajna wojna o duszę Zachodu.. Czy można jeszcze wycofać się z cyrografu?

Najgłośniejsza powieść francuskiego pisarza. "Montaż" to klasyczna powieść szpiegowska z silnym podtekstem religijnym, bo Volkoff to nie tylko świetny pisarz ale także rosyjski emigrant, były pracownik francuskiego wywiadu i wybitny znawca spraw Kościoła.
Książka z taką perfekcją ujawniała mechanizmy i kulisy najbardziej wyrafinowanych działań Kremla na Zachodzie, że sama stała się celem autentycznej KGB - owskiej operacji. (montaż za "Montaż").
Na szczęście operacja nie powiodła się i książka nie tylko że ukazała się, ale odniosła wielki prestiżowy sukces została nagrodzona najważniejszą francuską nagrodą literacką w kategorii powieści (Grand Prix du Roman Akademii Francuskiej).
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1189  
Nieprzeczytane 19-07-2012, 00:29
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech propozycja Koziorożca - moje uzupełnienie

Kazuo Ishiguro - Okruchy dnia <--- czyta Marek Barbasiewicz

Głównym bohaterem "Okruchów dnia", bez wątpienia najwybitniejszej powieści w dotychczasowym dorobku pisarza, jest klasyczny angielski kamerdyner, który osobliwie pojętą lojalność wobec swojego arystokratycznego pracodawcy oraz wierność regułom wykonywanego zawodu stawia ponad wszystkie inne wartości.

Podczas kilkudniowej podróży samochodem Stevens, rozpamiętując długie lata służby w Darlington Hall, dokonuje rozrachunku z samym sobą, drobiazgowo analizuje własną postawę moralną i emocjonalną, by ostatecznie zdać sobie sprawę, że bezpowrotnie utracił to, co najcenniejsze.

Do sławy książki przyczynił się ponadto film pod tym samym tytułem z niezapomnianą kreacją Anthony'ego Hopkinsa.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1190  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 20:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Czy mogę prosić o tytuły zbiorów opowiadań?
Ciągła gonitwa nie pozwala mi ostatnio znależć czas na czytanie tak długie jakbym tego chciała.Zresztą mój wzrok też odmawia należnego posłuszeństwa.

Opowiadania byłyby w sam raz ,tak na jeden ząb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1191  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 11:51
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech opowiadania dla Elizki

Jeffrey Archer - Opowiadania

folder zawiera takie tytuły:
| A la carte | Biegły | Furtka | Krótko mówiąc | Łup | Na kocią łapę | Nie wszystko złoto co się świeci | Pułkownik Buldog | Stara miłość | Szczęściarze | Za dużo przypadków | Znawca win |
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1192  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 12:10
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech kolejny zbiór opowiadań

Władysław Łoziński - Opowiadania imć pana Wita Narwoja <--- czyta Ksawery Jasieński

Opowieści pana Wita Najrwoja przenoszą nas w czasy schyłku osiemnastego stulecia. Są to trzymające w napięciu opowieści o pruskich werbownikach, wojnach, podjazdach, pojedynkach, złoczyńcach, szlachciurach, ale też o alchemikach, zbójcach, rycerzach i pięknych kobietach na tle dziejów chylącej się ku upadkowi Rzeczpospolitej.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1193  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 12:22
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech i następny zbiór opowiadań

Olga Tokarczuk - Opowiadania zimowe

Olga Tokarczuk czyta trzy swoje opowiadania wybrane z nominowanego do nagrody Nike tomu "Gra na wielu bębenkach" (2001).
Ciepły głos Tokarczuk urzeka, a całkiem hipnotyzuje w opowiadaniu "Profesor Andrews w Warszawie", w którym cudzoziemski uczony gubi się w nieprzyjaznym mieście w grudniu 1981 roku. Opuszczony przez przewodniczkę Anglik wędruje miedzy czołgami, żołnierzami i ludźmi taszczącymi świąteczne drzewka. Staje w kolejce po chleb, po żywego karpia albo ogląda półki, na których jest tylko ocet. Czuje się niczym rozbitek wyrzucony na nieznany lad, otumaniony widokiem niepojętych obyczajów, ssaniem w żołądku i niemożnością porozumienia.

"Bardo. Szopka" (o smutnych losach starej szopki i pewnej kobiety z miasteczka w Sudetach) oraz optymistyczny "Żurek" (o przedświątecznej wyprawie w celu ustalenia ojcostwa) to opowiadania równie nastrojowe, choć nie maja już tak wartkiej fabuły. Mimo to wypadły ciekawie.

