menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2521  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 19:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto- podzielam Twoje zdanie-ja obok nowosci(czasem istotnie dość słabawych)mam zawsze pod reka cos z dobrej klasyki, i w doskonalym tlumaczeniu.Ostatnio dałam do introligatora opowiadania Caldwell"a-bardzo już nadgryzionego zebem czasu. A Dekameron- why not?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2522  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 20:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Polecam wszystkim ksiazke napisana przez Marie Benedict, pt. "Pani Einstein".

Dla Babcieli ciekawy przypadek na syndrom Aspergera.
Nie jest to lektura z pierwszej polki intelektualnej ale warto przeczytac. Nadaje sie na deszczowe wieczory.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2523  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 21:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja nie moge sobie przypomniec autora (wydanie niemieckie)Marie und Blanche- bardzo dobra rzecz o naszej wielkiej Marii Curie- Sklodowskiej- napisana wcale nie tak slodko o naszej Noblistce-do tej nagrody i do odkryc szła(dosłownie) po trupach. Tytułowa Blanche to jej przyjaciółka( to za dużo powiedziane), która umierała powoli i w mękach na bialaczke(bez kończyn )- zreszta Maria też miala bialaczkę.No, i była ogromnie romansowa- ha...
Już wiem Equist- ten od "Z życia glist"rzecz o życiu ( malo ciekawym)Andersena.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2524  
Nieprzeczytane 23-02-2017, 12:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pluto- podzielam Twoje zdanie-ja obok nowosci(czasem istotnie dość słabawych)mam zawsze pod reka cos z dobrej klasyki, i w doskonalym tlumaczeniu.Ostatnio dałam do introligatora opowiadania Caldwell"a-bardzo już nadgryzionego zebem czasu. A Dekameron- why not?

No to polecam taką fajną księgarnię Dedalus w II Alei za ryneczkiem idąc w stronę JG. Oczywiście jeśli jeszcześ jej nie odkryła.
Zawsze mają coś i wiedzą co i bez cenowych szaleństw i ....do czytania
Ostatnio dopadłem tam "Kubusia Fatalistę" w klasycznym przekładzie Boya.
Psst.
Specjalnie używam słowa księgarnia, bo tak się porobiło niestety, że dziś księgarń coraz mniej, a w ich miejsce narobiło się multum sklepów z książkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2525  
Nieprzeczytane 02-03-2017, 17:17
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie Audiobook - Kainowe dzieci

Kainowe dzieci
Peter Sichrovsky


Jest to cykl rozmów, które autor przeprowadził z potomkami nazistów-hitlerowców - zbrodniarzy wojennych. Warto posłuchać, warto poznać tych ludzi i ich sposoby radzenia sobie z przeszłością. Dla mnie bardzo ciekawe… przeżyłam wojnę i wiele zła doznałam od Niemców. Rozstrzelanie taty w 1939r. pobyty bliskich krewnych w Oświęcimiu, śmierć bratanka w powstaniu warszawskim. . Sama też w powstaniu byłam jedną z uratowanych z „Rzezi Woli” . Zapragnęłam mieć tą książkę na własność, słuchanie, a czytanie to jednak ogromna różnica. Mimo że nakład od dawna wyczerpany udało mi się ją kupić w internetowym antykwariacie za 10 zł.


Remigiusz Mróz – Kasacja
.

Kryminał sądowo-prawniczy. Świetnie czytany przez Krzysztofa Gosztyla.
Nie lubię polskich kryminałów, po „Kasację” sięgnęłam za namową kuzynki, zafascynowanej książką. Okazuje się, że kryminał równie ciekawy co skandynawskie.... no może nie równie, ale akurat” Kasacja” rozbudza ogromną ciekawość - 67 odcinków zabrało mi niecałe 2 dni. Zaskakujące zakończenie.
Chwilami bardzo soczysty język. Barwni i pełnokrwiści bohaterowie. Zagmatwana intryga.
Polecam czytelnikom kryminałów. Być może skuszę się na następny tego autora.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2526  
Nieprzeczytane 02-03-2017, 18:51
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Audiobooki często słucham /wzrok nie ten/....ostatnio słuchałam i polecam
książkę smutek cinkciarza ...autor; Sylwia Hutnik, a czyta Zbigniew Buczkowski.

