menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 22:32
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Jeszcze literatura rosyjska-Natalia Dawydowa Nikt Nigdy

Znalazłam na półce, odłożoną na później (kiedy już będę na emeryturze),niedużą książeczkę.Autorka opowiada w niej historię miłości młodej studentki do profesora. Wielkie uczucie sąsiaduje z wyrachowaniem, a beztroska i marzenia o szczęściu zderzają się z prozą dnia powszedniego, ponieważ profesor jest człowiekiem żonatym, i zapracowanym.Pozwolę sobie zacytować kawałeczek z rozmowy,jaką odbyli spacerując po starym cmentarzu:" A na pomnikach rzeźbią tylko jedno - rękę, gołą rękę, która ma symbolizować, że człowiek przychodzi na świat z pustą ręką i tak samo odejdzie.Choćby nie wiem jak się starał, nie wiem ile popełniał łajdactw, płaszczył się, przefarbowywał i zmieniał skórę, usiłował zgromadzić jak najwięcej dóbr doczesnych, pieniędzy i zaszczytów. Nic z tego, mówią nam wschodnie mogiły, nic z tego. Jak przyszedłeś, tak odejdziesz, mój drogi - z pustymi rękami."Nic dodać, nic ująć - sama prawda.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 15:31
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech przeczytałam słuchając i polecam

Karen Robards - Nikt nie jest aniołem ---> czyta Ryszard Nadrowski

Środowisko amerykańskich farmerów i angielskiej arystokracji.
Jest to piękna opowieść o miłości. On był księciem angielskim.
Nie kochany przez rodzinę, wskutek intryg macochy został sprzedany w niewolę i zesłany do kolonii w Ameryce Północnej.
Pewna młoda Amerykanka, córka pastora ze stanu Karolina, kupiła go, jako niewolnika na targu.
Mimo dzielącej ich przepaści społecznej, połączyła ich miłość.
On z biegiem czasu odzyskał utraconą pozycję społeczną.
Wreszcie wrócił do Anglii z kochającą żoną.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 16:24
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Srebrzysta

Zapisuję sobie tytuły polecanych przez Ciebie książek, ale nie wszystkie mogę dostać w swojej bibliotece.
Wczoraj dostałam Dziedzictwo Philippa Gregory - /polecała ją chyba halina, nie jestem pewna/
Nie mogę czytać-słuchając, jestem typowym wzrokowcem i pewnie nic z tego bym nie zapamiętała.
W moim przypadku jest cały rytuał związany z czytaniem: określona pora dnia, kocyk, poduszka, kanapa, w pobliżu herbatka, może być coś słodkiego.
Trudno by było z tego zrezygnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 16:31
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Jeszcze raz ja
Dla osób, które lubią ksiązki o tematyce szpiegowskiej polecam

Kremlowska zabawka - autor Chris Ryan.
Akcja rozgrywa się w latach 90-tych. Elitarna grupa komandosów brytyjskich udaje się do Moskwy - w ramach współpracy międzynarodowej - szkolić specjalną jednostkę powołaną do walki z mafią rosyjską. Otrzymują dodatkowe tajne zadanie......
Dobrze się czyta, książka jest ciekawa, trzyma do końca w napięciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 19:12
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Uwielbiam wielką rosyjską literaturę - Annę Kareninę, a jeszcze bardziej Wojnę i pokój. Nowszych, Dostojewskiego, czy Bułhakowa doceniam, ale to już nie moje klimaty. Najnowszych nie znam w ogóle i jakoś specjalnie mnie nie ciągnie. Uprzedzenie?
Czytam teraz, obok Millenium, Nurowską. Myślałam, że już wszystko jej znam, a tymczasem natknęłam się w bibliotece na tzw. trylogię ukraińską. Obejmuje okres prezydentury Kuczmy i pomarańczową rewolucję, a więc jest w miarę nowa. W książce splatają się losy Amerykanki, Elisabeth, która przyjechała do Lwowa szukać swego zaginionego męża, naukowca; ukraińskiego, ale wychowanego w Kanadzie prawnika Sanickiego; dysydentki Oksany i jej małego syna Aleka i jeszcze wielu osób. Pierwsza część trochę mnie rozczarowała - postaci wydały mi się papierowe, a sytuacje dość naciągane, ale w drugiej autorka już się "rozkręciła". Tytuły poszczególnych części to 1. Imię Twoje...
2. Powrót do Lwowa
3. Dwie miłości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 21:53
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