__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1194  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 12:30
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech ponownie opowiadania

Michaił Zoszczenko - Opowiadania o Leninie <--- czyta Janusz Horodniczy

Dowcip I klasa,
Znakomite, krótkie opowiadania wychwalające niepowtarzalność osoby i niezwykłość dokonań
Lenina. Swojego czasu przebój podziemia i książka prawie nieosiągalna.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1195  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 12:45
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech kolejny zbiór opowiadań, nie tylko dla Elizki

Edith Whorton - Opowieści małżeńskie <--- czytają aktorzy scen warszawskich

Małżeństwo, zdrada, rozwód - wszystkie odcienie, wszystkie implikacje tych układów znajdują swe odbicie w opowiadaniach Edith Wharton.
Pisane na przestrzeni lat 1904-1937, stanowią dla dzisiejszego czytelnika również pewnego rodzaju perspektywę historyczną i społeczną, pozwalającą śledzić rozpadanie się starej i formowanie nowej obyczajowości. (Jakimż to skandalem był niegdyś rozwód!).
Pisarka wydaje się poszukiwać jakiegoś nowego kodeksu etycznego, w oparciu o który mężczyzna i kobieta mogliby budować wspólne szczęśliwe życie.
Bohaterowie tych opowieści, w kostiumach i dekoracjach "retro", zaskakują aktualnością osobistych przeżyć i czytelnik bez trudu się z nimi identyfikuje.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1196  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 14:00
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Zbiór najsłynniejszych i najpiękniejszych mitów greckich

Dimiter Inkiow - Najpiękniejsze mity greckie <--- czyta: Piotr Fronczewski

Mity powstały przed wiekami i pierwotnie były przekazywane ustnie. Później zostały spisane przez skrybów i poetów. Dzięki nim przetrwały do naszych czasów.
Najlepsze jest oczywiście poznawanie dawnych opowieści wtedy, gdy ich się słucha oraz kiedy są opowiadane ze swadą i wyczuciem. Z tego też powodu mity o Cyklopie, Parysie czy Argonautach przetłumaczyła Alicja Lehrke, a czyta Piotr Fronczewski.

Zbiór najsłynniejszych i najpiękniejszych mitów greckich, który z pewnością zaciekawi każde dziecko. Historie o olimpijskich bogach, prawdziwych herosach i niesamowitych istotach mitycznych.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1197  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 17:46
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Witam!
Srebrzysta, dziękuję za Twoje podpowiedzi.
Ja szukam biografie zbeletryzowane...
Może coś podsuniesz?
Te, które ostatnio były wymieniane na wątku, przeczytałam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1198  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 21:14
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astra
Witam!
Srebrzysta, dziękuję za Twoje podpowiedzi.
Ja szukam biografie zbeletryzowane...
Może coś podsuniesz?
Te, które ostatnio były wymieniane na wątku, przeczytałam...

Może ja coś Ci podsunę, jakiś czas temu słuchałam:



autor: Joanna Olczak-Ronikier

Cytat:
Książka Joanny Olczak-Ronikier, znanej krakowskiej pisarki, autorki bestsellerów "Piwnica pod Baranami" i "Piotr". Pisanie tej książki było przejmującą, często traumatyczną wyprawą do korzeni rodzinnych, umożliwiającą prześledzenie losów kilku pokoleń, których życie wplecione zostało w najbardziej dramatyczne wydarzenia dwudziestego stulecia. Historia „prywatna”, ukazująca proces rodzenia się polskiej inteligencji żydowskiego pochodzenia, staje się równocześnie niezwykłym świadectwem epoki. Z jednej strony przedstawiony tu jest dramat, jakim była nieszczęśliwa miłość do komunizmu, z drugiej - nieprawdopodobne przypadki cudownych ocaleń członków rodziny w czasie Holocaustu. Przez karty książki przewijają się - połączeni więzami krwi - wiedeńscy rabini, polscy komuniści i francuscy bankierzy, warszawscy kupcy, intelektualiści i wydawcy, holenderski awanturnik, oficer kontrwywiadu, bohaterski lotnik RAF-u, amerykański psychiatra i rosyjski biznesman. Wśród bohaterów pojawiają się m.in. André Citröen, Włodzimierz Lenin, Zygmunt Freud i książę Karol. Oparta na zachowanych archiwaliach, listach i pamiętnikach, bogato ilustrowana historia toczy się w Warszawie, Moskwie, Paryżu, Nowym Jorku, Londynie, Bombaju, Kalifornii i Krakowie. Ta rodzinna saga, której dramatyczne puenty dopisała Historia, jest w polskiej - i nie tylko polskiej - literaturze zjawiskiem całkowicie wyjątkowym.


Jest to książka ciekawa i poruszająca. Jest też jako książka mówiona. Gorąco polecam
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1199  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 21:18
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Dziękuję
Czytałam ją jeszcze w formie papierowej...bardzo ciekawa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1200  
Nieprzeczytane 21-07-2012, 22:02
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Droga SREBRZYSTA,wróżko książkowa z laseczką pełną czarów.

Najserdeczniej dziękuję za bukiet opowiadań.To dla mnie najlepsze chwile w ciągu dnia.

Jutro zacznę łowienie.
Dziś jeszcze ,właśnie w tle, lecą Listy na wyczerpanym papierze

Moja dziewuszka nie ma serduszka......

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.