Co ciekawe w tle słychać dancingową muzykę tamtych złotych lat dla cinkciarzy.
Ten temat interesował mnie, ponieważ w osiemdziesiątych latach sąsiadem moim był cinkciarz , a jego córka z moją córcią chodziła do jednej klasy w szkole podstawowej i...przyjaźniły się .
Córka mojego sąsiada-cinkciarza była małą księżniczką, a wszelkie markowe ubrania i zabawki miała z Pewexu .
Książkę słuchałam z przejęciem, bo to była prawie w 100% biografia sąsiada.
Fakt...Zbigniew Buczkowski naprawdę aktorsko wprowadza czytelnika/słuchacza / w światek powiedzmy przestępczy lat osiemdziesiątych.
Szczerze polecam - można tutaj troszeczkę posłuchać :
http://audioteka.com/pl/audiobook/smutek-cinkciarza


Natomiast z kartkowych polecam/ostatnio czytałam/,
lubię czytać i słuchać biograficzne książki.

Al PCINO - książka jest napisana w formie wywiadu, a rozmawia dziennikarz New York Timesa.
Al Pacino nigdy nie był skory udzielać wywiadów.
Ale wyczytał. że Marlon Brando polubił Larrego Grobel i udzielił dziennikarzowi wywiadu "rzeka".
Zaufał mu , nawet zaprzyjaźnił się i jak brat bratu opowiedział o swoim życiu i karierze .
Wstęp do przekładu polskiego ciekawie pisze Ernest Bryll.

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 02-03-2017 o 18:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2527  
Nieprzeczytane 02-03-2017, 21:46
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Srebrzysta
Susan Madison - Kolor nadziei <--- czyta Elżbieta Kijowska

Ruth wywodzi się z rodziny Carterów, od pokoleń związanej z surowym, pięknym wybrzeżem Maine, ale wcześnie opuszcza te strony. Mieszka wraz z mężem i dziećmi w Bostonie i jest wspólniczką w znanej firmie prawniczej. Tak więc Carter's House, będący niegdyś domem żeglarzy i poszukiwaczy przygód, zaludnia się jedynie podczas wakacji.

Niestety, tego lata stosunki między Ruth a jej łagodnym mężem, Paulem, stają się napięte. Kłopotów przysparza im również śliczna, krnąbrna nastoletnia córka, Josie. Na domiar złego podczas rejsu żaglówką, zorganizowanego z okazji urodzin syna Willa, rodzinę dotyka wielka tragedia. (...)


Właśnie słucham i także polecam.
Jak to nigdy nie wiadomo jak niezwykle i nagle może zmienić się życie.
Bywa,że matce wydaje się,iż jest dla swych dzieci bardzo dobra,a to tylko jej mniemanie.
Jest to również,a może głównie książka o ciężkiej chorobie dziecka. Nie każdy zdobędzie się na bardzo głębokie przeżycia.
Takie m.in. myśli nasuwają mi się w czasie słuchania powieści
Kolor nadziei.

Ostatnio edytowane przez elizka : 03-03-2017 o 20:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2528  
Nieprzeczytane 06-03-2017, 17:09
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Wypożyczyłem właśnie z biblioteki tę książkę "Al Pacino Rozmowy".
Post Ewy zachęcił mnie także do obejrzenia filmu "Zapach kobiety".




W filmie tym Al Pacino zagrał życiową rolę niewidomego pułkownika, za którą dostał Oscara.

Obejrzyjcie video, koniecznie.
Tutaj Al Pacino tańczy ze śliczną partnerką w słynnym utworze "Dance me to the end of love".
Posłuchajcie: https://www.youtube.com/watch?v=bvb8krufXQU .

Jak oni tańczą ! Ta dziewczyna, Gabriele, jest urocza . Z jakim wdziękiem ona tańczy.
Jaka jest naturalna. Ona nie gra przed kamerą, ona taka jest.
Widzowie na sali są zachwyceni .




PS. Najlepiej w trybie Pełnoekranowym.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 08-03-2017 o 12:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2529  
Nieprzeczytane 07-03-2017, 00:02
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK to z filmu "Zapach kobiety"