cruella

Bardzo lubię literaturę rosyjską tą samą co Ty, a jak jeszcze dołożyć do Wojny i Pokoju - Cichy Don, Doktor Żiwago to już nic więcej nie potrzeba.
Nurowska pisze pięknie. Czytałam trylogię o której wspomniałaś i byłam nią zauroczona.
Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 09:00
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Trylogię p.Nurowskiej przeczytam.Lubię jej literaturę."Rosyjski
kochanek" to jej dzieło? Chyba się nie pomyliłam.
Wczoraj wróciłam z biblioteki z nową książką Krystyny Nepomuckiej "Floryda story" - jest to tragikomiczna opowieść o losach polskich emigrantów w USA. Jej poczucie humoru bardzo mi odpowiada.Piszę o tym,bo być może panie,które lubią tą pisarkę nie wiedzą o jej nowej książce.Pozdrawiam bywalców tego watku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 09:10
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Polecam ksiazke: "Kremlowskie dzieci", Larysy Wasiliewej

Barwna lektura o kremlowskim dolce vita, oparta na sprawdzinych faktach, ale rowniez plotkach. Ksiazka pelna zaskakujacych wiadomosci i ciekawych hipotez - nowe spojrzenie na przeszlosc.

Larysa Wasilewa napisala druga ksiazke "Kremlowskie zony", ktora tez polecam.


Jestem zainteresowana tymi książkami. Podczas następnej wizyty w bibliotece zapytam o nie. Tyle jest interesujacych książek.Życia nie starczy,aby je przeczytać wszystkie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 27-02-2010, 09:40
Krystyna_z_Tarnowa's Avatar
Krystyna_z_Tarnowa Krystyna_z_Tarnowa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 116
Domyślnie

Porusze sprawe Chomików- nietóre literki tak małe, że przezlupe nie moge przeczytać,a wogóle to istny labirynt dla ślegego.Próbowałam coś ściągnąć ale tak zmęczyłam wzrokżę nic nie widze.Prosze o pomoc nikt do tej pory się nie odezwał. Albo
posyłane są instrukcje pisane maczkiem, które przez lupe nie moge przeczytac.Zapisałam się licząc na ksiązkizlektorem, ale widze że nie dam rady tego załatwić.Przykro mi bardzo.
__________________
Cholercia Toporek n569g7.jpg(1)n569g7.JPG(!)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 27-02-2010, 11:08
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Krystyno, zamow sobie na imieniny odtwarzacz MP3 ; jest mnostwo plyt z nagranymi powiesciami, rowniez do wypozyczenia w bibliotekach. Ostatnio sluchałam , w wykonaniu Magdaleny Zawadzkiej " Wyznania chińskiej kurtyzany ", jak swietnie , po mistrzowsku czytane !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 27-02-2010, 13:16
Krystyna_z_Tarnowa's Avatar
Krystyna_z_Tarnowa Krystyna_z_Tarnowa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 116
Domyślnie

ja nie wychodze z domu, bo mam chory kręgosłup,ale poprosiłam żeby mi kupiono,tylko trudno sie doczekać,aż ktoś Ci załatwi.

gdzie można kupic takie płyty i ile kosztują.u nas w Tarnowie nie ma takich bbibliotek,już pytałam Ktystyna z Tarnowa
__________________
Cholercia Toporek n569g7.jpg(1)n569g7.JPG(!)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 27-02-2010, 14:41
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Krysiu - spróbuj tutaj zasięgnąć języka: http://www.biblioteka.tarnow.pl/pliki/pdf/2009/F8.pdf

i włącz skype bo nie dobiegłam z kuchni, a Ty się już wyłączyłaś - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 27-02-2010, 15:07
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