Leonard Cohen śpiewa a Al Pacino tańczy ...... piękny filmik

https://www.youtube.com/watch?v=SWCZFvpJFyw

.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2530  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 18:19
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Od jakiegoś czasu czytam książki Lee Child'a.
Lee Child, (właśc. nazwisko Jim Grant), to brytyjski pisarz, autor powieści sensacyjno-kryminalnych.
Głównym bohaterem cyklu jego powieści jest Jack Reacher, były major amerykańskiej żandarmerii wojskowej. Przeczytałem już kilkanaście jego pozycji.
Oczywiście powieści Child'a są ciekawe, trzymają w napięciu.
Oprócz akcji (fabuły) podobają mi się u niego dialogi. Może nawet bardziej niż u Grishama, czy Cobena.
I jeszcze to, że nie stosuje opisów brutalnych scen (akcji). Prawie wcale wulgarnych słów.
Czego tak w powieściach i filmach nie lubię. O miłości, (seksie) pisze łagodnie.
W cyklu książek z bohaterem Reacher'em wprowadza zwykle do fabuły, niejako dla "okraszenia", młodą kobietę - partnerkę Reacher'a. To zwykle policjantka, agentka, prawniczka... Oni razem rozwiązują skomplikowany problem - aferę kryminalną.
Reacher jest b.silny fizycznie, do perfekcji ma opanowane sztuki walki, jest nie do pokonania.
Ale także pełen pomysłów i podstępów. Czasem niezgodnych z prawem. Lecz przecież "cel uświęca środki".
W tej chwili czytam "Poszukiwany", jestem w połowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2531  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 18:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

"Zapach kobiety"- podzielam zdanie czytaczy i oglądaczy dobrych pozycji i filmow- ja też sie zachwyciłam.
Sięgnełam po Grishama- ale bardzo przecietna proza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2532  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 11:56
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

babcielo napisałaś: "... - ja też sie zachwyciłam."
Miło mi, że podzielasz mój zachwyt video i tańcem pary w rytm pięknej melodii Dance me to the end of love.
Czytacz Stefan .

Ostatnio edytowane przez Stefan : 11-03-2017 o 12:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2533  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 13:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
"Zapach kobiety"- podzielam zdanie czytaczy i oglądaczy dobrych pozycji i filmow- ja też sie zachwyciłam.
Sięgnełam po Grishama- ale bardzo przecietna proza...
Masz rację. Tak bywa często z taśmowymi produkcjami w Ameryce..
Ale kilka filmów zrobionych na kanwie tych próz było całkiem udanych czy wręcz oscarowych.

Bywa też odwrotnie.. Po obejrzeniu Ziemiomorza nigdy nie sięgnąłbym po I-szą część w tłumaczeniu Barańczaka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2534  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 13:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
babcielo napisałaś: "... - ja też sie zachwyciłam."
Miło mi, że podzielasz mój zachwyt video i tańcem pary w rytm pięknej melodii Dance me to the end of love.
Czytacz Stefan .

Stefanie!
Słuchanie i oglądanie tego i podobnych "kawałków" z płyty The Future na żywo to było coooś.

A przy okazji to widziałem biografię Cohena niedawno w księgarni. Chyba się skuszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2535  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 20:31
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Od jakiegoś czasu czytam książki Lee Child'a.

Wysłuchałam większość , przetłumaczonych na j.polski, audioksiążek tego pisarza.
Jednak szukałam tylko tych ,które czyta Jan Peszek.


Czasami warto umrzeć
Nigdy nie wracaj
Ostatnia sprawa , Jednym strzałem i inne.

W końcu obejrzałam też film,aby zobaczyć jakiż to jest ten filmowy Jack .
Tom Cruise wcale,a wcale nie przypomina Reacher'a , takiego jaki powstał w mojej wyobraźni.


Można posłuchać fragmentu książki ,jeśli się link otworzy.

http://chomikuj.pl/mam_co_chcecie/Au...-+Jack+Reacher

/najechać kursorem na dowolny tytuł rozdziału ,najlepiej 001- czyli rozdział pierwszy i potem kliknąć w znaczek play ,
jest po prawej stronie ,czwarty z kolei, niebieski, - odtwarzaj plik.
Nie trzeba pobierać,a można posłuchać/


/chomik wybrałam z wyszukiwarki na chybił trafił /

Może Srebrzysta też ma ?

Ostatnio edytowane przez elizka : 12-03-2017 o 18:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2536  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 00:01
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Srebrzysta - ponieważ masz stosunkowo duże zbiory audiobooków, w innych chomikach też jest ich sporo proszę odpowiedz mi czy chomiki są tak samo bogate w zbiory e-booków?
Dlaczego o to pytam. Mam takie rzekomo niezdrowe przyzwyczajenie czytania przed snem. Mieszkam daleko od biblioteki, a zimą w ogóle nie mam możliwości wypożyczania książek. Trochę kupuję, ale znamy ceny książek, poza tym nie mam na nie miejsca. Audiobooki słucham tylko w dzień, bo słuchając na leżąco bardzo szybko usypiam. Książki papierowe mogę czytać nawet do późnej nocy, ale tak jak pisałam nie zawsze je mam.
Zainteresowałam się więc czytnikiem, już nawet upatrzyłam sobie typ, który gotowa jestem kupić.
Zapisując się na abonament w Legimi można wypożyczać nieograniczoną prawie ilość e-książek, które znajdują się w zasobach Legimi. Ale to są książki wypożyczone tak jak z biblioteki. Nie można ich zatrzymywać tak jak audiobooków... a nieraz chciałoby się do niektórych powracać. Przeglądałam dziś chomiki i zauważyłam, że nie ma wielkiego wyboru e-booków, a jeśli są to pod kłódką. Można oczywiście kupować elektroniczne książki, nie są jednak tanie.... ceny zbliżone do cen książek. Marzę o czytniku od dawna, boję się jednak. że dokonam nieprzydatnego zakupu....

A może wśród naszego grona uczestniczek wątku znajdują się właścicielki czytników i zechciałyby się ze mną podzielić
doświadczeniami korzystania z nich... byłabym wdzięczna.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/

Ostatnio edytowane przez donka : 13-03-2017 o 00:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2537  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 08:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wiecie moje kochane- Cohen był wybinie romansowy-prawie caly jego majatek wyciagnęly od niego kobiety(ach, gdzie wy polscy pieniezni panowie- u nas raczej panowie wymagaja płacenia za siebie i....czasami za nich - biedniażków). Juz pod koniec zycia ostal się kompletnym bankrutem i musiał rozpocząć koncerty , aby jakos się utrzymac na powierzchni. Ale to takie ploteczki...
Dużo znam tych ploteczek- lubie je- ale one wynikają z lektur...Bardzo ciekawa postać - to Szalapin- genialny bas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2538  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 11:07
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech babciela pyta, ja podpowiadam

Mój zbiór Eksiążek

Ja już od bardzo dawna czytam w łóżku z czytnika ONYX BOOX STORIA - to wspaniale ułatwia czytanie, ponieważ można zwiększyć czcionkę według potrzeb (z drukowaną książką to nie jest możliwe).
Zbór który zgromadziłam w czytniku (z chomików) wystarczy mi na kilka lat przyjemności czytania.

Pozdrawiam Ewa
.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2539  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 11:18
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Stefan proponuje, ja uzupełniam

Lee Child - Czasami warto umrzeć <--- czyta Jan Peszek

Motel Apollo Inn, środek niezaludnionego okręgu rolniczego w stanie Nebraska. Jedyne miejsce noclegowe na obszarze pięciuset kilometrów kwadratowych, sto kilometrów od najbliższego posterunku policji.
Reacher zatrzymuje się tu w drodze do Wirginii. Całym rejonem niepodzielnie rządzi znienawidzony przez wszystkich klan Duncanów – bracia Jasper, Jonas i Jacob oraz syn Jacoba, Seth, z zamiłowania damski bokser – wspomagany bandą wynajętych osiłków.
Żaden z mieszkańców nie odważy się im podskoczyć, naturalnie poza Jackiem. Duncanowie oficjalnie prowadzą firmę transportową, ale prawdziwe dochody czerpią z innego procederu: nielegalnego importu pewnego towaru, który sprzedają pośrednikom z Las Vegas. Ludziom wyjątkowo niebezpiecznym, powiązanym z kryminalnym kartelem o międzynarodowym zasięgu.
Reacher powinien zmykać stąd gdzie pieprz rośnie, lecz nierozwiązana od ponad dwóch dziesięcioleci tajemnica zaginięcia ośmioletniej dziewczynki nie pozwala mu tego uczynić...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2540  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 17:31
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Stefanie!
Słuchanie i oglądanie tego i podobnych "kawałków" z płyty The Future na żywo to było coooś.

A przy okazji to widziałem biografię Cohena niedawno w księgarni. Chyba się skuszę.
Pluto skusiłeś mniedzięki , także kupię sobie /biograficzne są dla mnie najbardziej pasjonujące ,
ale i dokumentalne filmy o artystach też i
właśnie proponuję obejrzenie w necie /podaję link/
Leonard Cohen I'm your Man
https://vod.pl/filmy-dokumentalne/le...online/3pxx3n2
""Leonard Cohen: I'm Your Man" to na poły poetycki, na poły realistyczny dokument o legendarnym piosenkarzu i tekściarzu. Reżyserka filmu – Lian Lunson – stworzyła niezwykle wzruszający obraz, który staje się hołdem oddanym Cohenowi. Do udziału w projekcie zaprosiła wielu znamienitych artystów, którzy wykonują jego piosenki. Wśród nich zobaczymy m.in. Nicka Cave'a, Rufusa Wainwrighta, Jarvisa Cockera czy Beth Orton. O swoim życiu, twórczości, kobietach i marzeniach opowiada także sam Leonard Cohen, a punktem kulminacyjnym bezsprzecznie staje się utwór "Tower of Song", który Cohen zaśpiewał wspólnie z Bono/U2."
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 13-03-2017 o 19:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.