W salonie internetowym empiku dostaniesz co tylko zechcesz, za zaliczeniem pocztowym.
www.empik.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 27-02-2010, 15:12
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Krysiu, możesz wejść na "Chomika" np. Plesewa i tam masz mnóstwo audioksiążek. Jeśli chcesz coś więcej dowiedzieć się to napisz, a ja postaram się pomóc, tak jak to zrobiła SREBRZYSTA wprowadzając mnie w swoje progi. Teraz cały czas słucham książek, a ma ich mnóstwo. Ostatnio polecana Tanamera, świetnie się "czyta". Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 01-03-2010, 19:14
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Trylogię p.Nurowskiej przeczytam.Lubię jej literaturę."Rosyjski
kochanek" to jej dzieło? Chyba się nie pomyliłam.
Wczoraj wróciłam z biblioteki z nową książką Krystyny Nepomuckiej "Floryda story" - jest to tragikomiczna opowieść o losach polskich emigrantów w USA. Jej poczucie humoru bardzo mi odpowiada.Piszę o tym,bo być może panie,które lubią tą pisarkę nie wiedzą o jej nowej książce.Pozdrawiam bywalców tego watku

Floryda story rozwija wątki o emigrantach, obecne już we wcześniejszych książkach Nepomuckiej. Podobnie Cień wspomnień tej autorki zawiera zebrane fragmenty innych jej powieści, jak choćby Mydło z łabędziem czy Ukłon w stronę cienia.
Podobny "sposób na nową książkę" zaobserwowałam też u Marii Nurowskiej. Wielotomowa powieść Panny i wdowy ma swoją "wersję bis" w postaci dwutomowej książki Wiek samotności. Fabuła co prawda pociągnięta jest dalej, aż do lat 90-tych, ale to dopiero pod sam koniec. Wcześniej - żywcem przepisane z poprzednich tomów... No cóż, na kolejny, 6 tom, treści było za mało, a tu 2 tomy od nowa i pieniądz sam leci...
A Rosyjski kochanek też jest rzeczywiście tej autorki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 01-03-2010, 20:29
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Dzięki za wiadomość o książce Krystyny Nepomuckiej. Bardzo
lubię jej książki. Zaraz poczynię starania, żeby zdobyć książkę.

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 01-03-2010, 21:04
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ostatnie książki K.Nepomuckiej to już reminiscencje, ale się czyta, mimo wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 04-03-2010, 19:27
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Patrick Cauvin - Ślepa miłość.

Jest to debiut literacki francuskiego pisarza. Powieść cieszyła się dużym powodzeniem we Francji, osiągnęła prawie milionowy nakład i na jej podstawie, powstał film.Jest to historia niebanalnej miłości, czterdziestoletniego mężczyzny, do niewidomej kobiety.Ta historia wzrusza i bawi, choć nie opowiada o miłości łatwej.Autor,który wplątał swoich bohaterów w dość niecodzienną sytuację, potrafi rozwiązać trudne problemy z delikatnością i subtelnym liryzmem. W żadnym razie, nie jest to romansidło.Dobra, nie stresująca lektura, nawet do poczytania przed snem.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #319  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 15:14
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Noce i dnie mojego życia - Jerzego Antczaka.
Spisane pzrez autora wspomnienia urzekają i wciągają.To bardzo szczera opowieść oparta na magicznej osnowie kresowej wrażliwości, duchowości i wiary w sny i przeznaczenie, pełna miłosci do sztuki, barwnych ludzi i ukochanych zwierząt.Jednocześnie kulisy arcydzieła Nocy i Dni,bogactwa faktów i anegdot ze świata filmu, teatru, tv...rozliczenie z gorzką historią, spotkanie z wielkim światem Hollywood.
Lektura dla wrazliwego czytelnika...bardzo polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #320  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 21:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Noce i dnie mojego życia - Jerzego Antczaka.
Spisane pzrez autora wspomnienia urzekają i wciągają.To bardzo szczera opowieść oparta na magicznej osnowie kresowej wrażliwości, duchowości i wiary w sny i przeznaczenie, pełna miłosci do sztuki, barwnych ludzi i ukochanych zwierząt.Jednocześnie kulisy arcydzieła Nocy i Dni,bogactwa faktów i anegdot ze świata filmu, teatru, tv...rozliczenie z gorzką historią, spotkanie z wielkim światem Hollywood.
Lektura dla wrazliwego czytelnika...bardzo polecam
Poszukam na pewno. Lubiłam serial i świetną Jadwigę Barańską, a kiedyś zaczytywałam się książką "Noce i dnie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.